Jump to content

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚΑΡΑ (8η αγ.): 22/10/23, 16:00, Novasports


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ζίνι
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ζίνι
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

32 minutes ago, GIANNHS said:

@Skepastosγι άλλη μια φορά σε ευχαριστώ για όλα για χτες. 

μετά πήγα Καλαμάτα για γουρνοπούλα. Στο γύρνα αλλαζα λάστιχο στα σκοτάδια γαμω τη τυχη μου

Εγω παραλιγο να μεινω λογω κακης ποοοτητας καυσιμου. Γεμισα ισθμια 100σταρα και ευτυχως  συνηλθε το αμαξι

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σιδηρόπουλος είναι όπως φυσάει ο άνεμος. Για παράδειγμα, στο 0-1 με τον Ατρόμητο επί Καρέρα, έδωσε στην ΑΕΚ πολλές κίτρινες κάρτες μάλλον αυστηρές και όταν ο Κρίστισιτς στο τέλος του αγώνα ήθελε να αποβληθεί επίτηδες, αργούσε χαρακτηριστικά να του βγάλει κάρτα.

Επίσης, στον προημιτελικό με τον Ολυμπιακό το 2018 που ήμουν και στην θύρα 8, σε πάτημα του Βράνιες στον Μάριν που είναι ξεκάθαρο, αν ήθελε μπορούσε να δώσει κόκκινη κάρτα στον Βόσνιο, τελικά έδωσε κίτρινη. Ενώ και τον Ανέστη τον απέβαλλε με το ζόρι, ήμουν νοητά σχεδόν στην ευθεία του Σιδηρόπουλου, προειδοποιούσε συνεχώς τον Ανέστη, του έκανε νόημα με το χέρι στην τσέπη ότι θα τη δώσει την κάρτα, ε, με τα  πολλά δεν γινόταν να μη τη δώσει.

Επίσης και στο ΑΕΚ-Ατρόμητος 1-0 πέρυσι, δεν αδίκησε την ΑΕΚ. 

Ακόμα, σε παιχνίδι με τον Πλατανιά έδωσε πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ ορθώς, αλλά αδίκως απέβαλλε τον παίκτη του του αντιπάλου.

Την έχει αδικήσει το 2013 με τον Ολυμπιακό, όταν η ΑΕΚ βέβαια ήταν σε τέλμα και με τον ΠΑΟΚ το 2015 επί Δέλλα με το πέναλτι στον Σιμόες. Δεν βάζω το 1-0 με τον ΠΑΟΚ επί Μοράις γιατί το αουτ που έγινε κορνερ αφορά τον βοηθό διαιτητή ώστε να το αντιληφθεί.

Χθες, δεν μπορεί η ΑΕΚ να έχει παράπονα από τη διαιτησία του.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε αδερφε σε ευνοησε ΧΘΕΣ ο σιδηροπουλος - ΟΧΙ 

σε αδικησε χθες ο σιδηροπουλος ΝΑΙ σε χρεωσε 2 καρτες που δεν ειναι καν φαουλ 

μην μας τα κανετε ζεπελιν με τον σιδηροπουλο λες και δεν ξερουμε τι ειναι ο σιδηροπουλος και πως εχει σφυριξει την ΑΕΚ διαχρονικα 

κοκκινο πανι ειναι το μουνοπανο ισαξιος με κατι καμαρια του παρελθοντος 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι ο Ελίασον δεν έχει το γκο. Για να πεις ότι ένας παίκτης δεν έχει το γκολ, σημαίνει ότι από καλές θέσεις τα χάνει πολύ συχνά ή συνέχεια ή και δεν βρίσκει εστία.

Ο Ελίασον όμως στο σύστημα του Αλμέιδα παίζει ως αμιγώς ακραίος επιθετικός και έχει άλλο ρόλο.

Ο παρακάτω σχηματισμός, αναφορικά με τη θέση του Ελίασον είναι σχεδόν ίδιος σε κάθε παιχνίδι της ΑΕΚ από πέρυσι.

 

 

 

 

 

 

aek_passing_network.png

 

Βλέπουμε, ότι ο Ελίασον είναι πιο αποκομμένος και πιο πλάγια, με στόχο είτε να γίνει αλλαγή παιχνιδιού και να εκμεταλλευτεί η ΑΕΚ υπεραριθμίες είτε να πλαγιοκοπήσει ή να γίνει οβερλαπ με τον ακραίο αμυντικό.

Ο Ελίασον είναι εκείνος που θα τροφοδοτήσει τους άλλους που ΠΡΕΠΕΙ να έχουν βρεθεί στην περιοχή, και αυτός να τους δώσει την πάσα με τον ένα ή άλλο τρόπο.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GIANNHS said:

@Skepastosγι άλλη μια φορά σε ευχαριστώ για όλα για χτες. 

μετά πήγα Καλαμάτα για γουρνοπούλα. Στο γύρνα αλλαζα λάστιχο στα σκοτάδια γαμω τη τυχη μου

Όχι ρε φίλε…Ξινή και η νίκη και η γουρνοπουλα…Ήμαρτον. Που σε βρήκε λάστιχο;

Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζετε εκεί στην Νόβα ότι δεν προσέξαμε ότι προτιμήσατε να βάλετε στα highlights μια φάση για αμφισβητούμενο κόρνερ του Αστέρα, με ριπλέϊ μάλιστα κ όχι πχ τον πανηγυρισμό του Μοχαμαντί. Αλλά δύσκολα αποτινάσετε η... συνήθεια μετά από τόσα χρόνια χούντας. Μην έχετε αυταπάτες, παρατηρούμε τα πάντα, παντού, κοιτάξτε να βελτιωθείτε, εκτός κ αν γουστάρετε μόνο γαυροβάζελους συνδρομητές.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

@amd& @Abraham21r

Stavritos Kolkas:

Τέλος, αν είναι να συνεχίσει ο Σιδηρόπουλος να κάνει ότι έκανε στη Τρίπολη, καλύτερα να αποσυρθεί από τη διαιτησία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανέχεται να ξεφτιλίζεται με αυτόν τον τρόπο. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

@amd& @Abraham21r

Stavritos Kolkas:

Τέλος, αν είναι να συνεχίσει ο Σιδηρόπουλος να κάνει ότι έκανε στη Τρίπολη, καλύτερα να αποσυρθεί από τη διαιτησία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανέχεται να ξεφτιλίζεται με αυτόν τον τρόπο. 

