Jump to content

Βόλος - ΑΕΚΑΡΑ (3η αγ.): 03/09/23, 21:30, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
    • Ζίνι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Bluesman said:

Ήμουν σε κοινωνική υποχρέωση και διακριτικά έβλεπα όσο μπορούσα από κινητό, δεν έχω δει την φάση σε επανάληψη, αλλά έτσι μου φάνηκε.

Ναι όντως στο λαιβ φάνηκε να είναι εκτός θέσης στο 2ο γκολ, αλλά αν το δεις στο ριπλεϊ νομίζω δεν ευθύνεται.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

και τυς άλλες φορές του βγήκε και βρήκες γκόλ στο τέλος και στο τελικό κυπέλλου πάλι του βγήκε και στη λεωφόρο του βγήκε που τους πατήσαμε . Μεγάλη υπόθεση η σωστή πάσα δεξιά . 

Ε γι αυτό δώσαμε τα 6 και κάναμε ολονύκτιες εδώ μέσα

 

Η αλλαγή Πινέδα μας έδωσε το ματς σήμερα

 

Καλός ο ουχο με τον Ζινι να πιέσουν ξεκούραστοι μπροστά, ο σιμανσκι αντί γαλανό που είχε κλαταρει καθώς κι ο καράφλας αλλά η αλλαγή που έβγαλε την ομάδα μπροστά ήταν του Πινέδα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βίντα μακράν ο καλύτερος γιατί ήταν ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ στην άμυνα (οι άλλοι 4 είχαν μείνει Αθήνα)

Μέτριο (γιατί δεν γίνεται σε κάθε παιχνίδι να ξεκινάμε με 0-1 στο δεκάλεπτο, κάτι φταίει στην προετοιμασία)

Μανταλος (όταν είσαι μια ταχύτητα πίσω από όλους ακόμα και από το Μανούχο πως να μην κάνεις κόκκινη)

Link to comment
Share on other sites

Ο Πινέδα μπήκε οχι για βα παίξει ακριβώς δεξί μπακ, μπήκε εκει να φορτώσει δεξια πλευρά επιθετικά και να ανεβαινει να γινεται και 3ο χαφ.

Αλλο ρόλο τον έβαλε να παίξει, όχι αυτον που παίζουν οι Ροτα-Σιντιμπε.

Ο Χατζησαφι 3η χρονια σερι ηεκιναει νωθρά. Τις 2 προηγούμενες ήταν τραγικος στην αρχή. Μετα το Νοεμβρη ρολαρει.το πρόβλημα δεν ειναι τοσο ο Χατζησαφι οσο ο Μοχαμάντι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η γνώμη μου.

Συγκινητικοι Γιονσον και Βιντα. Τον Δανο εγώ τον θεωρω κι ελαφρως αδικημενο btw. Μαγκας ο Άμραμπατ που το έβαλε.

Αμραμπατ, Πινεδα βοήθησαν πολύ ως αλλαγες γενικά. Και οι Αραουχο, Ζινι δευτερευοντως.

Θετικοι Τσουμπερ και κατα διαστήματα Ρότα και Ελίασον.

Οι υπόλοιποι από μετριοι ως κακοι.

Ο Μουκουντι κάποια στιγμή θα την πλήρωνε την υπερβολικη του άνεση, αλλά δεν θεωρω ότι πλην του λάθους ήταν τόσο κακός, κέρδισε και το πεναλτυ τελικά.

Εμενα η κόκκινη μου φαίνεται οτι μπορούσε και να μην δοθεί, αυτο παντως δεν αναιρεί ότι ο Μάνταλος είναι ηλιθιος και γενικά δεν πρέπει να ξεκινάει ποτέ βασικος.

Το ότι υπαρχει  βαθος μπροστά και πίσω απλά είμαστε για λαμπάδες στον Βιντα,  μην τα ξανα-αναλυουμε γιατί κουράζουμε.

Η νικη με 10 είναι τεραστια όπως ήρθε, εγώ θεωρω ότι θα καταστρεφόμασταν ψυχολογικά και με διακοπη να έρχεται που θα μας έριχνε στην μιζερια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πού έπαιξε δεξί μπακ ο Πινεδα ρε παιδιά, θα τρελαθούμε τελείως; Επειδή ξεκινούσε από εκεί, σημαίνει πως ήταν μπακ; Ρε θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε. Δηλαδή αν αλλαζε τον Βιντα και ξεκινούσε να κατεβάζει τη μπάλα από πίσω, θα τον είχε βάλει σέντερ μπακ; Ρε τι διαβάζουμε.

Μεγάλη νίκη με δέκα παίχτες σχεδον σε όλο το ματς λόγω του μαλακα (τι έχουν να πουν οι αγαθομουνηδες που ήθελαν αλλαγή του ονόματος του βραβείου χειρότερου παίκτη;). Μαλακας ήταν και τέτοιος θα παραμείνει.-

Κάτι πρέπει να διορθωθεί στην αμυντική λειτουργία της ομάδας και για μένα δεν χρειάζεται σέντερ μπακ αλλά εξαρι. Αυτός ο Γαλανοπουλος φιλότιμος αλλά με λίγες δυνάμεις, δεν κάνει για πάνω από 45 λεπτά. Στο δεύτερο που φάγαμε ξεφτιλιστηκε. 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Γιόνσον τοπ . Το οτι έπαιζες με 10 και δε φαινότανε είναι τρελό . Ο βίντα έκανε τη δουλειά του.

