Jump to content

Κηφισιά - ΑΕΚΑΡΑ (10η αγ.): 04/11/23, 20:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Τσούμπερ
    • Πισάρο
    • Πόνσε
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, TheNarrator said:

χαχαχα ενα Χ φεραμε ρε μλκς ημαρτον

Κάπως πρέπει να το καυλαντισουμε όμως και να κοιμηθούμε κιόλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TheNarrator said:

χαχαχα ενα Χ φεραμε ρε μλκς ημαρτον

Ρε συ είναι σε ματς που επιβάλλεται να μην χάσεις βαθμούς και είναι πραγματικά κρίμα ενώ είσαι ξεκάθαρα καλύτερη ομάδα από τους άλλους να κυνηγάς πάλι σε όλο το πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheNarrator said:

χαχαχα ενα Χ φεραμε ρε μλκς ημαρτον

Έλα Τζια, ρε μουνί.😎

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ηρέμησα από το Χ και πριν ευχηθώ να πέσει ο Πριτς ξανά στα τοπικα(κάνει κ τον σταυρό του ακριβώς πίσω κ αριστερά κάθεται το αχάριστο τομάρι.) νομίζω ότι το καρέ της εβδομάδας είναι ο μεγάλος όρθιος στα κάγκελα έτοιμος να πάθει στα τελευταία λεπτά για να μπει το γκολ.

 Άσχετα που το Σαββατόβραδο μας το έκανε σμπαράλια η ΑΕΚ και ο Φωτιάς,η εικόνα του Μελισσανίδη να κάνει κίνηση για κεφαλιά και σουτ-σαν τη συγχωρεμενη τη μάνα μου όταν οδηγούσε ο πατέρας μου κ κείνη πατούσε φρένο απτή θέση του συνοδηγού..- είναι και το πάθος που γουστάρουμε.

 Σήμερα δεν έκατσε ,θα κάτσει με τους Γάλλους την Πέμπτη.

 Έχουμε πίστη στον Ματίας Αλμέιδα γιατί δε ξεχνάμε τι περάσαμε.

Τώρα μιας που έγραψα πίστη να πω για τον πιτσιρικά με το βαμμένο μαλλί της Φλουμινένσε που παίζει απτά 12 του στη Φλου και σήμερα μπήκε αλλαγή στον τελικό,έβαλε το πρώτο του γκολ,ένα γκολ με ασύλληπτο σουτ Γιώργου κουμπάρου Σαββίδη που τους έδωσε και τη νίκη και επειδή πήγε στον κόσμο έφαγε 2η κίτρινη στα καπάκια και πήγε στα ντουζ.

 Ο πιτσιρικάς αυτός ο Τζον Κένεντυ έζησε το όνειρο του. Με την ομάδα της καρδιάς του,μπήκε το σταξε,χάθηκε στις αγκαλιές των οπαδών,αποβλήθηκε,σήκωσε τη μεγάλη κούπα.

 Πόσοι δεν το χουμε σκεφθεί αυτό να γίνεται με μας στην ΑΕΚ μέσα στα Φιλαδέλφεια;

 Να βάλουμε το γκολ της νίκης που θα φέρει κούπα στην ΑΕΚ ,να χαθούμε ανάμεσα σε δικούς μας ανθρώπους και να γεμίσει χάρη σε μας χαρά το σπίτι κάθε ΑΕΚτζή;

Λοιπόν κλείνω μπας κ το ονειρευτώ.Μικρόνες το έβλεπα αυτό συχνά εν υπνώσει.Να γίνω ο ήρωας της ΑΕΚ . Στην πραγματικότητα κατέληξα βέβαια να παίζω στην Κοψαχείλα και στους Τράχωνες αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.Μεγάλη σημασία έχεις να μπορείς να ονειρεύεσαι.

 Και ο Ματίας μας έχει δώσει αυτό το δικαίωμα με την ΑΕΚ του.

 Η Πέμπτη είναι κοντά.Ραντεβού στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 ΑΕΚάρα για Πάντα

 

FB_IMG_1699138572127.jpg

  • Δικεφαλάκι 21
  • Μπομπίτσα 21
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stylianopoulos said:

Τώρα που ηρέμησα από το Χ και πριν ευχηθώ να πέσει ο Πριτς ξανά στα τοπικα(κάνει κ τον σταυρό του ακριβώς πίσω κ αριστερά κάθεται το αχάριστο τομάρι.) νομίζω ότι το καρέ της εβδομάδας είναι ο μεγάλος όρθιος στα κάγκελα έτοιμος να πάθει στα τελευταία λεπτά για να μπει το γκολ.

