Jump to content

ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ & ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΑ


Corart21
 Share

Recommended Posts

30 minutes ago, stavros 9-11 said:

Απωθημένο ζωής είναι η οπαδική ενασχόληση τη δεκαετία του 90. Με εκδρομές παντού. Κάνω εικόνα να περιμένεις στον Γαλλικό ποταμό, να φτανεις μέχρι την Ξάνθη, την Καλαμάτα, να σκας Πειραιά κλπ και η ΑΕΚ να κατεβαίνει με Κασάπη, Σαβέβσκι, Τσιάρτα, Κωστή, Ντέμη, Μανωλά, Μπορμπόκη, Κετσπάγια...

Μαλακες πως γίνεται να τα ζήσεις αυτά και να μην κολλήσεις με την ΑΕΚ χειρότερα κι απ' τη γυναίκα της ζωής σου. Δεν γίνεται

Θα ήθελα πολύ να ειχα γεννηθεί 10 χρόνια νωρίτερα 

ΝΟΙΩΘΩ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΜΠΑΛΑ .... ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ, ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ ΚΛΠ

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, stavros 9-11 said:

Απωθημένο ζωής είναι η οπαδική ενασχόληση τη δεκαετία του 90. Με εκδρομές παντού. Κάνω εικόνα να περιμένεις στον Γαλλικό ποταμό, να φτανεις μέχρι την Ξάνθη, την Καλαμάτα, να σκας Πειραιά κλπ και η ΑΕΚ να κατεβαίνει με Κασάπη, Σαβέβσκι, Τσιάρτα, Κωστή, Ντέμη, Μανωλά, Μπορμπόκη, Κετσπάγια...

Μαλακες πως γίνεται να τα ζήσεις αυτά και να μην κολλήσεις με την ΑΕΚ χειρότερα κι απ' τη γυναίκα της ζωής σου. Δεν γίνεται

Θα ήθελα πολύ να ειχα γεννηθεί 10 χρόνια νωρίτερα 

Για κάθε τέτοιο υπήρχε κι ένας Βύρωνας όπου είχες την εντύπωση ότι πάντα βρεχόσουνα, πάντα έκανες γκέλα ή νίκαγες με το στανιό κι αναθεμάτιζες την ώρα και τη στιγμή που ξεκίνησες από το σπίτι. Κατά τ' άλλα συμφωνώ, ευτυχώς πήρα τζούρα, αλλά μέχρι εκεί, πιτσιρικάς 14-16 χρονών τις εποχές που περιγράφεις. Τουλάχιστον πηγαίναμε σε ντέρμπι με φιλοξενούμενο κόσμο, και πολύ κόσμο μάλιστα. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SpiRos said:

Για κάθε τέτοιο υπήρχε κι ένας Βύρωνας όπου είχες την εντύπωση ότι πάντα βρεχόσουνα, πάντα έκανες γκέλα ή νίκαγες με το στανιό κι αναθεμάτιζες την ώρα και τη στιγμή που ξεκίνησες από το σπίτι. Κατά τ' άλλα συμφωνώ, ευτυχώς πήρα τζούρα, αλλά μέχρι εκεί, πιτσιρικάς 14-16 χρονών τις εποχές που περιγράφεις. Τουλάχιστον πηγαίναμε σε ντέρμπι με φιλοξενούμενο κόσμο, και πολύ κόσμο μάλιστα. 

Αυτος ο ζαλοκωστας το μουνι φταιει ψυχολογικα μου ειχε αφησει.

1η η δευτερα γυμνασιου οταν ειχε ερθει πρωτη φορα μετα ειχαν σπασει ολο τον βυρωνα οι δικοι μας στο φευγα.

Διπλο δεν πρπει να ειχαμε κανει εκει.

Νομιζω το μονο διπλο με αυτους οταν ειχε δηλωσει ως εδρα την λεωφορο.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS 9-11 said:

 

1η η δευτερα γυμνασιου οταν ειχε ερθει πρωτη φορα μετα ειχαν σπασει ολο τον βυρωνα οι δικοι μας στο φευγα.

 

Το θυμάμαι αυτό. Πρώτα παίχτηκε ένα σκηνικό με τα ΜΑΤ στα νταμάρια, και μετά φεύγοντας δεν άφησαν αυτοκίνητο ή είσοδο πολυκατοικίας χωρίς να τα σπάσουν. Και είναι και ΑΕΚτζηδικη γειτονιά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NIS 9-11 said:

Αυτος ο ζαλοκωστας το μουνι φταιει ψυχολογικα μου ειχε αφησει.

1η η δευτερα γυμνασιου οταν ειχε ερθει πρωτη φορα μετα ειχαν σπασει ολο τον βυρωνα οι δικοι μας στο φευγα.

Διπλο δεν πρπει να ειχαμε κανει εκει.

Νομιζω το μονο διπλο με αυτους οταν ειχε δηλωσει ως εδρα την λεωφορο.

