Jump to content

Serie A Tim 🇮🇹


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

Υποστολη σημαιας ΚΑΠΙΤΑΝΟ,Σπαλετι αντε γαμησου ρε μαλακα.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτες σκηνες στη Ρωμη. Εχει πλανταξει ολο το Ολυμπικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Οπαδοί της Ρόμα, ανάρτησαν ένα τεράστιο πανό έξω από το προπονητικό κέντρο της ομάδας, για το "αντίο" στον capitano τους Fr. Totti στο οποίο έγραψαν : "24 χρόνια, 8.828 μέρες, 291 μήνες, 1.261 εβδομάδες, 211.871 ώρες, 12.712.260 λεπτά. Δεν κλαίω επειδή σταματάς, χαμογελάω γιατί υπήρξες. Υπάρχουν ζωές απλές και ζωές σαν αρχηγός. Τιμή σε σένα, βασιλιά της Ρώμης»…

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει σιγά-σιγά, αν δεν κάνω λάθος μόνο ο Μπουφόν έχει μέινει, μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ γενιά Ιταλών ποδοσφαιριστών. 

Νομίζω ότι ακόμα το παγκόσμιο ποδόσφαιρο δεν έχει συνειδητοποιήσει και δεν έχει αποδώσει τη θέση που αξίζει στη μεγάλη Ιταλία του 2006, ίσως μια από τις 3-4 πιο πλήρεις εθνικές που εμφανίστηκαν ποτέ. 

Σήμερα αποχαιρέτησε ένας γνήσιος αρτίστας, ένας μοναδικός ηγέτης, μια από τις τελευταίες σημαίες του παγκοσμίου ποδοσφαίρου.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟ !!!

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι αποσυρονται χρονο με το χρονο τεραστιοι παιχταραδες οι οποιοι δεν εχουν "αντικατασταθει" απο το συγχρονο ποδοσφαιρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι αποσυρονται χρονο με το χρονο τεραστιοι παιχταραδες οι οποιοι δεν εχουν "αντικατασταθει" απο το συγχρονο ποδοσφαιρο.

Αλλος Τοττι δεν θα βγει, οπως δεν εχει βγει πχ αλλος Μαραντονα. Αλλά αυτο δεν σημαινει οτι θα παψουν να βγαινουν μεγαλοι παικτες. Από  μικρος θυμαμαι να λενε ολοι, οτι παρακμαζει το ποδοσφαιρο και δεν βγαινουν πια μεγαλοι, ε συνεχεια βγαιναν ομως και θα εξακολουθουν να βγαινουν μεγαλοι ποδοσφαιριστες, διαφορετικοι απο τους προηγουμενους αλλά μεγάλοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει δημιουργηθει η αισθηση οτι αποσυρονται χρονο με το χρονο τεραστιοι παιχταραδες οι οποιοι δεν εχουν "αντικατασταθει" απο το συγχρονο ποδοσφαιρο.

Σου έχει δημιουργηθεί γιατί όντως αποσύρονται.  :)

 

Το γαμημένο το δίπολο Μέσι-Κριστιάνο και που ξεπέρασε ακόμα και το κλασσικό δίπολο των ίδιων τους των ομάδων έχει γαμήσει το ποδόσφαιρο τα τελευταία. χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Οσο υπαρχει τραπουλα θα βγαινουνε ρηγαδες "βασιλιάδες" :)

και οσο υπαρχει ποδοσφαιρο θα βγαινουν μεγαλοι παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε εδώ αποστολή το 2006 ο Λίπι:

 

1 GK Gianluigi Buffon    
2 DF Cristian Zaccardo   
3 DF Fabio Grosso        
4 MD Daniele De Rossi    
5 DF Fabio Cannavaro     
6 DF Andrea Barzagli     
7 FW Alessandro Del Piero
8 MD Gennaro Gattuso     
9 FW Luca Toni           
10 FW Francesco Totti     
11 FW Alberto Gilardino   
12 GK Angelo Peruzzi      
13 DF Alessandro Nesta    
14 GK Marco Amelia        
15 FW Vincenzo Iaquinta   
16 MD Mauro Camoranesi    
17 MD Simone Barone       
18 FW Filippo Inzaghi     
19 DF Gianluca Zambrotta  
20 MD Simone Perrotta     
21 MD Andrea Pirlo        
22 DF Massimo Oddo        
23 DF Marco Materazzi

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σου έχει δημιουργηθεί γιατί όντως αποσύρονται.  :)

 

Το γαμημένο το δίπολο Μέσι-Κριστιάνο και που ξεπέρασε ακόμα και το κλασσικό δίπολο των ίδιων τους των ομάδων έχει γαμήσει το ποδόσφαιρο τα τελευταία. χρόνια. 

