Jump to content

Brighton & Hove Albion FC - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 1η αγ.) 21/09/23, 22:00, Cosmote 6


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

94 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μοχαμάντι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Σιμάνσκι
      0
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μοχαμάντι
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • Ελίασον
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ξεκλειδώστε τα δικέφαλακια μια φορά επιτέλους, με σιμανσκι Μητογλου δίδυμο κερδίσαμε τι άλλο να γίνει πχια ….

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου πάντως στο 2ο γύρο δεν πρέπει να το δώσουμε το ματς στη Μαρσέιγ κι ας είναι αδέρφια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Χθες ήταν δύο δημοσιογράφοι εδώ που όταν είπα ότι ήρθαμε να νικήσουμε, ένας χαμογέλασε. Σήμερα αυτός δεν είναι εδώ.

 

πως τους ξεπετσιασες ετσι αγορι μ. 

2η φορά που τους ξεμπροστιαζει.

Ποιον από τους χοντρούς να εννοεί?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, krokosmios said:

Κατά τη γνώμη μου πάντως στο 2ο γύρο δεν πρέπει να το δώσουμε το ματς στη Μαρσέιγ κι ας είναι αδέρφια

Ποτε φτασαμε στο σημειο να δινουμε ματς;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vagos21 said:

Το χρειαζόταν το σημερινό ο Σιντιμπε. Μπήκε στην εξίσωση  

Αυτός μάλλον  αισθανόταν έτσι κι αλλιώς μέρος της εξίσωσης, εμείς το χρειαζόμασταν πιο πολύ από αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι τα χωνει στους ΑΡΔ μας παντως ειναι καλο σημαδι ότι νιωθει ασφαλής απο την διοίκηση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, krokosmios said:

Κατά τη γνώμη μου πάντως στο 2ο γύρο δεν πρέπει να το δώσουμε το ματς στη Μαρσέιγ κι ας είναι αδέρφια

Από πού βγαίνει ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουμε τέτοιο πράμα; Θα είναι ματς με βαθμολογική σημασία.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

Δεν νομίζω πως η ΑΕΚ του '95 ηταν σε θεση να κοντράρει τοπ βρετανική ομαδα στο Νησί οσο φαντεζί και να ταν. Ο δε Ντανιέλος (υπερλατρεμενος παιχτης των παιδικων μου χρονων) θεωρω πως δεν πλησιάζει στο ελάχιστο τον Λιβαι συνολικα. 

Δεν ηθελα να κάνω συγκρισεις σε καμια περίπτωση μιλαμε για χάσμα γενεών και άλλο ποδοσφαιρο.

Απλα οι ομαδες με πλουραλισμού στην επίθεση, χρειάζονται περισσότερο έναν παίκτη που να κανει πολλά, παρα έναν φινισερ.

Χρειάζεται και ο τελευταίος εννοειται και καλώς πήρες και τέτοιον. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thodoris19 said:

Ποτε φτασαμε στο σημειο να δινουμε ματς;

πλάκα κάνω, επειδή όταν έγινε η κλήρωση λέγαμε ότι τουλάχιστον μπορεί να μας δώσει το ένα ματς η μαρσέιγ και να περάσουμε 2οι ή εστω 3οι

μέχρι στιγμής το αφεντικό στον όμιλο είμαστε εμείς

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, krokosmios said:

Κατά τη γνώμη μου πάντως στο 2ο γύρο δεν πρέπει να το δώσουμε το ματς στη Μαρσέιγ κι ας είναι αδέρφια

Ας μας δώσουν αυτοι το ματς στον πρώτο γύρο και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Το ότι τα χωνει στους ΑΡΔ μας παντως ειναι καλο σημαδι ότι νιωθει ασφαλής απο την διοίκηση.

Να αγιάσει ο ΣΤΟΜΑΣ του....

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν ηθελα να κάνω συγκρισεις σε καμια περίπτωση μιλαμε για χάσμα γενεών και άλλονποδοσγαιρο.

