Jump to content

Νέα Φιλαδέλφεια - Εκεί που χτυπάει η καρδιά της ΑΕΚ -


Recommended Posts

εμφανίστηκε και το παιδί ...

Ακολουθεί η δήλωση του Άρη Βασιλόπουλου που μας έστειλε η Λαϊκή Συσπείρωση:

 

*****

 

Σε λίγες μέρες θα πραγματοποιηθούν οι αυτοδιοικητικές εκλογές σε περιβάλλον επιχειρούμενης αποπολιτικοποίησης, όπου τα  πραγματικά προβλήματα της πόλης και των ανθρώπων που ζούμε σε αυτή, τα αίτια τους καθώς και η στάση της κάθε παράταξης/υποψηφίου τα προηγούμενα χρόνια υποκαθίστανται από επικοινωνιακές παραστάσεις, παζάρια για μεταγραφές και κούφιες υποσχέσεις.

 

Τα προηγούμενα 4 χρόνια είδαμε τη δημοτική αρχή του κ. Βούρου να ιδιωτικοποιεί τον ηλεκτροφωτισμό τριπλασιάζοντας το πραγματικό κόστος στα 3.700.000 €. Είδαμε την παραχώρηση δημοτικής περιουσίας και κοινόχρηστων χώρων πρασίνου σε τρίτους. Είδαμε να υποβαθμίζονται οι υπηρεσίες στους πολίτες συρρικνώνοντας σημαντικά το εργατικό δυναμικό του Δήμου όταν η Δημοτική αρχή της Δύναμης πολιτών το αύξησε κατά 20% την προηγούμενη περίοδο. Βιώσαμε την παντελή αδιαφορία για τη συρρίκνωση/εμπορευματοποίηση του άλσους και τα σχέδια περαιτέρω τσιμεντοποίησης του Ποδονίφτη και του Κηφισού. Είδαμε την αδιαφορία  για την ποιότητα ζωής των κατοίκων  του κέντρου, καθώς και την παντελή απουσία σχεδιασμού προκειμένου να αντιμετωπιστεί το κυκλοφοριακό χάος και η έλλειψη χώρων στάθμευσης.

 

Παρακολουθήσαμε τα εγκαίνια σχολείων που σχεδιάστηκαν και ανεγέρθησαν χωρίς αυτόν τη στιγμή που σχολεία πλημμυρίζουν, μαθητές και εκπαιδευτικοί κάνουν μάθημα σε ακατάλληλους χώρους και αντί τα 39 στρέμματα των ΕΠΑΛ να έχουν ήδη ενταχθεί σε πρόγραμμα κατασκευής νέων σχολείων να αποτελούν αντικείμενο παζαριού. Είδαμε τέλος την αγαστή συνεργασία του «γαλαζοπράσινου» κ. Βούρου με τον «γαλάζιο» περιφερειάρχη κ. Πατούλη στην ακύρωση του δημοπρατημένου το 2018 αντιπλημμυρικού έργου των 3.800.000 € στη βόρεια Νέα Φιλαδέλφεια και το 4ετές πάγωμα έργων με εξασφαλισμένη χρηματοδότηση (δημιουργία δημόσιου Κέντρου Διαλογής Ανακυκλώσιμων Υλικών με εξασφαλισμένα 10.300.000 € και μετατροπή του πρώην Στρατιωτικού Εργοστασίου σε Πολιτιστικό Πολυχώρο με 2.300.000 €) τη στιγμή που Δήμος και Περιφέρεια ξοδεύουν αφειδώς χρήματα για διευκολύνσεις σε επιχειρηματίες.

Απέναντι στην πολιτική που προωθούν από κοινού η  “γαλάζια” κυβέρνηση, η “γαλάζια" περιφερειακή αρχή και η  "γαλαζοπράσινη" δημοτική αρχή, η μόνη δύναμη που έχει ξεκάθαρο πρόγραμμα που βάζει τις ανάγκες των πολιτών στο επίκεντρο (αντιπλημμυρικά έργα, σχολική στέγη, προστασία του περιβάλλοντος και των ελεύθερων χώρων, υπεράσπιση της σταθερής εργασίας με δικαιώματα κ.α) και όχι τα κέρδη των λίγων, που υπηρέτησε αυτό το πρόγραμμα με συνέπεια τα προηγούμενα χρόνια μέσα και έξω από το Δημοτικό Συμβούλιο και είναι ανεξάρτητη από κάθε είδους επιχειρηματικό συμφέρον είναι η Λαϊκή Συσπείρωση. 