@amd και Κόλκας ταυτίζονται;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

@amd και Κόλκας ταυτίζονται;

Na tous gnoriso ean theloune. Sto idio sxoleio phgena me ton gio ths tragoudiaras ston Xolargo. Htane 2 xronia mikroteros vevea alla mou ekane traka ta Prince to voulgaraki sta dialeimata.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να δω το ματς εχθες, από τα στιγμιότυπα είδα ότι καρδιοχτυπησαμε μερικές φορές στο πρώτο ημίχρονο από λάθη της αμυνας αλλά μετά ειμασταν άνετοι.Ωραια νίκη, προσπερασαμε στις νίκες τον Αστερα στην Τρίπολη, έχουμε 6 νίκες και 5 ήττες.Εχει και αυτό την σημασία του σε ένα γήπεδο πού μας ζόριζε άσχημα.Τελευταια ήττα τότε με Μανολο το 17-18.

Πάμε για αποτέλεσμα στην Μασσαλία και παίρνουμε ποπ κορν να παρακολουθησουμε την διαμάχη των συνεταιρων.

Μόνο ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skepastos said:

Όχι ρε φίλε…Ξινή και η νίκη και η γουρνοπουλα…Ήμαρτον. Που σε βρήκε λάστιχο;

Πριν τη Κόρινθο με το που βγήκα από την Τριπόλεως 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GIANNHS said:

Πριν τη Κόρινθο με το που βγήκα από την Τριπόλεως 

Ακόμη το ΤΟΥΟΤΑ Carina έχετε, κύριε Γιάννη; 😎

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, amd said:

καλυτερα να με πεις τσουκαλα απο κολκα ρε μλκ 

Ο amd κράζει Σιδηρό. 

Ο Σταυρίτο κράζει Σιδηρό. 

Μόνο του δλδ πάει το πράγμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, GIANNHS said:

Πριν τη Κόρινθο με το που βγήκα από την Τριπόλεως 

Έχεις νικησει, έχεις κάνει τη βόλτα σου, έχεις φάει και ονειρεύεσαι το σπιτάκι σου και σου σκάει το παγωτο…Τι περίμενες; ΑΕΚ δεν είσαι; Πριμα θα σε πηγαινε;

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Skepastos said:

Έχεις νικησει, έχεις κάνει τη βόλτα σου, έχεις φάει και ονειρεύεσαι το σπιτάκι σου και σου σκάει το παγωτο…Τι περίμενες; ΑΕΚ δεν είσαι; Πριμα θα σε πηγαινε;

Παίζει να τον γλωσσοφαγα εγώ. Εκεί που ήμουν στριμωγμένος στον πέταλο κ έτρωγα τα δακρυγόνα μου σκεφτόμουν " ρε το μουνι τον αγαπούλα, έχωσε τον σκεπαστό κ είναι άρχοντας στο κέντρο κ εγώ ταλαιπωριεμαι εδώ πέρα".

  • Hahaha 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Παίζει να το γλωσσοφαγα εγώ. Εκεί που ήμουν στριμωγμένος στον πέταλο κ έτρωγα τα δακρυγόνα μου σκεφτόμουν " ρε το μουνι τον αγαπούλα, έχωσε τον σκεπαστό κ είναι άρχοντας στο κέντρο κ εγώ ταλαιπωριεμαι εδώ πέρα".

Σε είδα χτες από μακριά (νομίζω), αλλά λέω αστον αυτόν είναι μαχιμι εμείς καταθέσαμε πινακίδες πέρυσι και φέτος…

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Σε είδα χτες από μακριά (νομίζω), αλλά λέω αστον αυτόν είναι μαχιμι εμείς καταθέσαμε πινακίδες πέρυσι και φέτος…

Μιλάω ρε κ στους παλαίμαχους. 

Υγ. Μαχημι εγώ; πλέον; μην με δουλεύεις μες τα μούτρα μου ρε αλήτη.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, BillR21 said:

Μιλάω ρε κ στους παλαίμαχους. 

Υγ. Μαχημι εγώ; πλέον; μην με δουλεύεις μες τα μούτρα μου ρε αλήτη.

Τι να πω; Αφού μου φάνηκε ότι κανόνιζες εκεί κάτι με εισιτήρια κλπ και κάποιοι σε άκουγαν σουζα 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Skepastos said:

Τι να πω; Αφού μου φάνηκε ότι κανόνιζες εκεί κάτι με εισιτήρια κλπ και κάποιοι σε άκουγαν σουζα 

Πάλι καλά που δεν μου μίλησες λοιπόν γιατί άλλος θα ήταν. 😂

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Πάλι καλά που δεν μου μίλησες λοιπόν γιατί άλλος θα ήταν. 😂

Το έκανα λίγο λύσσα ε;;😂😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ασμοδαίος said:

Ακόμη το ΤΟΥΟΤΑ Carina έχετε, κύριε Γιάννη; 😎

όχι όχι...  Avensis σύντροφε

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×