Jump to content

Μιχάλης Κατσουρής


Rayo Vallecano 21
 Share

Recommended Posts

Μπράβο στους Βέλγους που νιώθουν. Για να λέμε την αλήθεια και κάτι παίκτες Αμβερσαίοι ενοιωσαν, κάναν το Μ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Είδα τις εικόνες από την επίθεση, δεν φάνηκε να έγινε ισχυρή έκρηξη ευτυχώς, αλλά όποιος χτυπάει πολυκατοικία στην οποία μένουν παιδιά και παππούδες που δεν έχουν σχέση με οπαδικά, ΓΑΜΙΕΤΑΙ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί προσπάθησαν να περάσουν την γραμμή της βαζέλας ότι τον Μιχάλη τον σκότωσε οπαδός της ΑΕΚ. Ψεύτες με πληρωμή κ κατ' επάγγελμα.

Ένα ωραίο κολάζ σκουπιδότοπων.

36χρονος.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Mιχάλη ειμαστε εδω..

Δε θα σε ξεχασουμε ποτε

Θα ζουμε μαζι σου..

Η ΑΕΚ θα ειναι ενα με την ψυχη σου.

💣

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Το πληροφοριακό δελτίο της κροατικής αστυνομίας ανέφερε, μεταξύ άλλων: «Ο αγώνας θα διεξαχθεί χωρίς οπαδούς της φιλοξενούμενης ομάδας, λόγω προβλημάτων ασφαλείας. Παρ’ όλα αυτά, αναμένεται να εμφανιστεί στην Αθήνα ένας αριθμός μελών της επίσημης ομάδας οπαδών της Ντιναμό, οι Bad Blue Boys.

Υπολογίζουμε πως μπορεί να φτάσουν περίπου 15 οπαδοί από το Καζακστάν, όπου η Ντιναμό έπαιξε τον προκριματικό αγώνα του δεύτερου γύρου. Με πρόχειρους υπολογισμούς, αναμένεται η άφιξη 100 έως 200 Bad Blue Boys στην Αθήνα, οι οποίοι θα χρησιμοποιήσουν τις φιλικές σχέσεις τους με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού ώστε να προμηθευτούν εισιτήρια για τον αγώνα. 

Οι Bad Blue Boys είναι οργανωμένη ομάδα, γνωστή για τους ultras και τους χούλιγκαν. Φορούν σκούρα ρούχα, πολλές φορές με το σήμα της ομάδας τους. Αντιμετωπίζουν τακτικά αντίπαλους οπαδούς. Σε καβγάδες χρησιμοποιούν ρόπαλα, μπαστούνια, γάντια του μποξ, πυροτεχνικές συσκευές και ό,τι άλλο βρουν πρόχειρο, όπως τασάκια και καρέκλες».

Και σε άλλο σημείο αναφέρει το πληροφοριακό δελτίο: «Εάν οι Bad Blue Boys εμφανιστούν στην Αθήνα, αναμένεται να συγκρουστούν με εγχώριους οπαδούς. Από την άποψη αυτή, μπορούμε να αναφέρουμε πως, λόγω της σχέσης τους με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού, θα μπορούσαν να τους παρέχουν υλικοτεχνική βοήθεια». Όπως και, δυστυχώς, έγινε τελικά.

Sportdog.gr | Έγγραφο-αποκάλυψη για τη Νέα Φιλαδέλφεια - "Θα έρθουν έως 200 χούλιγκαν" - Λεπτομέρειες που σοκάρουν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι να τηρούνται οι διαδικασίες της έρευνας και να μην αποφυλακιστούν στη ζούλα οι μισοι.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kami said:

Το πιο σημαντικό είναι να τηρούνται οι διαδικασίες της έρευνας και να μην αποφυλακιστούν στη ζούλα οι μισοι.

Elpizω να ειναι ολοι μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Oι οπαδοί της Σενκτ Πάουλι έγραψαν σε σκαλάκια του κέντρου  του Αμβούργου....

