Jump to content

Βραβεία mvp - βραβεία Μάνταλου ΚΜ 2023/24


nikos
 Share

Recommended Posts

Ο Λιούμπισιτς (MVP για πρώτη φορά) και ο Γιόνσον (σταθερή αξία) ξεχωρίσαν στη χθεσινή σκληρή ισοπαλία.

Βραβείο ΠΜ ο Πισάρο. Απο κοντά οι Κάλενς και Στάνκοβιτς.

Μόνο 55 συμμετόχες στο poll. Η απογοήτευση φέρνει αποχή.

image.thumb.jpeg.3ad97b335766bbaf9c4c533ca4c5621e.jpeg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Έκι Πόνσε για τέταρτη φορά MVP φέτος, όλες μετά το άνοιγμα του γνωστού τόπικ στο ΚΜ! Ο Λιβάι με 15' συμμετοχή (και 2 γκολ) είναι εύκολα δεύτερος.

Το ΚΜ με σχετική πλειοψηφία αποφάσισε ότι ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ. Δεύτερος για το βραβείο ΠΜ είναι ο ΠΜ. 

58 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.c0a4cc5c76bd9e6e9228ac42a34f4d1c.jpeg

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

40στο ματς της σεζόν, ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη και έχουμε την "επιστροφή του ασώτου": MVP με 77% ο Αθανασιάδης! Εύφημος μνεία σε Γιόνσον και Μουκουντί.

Βραβείο ΠΜ στον Γκάτσι επειδή δεν βρίσκει εστία όταν σουτάρει... Ο "συνήθης" Ρότα δεύτερος.

Μεγάλη νίκη, μεγάλη συμμετοχή: 88 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.223ce0bfa2ea856f06d286e29ec4a0c0.jpeg

ΥΓ: Παρά τη νίκη, έχω διπλή "γκρίνια" για όποιον ανοίγει τα polls τον τελευταίο καιρό... δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά σίγουρα είναι άλλος από αυτόν που άνοιξε τα 30-35 πρώτα... :D 1) Ας γράφουμε τα ονόματα με την ίδια σειρά και την ίδια ορθογραφία στις δυο λίστες. Επίσης ελληνικά με τόνους αν γίνεται... 2) Κάτι άλλαξε στις ρυθμίσεις του poll και μάλλον επιτρέπεται κάποιος να μην ψηφίσει και τις 3 ερωτήσεις. Για αυτό βλέπετε 88 ψήφους για MVP και 83 ψήφους για ΠΜ. Μικρό το κακό...

  • Δικεφαλάκι 6
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, panos42 said:

40στο ματς της σεζόν, ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη και έχουμε την "επιστροφή του ασώτου": MVP με 77% ο Αθανασιάδης! Εύφημος μνεία σε Γιόνσον και Μουκουντί.

Βραβείο ΠΜ στον Γκάτσι επειδή δεν βρίσκει εστία όταν σουτάρει... Ο "συνήθης" Ρότα δεύτερος.

Μεγάλη νίκη, μεγάλη συμμετοχή: 88 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.223ce0bfa2ea856f06d286e29ec4a0c0.jpeg

ΥΓ: Παρά τη νίκη, έχω διπλή "γκρίνια" για όποιον ανοίγει τα polls τον τελευταίο καιρό... δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά σίγουρα είναι άλλος από αυτόν που άνοιξε τα 30-35 πρώτα... :D 1) Ας γράφουμε τα ονόματα με την ίδια σειρά και την ίδια ορθογραφία στις δυο λίστες. Επίσης ελληνικά με τόνους αν γίνεται... 2) Κάτι άλλαξε στις ρυθμίσεις του poll και μάλλον επιτρέπεται κάποιος να μην ψηφίσει και τις 3 ερωτήσεις. Για αυτό βλέπετε 88 ψήφους για MVP και 83 ψήφους για ΠΜ. Μικρό το κακό...

Αγαπητέ το poll ανοίγει με την εξής σειρά διαθεσιμότητας: 1. αυτός που άνοιξε το νήμα (είμαι γήπεδο έχω πιει 6-7 μπύρες και θέλω 1 ώρα να επιστρέψω σπίτι) 2. Admin AG@21 (είναι γήπεδο, έχει πιεί 2-3 γκαζόζες αλλά μένει πολύ πιο μακριά,) 3.  Admin AMD (γήπεδο, μπύρες,  γιός πετάει πέτρες στους μπάτσους) 4. Admin Stavros 9_11 (έχεις χιούμορ..)  5-6 Μοds BillR21 + Chris Manousopoylos (γήπεδο, μπύρες, μη τα ξαναλέμε..) 7.  Mod Papatsakalos21 (γήπεδο, μπύρες, παντόφλα..)