 Άσχετα που το Σαββατόβραδο μας το έκανε σμπαράλια η ΑΕΚ και ο Φωτιάς,η εικόνα του Μελισσανίδη να κάνει κίνηση για κεφαλιά και σουτ-σαν τη συγχωρεμενη τη μάνα μου όταν οδηγούσε ο πατέρας μου κ κείνη πατούσε φρένο απτή θέση του συνοδηγού..- είναι και το πάθος που γουστάρουμε.

 Σήμερα δεν έκατσε ,θα κάτσει με τους Γάλλους την Πέμπτη.

 Έχουμε πίστη στον Ματίας Αλμέιδα γιατί δε ξεχνάμε τι περάσαμε.

Τώρα μιας που έγραψα πίστη να πω για τον πιτσιρικά με το βαμμένο μαλλί της Φλουμινένσε που παίζει απτά 12 του στη Φλου και σήμερα μπήκε αλλαγή στον τελικό,έβαλε το πρώτο του γκολ,ένα γκολ με ασύλληπτο σουτ Γιώργου κουμπάρου Σαββίδη που τους έδωσε και τη νίκη και επειδή πήγε στον κόσμο έφαγε 2η κίτρινη στα καπάκια και πήγε στα ντουζ.

 Ο πιτσιρικάς αυτός ο Τζον Κένεντυ έζησε το όνειρο του. Με την ομάδα της καρδιάς του,μπήκε το σταξε,χάθηκε στις αγκαλιές των οπαδών,αποβλήθηκε,σήκωσε τη μεγάλη κούπα.

 Πόσοι δεν το χουμε σκεφθεί αυτό να γίνεται με μας στην ΑΕΚ μέσα στα Φιλαδέλφεια;

 Να βάλουμε το γκολ της νίκης που θα φέρει κούπα στην ΑΕΚ ,να χαθούμε ανάμεσα σε δικούς δικούς μας ανθρώπους και να γεμίσει χάρη σε μας χαρά το σπίτι κάθε ΑΕΚτζή;

Λοιπόν κλείνω μπας κ το ονειρευτώ.Μικρόνες το έβλεπα αυτό συχνά εν υπνώσει.Να γίνω ο ήρωας της ΑΕΚ . Στην πραγματικότητα κατέληξα βέβαια να παίζω στην Κοψαχείλα και στους Τράχωνες αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.Μεγάλη σημασία έχεις να μπορείς να ονειρεύεσαι.

 Και ο Ματίας μας έχει δώσει αυτό το δικαίωμα με την ΑΕΚ του.

 Η Πέμπτη είναι κοντά.Ραντεβού στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 ΑΕΚάρα για Πάντα

 

FB_IMG_1699138572127.jpg

Αιτούμαι ριάξιο, Δάσκαλε Μπαναώτη.

🖤💛🖤💛💣

Link to comment
Share on other sites

Τι να έκανε ο Ματίας; 
 

Να μην έβαζε και Αθανασιαδη και Μητογλου-Κάλενς  και Γαλανοπουλο και Τσουμπερ αριστερα (που συνηθως αριστερά δεν) και Πισαρο από την αρχη και Πηλιο αλλαγή με Μοχαμαντι στοπερ. 
 

Ηταν too much ολα αυτά μαζι.
 

Ειδικά αφού ως συνηθως ειχε τραυματίες (Ρότα, Χατζισαφι, Αραουχο), αποφάσισε να εκτισουν τιμωρίες οι Σιμανσκι και Γκατσινοβιτς και άφησε εκτός 11αδας τον Βιντα και εκτος ομαδας και τον Μουκουντι για ξεκούραση.

