Jump to content

Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 minutes ago, AG21 said:

Το ότι κάναμε εμφατική ανατροπή στο πρωτο αγώνα της χρονιάς εκτός έδρας με μια δυνατή ομάδα σε μια δύσκολη έδρα και υπό αυτές τις συνθήκες δείχνει το μέταλλο της ομάδας.. 

Μετά το 3-0 με γαύρο πέρσι, ο Πελάδο είχε δηλώσει:

"Είδα σχόλια που με στεναχώρησαν. Αυτό σημαίνει ότι κάποιοι δεν το πιστεύουν. Αν είχαμε χάσει το παιχνίδι μπορεί να μου έπαιρναν το κεφάλι. Πιστεύω στα πρότζεκτ. Αν κάποιος δεν πιστεύει σε μένα είναι επειδή δεν με γνωρίζει. Με απασχολεί να με πιστεύουν οι παίκτες που κάνουμε προπόνηση. Ξέρω γιατί είναι έτοιμοι… Αν λέω ότι πιστεύω στο γκρουπ, πρέπει τα λόγια να τα κάνω έργα. Είναι η εμπιστοσύνη που έχω σε καθέναν ξεχωριστά. Δεν κάνω σε κάποιους παίκτες προπόνηση για να είναι απλά στο ρόστερ, αλλά να συμμετέχουν. Η αλήθεια είναι ότι είδα πολλά σχόλια. Κάποια στιγμή δεν καταλάβαινα πολλά… Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Είναι λυπηρό και στενάχωρο κάποιες φορές."

Αυτές οι δηλώσεις μου έμειναν, σκάλωσαν στο μυαλό μου. Τις σκέφτομαι συνέχεια μπορώ να πω. Σήμερα βλέποντας το 1ο ημίχρονο τόλμησα να χάσω την πίστη μου. Σκέφτηκα, μήπως ξεφουσκώσαμε; Μήπως αρχίσουν τώρα οι μουρμούρες για Ματίας, οι οποίες θα με παρασύρουν και εμένα; Ήρθε το 2ο ημίχρονο και ήρθα στα ίσια μου. Ο άνθρωπος είναι τεράστιος. Μας ΝΙΩΘΕΙ. Και ένιωσε ότι η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να νικήσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Το φοβερό με την ΟΥΕΦΑ είναι ότι μετά την αντιμετώπιση που είχαμε, είχαμε κι από πάνω και μια διαιτησία που σιγουρα άλλον πήγαινε περισσότερο, για να το θέσω καπως κομψά. Δλδ οκ και να μην θες να πιστέψεις ότι προτιμούν τους Κροάτες, σε αναγκάζουν.

Ελα ρε συ, στα μουτρα τους τα πε η ΠΑΕ σε ανακοινωση για "κροατικό λομπι". Απευθείας τον Τσεφεριν εδειξε. Δηλαδη ποσο πιο ξεκάθαρο να το κανει; Btw θα παρευρεθούμε ως ΠΑΕ στην συναντηση του Πουστη του Μαξίμου, με τον Πουστη της UEFA;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Πολυ πιθανο να πηραν γραμμη να σφυρίξουν εδρα για να ειναι ηρεμα τα ματς. Παντως ο σημερινός το παραγαμησε. Θα δειξει.

Ουσιαστικά δημιουργεί την φάση του γκολ απ το πουθενά. Συν το πέναλτι. Τα φάουλ κ τα κόρνερ γμτα. Να δούμε τι θα στείλουν τα λαντζόνια της ΟΥΕΦΑ.

Link to comment
Share on other sites

Επισης σημερα καναμε μια σππουδαια νικη. Η προκριση δεν εχει κριθει και πρεπει να χτυπησουμε κι αλλο τους Κροατες Χρειαζομαστε και τις νικες 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, agelos said:

Ποδοσφαιρικά, ο πινεδα χαραμίζεται στα άκρα.

Ελπιζω να επιστρέψει σύντομα ο γκατς ώστε να ξαναδούμε τον ορμπελιν στο 8.

Επίσης ,η σημερινή διαιτησία ήταν εμετική.

Ο Πινεδα παιρνει πολλα ρισκα με τη μπαλα στα ποδια και στον αξονα τα λαθη πληρωνονται απεναντι σε ποιοτικες ομαδες.Τον προτιμω εκει σε παιχνιδια που θα μπει ως αλλαγη απεναντι σε αντιπαλους που θα εχουν ξοδεψει ενεργεια και στα ευκολα του ελληνικου πρωταθληματος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Επισης σημερα καναμε μια σππουδαια νικη. Η προκριση δεν εχει κριθει και πρεπει να χτυπησουμε κι αλλο τους Κροατες Χρειαζομαστε και τις νικες 

Σε πρώτη φάση χρειάζεται να μαστε ηρεμοι γιατι μιλαμε για πουσταρια που θα έρθουν να προκαλέσουν και να διακοπεί το ματς. Σε δεύτερη φάση θα πρεπει να χει το νου της η ελληνική κυβέρνηση, η αστυνομια και το λιμενικό γιατι ισως κανουν καμια απόβαση από το λιμάνι του Πειραιά τιποτα Κροατες και έχουμε αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Ο Πινεδα παιρνει πολλα ρισκα με τη μπαλα στα ποδια και στον αξονα τα λαθη πληρωνονται απεναντι σε ποιοτικες ομαδες.Τον προτιμω εκει σε παιχνιδια που θα μπει ως αλλαγη απεναντι σε αντιπαλους που θα εχουν ξοδεψει ενεργεια και στα ευκολα του ελληνικου πρωταθληματος.