Οπότε παρακαλετά κάθε φορά ένας άγιος εν ΚΜ αδερφός συμπληρώνει το poll. Αυριο με ζελα θα είμαι σπίτι και θα στο φτιάξω όπως το θες

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kami said:

Admin Stavros 9_11 (έχεις χιούμορ..) 

Κανενα χιούμορ δεν έχει, ούτε για πλάκα δεν θα με αναφέρετε σε τέτοιες δουλειές, δεν αντέχω να αναλάβω ούτε μισή δουλειά ακόμα για το ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kami said:

6-7 μπίρες

 

10 minutes ago, Kami said:

μπίρες,  γιός πετάει πέτρες

 

10 minutes ago, Kami said:

γήπεδο, μπιρες

 

10 minutes ago, Kami said:

μπιρες, παντόφλα

ΟΚ, αναγνωρίζω ότι ζητάω πολλά... :D

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ αγαπητέ @panos42είναι η μαγεία του ΚΜ. Εννοώ ότι γενικά γίνεται εδώ και χρόνια μια προσπάθεια και την ψάχνουμε λίγο ώστε να γίνονται ωραία πράγματα, για εμάς κυρίως αλλά και για τους τρίτους. Και με πολύ μεγάλη χαρά υποδεχομαστε νεότερα στην παρέα παιδιά όπως εσύ πχ, που πέρα από την παρέα τους γουστάρουν να δώσουν και 1-2-3-5-100 πραγματάκια από το μεράκι τους. Γενικά υπάρχει μια στοιχειώδης οργάνωση, αλλά ως εκεί που πρέπει (για εμάς).

Το πρέπει είναι ακριβώς εκεί που αυτό δεν θα γίνεται με επαγγελματισμό. Έτσι λοιπόν, όλο και κάποιος κατσαπλιάς που δεν βάζει τόνους θα το κάνει, η ορθογραφία θα μπαζει σε σημεία, γενικά δηλαδή πράγματα που ένα επαγγελματικό site (υποτίθεται ότι) θα πρόσεχε, στο ΚΜ δεν ασχολούμαστε συνειδητά με αυτο.

Είναι σαν έναν γυναικείο κώλο. Η καύλα είναι άμα έχει και λίγο κυτταρίτιδα. Η τελειότητα είναι βαρετή, ανεραστη, προβλέψιμη και χωρίς το στοιχείο της έκπληξης, του ρίσκου κλπ.

Αυτό/-οί είμαστε

ΥΓ: Πίπες, απλά προσπαθώ να μη φορτωθουμε κι άλλες "δουλειές"

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά, κανένα KMCast θα βγάλεις;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, firebird said:

Καλά όλα αυτά, κανένα KMCast θα βγάλεις;

Πήγα να βγάλω παραμονή με γαύρο. Με το που τελειώνω κρασαρει. Χάνει όλα τα αρχεία. Ήταν καλό. Πόνεσα τόσο πολύ που βλέπω τον εξοπλισμό να με περιμένει και κάνω πως δεν τον βλέπω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos42 said:

 

 

 

ΟΚ, αναγνωρίζω ότι ζητάω πολλά... :D

οχι δίκιο έχεις, θα τα φτιάξουμε όλα όπως τα χρειάζεσαι για να βγαίνει η δουλειά, 2 δύσκολα ντέρμπι ειναι ακόμα σε όλα τα αλλα θα τη βρούμε την άκρη..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Πήγα να βγάλω παραμονή με γαύρο. Με το που τελειώνω κρασαρει. Χάνει όλα τα αρχεία. Ήταν καλό. Πόνεσα τόσο πολύ που βλέπω τον εξοπλισμό να με περιμένει και κάνω πως δεν τον βλέπω 

Δεν περίμενα κανονική απάντηση γιατί απλά τρολαρα με το ότι δεν ήθελες νέες δουλειές αλλά σε νιώθω γιατί έχω ζήσει παρόμοιες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις απλά κάντε το όπως το έκανα  εγώ, δεν είναι δύσκολο, πιο εύκολο ειναι. Εκτος αν βλέπετε πιο εύκολο να γραφεις Ljubicic από Λιούμπισιτς ξερω ´γω 😜

Στα ελληνικά τα ονοματα, με την ίδια σειρά και στις 2 λίστες. Μην μπερδεύεται ο άνθρωπος γιατί ξεκίνησε με μένα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήττα μετά από πολύ καιρό και το ΚΜ δεν ψήφισε MVP για τον αγώνα αυτό. Διασώθηκαν με λίγες ψήφους οι Ελίασον, Βίντα και Πινέδα.