 

Σε σχέση με τον ΠΑΟΚ είχαμε 6 αλλαγές (ας έκανε 3 τώρα, έχουμε Λαμια εντος μετά να κάνει αλλες τοσες - μπορεί να λείψουν κι άλλοι αλλα θα έχουμε και επιστροφες-) και σε σχέση  με μια θεωρητικα βασική 11αδα επαιζες  με τουλαχιστον  8/11 αναπληρωματικούς. Και ταυτοχρονα με νοοτροπία κλασικά Νταξ μωρε τους έχουμε, αλλαγές στο 60, πειράματα με Πηλιους και Μοχαμαντιδες στοπερ κλπ

Δεν γίνεται έτσι. Ας το παρουμε απόφαση ανεξαρτητα από διαιτησία και ευκαιρίες. Αν τα ματς με τους μικρους τα βλέπεις σαν φιλικά ή ματς που  θα κρατήσει δυναμεις το γκρουπ (όσων απομένουν από τραυματισμούς κάθε φορά)  μην περιμενεις να μην κανεις συνεχεια γκέλες, έστω κσι μέσω ατυχίας ή παραπόνων για την διαιτησία καποιες φορες.


Μαζι του κι έτσι λεω εγω, αλλά για πρωτάθλημα δύσκολα φετος. Η λογική φετος οσο έχουμε  Ευρώπη ειναι ότι προέχουν η Ευρώπη και τα ντερμπυ γιατί δεν αντέχουμε στα κοκκινα παντού.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Γιατί πρέπει να παρουμε άδεια από σένα λες; 

Σαφώς και όχι, ούτως η άλλως και εγώ στα παπάρια μου σε γράφω κάνε το και εσύ, δεν είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Ρε Αντρέα δωσε σε καποιους  μας τουλαχιστον τον χώρο να σου εξηγήσουν τι εννοουν.

Δίκαιο λόγω Νοοτροπίας εννοουσα εγώ φανταζομαι και άλλοι πχ.

 

Με Πανσερραϊκό και σήμερα γκέλες.Βγάλαμε τον ΟΦΗ σπουδαία ομάδα και χάσαμε με κάτω τα χερια, με Ατρομητο και με Βόλο τα κρύψαμε  κάτω από το χαλι γιατί τα γύρισαν εντελως οριακά, αλλά ντερμπυ παντως τα έκαναν.

Σημερα ενώ προηγήθηκαν με μάλλον τυχαίο γκολ τους έτρωγε ο κωλος να το φάμε και αρχίσαμε τώρα για διαιτησίες και ατυχίες. Μα με την Κηφισιά επαιζες προφανως και λογικοτατα θα το αξιζες περισσότερο. Και ναι, ήταν δίκαιο  και να κερδίσεις. Και ιδιαιτερα αμφισβητούμενες φασεις υπάρχουν και ατυχες φασεις.
Το θέμα ομως  η νοοτροπία δλδ να μην το πούμε; Το γαμησαν. Πριν από κάθε ευρωπαϊκό ειδικά.

 

Οτιδηποτε γραφτηκε για έλλειψη ποιοτητας κλπ είναι αστείο κατ´εμε μπορουμε να κερδίσουμε τον οποιονδηποτε στην Ελλάδα και έχει φανεί.

 

Αλλα μας γαμησαν με τους μικρους  δεν γίνεται να το κρύβουμε άλλο. Και περισσότερο προσωπικά με ενοχλει ότι τους έτρωγε ο κωλος να το φάνε γυρω γυρω το πήγαιναν οι Αθανασιαδηδες και οι Σιντιμπεδες.
 

Είναι προκλητική η νοοοτροπια τους στα μη ντερμπυ και στα μη ευρωπαϊκά πλέον.
Και εννοώ όλων.

Έχουν επιλέξει με μικρες ομαδες κυριως πριν από ευρωπαϊκό να μην φορτσαρουν, υπερβολικό ροτεησον και χαλαρότητα εως σχετική απάθεια. Σε συνδυασμό  με τραυματισμούς και αλλαγές γινομαστε χαρα του κάθε πικραμένου. Ε, δεν το βλέπουμε ολοι αυτό δλδ;   


 

 

Ήταν το σημερινό δίκαιο αποτέλεσμα; Όχι. Τι να συζητήσουμε παρακάτω;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, panther-21- said:

Σαφώς και όχι, ούτως η άλλως και εγώ στα παπάρια μου σε γράφω κάνε το και εσύ, δεν είναι δύσκολο.