Ο Πινεδα ειναι αλλη μια περίπτωση παιχτου, που ως δανεικο τον λιγουρευσαι και οταν τον αγοράσεις χάνεται η μαγεία. Είναι σαν την γκομενα που παντρευεσαι.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Eγω τους δικους μας φοβαμαι μην κανουν καμια μαλακια με τοσους μπατσους που θα χει το Σαββατο στην ΝΦ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nuc1924 said:

Eγω τους δικους μας φοβαμαι μην κανουν καμια μαλακια με τοσους μπατσους που θα χει το Σαββατο στην ΝΦ.

Τους μπάτσους τους φοβασαι μην κάνουν καμία μαλακια; Τυπου ρίχνουμε ενα δακρυγόνο να υπαρχει, βρίζουμε τον Μιχάλη και την μανα του, γράφουμε μετα και μια ο,τι να ναι έκθεση...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο Πινεδα ειναι αλλη μια περίπτωση παιχτου, που ως δανεικο τον λιγουρευσαι και οταν τον αγοράσεις χάνεται η μαγεία. Είναι σαν την γκομενα που παντρευεσαι.

Παλι ματια θα βγαλει φετος αν ειναι υγιης.Απο κοντα και ο Γκαρσια.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bukowski said:

παρευρεθούμε ως ΠΑΕ στην συναντηση του Πουστη του Μαξίμου

O Μιμης θα παει. Τωρα ποσο θα κατσει θα το δουμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

O Μιμης θα παει. Τωρα ποσο θα κατσει θα το δουμε

Καλα θα κανει και θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρκετά εκνευρισμένος που δεν τους ξεκόλιασαν σήμερα με 3 γκολ τουλάχιστον.

Και όπως πολλοί εδώ μέσα κάπου εκεί στο 1-1 με πιάσαν τα υπαρξιακά μου αν μέχρι τώρα δεν είχα δει καλά την ομάδα σε σχέση με τους Κροάτες.

Βίντα μακράν ο κορυφαίος. Να σαι καλά μισθοφόρε εξολοθρευτή!

Η συνεργασία των γιονσον-σιμάνσκι-γκαρσία-τσούμπερ στο πρώτο γκολ θα έβγαζε off τις περισσότερες άμυνες στην Ευρώπη (ειδικά το τσίμπημα του Γκαρ΄σία είναι ΟΝΕΙΡΟ)

Link to comment
Share on other sites

Η ΠΑΕ πρέπει να κάνει τα κουμάντα της με τους τσεους κ την δύναμη που θα χρειαστεί για την ομαλή προσέγγιση της αποστολής τους  στο γήπεδο .

Θέλει πολύ ψυχραιμία κ δε ξέρω πως μπορεί να το επικοινωνήσει  στον κόσμο που θα βράζει μέχρι το Σάββατο.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Toni Black said:

Σε ΝΦ μαλλον θα δουμε ροτα λεω εγω

Με τον Αμραμπατ μπροστα του επαιξε μια χαρα ο Σιντιμπε. Στο πρωτο δεν βλεποταν ομως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Toni Black said:

Σε ΝΦ μαλλον θα δουμε ροτα λεω εγω

Μια χαρα ήταν ο Σιντιμπε, unpopular opinion. Βεβαια μπορειτε να δείτε πως εβγαλε off τον ταχυτερο του Κροατη στο β σε μια κόντρα αντεπίθεση και μετα να καμαρώσετε λιγο Ροτα στον τελικό περσι. Γενικα μακαρι να παρει παιχνίδια να χει ρυθμό, αντέχω τις κακές εμφανίσεις οχι τις χαζες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

 

Η συνεργασία των γιονσον-σιμάνσκι-γκαρσία-τσούμπερ στο πρώτο γκολ θα έβγαζε off τις περισσότερες άμυνες στην Ευρώπη (ειδικά το τσίμπημα του Γκαρ΄σία είναι ΟΝΕΙΡΟ)

Και η πασα του Τσουμπερ στον Γκαρσια στο 0-0 ειναι απιστευτη.Ο παικτης ειναι σε παρατεταμενο υπερφορμαρισμα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εχουν θεμα τρεξιματων, στην ΝΦ κρατα μπαλα, αναγκασε τους να πιεσουν, και χτυπα απ το 65 και μετα και διεσυρε τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Και η πασα του Τσουμπερ στον Γκαρσια στο 0-0 ειναι απιστευτη.Ο παικτης ειναι σε παρατεταμενο υπερφορμαρισμα.

Ο Τζουμπερ ειναι παιχταρας ασχετωα φορμαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, philly21 said:

Ιδέα μου ή ο καυλιαρης ομόρφυνε ως και τον μάνταλο; 

Ιδέα σου, υπάρχουν και όρια 😀

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Toni Black said:

Σε ΝΦ μαλλον θα δουμε ροτα λεω εγω

Ο Σιντιμπε είναι κλάση και δεν υπάρχει κανένας λόγος να δούμε το Ρότα στη Φιλαδέλφεια.

Ο Σιντιμπε μόνο ένα κακό έχει, ότι του παίρνει ένα 5λεπτο να δείξει σε όλο τον κόσμο μετά πως παίζει με παιδάκια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει και ενα δευτερο κακο. Μερικες φορές αράζει οπου του καβλώσει και παιζει ενα πιο τοταλ τοταλ φουτμπολ μονος του. Το ποσο γαμαει ή όχι την ομάδα δεν μπορω να το καταλαβω ακομα, αλλα ο αμραμπατ την ψυλλιάστηκε τη δουλεια οσο ειδα.

Αλλα τεράστια κλαση ο Σιντιμπε τι να λέμε. Στάζει ποιότητα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×