Το βραβείο ΠΜ απονεμήθηκε με ποσοστό 80% στον Μουκουντί για τα δυο χαρισμένα γκολ.

60 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.ad1fef1fa04fcec3b56b968549fe55e3.jpeg

ΥΓ. Ευχαριστώ!

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

MVP ο Άμραμπατ με δεύτερο τον Ελίασον.

Βραβείο ΠΜ στον Αθανασιάδη. Απο κοντά ο Χατζισαφί. 

63 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.e577d4bb0c77861ee445d9924c33edc0.jpeg

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

MVP ο Έκι για 5η φορά φέτος (όλες μετά το τόπικ "Φύγε Πόνσε")! Δεύτερος ο Πινέδα.

Το ΚΜ δεν έδωσε βραβείο ΠΜ για το ματς - σχεδόν οι μισοί ψήφισαν ότι δεν υστέρησε κανένας.

51 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.25694870d0165472eaa91576f0f8acf6.jpeg

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη εμφάνιση και νικητήριο γκολ ο Νορντίν και το ΚΜ του έδωσε το βραβείο με ποσοστό 95%. Είναι το μεγαλύτερο ποσοστό της φετινής σεζόν (μέχρι τώρα).

Για δεύτερο συνεχόμενο ματς, το ΚΜ δεν έδωσε βραβείο ΠΜ.

65 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.5722a7f4eda354b6b4b8e8ca210db49c.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 10:24 PM, panos42 said:

Η απογοήτευση φέρνει αποχή

Γνωρίζω ότι έχουμε ένα πρωτάθλημα να πάρουμε, αλλά πιάνομαι από αυτό που είχες γράψει στο πρώτο ποστ της σελίδας. Μια ιδέα για του χρόνου θα ήταν να έχουμε έναν δείκτη εμπιστοσύνης του κόσμου στην ομάδα. Δεν ξέρω αν αρκούν μόνο οι συμμετοχές στο poll ή πώς μπορεί ακριβώς να βγαίνει (πχ έξτρα παράμετρος αν δόθηκε ΠΜ;). Το καταθέτω απλά και το συζητάμε όταν έρθει η ώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μπει μια έξτρα ψήφος με την απόδοση της ομάδας κι επιλογές ξέρω γω καλή, μέτρια, κακή, εξαιρετική και για τον πούτσο. Πέρα δηλαδή από τις ατομικές επιδόσεις παιχτων και προπονητή, να δούμε πού είμαστε και σαν σύνολο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ασταμάτητος Νίκλας, 2 γκολ και βραβείο MVP για 5η φορά φέτος. Είναι δεύτερος πλέον στη γενική κατάταξη, πίσω από Βίντα. Ακολούθησαν σε ψήφους οι Πινέδα, Κάλενς και Αραούχο.

Για τρίτο συνεχόμενο ματς, το ΚΜ δεν έδωσε βραβείο ΠΜ. Με αστρονομικό ποσοστό 95% ψήφισε ότι ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.

82 συμμετοχές στο poll.

image.thumb.jpeg.209e3f072804b78193396cd698772a77.jpeg

Να και το TOP-10 των MVP φέτος (μέχρι τώρα):

image.jpeg.03c08d1e3840a5babc2b3de9d63c44f0.jpeg

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Σκληρή ήττα και ο (και σκόρερ) Πινέδα MVP για 4η φορά φέτος. Ο (άλλος σκόρερ) Βίντα δεύτερος.

Βραβείο ΠΜ για πολλοστη φορά (5η) στον Αθανασιάδη. Δεύτερος ο Κάλενς.

61 συμμετοχές στο poll. 

image.thumb.jpeg.804805a0085579b889143a482c47c93d.jpeg

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×