Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, nikos said:

Δεν είναι έτσι πρόκριση θελουμε δεν είναι της πλακας αυτοι, μην τους υποτιμάει κανεις

Δεν υποτιμάει κανείς τους Κροάτες.

Απλά η φετινή ΑΕΚ θα είναι η καλύτερη που έχουμε δει ποτέ (πόσο μάλλον αν ενισχυθεί ακόμη παραπάνω).

Ο Σωτηρακόπουλος σήμερα είπε πως υπάρχει μεγάλη διαφορά κλάσης ανάμεσα στις 2 ομάδες και αυτός μάλλον έχει δει από κοντά καλές ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι -που δεν ... ξέραμε- ήμασταν στη γκρίνια.

Γιατί βάζει αυτόν κι όχι τον άλλον, μα τι ενδεκάδα είναι αυτή, ξύπνα και κάνε αλλαγές και τέτοια.

Μπουκωθήκαμε αρκούντως και ξεπεράσαμε αυτό το στάδιο.

Φέτος -που μάθαμε μεν αλλά όχι ... τα πάντα- θα πάμε με το "θέλει προσοχή το ματς", "τίποτα δεν έχει τελειώσει", "κρατάμε μικρό καλάθι" κι άλλα τέτοια κλαψομούνικα.

Στο τέλος της σεζόν θα μπουκωθούμε κι από αυτά και του χρόνου θα μιλάμε σαν πραγματικοί οπαδοί ΜΕΓΑΛΗΣ ομάδας.

Υπομονή .....

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χθες στο ημίχρονο, δηλαδή πριν γείρει το γήπεδο αλλιώς, είπα ότι περίμενα να δω το κροατικό θηρίο που άκουγα και είδα μία ομάδα που την βρήκα λίγη. Είχε πολύ καλύτερο ημίχρονο από εμάς, όχι επειδή ήταν καμιά ομαδάρα, αλλά επειδή είχαμε εμείς τραγική εικόνα. Προφανώς μπάλα είναι και όλα γίνονται, αλλά εγώ ποδοσφαιρικά έχω ηρεμίσει από χθες, όχι επειδή το δικό μας καλό ημίχρονο ήταν γαμιστερό (αυτό το ξέραμε), αλλά επειδή το δικό τους καλό ημίχρονο ήταν αδιάφορο.

Γενικά, δεν ξέρω τι είδατε εσείς που γράφετε διθυράμβους για τη ντιναμό που είδαμε χθες. Ίσως να την έχετε δει (εγώ όχι) και σε άλλα παιχνίδια που να ήταν πολύ καλύτερη, και να μην κρίνετε από την απλά συμπαθητική ομάδα ενός ημιχρόνου που είδαμε χθες. Επίσης να πω ότι δεν έχω καμία διάθεση απαξίωσης τους, ή ψυχολογικής ντόπας δικιάς μας και άλλα τέτοια, απλά λέω ειλικρινά αυτό που εγώ είδα και μου κάνουν εντύπωση αυτά που διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι η Ντιναμό ή την κάναμε εμείς να φαίνεται χάλια; Στην πρώτη περίπτωση σημαίνει ότι δεν ήταν και τόσο σημαντικό αυτό που που πετύχαμε.  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είπα ότι ήταν χάλια, είπα ότι ήταν λίγη σε σχέση με αυτό που περίμενα. Από εκεί και πέρα, η δυσκολία του ματς χθες είχε να κάνει με την εχθρική ατμόσφαιρα και το ψυχολογικό βάρος των όσων προηγήθηκαν. Μου φαίνεται δηλαδή ότι το δύσκολο πέρασε, και εγώ δεν φοβάμαι πλέον τον επαναληπτικό στο σπίτι μας με βάση την αγωνιστική εικόνα του αντιπάλου και τη δική μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evolve said:

Εγώ πάντως δεν είπα ότι ήταν χάλια, είπα ότι ήταν λίγη σε σχέση με αυτό που περίμενα. Από εκεί και πέρα, η δυσκολία του ματς χθες είχε να κάνει με την εχθρική ατμόσφαιρα και το ψυχολογικό βάρος των όσων προηγήθηκαν. Μου φαίνεται δηλαδή ότι το δύσκολο πέρασε, και εγώ δεν φοβάμαι πλέον τον επαναληπτικό στο σπίτι μας με βάση την αγωνιστική εικόνα του αντιπάλου και τη δική μας.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η ομάδα του Ματίας την έκανε να φαίνεται λίγη, αλλά οκ αυτό θα φανεί από την πορεία της στο Γιουρόπα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την κιτρινόμαυρη παρέα που ακολουθώ φανατικά εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια σχεδόν καθημερινά και ας μην ήμουν μέλος. Ευχαριστώ για την αποδοχή του αιτήματος να γίνω και επίσημα μέλος της. Μια μικρή περίληψη του ποιος είμαι: Γεννημένος το 1987 κ μεγαλωμένος στον Κόκκινο Μύλο στο Μενίδι (καταγωγή Αλυκη Παρου-το αναφέρω επειδή ο δάσκαλος-στυλ έχω καταλάβει πηγαίνει συχνά) το μικρόβιο της ΑΕΚΑΡΑΣ μπήκε από τον πατέρα μου στο αίμα μου πριν καλά καλά μπουν οι πρώτες  αναμνήσεις. Ευτυχώς είμαι σε ηλικία τέτοια που έχω καταφέρει να έχω αναμνήσεις από το πρώτο μας σπίτι και αυτό κάνει ακόμη πιο ονειρικό στα μάτια μου το νέο μας σπίτι. Διαρκείας στην ομάδα από το 2010 (όταν ξεκίνησα να εργάζομαι ως ιδιωτικός υπάλληλος) μέχρι και σήμερα. Ελπιζω να μην πλατιασα πολύ. Θα κλείσω με ένα μας συνθημα το οποίο είναι πιο επίκαιρο από ποτέ : ΑΕΚ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΆ ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΣΕ ΚΆΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ! (ΜΙΧΆΛΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΑΕΚΤΖΗΣ) 

Υ. Γ : Καλύτερη profile Pic δεν Θα μπορούσα να διαλέξω. Ευχαριστώ αυτόν που την επέλεξε. 

  • Δικεφαλάκι 31
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Almeidanis21 said:

Καλησπεριζω την κιτρινόμαυρη παρέα που ακολουθώ φανατικά εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια σχεδόν καθημερινά και ας μην ήμουν μέλος. Ευχαριστώ για την αποδοχή του αιτήματος να γίνω και επίσημα μέλος της. Μια μικρή περίληψη του ποιος είμαι: Γεννημένος το 1987 κ μεγαλωμένος στον Κόκκινο Μύλο στο Μενίδι (καταγωγή Αλυκη Παρου-το αναφέρω επειδή ο δάσκαλος-στυλ έχω καταλάβει πηγαίνει συχνά) το μικρόβιο της αεκ μπήκε από τον πατέρα μου στο αίμα μου πριν καλά καλά μπουν οι πρώτες  αναμνήσεις. Ευτυχώς είμαι σε ηλικία τέτοια που έχω καταφέρει να έχω αναμνήσεις από το πρώτο μας σπίτι και αυτό κάνει ακόμη πιο ονειρικό στα μάτια μου το νέο μας σπίτι. Διαρκείας στην ομάδα από το 2010 (όταν ξεκίνησα να εργάζομαι ως ιδιωτικός υπάλληλος) μέχρι και σήμερα. Ελπιζω να μην πλατιασα πολύ. Θα κλείσω με ένα μας συνθημα το οποίο είναι πιο επίκαιρο από ποτέ : ΑΕΚ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΆ ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΣΕ ΚΆΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ! (ΜΙΧΆΛΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΑΕΚΤΖΗΣ) 

Υ. Γ : Καλύτερη profile Pic δεν Θα μπορούσα να διαλέξω. Ευχαριστώ αυτόν που την επέλεξε. 

Μεγαλωνει η παρεα της θυρας 14….FORZA AEKARA!!!!!

 

υγ: ΜΙΧΑΛΗ ΖΕΙΣ…..

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Evolve said:

Μου φαίνεται δηλαδή ότι το δύσκολο πέρασε, και εγώ δεν φοβάμαι πλέον τον επαναληπτικό στο σπίτι μας με βάση την αγωνιστική εικόνα του αντιπάλου και τη δική μας.

