Jump to content

Κηφισιά - ΑΕΚΑΡΑ (10η αγ.): 04/11/23, 20:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Τσούμπερ
    • Πισάρο
    • Πόνσε
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, philly21 said:

Παρηγοριά στον άρρωστο. Μας γαμάνε συνεχόμενα ολόκληρα ΣΚ (γαμω τη διαφορά ώρας). 

Δεν ειναι για ολους οι βιτσιόζες γκόμενες τυπου ναζελα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, moukie said:

Να ηταν τουλαχιστον Κυριακη γαμω την κοινωνια μου. 

Να χες δουλεια αυριο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Τιναφτορε

0849-F645-B9-B6-402-F-9514-F2495-EE07542.jpg

Να μας πει κανας ειδικός στη ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ.

Ε, μαααα ...... Τι, μόνο για 3π/2, συνημίτονα και τέτοια είσαστε ???

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πράμα, ρε παιδί μου ....

Όταν διαβάζω ... εκτιμήσεις για τα πλέι οφ, τις διαφορές βαθμών και τέτοια, πάει και γυρνάει μέσα στο κεφάλι μου εκείνο το "ΑΕΚ είσαι, δεν πέφτεις" του 2013 .....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν ειναι θεμα Αλμειδα το οτι αν θες να είσαι ανταγωνιστικός σε τρεις διοργανώσεις και να παίζεις ποδοσφαιρο επιβολής και οχι κλεφτοκοταδικο, θες μεγαλο ροστερ. Εδω κοτζάμ Γκουαρδιολα απαιτει διαρκως παιχταραδες στην Σιτυ. Η ΑΕΚ ηθελε τουλαχιστον 3-4 παιχτες μεσοαμυντικα το καλοκαιρι. Δεν τους πήρε και έχασε τον όμιλο CL. Αν τους είχε πάρει, πιστευετε θα γκελαρε πριν τα ευρωπαϊκά ματς;

Ντοκτορ πάρε και μέτρα τωρα ομως ποσα έχω να γράψω. Που αγγίζουν και το σημερινό ματς.

 

Δεν ήθελε αριστερό στοπερ το καλοκαιρι, πήρε όταν έφτασε στο αμήν και μονο για Ελλαδα.

Για 3ο εξαρι δεν νομιζω να ζήτησε καν. Έμεινε με αυτόν τον Γαλανοπουλο. Ε, βλέπουμε.

Δεν φαινοταν να πιεζει για τίποτα, πλάγιους μπακ, τερμα κλπ. Έτσι μαθαίναμε δλδ.

Και περα από το ρόστερ και τις μεταγραφες που μπαίνει και το οικονομικό στην μέση κσι ισως ήθελε μα είναι οκ με τον προεδρα πάμε στο αγωνιστικό σήμερα.

Αφήνει Βιντα έξω και Μουκουντι εκτός ομαδας.

Είχε πει «έχω Μοχαμαντι και Χατζισαφι για αριστερούς στοπερ», βάλθηκε να το αποδείξει όταν βγήκε ο Κάλενς βάζοντας για πρώτη φορά(!) τον Πηλιο και βάζοντας Μοχαμαντι (!) στοπερ. Ενώ είχε Βιντα παγκο. Τα ίδια τρελα έκανε και με Σέρρες.

Ως συνηθως κάποιοι  τραυματίες. Να μην μιλαμε για αυτό συνεχεια, αλλά να μην το ξεχνάμε κιολας. Μονο σε ένας συμβαίνει σε τέτοιον βαθμο.

Εβαλε τον κλόουν στο τερμα για να πάρει παιχνίδι λέει. Φιλικό ήταν πριν την Πέμπτη; 

Τσουμπερ αριστερα δεν τραβάει. Αφού δήλωσε Γκατσινοβιτς εκτός, δικη του απόφαση ήταν, ε ξεκινα δεξια Άμραμπατ αριστερα Ελίασον πώς θα γινει; Αφού ο Πισαρο μονο ως αλλαγή έχει δείξει ότι τραβάει. Δεν το έχει δει; 
 

Βλεπει ότι δεν τραβάνε αυτά που έκανε και περιμενει το 60 παλι. Κορόνα γράμματα τα βλέπω αυτά.