Τοττι, Ντελ Πιερο, Μπουφον μεθαυριο, Ζινταν, Ροναλντο, Τζεραρντ, Γκιγκς, Σκοουλς, Μαλντινι, Νεστα.. 

 

Μπορω να γραφω μεχρι αυριο ονοματα. 

 

Φταιει που με αυτους μεγαλωσε η γενια μου; Φταιει οτι μεγαλωσαμε κι εμεις οι ιδιοι; Αλλα ρε παιδι μου πλην Μεσσι-Ροναλντο κανεις δεν εχει την αιγλη των παραπανω θρυλων.

Link to comment
Share on other sites

 Αλλα ρε παιδι μου πλην Μεσσι-Ροναλντο κανεις δεν εχει την αιγλη των παραπανω θρυλων.

Δεν αφήνει ο μηχανισμός που κόβει χρήμα από αυτούς τους δύο να βγει τίποτα στην επιφάνεια. 

Δες τι γίνεται με τις Χρυσές Μπάλες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθε γενιά θυμάται τους δικους της και οταν αυτοι αποχωρουν, εχουν την αισθηση οτι δεν θα ξαναβγουν μεγάλοι. Διαχρονικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει ο μηχανισμός που κόβει χρήμα από αυτούς τους δύο να βγει τίποτα στην επιφάνεια. 

Δες τι γίνεται με τις Χρυσές Μπάλες. 

Τι να δω ρε Μητσαρα.. Τι μας εμεινε πια; Ενας Τασος Μπακασετας μας εμεινε να ελπιζουμε,

 

Για να επιστρεψω στο σημερινο. Θυμαμαι ειχα παει Ρωμη το 2013 και εκεινο το σκ επαιζε Ρομα-Λατσιο. Μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση ποσο πολυ λατρευαν οι Ρωμαιοι τον Τοττι. Ολη η Ρωμη φοραγε τη φανελα του. Στα μετρο υπηρχαν γιγαντοαφισες του. Τρομερη αγαπη για τον Τοττι.

 

Προσωπικα εχω απλα μια συμπαθεια στη Ρομα αλλα σημερα δεν μπορουσα να αλλαξω καναλι και να δω ΑΕΚ παοκ. Ειχα μεινει και εβλεπα Τοττι να βγαζει λογο και να κλαιει. Μεγαλη ανατριχιλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ δεν εχω δει ποτε καλυτερο πανο απο το παρακατω.

 

"Υπεγραψες τα χρονια μας που δεν γυριζουν πισω".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο κωθτακης εφαγε και "μπατσα" απο τον καπιτανο,πλανταξε στο κλαμα και αυτος. :lol: Ο Δελλας δεν εκανε δηλωση φορο τιμης ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ο κωθτακης εφαγε και "μπατσα" απο τον καπιτανο,πλανταξε στο κλαμα και αυτος. :lol: Ο Δελλας δεν εκανε δηλωση φορο τιμης ακομα?

Κατι ειχε γραψει σε fb tweeter κατι τετοιο αυτος

Link to comment
Share on other sites

Isxuei.. Ka8e genia 8ewrei tous dikous ths "kaluterous".. eite sth mpala, eite sth mousikh klp

Δεν είναι ακριβώς 100% έτσι. 

Ειδικά όσοι έχουμε δει διάφορες φουρνιές μεγάλων παικτών, θεωρώ ότι το σημερινό ξεφτυλίκι που αν δεν είσαι ο Μέσι ή ο Ρονάλντο δεν είσαι τίποτα, δεν έχει ξαναϋπάρξει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε μαλάκες, υπάρχουν άλλοι παίχτες που είναι καλύτεροι και πιο ηγετικές φυσιογνωμίες από αυτούς τους δυο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε μαλάκες, υπάρχουν άλλοι παίχτες που είναι καλύτεροι και πιο ηγετικές φυσιογνωμίες από αυτούς τους δυο;

18740039_10211226748118877_8789041560979

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς 100% έτσι. 

Ειδικά όσοι έχουμε δει διάφορες φουρνιές μεγάλων παικτών, θεωρώ ότι το σημερινό ξεφτυλίκι που αν δεν είσαι ο Μέσι ή ο Ρονάλντο δεν είσαι τίποτα, δεν έχει ξαναϋπάρξει.

Υπαρχουν και αλλοι μεγαλοι. Απλά αυτοι οι δυο ειναι οι καλύτεροι, οπως καποτε υπηρχαν οι Ντι Στεφανο και Πούσκας.

 Σε λίγα χρόνια όλοι θα λένε για την κατάντια του ποδοσφαιρου "δεν υπαρχει πια Μεσι και Ροναλντο" ενω θα υπαρχουν αλλοι για τους οποιους θα ειπωθει το ιδιο οταν αποχωρησουν και παει λέγοντας. Το χουμε δει το εργο και θα το βλεπουμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×