 

Είναι  τα στελέχη που απαρτίζουν το ψηφοδέλτιό της, με επικεφαλής τον Γιάννη Πρωτούλη στην Περιφέρεια και τον Νίκο Σερετάκη στο Δήμο.

Σίγουρα δεν είναι σε θέση να προβάλουν ως εναλλακτική του κ. Βούρου άνθρωποι που διαγκωνίζονταν τα προηγούμενα χρόνια για μία θέση δίπλα σε κυβερνητικούς βουλευτές και υπουργούς, υποψήφιοι που φέρουν ακέραια την ευθύνη για τα πεπραγμένα της δημοτικής αρχής όντας μέχρι χθες σε θέσεις ευθύνης και συνδυασμοί που σιώπησαν όλα τα προηγούμενα χρόνια για τα ακανθώδη ζητήματα του Δήμου και ξαφνικά διεκδικούν την ψήφο των πολιτών.

 

Για όλους αυτούς τους λόγους οι αριστεροί και προοδευτικοί πολίτες, όσοι τα προηγούμενα χρόνια στήριξαν τον ΣΥΡΙΖΑ και παρακολουθούν με προβληματισμό και αμηχανία την εξέλιξή του,   οι εργαζόμενοι, οι νέοι και οι νέες, οι συνταξιούχοι και οι μικροεπαγγελματίες αυτής της πόλης έχουμε την ευκαιρία στις 8 Οκτώβρη να στείλουμε ένα ξεκάθαρο μήνυμα ενάντια στη νεοφιλελεύθερη πολιτική του «πάμε και όπου βγει» και τους τοπικούς της εκπροσώπους και να κάνουμε την έκπληξη στέλνοντας τη Λαϊκή Συσπείρωση σε Δήμο και Περιφέρεια στο δεύτερο γύρο των εκλογών.

 

Άρης Βασιλόπουλος

Ιδιωτικός Υπάλληλος,

Δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας 2014-2019

Link to comment
Share on other sites

απο ένωση

Ο υποψήφιος Δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας- Νέας Χαλκηδόνας, Λύσανδρος Γεωργαμλής επισκέφτηκε τα γραφεία της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια όπου συναντήθηκε με τον Πρόεδρο του σωματείου, Αλέξη Αλεξίου και συζήτησαν για θέματα των ομάδων της ΑΕΚ και τις ανάγκες τους σε γηπεδικές υποδομές.

Μάλιστα, ο υποψήφιος δήμαρχος, επισήμανε τους σημαντικούς άξονες τους οποίους θα αναπτύξει για την στήριξη του ερασιτεχνικού αθλητισμού στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα, ενώ δεσμεύτηκε για την έμπρακτη βοήθεια στην ΑΕΚ αλλά και τα σωματεία του Δήμου. Ο πρόεδρος της ΑΕΚ εξέφρασε την ικανοποίηση του με όσα άκουσε και τον διαβεβαίωσε ότι η ΑΕΚ στηρίζει τα παιδιά της, ενώ εξέφρασε τη βεβαιότητα ότι οι ψηφοφόροι του Δήμου, θα στηρίξουν όλους τους υποψήφιους που προέρχονται από το χώρο της ΑΕΚ. Την Πέμπτη θα ακολουθήσει συνάντηση του Αλέξη Αλεξίου και με τον Δήμαρχο Νέας Φιλαδέλφειας – Νέας Χαλκηδόνας, Γιάννη Βούρο!

Link to comment
Share on other sites

@MITSAKLAS  @nf28 τι λέει η πόλη ?

Η αίσθηση μου απο το ιντερνετ ειναι οτι ο Γεωργαμλής θα πάει στο δεύτερο γύρο ενώ για το Βούρο υπαρχουν πολλά αρνητικά άρθρα .

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα προ των δημοτικών εκλογών οι έξι συνδυασμοί που διεκδικούν τη διοίκηση του δήμου Ν. Φιλαδέλφειας Ν Χαλκηδόνας έχουν προγραμματίσει τις κεντρικές προεκλογικές συγκεντρώσεις.

Ο αριθμός των συνδυασμών αλλά και του γεγονότος ότι την Πέμπτη 5/10 η ΑΕΚ υποδέχεται την ομάδα του ΑΓΙΑΞ για επίσημο διεθνές παιχνίδι καθιστά την ημέρα αυτή απαγορευτική για την διεξαγωγή κεντρικής ομιλίας, με συνέπεια να έχουμε δύο (2) συγκεντρώσεις την ημέρα.

ΤΡΙΤΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΊΟΥ

Στέφανος Γατσούλης, Πεζόδρομος Μυριωφύτου, 7.30μμ

Γιάννης Τζέλης, Πλατεία Πατριάρχου, 8μμ  - ΣΥΡΙΖΑ -

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Νίκος Σερετάκης, Δημαρχείο, 7μμ  - ΚΚΕ -

Λύσσανδρος Γεωργαμλής, Πλατεία Πατριάρχου, 8μμ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Γιάννης Βούρος, στο εκλογικό κέντρο Δεκελείας, 7μμ

Γιάννης Τομπούλογλου, στο εκλογικό κέντρο 9μμ

Link to comment
Share on other sites

Αυτούτς τους δύο υπολόγιζα και εγώ για δεύτερο γύρο λόγο οτι ο Βούρος είναι ο νυν και ο Γεωργαμλής έχει κοινό και υποστήριξη δλδ πάμε για δεύτερο γύρο εμφύλιο ΑΕΚ  . Γατσούλας έχει χαλαρή υποστήριξη απο ΝΔ ενώ ο Τζέλης είναι χαμηλά παρόλο που έχει επίσημη υποστήριξη απο Συριζα και το περίμενα ψηλότερα . Σερετάκης οκ ΚΚΕ και Τομπούλογλου δύναμη αλλα δεν κατεβαίνει ο Χάρης αλλα ο αδελφός του ενω έφυγαν και στελέχοι και δεν έχει ελπίδες. 

Link to comment
Share on other sites

Οι του δήμου λένε πως στα γκάλοπ δειχνει Βούρος με Τομπούλογλου για δευτερη Κυριακή. Ακολουθει ο Γεωργαμλής και ο Γατσούλας.

Αυτά βεβαια βγαινουν απο τη νυν δημοτικη αρχή.

Η ΑΕΚ στηρίζει ανεπισημα τον Γεωργαμλή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Οι του δήμου λένε πως στα γκάλοπ δειχνει Βούρος με Τομπούλογλου για δευτερη Κυριακή. Ακολουθει ο Γεωργαμλής και ο Γατσούλας.

Αυτά βεβαια βγαινουν απο τη νυν δημοτικη αρχή.

Η ΑΕΚ στηρίζει ανεπισημα τον Γεωργαμλή.

γιατι στηριζουμε σε αυτες τις εκλογες γεωργαμλη?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Η ΑΕΚ στηρίζει ανεπισημα τον Γεωργαμλή.

Αυτό έχω καταλάβει και εγώ οσο αφορά την ΠΑΕ γιατι η έρα ο καθένας στηρίζει το δικό του . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι παράπονα έχει ο Μέλ από Βούρο και πάει στον Κοκό;

Έγινε κάτι που αφορά το γήπεδο, κάποια καθυστέρηση συνοδών έργων ίσως; Ποιος μύστης γνωρίζει;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νεότερα . .πρώτη σειρά σήμερα στη συγκέντρωση του Λυσσανδρου η Ανθή. Το κουμάντο του τίγρη στην ΠΑΕ.

Πιο ξεκάθαρη στήριξη δεν υπάρχει.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ούτε εγώ γιατί τον παράτησε έτσι τον Βουρο.

Καποιος λόγος θα υπαρχει προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αυτό το ποντάρισμα να μας βγει, δεν είναι καιρός για κόντρες με δημοτικές αρχές...

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει δύο κείμενα πριν καιρό που το ανέφεραν αλλά δεν είχα δώσει πολλή σημασία επειδή δεν γνώριζα και τα σάιτ καλά.

Το πρώτο είναι εδώ.

Και το δεύτερο, επειδή είχα δει και το βίντεο μου είχε κάνει περισσότερη εντύπωση, είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγα απο όλα και αυτό που γράφει ο @Yossarian δλδ

1.οτι έκανε τα βασικά αλλα τπτ παραπάνω οπως πχ κάνει ο Μώραλης στο Πειραιά και θα βγεί πανηγυρικά 

2. Η επιρροή των παλαίμαχων 

3. Η προοπτική του δεύτερου γύρου και οτι αν περάσει ο Γεωργαμλής λογικά θα πάρει όλους τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο άρθρο υπάρχει αυτό:

Quote

Και ενώ η Νέα Φιλαδέλφεια δεν είναι η μόνη πόλη με γήπεδο, ας δούμε το παράδειγμα άλλων δήμων της χώρας με μεγάλου βεληνεκούς γήπεδα ποδοσφαίρου. Πειραιάς, Βόλος, Θεσσαλονίκη είναι τρία παραδείγματα δήμων που φιλοξενούν μερικές από τις μεγαλύτερες ομάδες του ελληνικού ποδοσφαίρου. Τόσο ο Βαγγέλης Μαρινάκης, όσο και οι Αχιλλέας Μπέος και Ιβάν Σαββίδης αποθεώνονται στις περιοχές τους για το έργο τους στην τοπική κοινωνία. 

