Jump to content

Μιχάλης Κατσουρής


Rayo Vallecano 21
 Share

Recommended Posts

Πουστηδες παντως παιζει να μην έχει πει ποτέ σε ανακοινωση η Original ουτε τους γαυρους. Φανταστείτε τι πουσταραδες ειναι οι Βαζελοι δηλαδη για να τους χαρακτηρίσει ως τετοιους.

Link to comment
Share on other sites

Οπως κραζω σε μια εκδρομη 5-10 πιτσιρικια που πανε ν αδειασουν ενα περιπτερο ή πανε να την πεσουν σ ενα παιδακι να του παρουν τη μπλουζα, ετσι κραζω κ αυτο το υφος. Σεβασμο στους οπαδους ζηταμε, οπως αυτα τα σκηνικα δεν βοηθουν σ αυτο που ζηταμε, ετσι κρινω οτι κ τετοιες ανακοινωσεις μας υποβιβαζουν κ δυστυχως υποβιβαζουν κ τις δικαιες θεσεις μας.

Απο την 1η στιγμη λεω οτι πρεπει να γαμηθουν, ε δεν θα το βγαλω ετσι σε δελτιο τυπου! 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AG21 said:

Μπήκε ολόκληρη και στο sdna . Γενικά μετά τη Δευτέρα έχει ξεφύγει η ένταση με τους φασίστες βαζελους και θεωρώ ότι θα κλιμακωθεί και άλλο ..

Θα ναι ενδιαφερον το ματς με δαύτους στην ΝΦ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μάγκες αν περιμένατε απ' την ορίτζιναλ να διδάξει πολιτισμό κάνατε λάθος, προφανώς και εντός της υπάρχουν και τραμπούκοι, και μαφιόζικα στοιχεία κλπ. Το θέμα είναι ότι σ' αυτό το θέμα ήταν απόλυτα αξιοπρέπης, μέχρι που δεν πήγαινε άλλο, και εγώ της δίνω απόλυτο δίκιο εδώ. Γιατί είναι τεράστια διαφορά να βγαίνεις να λες "ναι α ου αλλά στη μασσαλία" απ' το να λες "ο δολοφόνος είναι δικός σας και τον κρύβετε". Πραγματικά κι ο πιο πολιτισμένος να σαι θα βγεις απ' τα ρούχα σου. Δηλαδή σε κατηγορούν οι φονιάδες για το φόνο του αδερφού σου και το κάνουν επανειλλημένα. Διαστρεβλώνουν γεγονότα συνεχώς και τα παρουσιάζουν όπως τους συμφέρει. Η δικαιοσύνη παράλληλα φαίνεται να μη μπορεί να κάνει τίποτα. Ε όχι. Ε κάποιος έπρεπε να πει κάποια πράματα με τ' όνομά τους, ακόμα κι αν σ' αυτά τα πράματα ένιωσε την ανάγκη να μιλήσει και για μικρότητες όπως πχ τον καφετζή της γαδα ο οποίος εκ των πραγμάτων δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο συμβάν. Αλλά όταν βγαίνουν δημόσια και σε κατηγορούν για φόνο οι δολοφόνοι, ε δικαίως τ' ακούνε

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Toni Black said:

Οπως κραζω σε μια εκδρομη 5-10 πιτσιρικια που πανε ν αδειασουν ενα περιπτερο ή πανε να την πεσουν σ ενα παιδακι να του παρουν τη μπλουζα, ετσι κραζω κ αυτο το υφος. Σεβασμο στους οπαδους ζηταμε, οπως αυτα τα σκηνικα δεν βοηθουν σ αυτο που ζηταμε, ετσι κρινω οτι κ τετοιες ανακοινωσεις μας υποβιβαζουν κ δυστυχως υποβιβαζουν κ τις δικαιες θεσεις μας.

Απο την 1η στιγμη λεω οτι πρεπει να γαμηθουν, ε δεν θα το βγαλω ετσι σε δελτιο τυπου! 

Άστοχος εντελώς ο συσχετισμός  κλοπής ξένης περιουσίας  με τη δολοφονία ενός δικού μας και το φουλ ξεμπροστιασμα των δολοφόνων επειδή εσένα προσωπικά δε σου αρέσει το συντακτικό και το ύφος της ανακοίνωσης . 