Θα σχολιάσω λίγο Ζίνη . Λες και οτι κάνει το κάνει τυχαία. Σα να κινείται ασύμετρα το σώμα του . Επίσης έχουμε και ενα θεματάκι με τα κοντρολ .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Η νικη με 10 είναι τεραστια όπως ήρθε, εγώ θεωρω ότι θα καταστρεφόμασταν ψυχολογικά και με διακοπη να έρχεται που θα μας έριχνε στην μιζερια.

Και επιστροφη με γαυρο τελικο τελικων... Ειναι σωτηριο το διπλο ετσι οπως ηρθε σημερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλος ψυχοπαθής Μπιέλσα που στην κακή του χρονια δηλαδή φέτος θα τα κάνει σκατά αλλά του τα συγχωρώ όλα που με κάβλωσε που πήγε στον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Πού έπαιξε δεξί μπακ ο Πινεδα ρε παιδιά, θα τρελαθούμε τελείως; Επειδή ξεκινούσε από εκεί, σημαίνει πως ήταν μπακ; Ρε θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε. Δηλαδή αν αλλαζε τον Βιντα και ξεκινούσε να κατεβάζει τη μπάλα από πίσω, θα τον είχε βάλει σέντερ μπακ; Ρε τι διαβάζουμε.

Μεγάλη νίκη με δέκα παίχτες σχεδον σε όλο το ματς λόγω του μαλακα (τι έχουν να πουν οι αγαθομουνηδες που ήθελαν αλλαγή του ονόματος του βραβείου χειρότερου παίκτη;). Μαλακας ήταν και τέτοιος θα παραμείνει.-

Κάτι πρέπει να διορθωθεί στην αμυντική λειτουργία της ομάδας και για μένα δεν χρειάζεται σέντερ μπακ αλλά εξαρι. Αυτός ο Γαλανοπουλος φιλότιμος αλλά με λίγες δυνάμεις, δεν κάνει για πάνω από 45 λεπτά. Στο δεύτερο που φάγαμε ξεφτιλιστηκε. 

Εσύ που βλέπεις μπαλίτσα, πες μου αγάπη μου, τι θέση έπαιξε ο πινεδα?

Κεντρικο χαφ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Μεγάλη υπόθεση η σωστή πάσα δεξιά . 

Ε ναι, που ακούστηκε να υπάρχει απαίτηση από το βασικό δεξύ μπακ της ΑΕΚ να μπορεί να δώσει σωστή πάσα ή να παίξει σωστά το όβερλαπ...

το δεξύ μπακ της ΑΕΚ πρέπει να είναι ή Γεωργέας ή Μπακάκης ή Ρότας... ταγάρι με 2 δεξιά παπούτσια που να μπορεί απλά να τρέχει πάνω-κάτω... 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να συγχωρεσουμε στον Αλμειδα ακριβως; Οτι δεν μας εβαλε Τσαμπιονς Λιγκ 1 χρονο απ οταν μας πηρε 5ους και εκτος Ευρωπης;

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη νίκη, αρχιδατη, καρδιά πρωταθλητή κλπ. Αλλά για να μην πάμε από καρδιά δεν γίνεται να τρως συνέχεια πρώτος γκολ και μάλιστα στο 10λεπτο. Η ομάδα έχει θέμα συγκέντρωσης από το πρωτο παιχνίδι. Μπαίνει πολύ χαλαρά σε όλους σχεδον τους αγώνες. Τι φταίει δεν ξέρω θα το βρει ο προπονητής, αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό το γαϊτανάκι. 
 

Επίσης εκτός από στόπερ η ομάδα θέλει επιτακτικά και παιχταρα στα χαφ. Με Γαλανοπουλο - Μάνταλο δεν γίνεται να βγει η χρόνια. Άμα λείψει το ξανθό γένος την πουτσισαμε. Μακάρι να ξυπνάγαμε και τα άρθρα για Σερτζιο Ολιβέιρα να ήταν αληθινά

Link to comment
Share on other sites

Μας έχετε γαμήσει φέτος, γαμάτε ψυχικές υγείες ολόκληρων σπιτιών. Για κανα 2ωρο θα τους φάπωνα όλους. Τώρα κάνω τον hulk και παίζω με αμαξάκια. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο γκολ για μένα φταίει κυριως ο Γαλανόπουλος που είχε κλασει και δεν γυρισε μέσα στην περιοχή.

Επισης τερμα σοβαρό ως γνωστόν δεν έχουμε. Στο 1ο γκολ καθόταν διστακτικά, έπρεπε να ρισκάρει μα βγει.

Γενικα πίσω το γνωστα, να δούμε πώς θα βγουν 3 διοργανώσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Εσύ που βλέπεις μπαλίτσα, πες μου αγάπη μου, τι θέση έπαιξε ο πινεδα?

Κεντρικο χαφ?

Θέση "έφερα τα ψάρια" επαιξε

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο γκολ δε νομίζω ότι κάνει κάτι λάθος ο Στάνκοβιτς, τρέχει μήπως προλάβει όταν βλέπει ότι η πάσα είναι κακή, κι όταν ο επιθετικός την παίρνει με χώρο μπροστά του κόβει ταχύτητα και κάνει μισό βήμα πίσω γιατί αλλιώς ήταν δεδομένο ότι θα άνοιγε τη μπάλα και θα τον πέρναγε ο άλλος.

Στο 2ο γκολ ίσως θα μπορούσε να χε βγάλει λίγο πιο γρήγορη αντίδραση, αλλά δεν το πνίγει κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×