Jump to content

Βόλος - ΑΕΚΑΡΑ (3η αγ.): 03/09/23, 21:30, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος
    • Πόνσε
    • Ζίνι
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Dali 21R said:

image.png.d295f5832fb6e053aaf0d0d38704842e.png

Αν εδώ με το που κάνει τη λάθος πάσα ο Μουκουντί του έκοβε να βγει αμέσως θα είχε προλάβει.

Ή θα έτρωγε τρίπλα ή θα έκανε πέναλτυ, ο επιθετικός είναι με φορά και το γύρισμα είναι σαν ασίστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dali 21R said:

image.png.d295f5832fb6e053aaf0d0d38704842e.png

Αν εδώ με το που κάνει τη λάθος πάσα ο Μουκουντί του έκοβε να βγει αμέσως θα είχε προλάβει.

Υπάρχει το ριπλέι πίσω από το τέρμα που δείχνει ξεκαθαρα τον Στανκοβιτς να κάνει βήματα μπροστά αρχικά και στη συνέχεια πίσω, ενδεικτικό της διστακτικοτητας του.

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ οτι ο κοουτς πρέπει να βρεί ενα τρόπο να χωρέσει γκαρσία τσούμπερ αραούχο θα κάνουν κηδείες και οι τρείς μαζί .

Link to comment
Share on other sites

«Είμαι πάντα ικανοποιημένος με όλους τους παίκτες μου. Ήμουν ποδοσφαιριστής, ξέρω ότι γίνονται λάθη και ποτέ δεν βγάζω παίκτη επειδή έκανε ένα λάθος. Αν ο προπονητής βγάλει τον παίκτη που κάνει λάθος, τότε το κάνει για να σώσει τον δικό του εαυτό».

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, In A.E.K We Trust said:

Reminder: έχασε ο ποακ στην Κρήτη. Κατά εκεί πάει και η ζέλα στα Γιάννενα.

Ban

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Ή θα έτρωγε τρίπλα ή θα έκανε πέναλτυ, ο επιθετικός είναι με φορά και το γύρισμα είναι σαν ασίστ

Στη τριπλά ο επιθετικός θα έβγαινε αρκετά πλάγια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Ή θα έτρωγε τρίπλα ή θα έκανε πέναλτυ, ο επιθετικός είναι με φορά και το γύρισμα είναι σαν ασίστ

image.png.8fa62ea273e67113ffbcc06475a63d6e.png

Δε θα έτρωγε τρίπλα γιατι αν ο επιθετικός εκει την έκοβε θα του την κλέβανε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι όλοι ζούσαν και πέθαιναν για να παίξουν Τσούλι και έχουν επηρεαστεί.

Είναι κ αυτό πιθανό, αρκετά θα έλεγα. Αλλά η ομάδα κ πέρυσι δεν ήταν καλή στις αρχές, πράγμα λογικό. Απλά κάποια πράγματα δεν βγαίνουν ακόμη ίσψς λόγω προετοιμασίας. Έχουν 2 εβδομάδες τώρα, θα δουλέψουν ειδικά μεσοαμυντικά κ θα ανέβει κ άλλο η ομάδα. Το σημερινό έπρεπε να είναι νίκη για πολλούς λόγους, έγινε, περιμένω σταδιακή άνοδο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atlas21 said:

Το πρόβλημα με την ΑΕΚ είναι ότι και οι δύο είναι, ή τέλος πάντων λογίζονται, πολύ καλοί για δεύτεροι και όχι αρκετά καλοί πρώτοι. Σε εσάς έναν ιδανικό κόσμο διώχνεις Στάνκοβιτς, όχι επειδή είναι κακός αλλά επειδή ο άλλος ειναι αναγκαίος για τις ευρωπαϊκές λίστες και φέρνεις έναν κέρβερο με τα λεφτά του Γιουρόπα.

Και γω συμφωνω οτι ξενο τερματζή μέτριο δεν είναι αναγκη να τον έχεις και χαραμίζεις θεση για την ευρωλίστα, οποτε θα προσπαθούσα να τον δώσω.θα το έβαζα πιο ψηλα σαν προτεραιοτητα.