 Έχεις μπερδέψει τα μήλα με τα πορτοκάλια. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση βγάζει συναίσθημα, ένταση, μισος. Όπως θα αισθανόταν οποιοσδήποτε από εμάς με αυτά τα σιχαματα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stylianopoulos said:

Άστοχος εντελώς ο συσχετισμός  κλοπής ξένης περιουσίας  με τη δολοφονία ενός δικού μας και το φουλ ξεμπροστιασμα των δολοφόνων επειδή εσένα προσωπικά δε σου αρέσει το συντακτικό και το ύφος της ανακοίνωσης . 

 Έχεις μπερδέψει τα μήλα με τα πορτοκάλια. 

Ο συσχετισμος εγινε για την τοποθετηση σου που απεδιδε το υφος στην οπαδικη ιδιοτητα του συντακτη. Και δεν συσχετισα την κλοπη με τη δολοφονια, εγραψα για τον υποβιβασμο του οπαδου κ των αποψεων του

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωσαρα, κούρασαν αρκετά οι βάζελοι.

Μη ξεχνάμε βέβαια με ποιους έχουμε να κάνουμε, οι τυπαδες βάζουν βόμβες σε δικούς τους συνδέσμους. Μιλάμε για παγκόσμιο φαινόμενο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπα3χει θυμος που ακομα δεν εχουν μπουζουριασει τους βαζελες ναζι αλβαναρια που οργανωσαν καθοδηγησαν και εξοπλισαν τους κροατες ναζι.

Επρεπε να τους ειχαν δεσει. Αληθεια τα κινητα ανοιχτηκαν?? 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ανακοίνωση αν απευθυνόμαστε στους εαυτούς μας, για να εκφράσουμε πράγματα που όλοι σκεπτόμαστε κατά βάθος, και να εκτονωθεί ένα μικρό μέρος από όλα αυτά που κουβαλάμε στην ψυχή μας από το καλοκαίρι.

Πολύ καλή ανακοίνωση αν απευθυνόμαστε στα ναζίδια φασισταριά της Θ13 γιατί μόνο αυτή τη γλώσσα καταλαβαίνουν.

Ασύλληπτα κακή ανακοίνωση αν απευθυνόμαστε σε οποιονδήποτε άλλο εκτός από τους παραπάνω, για λόγους που ελπίζω να μην χρειάζεται να εξηγήσω.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "πάντα διαφέραμε" και λοιπά τέτοια μας φάγανε όλα αυτά τα χρόνια.

Όταν είσαι μέσα στον χορό, χορεύεις και προσπαθείς να είσαι ο καλύτερος χορευτής, και όχι ο...διαφορετικός χορευτής.
Οπαδοί είμαστε, όχι καθηγητές πανεπιστημίου που αναλύουμε τριτοβάθμιες εξισώσεις.
Η ανακοίνωση και λίγα είπε, και κακώς δεν τελείωσε με το "ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΞΕΒΡΑΣΕ".

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

οπαδικα η ανακοινωση ειναι καλη δεν νομιζω οτι υπαρχει ΑΕΚτζης που οπαδικα να μην γουσταρε με αυτα που διαβασε λιγο η πολυ.

για την γενικοτερη εικονα θα δωσει παλι πατημα να πουν ολοι ιδιοι ειναι το θεμα θα ΞΑΝΑΘΑΦΤΕΙ οπως ειχε θαφτει για 1,5 μηνα και δεν ακουγοταν κιχ και θα ξαναγινει προσπαθεια να ξεχαστει εντελως για να μπορεσουν καποια στιγμη να προβουν στις αποφυλακισεις (οι φελλοι της 13 μπορει να τις πηγαν πισω 2-3 μηνες με το πανι τους) οι οποιες απο εκει που ηταν να γινουν στο 6μηνο θα πανε λιγο παραπερα και η υποθεση θα παει στο αρχειο γιατι δεν εχουν στοιχεια για το ποιος το εκανε.

θα οριστει δικασιμος για ολα τα υπολοιπα αδικηματα και καλο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση έχει οργή που ξεχειλίζει.

Πρώτα σκότωσαν το Μιχάλη, και η ορίτζιναλ δεν μίλησε.

Μετά σήκωσαν πανιά που έγραφαν "Το παίζετε αθώοι με λερωμένα χέρια", και "Την αλήθεια την ξέρετε καλά, μην κρύβετε άλλο το φονιά." Η ορίτζιναλ πάλι δεν απάντησε αν δεν κάνω λάθος.

Τώρα ετοίμασαν πανί που έγραφε "Σκοτώσατε τον Κατσουρη, σκοτώσατε το Χρόνη, εσείς δεν είστε οπαδοί, είστε δολοφόνοι". Το πανί δεν σηκώθηκε προφανώς επειδή η ΠΑΕ το πήρε χαμπάρι από νωρίς και έβγαλε τη γνωστή ανακοίνωση και η κατάσταση μαζεύτηκε.