8450dc822b39ef7837ed56ba70979f3c_948409.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 15
Link to comment
Share on other sites

https://www.zougla.gr/greece/foniko-sti-nea-filadelfeia-me-ta-adelfia-mas-tous-kroates-skasame-myti-kai-sas-glentisame/

Φονικό στη Νέα Φιλαδέλφεια: «Με τα αδέλφια μας τους Κροάτες σκάσαμε μύτη και σας γλεντήσαμε»

Η «Ζούγκλα» αποκαλύπτει ομολογία-σοκ Έλληνα χούλιγκαν με ψεύτικο προφίλ στο Διαδίκτυο - Πρόκειται για έναν 36χρονο με τα αρχικά Β.Κ ο οποίος είναι έμπορος και κάτοικος Δυτικής Αττικής - Δείτε την απολογία του
 

Ενάμιση μήνα μετά τα επεισόδια στην Νέα Φιλαδέλφεια οι έρευνες για τον δολοφόνο του Μιχάλη Κατσουρή παραμένουν στο σκοτάδι καθώς ακόμα δεν έχει ταυτοποιηθεί ο δολοφόνος του.

Ταυτοποιήθηκε όμως ο κατηγορούμενος με το όνομα dimitriosapostolakis ο οποίος είχε γράψε στο προφίλ του στο facebook: «Με τα αδέρφια μας τους Κροάτες σκάσαμε μύτη και σας γλεντήσαμε».

 

Οι αστυνομικοί εξαρχής τον αναζητούσαν και γνώριζαν ότι πρόκειται για Έλληνα.

Ο συγκεκριμένος κατηγορούμενος  είναι ο 36χρονος Β.Κ ο οποίος είναι έμπορος και κάτοικος Δυτικής Αττικής .Όπως αποκαλύπτει η «Ζούγκλα» στην απολογία του ισχυρίστηκε ότι δεν ήταν το μοιραίο βράδυ στη Νέα Φιλαδέλφεια και υποστήριξε ότι έμπλεξε στην υπόθεση εξαιτίας του ψεύτικου προφίλ και τα όσα έγραψε.

Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Ατυχές το σχόλιο που έγραψα»

«Είμαι φίλαθλος του Παναθηναϊκού. Ωστόσο επί μία δεκαετία απείχα πλήρως από τα γήπεδα. Πρώτη φορά πήγα Μάιο του 22 στον τελικό κυπέλλου ΠΑΟ-ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ  και κατά τη σεζόν του πρωταθλήματος 2022-2023 πήγα το πολύ πέντε φορές στο γήπεδο, εφόσον βρήκα εισιτήριο. Στον αγώνα ΠΑΟ-ΜΑΡΣΕΙΓ δεν πήγα.

Τον αγώνα τον είδα από το σπίτι μου. Δεν έχω φίλους ούτε γνωστούς οι οποίοι να είναι οργανωμένοι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού ή να ανήκουν σε κάποιους συνδέσμους. Εγώ όχι μόνο δεν είχα κάποια ενημέρωση  για το συγκεκριμένο περιστατικό αλλά αιφνιδιάστηκα, όταν κατέβηκε τεράστιος αριθμός Κροατών και διέσχισε την Ελλάδα μέχρι την Αθήνα. Το ατυχές αυτό σχόλιο που έγραψα ήταν  κάτω από ανάρτηση του site sport24.

Ανέβηκε το δικό μου σχόλιο  στις 23:09 περίπου. Εγώ πρώτη φορά από την ανάρτηση αυτή μαθαίνω ότι υπάρχουν οπαδοί του Παναθηναϊκού που μαζί με Κροάτες που έχουν στα χέρια τους στειλιάρια και λοιπά προκαλούν φθορές περιμετρικά του γηπέδου της ΑΕΚ και στον Αετό».

«Έπαιζα παιχνίδια στον υπολογιστή»

«Την ανάρτηση  αυτή εγώ την είδα γύρω στις 23:08 ενώ ήμουν στον υπολογιστή μου και έπαιζα video game  και αποφάσισα εκείνη τη στιγμή να κάνω ανανέωση στη σελίδα μου στο facebook.

Εγώ ξεκίνησα να παίζω εκείνο το video game περί 22:15 και στο παιχνίδι ταυτοχρόνως συμμετείχαν άλλα εννέα άτομα. Από το υλικό που σας προσκομίζω φαίνεται ότι κατά το επίμαχο χρονικό διάστημα ήμουν ενεργός στο παιχνίδι.