Ε, αμα θες το κάνω οκ, λες να μην κοιμηθώ αποψε γιατί θα σε γράψω στα παπαρια μου; 

11 minutes ago, panther-21- said:

Ήταν το σημερινό δίκαιο αποτέλεσμα; Όχι. Τι να συζητήσουμε παρακάτω;

Αφού με γραφεις τι απαντας. Δεν ήταν δίκαιο αλλά η ομάδα σε αυτά τα ματς πρέπει να κερδίζει 3-0.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Μηπως ηταν χερι του τετεη???

Μονο εγω το ειδα ?

Το βλεπω τωρα το βγαλαν και τα 365...μαλλον απο ΚΜ...xa..

Παει 3 και το γαμημενο το ματι δε λεει να κλεισει....παμε για την αυγουλα να φυγουν τα νευρακια..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Τι να έκανε ο Ματίας; 
 

Να μην έβαζε και Αθανασιαδη και Μητογλου-Κάλενς  και Γαλανοπουλο και Τσουμπερ αριστερα (που συνηθως αριστερά δεν) και Πισαρο από την αρχη και Πηλιο αλλαγή με Μοχαμαντι στοπερ. 
 

Ηταν too much ολα αυτά μαζι.
 

Ειδικά αφού ως συνηθως ειχε τραυματίες (Ρότα, Χατζισαφι, Αραουχο), αποφάσισε να εκτισουν τιμωρίες οι Σιμανσκι και Γκατσινοβιτς και άφησε εκτός 11αδας τον Βιντα και εκτος ομαδας και τον Μουκουντι για ξεκούραση.

 

Σε σχέση με τον ΠΑΟΚ είχαμε 6 αλλαγές (ας έκανε 3 τώρα, έχουμε Λαμια εντος μετά να κάνει αλλες τοσες - μπορεί να λείψουν κι άλλοι αλλα θα έχουμε και επιστροφες-) και σε σχέση  με μια θεωρητικα βασική 11αδα επαιζες  με τουλαχιστον  8/11 αναπληρωματικούς. Και ταυτοχρονα με νοοτροπία κλασικά Νταξ μωρε τους έχουμε, αλλαγές στο 60, πειράματα με Πηλιους και Μοχαμαντιδες στοπερ κλπ

Δεν γίνεται έτσι. Ας το παρουμε απόφαση ανεξαρτητα από διαιτησία και ευκαιρίες. Αν τα ματς με τους μικρους τα βλέπεις σαν φιλικά ή ματς που  θα κρατήσει δυναμεις το γκρουπ (όσων απομένουν από τραυματισμούς κάθε φορά)  μην περιμενεις να μην κανεις συνεχεια γκέλες, έστω κσι μέσω ατυχίας ή παραπόνων για την διαιτησία καποιες φορες.


Μαζι του κι έτσι λεω εγω, αλλά για πρωτάθλημα δύσκολα φετος. Η λογική φετος οσο έχουμε  Ευρώπη ειναι ότι προέχουν η Ευρώπη και τα ντερμπυ γιατί δεν αντέχουμε στα κοκκινα παντού.

Όλα αυτά που γράφεις Νίκο θα είχαν κάποια βάση αν η ΑΕΚ δεν έκανε 20 ευκαιρίες. Κοιμήθηκε ο θεος, έχασες τα άχαστα, μπήκε ένα τσαφ, σου έφαγαν πέναλτι (γκολ; Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι σφύριξε), έτσι είναι η μπαλα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οι ελληνες σφυριζουν τραγικα. Βαζει κωλο ο παικτης καιβπαιρνει φαουλ.