Αντ΄αυτού σηκώθηκε ένα πανί ίσα με το πέταλο που έγραφε Λευτεριά στους Δολοφόνους. Δεν πιάνω καν το τι είπαν στις απολογίες τους, αυτά τα θεωρώ αναμενόμενα.

Τώρα λέει η 13 ότι σεβάστηκε την μνήμη του.

Η ορίτζιναλ δεν μπορεί να είναι ήρεμη όταν της λένε μέσα στα μούτρα ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ότι ΑΥΤΟΙ σκότωσαν τον αδελφό τους. Δεν είναι ένα απρόσωπο σύνολο η ορίτζιναλ. Είναι άνθρωποι που πολλοί γνωρίζονται μεταξύ τους, και δεν ανέχονται να τους λένε ΦΟΝΙΑΔΕΣ για ένα έγκλημα που ούτε έκαναν ούτε προκάλεσαν. Το ύφος ναι, ίσως έχει αστοχίες, οκ.

Το έχω γράψει ξανά, όσο δεν βρίσκεται ο φονιάς τόσο η οργή δεν θα φεύγει. Γιατί χωρίς φόνο, θα πέσουν όλοι σε πλημμεληματικές ποινές της πλάκας, και ας είναι τώρα όλοι μέσα. Τώρα είναι μέσα γιατί υπάρχουν ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ εμπλοκής τους στο φόνο. Στην δίκη όμως δεν μπορούν να καταδικαστούν με ενδείξεις αλλά με πλήρη απόδειξη.

Και όπως είναι η δικογραφία τώρα, είναι πολύ πιθανό στη δίκη όλοι να βγουν έξω και ο φονιάς να  μείνει ατιμώρητος. Και εμένα αυτό μου τρελαίνει το μυαλό. Και στην ορίτζιναλ το ίδιο.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι καμιά φορά αυτά χαλάνε το μυαλό της ομάδας αλλά δεν πρέπει να μας νοιάζει ...

Θέλω να βγει ένα σύνθημα για ναζί βαζελες και να το λέμε 90 λεπτά ώστε να το ακούσουν όλοι η απλά συνέχει το απλό ΒΑΖΕΛΕΑ ΝΑΖΙ . 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nf28 said:

Η ανακοίνωση έχει οργή που ξεχειλίζει.

Πρώτα σκότωσαν το Μιχάλη, και η ορίτζιναλ δεν μίλησε.

Μετά σήκωσαν πανιά που έγραφαν "Το παίζετε αθώοι με λερωμένα χέρια", και "Την αλήθεια την ξέρετε καλά, μην κρύβετε άλλο το φονιά." Η ορίτζιναλ πάλι δεν απάντησε αν δεν κάνω λάθος.

Τώρα ετοίμασαν πανί που έγραφε "Σκοτώσατε τον Κατσουρη, σκοτώσατε το Χρόνη, εσείς δεν είστε οπαδοί, είστε δολοφόνοι". Το πανί δεν σηκώθηκε προφανώς επειδή η ΠΑΕ το πήρε χαμπάρι από νωρίς και έβγαλε τη γνωστή ανακοίνωση και η κατάσταση μαζεύτηκε.

Αντ΄αυτού σηκώθηκε ένα πανί ίσα με το πέταλο που έγραφε Λευτεριά στους Δολοφόνους. Δεν πιάνω καν το τι είπαν στις απολογίες τους, αυτά τα θεωρώ αναμενόμενα.

Τώρα λέει η 13 ότι σεβάστηκε την μνήμη του.

Η ορίτζιναλ δεν μπορεί να είναι ήρεμη όταν της λένε μέσα στα μούτρα ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ότι ΑΥΤΟΙ σκότωσαν τον αδελφό τους. Δεν είναι ένα απρόσωπο σύνολο η ορίτζιναλ. Είναι άνθρωποι που πολλοί γνωρίζονται μεταξύ τους, και δεν ανέχονται να τους λένε ΦΟΝΙΑΔΕΣ για ένα έγκλημα που ούτε έκαναν ούτε προκάλεσαν. Το ύφος ναι, ίσως έχει αστοχίες, οκ.

Το έχω γράψει ξανά, όσο δεν βρίσκεται ο φονιάς τόσο η οργή δεν θα φεύγει. Γιατί χωρίς φόνο, θα πέσουν όλοι σε πλημμεληματικές ποινές της πλάκας, και ας είναι τώρα όλοι μέσα. Τώρα είναι μέσα γιατί υπάρχουν ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ εμπλοκής τους στο φόνο. Στην δίκη όμως δεν μπορούν να καταδικαστούν με ενδείξεις αλλά με πλήρη απόδειξη.