Η διάρκεια του παιχνιδιού στην πρώτη φάση ήταν 45 λεπτά και γύρω στις 23:02 δήλωσα συμμετοχή να παίξω εκ νέου και το δεύτερο αυτό παιχνίδι που κράτησε 45 λεπτά. Το σχόλιο αυτό ανέβασα ενώ ήμουν σε φάση time out  από το δεύτερο παιχνίδι. Στις 7.08.23 ουδέποτε μετέβη  για οποιοδήποτε λόγο στο γήπεδο της ΑΕΚ».

«Ήθελα να τρολάρω»

Ο κατηγορούμενος περιέγραψε ότι εκείνη την ημέρα έβγαλε δύο φορές βόλτα τα σκυλιά του  ενώ πήγε γυμναστήριο αλλά και στο σπίτι των γονιών του.

«Την επόμενη ημέρα όταν ξύπνησα γύρω στις οχτώμιση και έκανα ανανέωση στη σελίδα στο facebook  μαθαίνω για πρώτη φορά από άρθρο σε site  ότι υπάρχουν ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες ότι υπάρχει νεκρός από τα επεισόδια στο γήπεδο της ΑΕΚ. Η ανάρτηση όμως αυτή είχε γίνει στις τρεις και οκτώ το ξημέρωμα, όταν εγώ κοιμόμουν.

Το σχόλιο αυτό το διέγραψα  επειδή είδα ότι το ζήτημα έπαιρνε διαστάσεις.

Ήταν ένα ατυχές σχόλιο με το οποίο το μόνο που ήθελα ήταν να ιντριγκάρω να πικάρω να τρολάρω και να δημιουργήσω σχόλια κάτω από την ανάρτηση. Ο λόγος που αποφάσισα να το κατεβάσω ήταν ότι το ζήτημα  άρχισε να παίρνει προεκτάσεις και ότι κατάλαβα το λάθος μου και παράλληλα δεχόμουν απειλές επί προσωπικού και στα σχόλια και στο Inbox  στο facebook.

Σε κανένα  από αυτά τα σχόλια δεν απάντησα, απλώς τα έσβηνα. Μέχρι την επόμενη δεχόμουν απειλητικά μηνύματα. Στο facebook διατηρούσα δύο προφίλ  το ένα στο όνομά μου κανονικά.

Το ψεύτικο προφίλ με το όνομα dimitrisapostolakis  το έφτιαξα πρώτη φορά στις 17.07.23 και το έκανα αμιγώς για να μην μπαίνω στο στόχαστρο και να σχολιάζω ελεύθερα κάτω από οποιασδήποτε φύσης ανάρτηση.

Συνήθιζα να σχολιάζω και με το πραγματικό μου προφίλ την επικαιρότητα. Ωστόσο τον Ιούλιο, μετά από μία κοινοποίηση ενός άρθρου διαμαρτυρίας για τις φωτιές που έκανα, με απέκλεισαν από το facebook  επειδή θεωρήθηκε fake news  για τουλάχιστον μία εβδομάδα με αποτέλεσμα και εγώ να δημιουργήσω ψεύτικο προφίλ. Έχω μετανιώσει για το σχόλιο  που έκανα και προκλήθηκε χαμός.

Ο λόγος που εμφανίστηκα οικειοθελώς είναι από αίσθημα ευθύνης για όλο αυτόν τον χαμό που έχει προκληθεί και επειδή είχα αντιληφθεί ότι από το σχόλιο μου είχα μπει στο στόχαστρο των αρχών. Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση που προκάλεσα ».

 
 
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το παρει το θεμα κανεις, ζουμε σε απιστευτη μπανανια, δεν υπαρχει σωτηρια δυστυχως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H υπόθεση είναι ο ορισμός της συγκάλυψης. 

Όταν αρχίσουν και οι πρώτες αποφυλακίσεις, θα κορυφωθεί. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα μπανανια. Ξέρουν τι κάνουν!

Συγκάλυψη προσπαθούν.

Τόσα λάθη μόνο στον Ροζ Πάνθηρα βλέπαμε.

Link to comment
Share on other sites

η υποθεση εχει κλεισει για το ευρυ κοινο απο τον Γεναρη θα αρχισουν οι αποφυλακισεις και στο τελος δεν θα δικαστει κανενας για την δολοφονια, η ολη επιχειρηση στεφθηκε με απολυτη επιτυχια απο την ελληνικη κυβερνηση 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Mεχρι και οι πέτρες κατάλαβαν ότι το post στο twitter αυτού του τριβλακα ήταν προκλητικό για να ακολουθήσει η γνωστή μανουρα από κάτω για τι σου είπα, τι μου είπες εκτός από την αστυνομία.