Θυμάμαι ένα 0-1, αλλά δεν παίρνω και όρκο 30 χρόνια πίσω... Γενικά γάμησέ τα φάση ήταν εκεί. Α είχε και ανηφόρα προς το γήπεδο από την στάση του λεωφορείου χαχα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BillR21 said:

Το ξέρεις ότι γαμιεσαι Ε;

Πρέπει να σου δείξω τη συλλογή απο το αποκόμματα εισιτηρίων 

Εχω απο τουμπες, χαριλλλάου (ακόμα και με Ξηροκώστα), αλκαζαρ και πάει λεγοντας και λέγοτνας γαμιέται ο θρύλος και ο μουσακας

Link to comment
Share on other sites

Just now, DiK said:

Πρέπει να σου δείξω τη συλλογή απο το αποκόμματα εισιτηρίων 

Εχω απο τουμπες, χαριλλλάου (ακόμα και με Ξηροκώστα), αλκαζαρ και πάει λεγοντας και λέγοτνας γαμιέται ο θρύλος και ο μουσακας

Ζήλεψες Ε; γαμιεσαι κ εσύ. Τι ζήτησα ρε; να γεννηθω 10 χρόνια νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν χαρακτηρίζονται απωθημένα αλλά θα ήθελα πολύ να είμαι στο Βελιγράδι το 99. Πήγα 5 χρόνια μετά με το μπάσκετ αλλά δεν είναι το ίδιο. Μέτραγε η στιγμή τότε.

Όπως θα ήθελα να είμαι και το 2000 Τουρκία με Γαλατά στο βόλεϋ. Γιατί μια φορά πήγε η ΑΕΚ F4 στην Ευρώπη. Το 2002 που πήγαμε για το μπάσκετ με την Εφές ήταν ίσως η καλύτερη εκδρομή που έχω πάει αλλά με άλλο σκεπτικό.

 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

απωθημενα η λωζανη που εβγαινε τσαμπα τοτε απο Λονδινο δεν το πιστεψα το μπασκετ τοτε

αντιθετα τοπ η εκδρομη Λεβερκουζεν για το 4-4 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NIS 9-11 said:

Αυτος ο ζαλοκωστας το μουνι φταιει ψυχολογικα μου ειχε αφησει.

1η η δευτερα γυμνασιου οταν ειχε ερθει πρωτη φορα μετα ειχαν σπασει ολο τον βυρωνα οι δικοι μας στο φευγα.

Διπλο δεν πρπει να ειχαμε κανει εκει.

Νομιζω το μονο διπλο με αυτους οταν ειχε δηλωσει ως εδρα την λεωφορο.

Τζαλακωστας ,καραφλος με χαίτη 

Θυμάμαι σκαγανε οι Βυρωνιωτες που ήταν Δόξα κ μας έλεγαν γαμηστε. τους... αμ δε! 

Όλο το ματς από τα κάγκελα στο πέταλο των ορθίων κ πίκρα στο τέλος.

Μετά τα επεισόδια πολλοί έφυγαν με το τρόλεϊ που έκανε τέρμα νομίζω κάπου  στο Σύνταγμα..

Οι μπαλουρδοι λοιπόν είχαν παρκάρει την κλούβα παράλληλα με τα τρόλεϊ στο τέρμα  κ όπως κατεβαινες από το ένα όχημα ανεβαινες στο άλλο.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με την ... τροπή που έχει πάρει το θρεντ, θα απαντήσω κάπως διαφορετικά στο αρχικό ερώτημα.

ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΑΡΕΣ - ΠΑΡΟΥΣΙΑ

1. ΑΕΚ - ΚΠΡ 1977 / Πόσο πιο ιδανικό ματς για γηπεδικό ντεμπούτο .....

2. ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕΚ 2018 / Πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, δεν το λες και λίγο .....

3. ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ : ΑΕΚ - ΜΙΛΑΝ 1-0 & ΑΕΚ - γαύρος 4-0 / Είχα έμπνευση να έχω μαζί μου τον (τότε) μικρό και σφυρηλατήθηκε .....

ΜΕΓΑΛΕΣ ΛΥΠΕΣ - ΠΑΡΟΥΣΙΑ

1. γαύρος - ΑΕΚ 6-0 / 8-2-1981 .....

2. ΠΑΟ - ΑΕΚ 1-0 / Καραϊσκάκη, μπαράζ 24 Μαΐου 1980, αντίο Ευρώπη για ακόμη 2 χρόνια .....

3. ΑΕΚ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ / Το .... γνωστό, χωρίς επεξήγηση .....

Τα "απωθημένα" είναι πολλά, δηλαδή ΟΛΑ όσα δεν ήμουν εκεί. Κορυφή όμως το ματς στο ΟΑΚΑ με γαύρο 7/5/1989, Καραγκιοζόπουλος κλπ. Φαντάρος στην Αλεξανδρούπολη .....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

apothimena

gayros ΑΕΚ καραγιοζοπουλος

0.jpg.6ecbaf3e748111ad03ed5150e766f7a6.jpg

@SpiRos

dresdh once in a lifetime

k massalia 89 90

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×