Και όπως είναι η δικογραφία τώρα, είναι πολύ πιθανό στη δίκη όλοι να βγουν έξω και ο φονιάς να  μείνει ατιμώρητος. Και εμένα αυτό μου τρελαίνει το μυαλό. Και στην ορίτζιναλ το ίδιο.

Χρειαζοταν μια γυναικεια φωνη το φορουμ.

Edit: γιατι γελατε ρε μαλακες, το εννοω.

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, amd said:

οπαδικα η ανακοινωση ειναι καλη δεν νομιζω οτι υπαρχει ΑΕΚτζης που οπαδικα να μην γουσταρε με αυτα που διαβασε λιγο η πολυ.

για την γενικοτερη εικονα θα δωσει παλι πατημα να πουν ολοι ιδιοι ειναι το θεμα θα ΞΑΝΑΘΑΦΤΕΙ οπως ειχε θαφτει για 1,5 μηνα και δεν ακουγοταν κιχ και θα ξαναγινει προσπαθεια να ξεχαστει εντελως για να μπορεσουν καποια στιγμη να προβουν στις αποφυλακισεις (οι φελλοι της 13 μπορει να τις πηγαν πισω 2-3 μηνες με το πανι τους) οι οποιες απο εκει που ηταν να γινουν στο 6μηνο θα πανε λιγο παραπερα και η υποθεση θα παει στο αρχειο γιατι δεν εχουν στοιχεια για το ποιος το εκανε.

θα οριστει δικασιμος για ολα τα υπολοιπα αδικηματα και καλο δρομο.

Χωρίς να έχω νομικές γνώσεις θα πω ότι και στην δολοφονία του Αλκη δεν βρέθηκε ο ένοχος αλλά ισόβια έφαγαν οι 7 από τους 12.

Βέβαια στην περίπτωση του Μιχάλη τα πράγματα είναι πολύ πιο σύνθετα ( ξένοι υπήκοοι, τεράστιος ο όγκος των προφυλακισμένω κλπ κλπ ) . Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ΄΄καθαριστεί΄΄ τόσο εύκολα ο φόνος αυτός.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AEKattack said:

Χωρίς να έχω νομικές γνώσεις θα πω ότι και στην δολοφονία του Αλκη δεν βρέθηκε ο ένοχος αλλά ισόβια έφαγαν οι 7 από τους 12.

Βέβαια στην περίπτωση του Μιχάλη τα πράγματα είναι πολύ πιο σύνθετα ( ξένοι υπήκοοι, τεράστιος ο όγκος των προφυλακισμένω κλπ κλπ ) . Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ΄΄καθαριστεί΄΄ τόσο εύκολα ο φόνος αυτός.

στην δολοφονια του Αλκη εμφανιστηκε ενας απο τους 12 στην δικη και ειπε εγω εδωσα την δρεπανια και καλα για να γλυτωσουν οι αλλοι αλλα πηγαν για ανθρωποκτονια ολοι

δεν βλεπω το πιθανο να γινει το ιδιο με 110 ατομα μακαρι αδερφε μου αλλα πολυ φοβαμαι οτι με το νεο ετος θα αρχισουν οι αποφυλακισεις 

Link to comment
Share on other sites

Οι ανακοινώσεις είναι για εσωτερική κατανάλωση,  καλώς βγαίνουν αλλα δεν μου λένε τίποτα,.  Στο ερώτημα αν θα τιμωρηθούν οι ένοχοι,  που είναι και το ζητούμενο, απαντώ πως όχι  . Σε ιδανικοτερες συνθήκες, ο Λιγναδης είναι εξω και η ΑΕΚ τιμωρήθηκε αγωνιστικά επειδή στο Περιστέρι πήγαν να την κλέψουν  Εδω έχουμε να κάνουμε και με ξένους υπηκοους που έχεις θα έχεις ανάγκη την ψήφο του κράτους τους στην Ευρωπαϊκή Ένωση 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abraham21r said:

Απάντησαν οι αγνώστου πατρός γιοί ξανά.

Ρε και λίγα έγραψε η ® χθες.

και τωρα δεν θα ξανα-απαντησεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλοι φελοι οι βαζελοι τόσες γραμμές χωρίς να πει τίποτα καινούριο. Οριτζιναλ πρέπει να απαντήσει για να προστατέψει το κύρος της στις κατηγορίες των φασιστών αλλά δε νομίζω να το κάνει 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×