Τοβπεναλτι ηταν. Σουταρει ο γκαρσια και μετα τον ανατρεπει ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου κοσμοποδοσφαιροθεωρία, όταν συμβαίνει ένα παράδοξο ή απροσδόκητο τέλος πάντων γεγονός μία φορά ούτε καν ασχολούμαι, όταν συμβεί δεύτερη φορά αρχίζω να αναρωτιέμαι και την τρίτη φορά θεωρώ ότι υπάρχει μοτίβο. Έχουμε κάνει σχεδόν κάθε ματς με μικρό είτε γκέλα είτε κηδεία είτε  οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου. Με τις Σέρρες είπαμε ατυχία και είναι νωρίς ακόμα οκ, με τον Βόλο ασχοληθήκαμε με την ανατροπή, με τον Ατρόμητο με τον ηρωισμό, με τον ΟΦΗ ήμασταν σε συνεχόμενα ματς οπότε είπαμε οκ γίνονται αυτά, με την Κηφισιά ας πούμε η ατυχία και ο ΒΑΡ. Αλλά το μοτίβο είναι εδώ και αν δεν αντιμετωπιστεί ως τέτοιο, όσο και να κάνουμε υπομονή και να λέμε άστο να πάει παρακάτω, στο τέλος θα έρθει να κάνει τη χρονιά πολύ αποτυχημένη και όλοι έχουμε δει τι σημαίνει αποτυχημένη χρονιά για οπαδούς, παίκτες ,προπονητές κτλ. Τώρα αν η εξήγηση είναι ότι οι συγκεκριμένοι παίκτες ειδικά με εκτεταμένο ροτέισον δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο, ώστε να σπάνε κλειστές άμυνες, αν η ομάδα έχει θέσει σε δεύτερη μοίρα το πρωτάθλημα, αν υπάρχει εχθρική αντιμετώπιση από διαιτησία, οκ αυτά ανήκουν στην εξήγηση και πιθανώς αντιμετώπιση του προβλήματος. Αλλά πρόβλημα υπάρχει.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα σιγουρα. Θα το λυσει ο πελαδο. Τοβπε στα ισια.

Αλλανμωρη καριολα μπες μεσα..

Τεσπα. Πεμπτη παρτι

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panther-21- said:

Σαφώς και όχι, ούτως η άλλως και εγώ στα παπάρια μου σε γράφω κάνε το και εσύ, δεν είναι δύσκολο.

Ανταλλάξτε τηλέφωνα να τα πείτε σαν αντρες.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω καβλωνω με την ομαδα και δενξενερωνω.....οποιος ξενερωνει να μη βλεπει.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα είναι πρώτη σε τελικές και 10η σε ευστοχία στο πρωτάθλημα. Τα ίδια και πέρυσι μέχρι ένα σημείο. Αυτό δεν γίνεται γιατί δεν έχει ποιοτικές τελικές, μάλλον κάτι άλλο φταίει. Συγκέντρωση; Παίχτες με μετρια τελειώματα; Επίσης αυτό που λειπει από την ομάδα είναι τα γκολ από απόσταση που ξεκλειδώνουν της άμυνες. Ήταν λάθος που δεν ασχοληθήκαμε με τον Παλμα. Με τόσες ελλείψεις θα είχε παιξει και το θέμα με τους ξένους θα το έλυνες εκ περιτροπής. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

 Kαλημερα  και εγω τωρα που θελω να γραψω οτι μεγαλυτερο καραγκιοζη που να παιζει στην ΑΕΚ δεν εχω δει ξανα σαν τον γαλλο θα πρεπει να υποστω  συνεπειες!!!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΕΚ!!!!!

ΤΕΤΟΙΟ ΑΤΣΟΥΜΠΑΛΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ,ΤΟΣΟ ΗΛΗΘΙΟ ΜΥΑΛΟ.ΑΥΤΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΦΥΛΑΓΕ ΤΟΝ ΜΠΑΠΕ!!!!

ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟΝ ΒΑΖΑΝΕ ?ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ Ο ΜΠΑΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!

ΕΛΕΟΣ!!! ΡΕ ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΝ ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,δεν εχω απαιτηση να κερδίζουμε την Κηφισιά με δευτερες ματιές στο VAR,αλλα ελεος...Ουτε ενα σπόρι φέτος,που σε παρόμοιες φασεις γαυροβάζελων η απόφαση δε θα πηγαινε ΚΑΝ ΣΤΟ VAR!!Ειδατε και στη Λαμία το πεναλντυ της που εγινε αβαβα στο 85...

Κατά τα άλλα μπούκωμα ο Πόνσε,συνεχίζει το μπούκωμα και ο Γκαρσία...Από ενα μετρο και οι δυο,κανανε ηρωα άλλο ενα τερμα..Η κατάρα του Λιβακοβιτς....

Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπε και κάποιος φίλος,αν είχε και το ευκολο γκολ ο Λιβάι,δεν θα επαιζε στην ΑΕΚ αλλα σε καμια πρωτοκλασατη Λιγκα...

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×