Περισσότερο φοβάμαι μην γίνουν επεισόδια και μας αποκλείσουν (ξέρουμε αν η αστυνομία θα είναι στις θύρες από το Σάββατο μετά τις δηλώσεις του Κούλη;) παρά το να καταφέρουν να πάρουν διπλό οι φασίστες από την ομαδάρα του Ματίας σε μια Αγία Σοφιά που θα κοχλάζει όσο ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να τους αφήσουμε άλλη μια φορά ελεύθερους να κάνουν κ μια τρίτη επίσκεψη. Γιατί όχι? Η άλλη αθηναϊκή ομάδα είναι ο Παναζιναϊκός. Απλά δεν κάνει να το λέμε ενοχλείται ο Αλφούζος, ο κυρ Γιάννης, που κατέκλεψε την Ρουμανία κ δανείζει μερσεντικά σε μαφιόζους. Σόρρυ κυρ Γιάννη πάνε μόνα τους σε μαφιόζους. https://www.gazzetta.gr/plus/2247128/epeisodia-sti-nea-filadelfeia-exi-apo-toys-profylakismenoys-kroates-hoyligkan-eihan

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Almeidanis21 said:

Καλησπεριζω την κιτρινόμαυρη παρέα που ακολουθώ φανατικά εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια σχεδόν καθημερινά και ας μην ήμουν μέλος. Ευχαριστώ για την αποδοχή του αιτήματος να γίνω και επίσημα μέλος της. Μια μικρή περίληψη του ποιος είμαι: Γεννημένος το 1987 κ μεγαλωμένος στον Κόκκινο Μύλο στο Μενίδι (καταγωγή Αλυκη Παρου-το αναφέρω επειδή ο δάσκαλος-στυλ έχω καταλάβει πηγαίνει συχνά) το μικρόβιο της ΑΕΚΑΡΑΣ μπήκε από τον πατέρα μου στο αίμα μου πριν καλά καλά μπουν οι πρώτες  αναμνήσεις. Ευτυχώς είμαι σε ηλικία τέτοια που έχω καταφέρει να έχω αναμνήσεις από το πρώτο μας σπίτι και αυτό κάνει ακόμη πιο ονειρικό στα μάτια μου το νέο μας σπίτι. Διαρκείας στην ομάδα από το 2010 (όταν ξεκίνησα να εργάζομαι ως ιδιωτικός υπάλληλος) μέχρι και σήμερα. Ελπιζω να μην πλατιασα πολύ. Θα κλείσω με ένα μας συνθημα το οποίο είναι πιο επίκαιρο από ποτέ : ΑΕΚ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΠΡΟΣΦΥΓΙΆ ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΣΕ ΚΆΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ! (ΜΙΧΆΛΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΆΝΤΑ ΑΕΚΤΖΗΣ) 

Υ. Γ : Καλύτερη profile Pic δεν Θα μπορούσα να διαλέξω. Ευχαριστώ αυτόν που την επέλεξε. 

Καλωσηρθες φίλε, μήπως βρήκες καμία τέτοια πιτσιρικάς στην αυλή σου στη Αλυκή;

 

Screenshot_20230816_231627_Chrome.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evolve said:

Εγώ πάντως χθες στο ημίχρονο, δηλαδή πριν γείρει το γήπεδο αλλιώς, είπα ότι περίμενα να δω το κροατικό θηρίο που άκουγα και είδα μία ομάδα που την βρήκα λίγη. Είχε πολύ καλύτερο ημίχρονο από εμάς, όχι επειδή ήταν καμιά ομαδάρα, αλλά επειδή είχαμε εμείς τραγική εικόνα.

Έχεις δει από τότε που ανέλαβε ο Αλμέυδα άλλη ομάδα να σου επιβάλει ανωτερότητα, όπως η δυναμό στο Α...? Εγώ όχι...

Και δεν είπε κανείς οτί είναι η Ρεάλ ή ξέρω'γω ο ερυθρός αστέρας των 90's και θα σε λιώσει... Γράψαμε οτί ήταν η χειρότερη κλήρωση που μπορούσε να σου τύχει απ'το γκρουπ των "ισχυρών". Κατ'εμε δυσκολότερη κι απ'τη Γαλατά...