Τον Γιώργαρο το  θεωρω τελείως κλόουν απο την πρώτη του θητεία. Και δεν με πειθει το τι έκανε στο μπερναμπέου και περσιπροπερσι, οτύπος είναικατω απο τον τσιντώτα ακομα. Οπότε σούτ σίγουρα ζε αυτόν και θα φερνα είτε Μανδα αρχη καλοκαιριου(επενδυση) είτε Γιαννιώτη.

Η μαλακια είναι οτι πέρσι υπήρξε ελευθερος ο Λοντίγκιν που πιάνει για ελληνας στις λίστες και τον πήρε ο βαζελος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι να δουλέψουν μεσοαμυντικα, όλοι στις εθνικές τους πάνε. Μόνο ο Σιντιμπε με το Χρυσοπουλο θα μείνουν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dali 21R said:

image.png.d295f5832fb6e053aaf0d0d38704842e.png

Αν εδώ με το που κάνει τη λάθος πάσα ο Μουκουντί του έκοβε να βγει αμέσως θα είχε προλάβει.

Δε φαίνεται που είναι η ακριβής του θέση, υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ πίσω, στο ύψος της μικρής περιοχής και η πάσα είναι παααάρα πολύ αδύναμη

Εγώ έχω την εντύπωση πως αμέσως εκεί βγήκε, απλά δεν ήταν αρκετά γρήγορος για την προλάβει, κι όταν την πήρε ο επιθετικός δεν είχε νόημα απλά να συνεχίσει το σπριντ κατά πάνω του

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, krokosmios said:

Στο 1ο γκολ δε νομίζω ότι κάνει κάτι λάθος ο Στάνκοβιτς, τρέχει μήπως προλάβει όταν βλέπει ότι η πάσα είναι κακή, κι όταν ο επιθετικός την παίρνει με χώρο μπροστά του κόβει ταχύτητα και κάνει μισό βήμα πίσω γιατί αλλιώς ήταν δεδομένο ότι θα άνοιγε τη μπάλα και θα τον πέρναγε ο άλλος.

Στο 2ο γκολ ίσως θα μπορούσε να χε βγάλει λίγο πιο γρήγορη αντίδραση, αλλά δεν το πνίγει κιόλας

Αν τα επνιγε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Just now, krokosmios said:

Δε φαίνεται που είναι η ακριβής του θέση, υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ πίσω, στο ύψος της μικρής περιοχής και η πάσα είναι παααάρα πολύ αδύναμη

Εγώ έχω την εντύπωση πως αμέσως εκεί βγήκε, απλά δεν ήταν αρκετά γρήγορος για την προλάβει, κι όταν την πήρε ο επιθετικός δεν είχε νόημα απλά να συνεχίσει το σπριντ κατά πάνω του

https://www.aek365.org/a-946537/latho-tou-moukounti-1-0-o-bolo-me-nteletit-video.htm

Δες το γκολ μαζί με το replay. Ισα ισα οταν ξεκινάει να βγαίνει σου δείνει την εντύπωση οτι θα προλάβει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Και γω συμφωνω οτι ξενο τερματζή μέτριο δεν είναι αναγκη να τον έχεις και χαραμίζεις θεση για την ευρωλίστα, οποτε θα προσπαθούσα να τον δώσω.θα το έβαζα πιο ψηλα σαν προτεραιοτητα.

Τον Γιώργαρο το  θεωρω τελείως κλόουν απο την πρώτη του θητεία. Και δεν με πειθει το τι έκανε στο μπερναμπέου και περσιπροπερσι, οτύπος είναικατω απο τον τσιντώτα ακομα. Οπότε σούτ σίγουρα ζε αυτόν και θα φερνα είτε Μανδα αρχη καλοκαιριου(επενδυση) είτε Γιαννιώτη.

Η μαλακια είναι οτι πέρσι υπήρξε ελευθερος ο Λοντίγκιν που πιάνει για ελληνας στις λίστες και τον πήρε ο βαζελος

Το Μανδά τον αγόρασε η Λάτσιο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Αυτός ο Μοχαμαντι υπάρχει πουθενά;Όχι τίποτα άλλο αλλά υποτίθεται δεν πήραμε και άλλον ξένο γιατί κρατάει την θέση αυτός. 