Αν αληθεύει ότι έχουν συλλάβει τον συγκεκριμένο και τόσες μέρες μετά ακόμα 'ψαχνουν' τι έγινε καλύτερα να το κλείσουν το μαγαζί άσχετα αν πρέπει να φάει 2-3 φάπες έξτρα ο συγκεκριμένος για να μάθει ότι όλα στην ζωή δεν είναι πλάκα και για μερικά κλικ ειδικά όταν έχει χαθεί άνθρωπος.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

μπανανια ειναι, ειτε ετσι ειτε αλλιως, αυτο ειπα

Οκ

Εγώ με το μπανανια εννοώ ότι όλα είναι ανεξέλεγκτα.

Κατάλαβα τι εννοείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα, η ιστοσελίδα Jutarnji υποστηρίζει ότι οι κροατικές αρχές δέχτηκαν την ακόλουθη εντολή από τις ελληνικές αρχές: «Συλλάβετε αμέσως αυτά τα άτομα και να τα εκδώσετε στην Ελλάδα».

Πρόκειται για δέκα Κροάτες οπαδούς, που βρέθηκαν στην Ελλάδα στις 7 Αυγούστου, αλλά διέφυγαν της σύλληψης και κατάφεραν να επιστρέψουν στην Κροατία. Μάλιστα, έχουν εκδοθεί διεθνή εντάλματα για τη σύλληψή τους, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα.

Τα δέκα αυτά άτομα είναι καταγεγραμμένα ότι εισήλθαν στην Ελλάδα και ήταν στη σχετική λίστα που είχαν στείλει οι κροατικές αρχές στην ελληνική αστυνομία. Ωστόσο, κατάφεραν να αποφύγουν τη σύλληψη και επέστρεψαν στη χώρα τους με καράβι για την Ιταλία και από εκεί οδικώς. Αν και τα ονόματα των δέκα Κροατών δεν έχουν γίνει γνωστά, φαίνεται πως είναι γνωστοί οπαδοί των Bad Blue Boys.

Σύμφωνα με το ίδιο ρεπορτάζ, η Κροατία δεν μπορεί παρά να εκτελέσει τα διεθνή εντάλματα που έχει στα χέρια της, καθώς δεσμεύεται από σχετικό νομικό πλαίσιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bladerunner21 said:

Συγκεκριμένα, η ιστοσελίδα Jutarnji υποστηρίζει ότι οι κροατικές αρχές δέχτηκαν την ακόλουθη εντολή από τις ελληνικές αρχές: «Συλλάβετε αμέσως αυτά τα άτομα και να τα εκδώσετε στην Ελλάδα».

Πρόκειται για δέκα Κροάτες οπαδούς, που βρέθηκαν στην Ελλάδα στις 7 Αυγούστου, αλλά διέφυγαν της σύλληψης και κατάφεραν να επιστρέψουν στην Κροατία. Μάλιστα, έχουν εκδοθεί διεθνή εντάλματα για τη σύλληψή τους, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα.

Τα δέκα αυτά άτομα είναι καταγεγραμμένα ότι εισήλθαν στην Ελλάδα και ήταν στη σχετική λίστα που είχαν στείλει οι κροατικές αρχές στην ελληνική αστυνομία. Ωστόσο, κατάφεραν να αποφύγουν τη σύλληψη και επέστρεψαν στη χώρα τους με καράβι για την Ιταλία και από εκεί οδικώς. Αν και τα ονόματα των δέκα Κροατών δεν έχουν γίνει γνωστά, φαίνεται πως είναι γνωστοί οπαδοί των Bad Blue Boys.

Σύμφωνα με το ίδιο ρεπορτάζ, η Κροατία δεν μπορεί παρά να εκτελέσει τα διεθνή εντάλματα που έχει στα χέρια της, καθώς δεσμεύεται από σχετικό νομικό πλαίσιο.

Πως δεσμεύεται δλδ;

Τι παράλογο είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Navas said:

Πως δεσμεύεται δλδ;

Τι παράλογο είναι αυτό;

Δεν ξέρω. Αν μπορεί κάποιος πιο ειδικός μας το αναλύει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×