Το οτί η ΑΕΚ έχει πλέον γίνει ομάδα επιπέδου τσαμπιονς λιγκ και κοιτάζει στα μάτια τις όποιες "δυναμό" το ξέραμε... Θα έιμαστε πολύ καλή ομάδα ακόμα κι αν αποκλειστούμε... που δεν είναι και στη σφαίρα του απίθανου...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κλειστά στην αρχή του παιχνιδιού  με κοντα τις γραμμές ,

δεν υπάρχει λόγος να τους δώσεις το δικαίωμα να σε χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Έχουν παίκτες που ξέρουν το τόπι κ είναι καλοί στο έναν με ένα.

Όταν κλαταρουν στο 2ο ημίχρονο τους γλεντας εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Η Ντιναμο εχει 3-4 "Λιβαγιες" δηλαδη μπαλαδορους που μετα το 60 ψόφησαν. Βεβαια διαθέτει και τον Κροάτη "Νοιερ" στο τέρμα που τους αλλάζει επιπεδο. Το θεμα με την Ντιναμο δεν ειναι αν ειναι καλυτερη η χειρότερη ομάδα από εμάς. Χειρότερη ειναι. Το θεμα ειναι η συνέπεια της η οποία την τοποθετει σταθερα στις top 40 ομαδες της Ευρωπης. Αυτος θα πρεπει να ειναι ο στοχος της ΑΕΚ σε πρώτη φάση. Και σε δεύτερη φάση να αρχίσει να παράγει παιχτες. Με λίγα λόγια θα ειναι αποτυχία ιστορική για την ΑΕΚ την επομενη 5ετια να μην έχει το υψηλότερο ranking σε Βαλκάνια και Ανατολικη Ευρωπη (συμπεριλαμβανω Ρωσια και Τουρκια). Και αυτο δεν γινεται χωρις συνεπεια. 41000 βαθμους η Ντιναμο στην πενταετια δηλαδη 8200 ανα σεζον κατα μο (σταθερα δηλαδη 2 νικες και 1 ισοπαλία συν ότι δίνουν οι οποίες προκρισεις). Θεση 38. Δεν μιλαμε δηλαδη για κατι εκτος του φάσματος των δυνατοτήτων μας, ειδικα απο την στιγμη που πλέον σχεδον σιγουρα θα παίζεις εστω ομίλους Conference.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι σημαντικό φέτος να κάνουμε συγκομιδή 10,000 πόντους έτσι ώστε να βάλουμε βάσεις για του χρόνου. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Η Ντιναμο εχει 3-4 "Λιβαγιες" δηλαδη μπαλαδορους που μετα το 60 ψόφησαν. Βεβαια διαθέτει και τον Κροάτη "Νοιερ" στο τέρμα που τους αλλάζει επιπεδο. Το θεμα με την Ντιναμο δεν ειναι αν ειναι καλυτερη η χειρότερη ομάδα από εμάς. Χειρότερη ειναι. Το θεμα ειναι η συνέπεια της η οποία την τοποθετει σταθερα στις top 40 ομαδες της Ευρωπης. Αυτος θα πρεπει να ειναι ο στοχος της ΑΕΚ σε πρώτη φάση. Και σε δεύτερη φάση να αρχίσει να παράγει παιχτες. Με λίγα λόγια θα ειναι αποτυχία ιστορική για την ΑΕΚ την επομενη 5ετια να μην έχει το υψηλότερο ranking σε Βαλκάνια και Ανατολικη Ευρωπη (συμπεριλαμβανω Ρωσια και Τουρκια). Και αυτο δεν γινεται χωρις συνεπεια. 41000 βαθμους η Ντιναμο στην πενταετια δηλαδη 8200 ανα σεζον κατα μο (σταθερα δηλαδη 2 νικες και 1 ισοπαλία συν ότι δίνουν οι οποίες προκρισεις). Θεση 38. Δεν μιλαμε δηλαδη για κατι εκτος του φάσματος των δυνατοτήτων μας, ειδικα απο την στιγμη που πλέον σχεδον σιγουρα θα παίζεις εστω ομίλους Conference.