Απλα οι ομαδες με πλουραλισμού στην επίθεση, χρειάζονται περισσότερο έναν παίκτη που να κανει πολλά, παρα έναν φινισερ.

Χρειάζεται και ο τελευταίος εννοειται και καλώς πήρες και τέτοιον. 

Γενικα με τις 5 αλλαγές και τα ματς που πλεον διαρκούν 110' εχει αλλαξει εντελως το αθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gybe21 said:

ποιον να εννοει αραγε?

Κεφτε δεν νομίζω, εχει λατρεια σε Αργεντινους και Αλμειδα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goku21 said:

Ε Οχι. Εντάξει η Μίλαν που κέρδισες πήρε μετά το τσλ... Είχε πιρλο , κακα,νεστα και ποσους άλλους. Και ήταν τσλ. 

Η Μπράιτον ομαδαρα αλλά όχι αυτό το επίπεδο. 

Ήταν τόσο φορμαρισμένη - υπερηχητική με το ποδόσφαιρό της; Δε νομίζω.

Χάνει και από τη Λιλ μετά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ας μας δώσουν αυτοι το ματς στον πρώτο γύρο και βλεπουμε.

δε χρειάζεται να μας δώσουν τίποτα ρε

απλά πρέπει η τύχη να συνεχίσει τα χγκολ που μας τρώει απ' τους πανσερραϊκούς να μας τα δίνει στην ευρώπη και προσωπικά μας βλέπω άνετα και πρώτους

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

 Τελικά ίσως και να μην  είχαν δίκιο, όσοι έλεγαν ότι αποκλειστηκαμε απο την Αντβερπ, επειδή έχει καλύτερο επίπεδο από μας. Μπορεί απλά να έπαιξε ρόλο ότι παίξαμε το πρώτο παιχνίδι μόλις τρεις μέρες μετά την πολύ  δύσκολη πρόκριση επί της Δυναμο. 

Κάθε πιο ακριβή ομάδα από εμάς διατρέχει σοβαρό κίνδυνο να βρεθεί προ εκπλήξεως εάν δεν μας έχει μελετήσει ΚΑΛΑ!

Η Αντβέρπ μας είχε μελετήσει τόσο καλά που αποδέχθηκε να παίξει 2 παιχνίδια πίσω απ' τη μπάλα για να πετύχει την πρόκριση.

Οι άγγλοι μας υποτίμησαν εμφανώς όπως κάνουν με κάθε άγνωστο αντίπαλο. Τα επόμενα παιχνίδια θα είναι προφανώς δυσκολότερα.

Αλλά η φετινή ΑΕΚ -η ΑΕΚ των 100 χρόνων- θα είναι η καλύτερη ΑΕΚ ως τώρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες νίκες στην Ευρωπη δόξα τω θεω εχει κανει. Και 6 στην Πορτο εχει ριξει, και Γερμανούς εχει πετσωσει και Άγγλους και Ιταλούς και απ ολα. Το θεμα ειναι η διάρκεια. Εγω πχ θεωρω πως φετος αρχίζει να δείχνει κάτι σε 5 ευρωπαικα ματς (2 νίκες, 2 ισοπαλίες, 1 ηττα). Μακαρι να συνεχισουμε αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Το αρνητικό της βραδιάς οι 8 κίτρινες κάρτες. Βέβαια έχει χάσει και λίγο την σημασία του πλέον ποιος λείπει, ποιος παίζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες νίκες ανεβάζουν την ψυχολογία, σου δίνουν άλλη αίγλη και σε γιγαντωνουν. Η ομάδα σήμερα ήταν όαση,δεν έφαγε γκολ σε κανονική ροή παιχνιδιού από την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Αγγλίας. Η χρονιά είναι μεγάλη παρότι κάποιοι βάλθηκαν να την τελειώσουν νωρίς. 2πλο στην Λεωφόρο τώρα να συνεχίσουμε να παλαβωνουμε. 

 

ΦΟΡΤΣΑΑ ΑΕΚΑΡΑΑΑΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×