Πρέπει να τον κρατήσαμε γιατι είναι καλος γλεντζές.

Στην φιέστα θα εχει ρόλο βασικου

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikos said:


Με αυτόν τον Ντελετιτς τι θα γίνει ρε παλικάρια της ΑΕΚ εντωμεταξυ;

Καλό παικτακι θα ήθελα να τον δω με την φανέλα μας

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Του Στάνκοβιτς οκ ήταν απόφαση της στιγμης, απλά δεν είναι η πρώτη φορά που διστάζει να βγει, εκεί εστιάζω εγω.

Μετριος τερματοφύλακας, καλυτερος από τον Αθανασιαδη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, krokosmios said:

Το Μανδά τον αγόρασε η Λάτσιο

Νομιζω σταματησες στο ονομα Μανδας. Ακριβώς μετά λέω αρχή καλοκαιριου. Το  αγορασε η Λατσιο πριν μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, krokosmios said:

Δε φαίνεται που είναι η ακριβής του θέση, υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ πίσω, στο ύψος της μικρής περιοχής και η πάσα είναι παααάρα πολύ αδύναμη

Εγώ έχω την εντύπωση πως αμέσως εκεί βγήκε, απλά δεν ήταν αρκετά γρήγορος για την προλάβει, κι όταν την πήρε ο επιθετικός δεν είχε νόημα απλά να συνεχίσει το σπριντ κατά πάνω του

Α Π Α Γ Ο Ρ Ε Υ Ε Τ Α Ι να φας τέτοιο αδύναμο σουτ κάτω από τα πόδια. Δεν είναι μόνο λάθος, είναι και ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Σκέφτηκα να βάλω τον Πινέδα στο κέντρο όμως ο Γιόνσον έκανε ένα καταπληκτικό ματς. Και ο Γαλανόπουλος όμως πήγαινε καλά, οπότε περίμενα έναν από τους δυο να κουραστεί για να τον βγάλω. Τελειώσαμε το παιχνίδι με δύο στόπερ, ένα μπακ και ένα αμυντικό χαφ.

Τι λες ρε Ματίας μυρωδιά, τι ένα μπακ, ο Πινεδα τι ήταν; Δύο μπακ είχες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dali 21R said:

https://www.aek365.org/a-946537/latho-tou-moukounti-1-0-o-bolo-me-nteletit-video.htm

Δες το γκολ μαζί με το replay. Ισα ισα οταν ξεκινάει να βγαίνει σου δείνει την εντύπωση οτι θα προλάβει κιόλας.

Ίσως στάματησε ένα κλικ νωρίτερα απ' ότι έπρεπε

Δεν ξέρω, εγώ νομίζω ότι δεν είναι τραγικός ο χειρισμός του, αν συνέχιζε την έξοδο πιστεύω ότι οι πιθανότητες θα ήταν ή να τον περάσει ο επιθετικός ή να δώσει πέναλτι ή στην καλύτερη έμμεσο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Νομιζω σταματησες στο ονομα Μανδας. Ακριβώς μετά λέω αρχή καλοκαιριου. Το  αγορασε η Λατσιο πριν μια εβδομαδα.

Το λέω γιατί ο Μανδάς για να πήγε στη Λάτσιο με 1.5 μύριο προφανώς θα ακουγόταν πολύ στην πιάτσα, και μου φαίνεται απίθανο να έδινε η ΑΕΚ τόσα λεφτά για το 2ο τερματοφύλακα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Καλο θα ειναι καποια στιγμη να αρχισει να σκοραρει και ο Πονσε

Iσχύει . Φαίνεται λες και τον πέταξες με 10 αγνώστους να παίξει. Μου φαίνεται τελείως εκτος ομάδας. 

Αλλά ρε γαμώτο δεν του πάνε και τα ματς. Πρέπει να τον ταϊσεις. Πως να το κάνεις με 10 παίχτες σήμερα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×