Αυτός ο στόχος να μπει, αλλα πιο ρεαλιστικό θα ειναι να μπει αφού κανεις 2 ικανοποιητικές χρονιές

Ικανοποιητικη χρονιά=όμιλοι και βαθμοί.

Αφου το κανεις αυτό φέτος και τα επομενα 2 χρόνια, μετα το ικανοποιητικό το θεωρείς μινιμουμ αποδεκτό και βαζεις τον πήχυ πιο ψηλά

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, tzav said:

Έχεις δει από τότε που ανέλαβε ο Αλμέυδα άλλη ομάδα να σου επιβάλει ανωτερότητα, όπως η δυναμό στο Α...? Εγώ όχι...

Και δεν είπε κανείς οτί είναι η Ρεάλ ή ξέρω'γω ο ερυθρός αστέρας των 90's και θα σε λιώσει... Γράψαμε οτί ήταν η χειρότερη κλήρωση που μπορούσε να σου τύχει απ'το γκρουπ των "ισχυρών". Κατ'εμε δυσκολότερη κι απ'τη Γαλατά...

Το οτί η ΑΕΚ έχει πλέον γίνει ομάδα επιπέδου τσαμπιονς λιγκ και κοιτάζει στα μάτια τις όποιες "δυναμό" το ξέραμε... Θα έιμαστε πολύ καλή ομάδα ακόμα κι αν αποκλειστούμε... που δεν είναι και στη σφαίρα του απίθανου...

Βλέποντας το Α ημίχρονο θεώρησα ότι ΟΚ, καλά ήταν μέχρι τώρα, πιάσαμε ταβάνι. Η εντυπωσιακή ΑΕΚ είναι εντυπωσιακή για τα ελληνικά δεδομένα. Παραέξω τα βρίσκουμε μπαστούνια.

Το Β ημίχρονο ήταν ένα ευχάριστο και μεγάλο σοκ. Δείχνει ότι η ΑΕΚ του Πελάδο και των παικταράδων μας μπορεί να πατήσει ομάδες από το top 40 της Ευρώπης, ακόμη κι αν αυτές έχουν μακρόχρονες και σταθερές παρουσίες στις ευρωδιοργανώσεις, ακόμα κι αν έχουν ρυθμό, ακόμη κι αν έβαλαν 6 γκολ στην Αστάνα.

Ο Πελάδο είναι ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-ΟΣ. Με 2-3 μπομπάτες μεταγραφές, αν μπούμε Τσ.Λ. και το θέλει και αυτός, απορώ ποιο θα είναι το ταβάνι μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gybe21 said:

Κλειστά στην αρχή του παιχνιδιού  με κοντα τις γραμμές ,

δεν υπάρχει λόγος να τους δώσεις το δικαίωμα να σε χτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Έχουν παίκτες που ξέρουν το τόπι κ είναι καλοί στο έναν με ένα.

Όταν κλαταρουν στο 2ο ημίχρονο τους γλεντας εύκολα.

Χτες δεν μας εδωσαν την παραμικρη ευκαιρια για αντεπιθεση, μονο στη χαμενη ευκαιρια του Λιβαι στην αρχη. Στον επαναληπτικο λογικα θα πρεπει να το κανουν. Και εκει ανυπομονω να δω Πινεδα, Λιβαι και Ελιασον να βγαζουν ματια, κατι που δεν εγινε χτες επειδη χρειαστηκε στρωτο παιχνιδι. Εχει απο ολα ο μπαξες μας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν πιστεύω καθόλου σε συνομωσίες κτλ αλλά για το συγκεκριμένο αγώνα ανησυχώ.

Η διαιτησία χθες ήταν από εποχή σκληρής παράγκας και βλέπω περνάει στα ψιλά.Καθαρα φάουλ καρτες πέναλτι και κόρνερ(κλασική παράγκα) δίνονταν αναποδα συστηματικα.Ηταν πρωτόγνωρο για ευρωπαϊκό αγώνα,πόσο μάλλον με VAR.