...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Johnny21 said:

Τι παράπονα έχει ο Μέλ από Βούρο και πάει στον Κοκό;

Έγινε κάτι που αφορά το γήπεδο, κάποια καθυστέρηση συνοδών έργων ίσως; Ποιος μύστης γνωρίζει;

Κάτι που μου σφύριξε ένα ... "πουλάκι".

Η ... "κοινοπραξία" που έχει αγοράσει από ετών τη μιση Φιλαδέλφεια * αφού τέλειωσε με το γήπεδο, θέλει να προχωρήσει στο επόμενο στάδιο εκμετάλλευσης και να αρχίσει το ΧΤΙΣΙΜΟ.

Ο Βούρος προέβαλλε ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ κάποιες ... ενστάσεις. Προέκυψε η ανάγκη για πιο "τελειωμένο" yesman ώστε τα "έργα" να προχωρήσουν με ταχύτητα και απρόσκοπτα.

Αυτά μου είπαν, αυτά σας λέω.

* Τα ΔΥΟ μέλη της "κοινοπραξίας" τα γνωρίζουν και οι πέτρες !!! Μην θέτε να σας τα γράψω εγώ εδώ. Αν δεν γουστάρετε, ΥΠΟΓΕΙΟΠΟΙΗΣΤΕ ΜΕ .....

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Νονός said:

Κάτι που μου σφύριξε ένα ... "πουλάκι".

Η ... "κοινοπραξία" που έχει αγοράσει από ετών τη μιση Φιλαδέλφεια * αφού τέλειωσε με το γήπεδο, θέλει να προχωρήσει στο επόμενο στάδιο εκμετάλλευσης και να αρχίσει το ΧΤΙΣΙΜΟ.

Ο Βούρος προέβαλλε ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ κάποιες ... ενστάσεις. Προέκυψε η ανάγκη για πιο "τελειωμένο" yesman ώστε τα "έργα" να προχωρήσουν με ταχύτητα και απρόσκοπτα.

Αυτά μου είπαν, αυτά σας λέω.

* Τα ΔΥΟ μέλη της "κοινοπραξίας" τα γνωρίζουν και οι πέτρες !!! Μην θέτε να σας τα γράψω εγώ εδώ. Αν δεν γουστάρετε, ΥΠΟΓΕΙΟΠΟΙΗΣΤΕ ΜΕ .....

ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ-Τσοκ μερσί!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Νονός said:

Μην θέτε να σας τα γράψω εγώ εδώ.

Συμφωνω,,,

Δεν ειναι της στιγμης..

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Συμφωνω,,,

Δεν ειναι της στιγμης..

Μη μου παραπονιέσαι. Είδες ! Εδώ έγραψα "λεπτομερώς", δεν είπα "δεν είναι της στιγμής". Για πάρτη σου το έκανα !

:lol:

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

και ο yesman ειναι ο Γεωργαμλής που είναι και ενεργός κάτοικος της περιοχής ? Δεν ξέρω αλλα δεν νομίζω . 

Και γιατί κόλλησε ο Βούρος ? Θέλει μερτικό ? 

Πάντως αν είναι ο εκλεκτός πιθανών να βγεί κιόλας . 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ήταν όλοι εκεί… Η ΠΑΕ ΑΕΚ, η Ερασιτεχνική ΑΕΚ, άνθρωποι του ποδοσφαίρου στήριξαν και στηρίζουν τον Λύσανδρο Γεωργαμλή βλέποντας έναν άνθρωπο με όρεξη, με διάθεση να προσφέρει.

ΑΕΚ: Η Χριστίνα Σούκερη - Παπασταμάτη υποψήφια Δημοτική σύμβουλος με τον Γιάννη Βούρο

368672278_175020398877138_46015575191298

Link to comment
Share on other sites

https://www.aek365.org/a-952640/anthh-papakwsta-diafwnhsa-se-kombika-themata-me-ton-bouro-xrhsimopoioun-to-onoma-mou-kai-thn-aek-gia-mikropolitikh-fwto.htm

Πρέπει να έχουν γίνει τρελά μπάχαλα με Βούρο και ΑΕΚ για να γράφει αυτά η Παπακώστα και να στηρίζει ανοικτά Γεωργαμλή.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×