Επίσης ανησυχώ για προβοκάτσια.Ευκολα μπορεί να βρεθεί κάποιος "αγανακτισμένος"- με λίγο σπρώξιμο από πρεζεμπορα κ πδφλ- και να δώσει την αφορμή στον Κούλη να κάνει αυτά που υποσχέθηκε.

Την ομάδα δεν την φοβαμαι,οι άλλοι είναι καλοί αλλά φευγατοι και ο προπονητής τους ειναι ο Κροάτης Ουζουνίδης.Για να γλιτώσει τον εαυτό του τα έριξε στις αλλαγές για την εικόνα του ματς στο τελος,σίγουρα θα πάει καλά αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tzav said:

Έχεις δει από τότε που ανέλαβε ο Αλμέυδα άλλη ομάδα να σου επιβάλει ανωτερότητα, όπως η δυναμό στο Α...? Εγώ όχι...

Και δεν είπε κανείς οτί είναι η Ρεάλ ή ξέρω'γω ο ερυθρός αστέρας των 90's και θα σε λιώσει... Γράψαμε οτί ήταν η χειρότερη κλήρωση που μπορούσε να σου τύχει απ'το γκρουπ των "ισχυρών". Κατ'εμε δυσκολότερη κι απ'τη Γαλατά...

Το οτί η ΑΕΚ έχει πλέον γίνει ομάδα επιπέδου τσαμπιονς λιγκ και κοιτάζει στα μάτια τις όποιες "δυναμό" το ξέραμε... Θα έιμαστε πολύ καλή ομάδα ακόμα κι αν αποκλειστούμε... που δεν είναι και στη σφαίρα του απίθανου...

Δεν έχω δει επί Αλμέιδα άλλο ημίχρονο της ΑΕΚ σαν το πρώτο που κάναμε με ντιναμό, αλλά περισσότερο το αποδίδω στις ιδιαιτερότητες των συνθηκών και στο ότι ήταν το πρώτο μας φετινό επίσημο, παρά στο ότι μας βραχυκύκλωσε αυτός ο αντίπαλος. Εμένα μου φάνηκε επιπέδου περσινών γαυροβάζελων, ενώ την περίμενα κάναδυο επίπεδα πάνω. Δύσκολος αντίπαλος, αλλά εμείς είμαστε καλύτεροι. Αν παίξουμε 10 ματς με αυτούς θα πάρουμε τα περισσότερα. Εννοείται θα χάσουμε και κάποια.

Την Γαλατά δεν την έχω δει φέτος να παίζει για να έχω άποψη αν θα μας ήταν ευκολότερη κλήρωση. Τα αποτελέσματα τους ως τώρα δεν είναι καλά, αλλά ούτε της ντιναμό είναι. Πάντως η Μαρσέιγ που την είδα με τον βάζελο ήταν σίγουρα χειρότερη της ντιναμό.

Με τα υπόλοιπα συμφωνώ. Το ότι είμαστε καλύτερη ομάδα δεν σημαίνει ότι προκρινόμαστε αυτόματα. Έχει δουλειά ακόμα. Αλλά όπως έγραψα, αυτή τη στιγμή είμαι ήρεμος και απολύτως αισιόδοξος, ενώ πριν δω τους άλλους στο χόρτο δεν ήμουν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η Ντιναμό έχει κάποιους πολύ ποιοτικούς παίχτες που μπορούν να σου κάνουν μεγάλη ζημιά, κι η ποιότητα τους αντικατοπτρίζεται από τα market value τους και απ' το γεγονός ότι είναι βασικοί σε μια απ' τις καλύτερες εθνικές του κόσμου (Κροατία). Εγώ θυμάμαι ότι εντυπωσιάστηκα από ένα κοντρόλ του Πέτκοβιτς στην περιοχή, αλλά υπήρξαν κι άλλες περιπτώσεις που φανέρωσαν μεγάλη ποιότητα.

Η βασική διαφορά μας όμως είναι η εξής: Εμείς έχουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ. Αυτοί έχουν έναν μέτριο. Και γι' αυτό θα προκριθούμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μακάρι να είχαμε access στην ομιλία του Πελάδο στο ημίχρονο. 

Background music Hans Zimmer με Last Samurai. Τη φαντάζομαι έπος.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×