Και το κυριότερο: νομιζω και ο ίδιος τους περνάει (εδώ το περνάει σε μένα)  ότι για την ένταση που θέλω πρέπει να διαλέγουμε ματς και αυτά είναι με τις μικρες πριν τα ευρωπαϊκά.

 

Ολα τα παραπανω ΔΕΝ είναι αυτονοητα. Μπορεί στα ντερμπυ να παίρνει ταυτότητες των Λουτεσκου και Γιοβανοβιτς αυτου του κόσμου αλλά αυτοί δεν παρουσιάζουν τέτοια περίεργα και τέτοια μπερδέματα με τους μικρούς. Χωρίς να έχουν καλύτερα ρόστερ από εμας. Ούτε τοσους τραυματισμούς, ούτε τέτοια ανακατεματα, ούτε τέτοια ρελαντί με τους μικρους δεν παρουσιάζουν.

Του οφείλουμε παρα παρα  πολλά, αλλά θα πρέπει να διαλέξουμε αν τον δεχόμαστε έτσι όπως είναι, με αυτήν την σεξυ τρελα  που έχει ο τύπος.

Αν την δεχόμαστε πάμε μαζί του και όπου βγει, για φετος στηριζόμαστε στα ντερμπυ και στις ανασες που θα υπάρξουν μετά τις ευρωπαϊκες υποχρεώσεις . Κι αυτό τρελο είναι, αλλά πλέον για καθαρή λατινοαμερικανικη ποδοσφαιρικη τρελα μιλαμε. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Ένα περίεργο πράμα, ρε παιδί μου ....

Όταν διαβάζω ... εκτιμήσεις για τα πλέι οφ, τις διαφορές βαθμών και τέτοια, πάει και γυρνάει μέσα στο κεφάλι μου εκείνο το "ΑΕΚ είσαι, δεν πέφτεις" του 2013 .....

Όλοι ξέρουν ότι οι διαφορές για την ΑΕΚ είναι ιστορικά το κέφι της.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό το αυτομαστογωμα και η κριτική που βοηθάει να γίνουμε καλύτεροι,λέμε τώρα , ΑΛΛΑ

 

74% Κατοχή

18 τελικές 

6 αποκρούσεις ο ξεπλενης που έκανε και αυτός το παιχνίδι της ζωής του απέναντι στην ΑΕΚ 

Ένα γκολ που ακυρώθηκε χωρίς ακόμα να έχουμε καταλάβει γιατί 

Κι όλα αυτά ενώ κατά γενική ομολογία από τη παε μέχρι τον θείο που βλέπαμε μαζί το ματς, η ομάδα ήταν γτπ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γκαρσία ελπίζω να φορτσαρε για μαρσειγ και να κάνει λίγο κραττει σήμερα το βράδυ.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάντως με περισσότερη ηρεμία τώρα αναρωτιέμαι και εγώ τι τα βάζουμε με Αλμέιδα ( στο μέγεθος που ο καθένας τα βάζει) γιατί δεν βάζει την 'καλη' 11αδα πριν τα Ευρωπαϊκά.

2 με κόκκινες, 2 δηλωμένους να εκτίσουν, 1 τραυματία και στον πάγκο κάνα 2 από τους θεωρητικούς βασικούς είχε η Κηφισιά. 

Ε ναι με συγχωρείτε τον Βαφέα και το τέρμα που παίζει στα 29 του τα πρώτα του ματς σε επίπεδο SL ΝΑΙ πρέπει να τα κερδίζεις με αυτούς που είχαμε σήμερα και μάλιστα ανετοτατα.

Ότι άλλο λέμε πια είναι να είχαμε να λέγαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, αν έβρισκε ο σιντιμπε την μπάλα με το γόνατο πχ εκεί στη αναμπουμπουλα τώρα το τοπικ θα είχε 10 σελίδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιντιμπες μου τη δινει στα νευρα με την νοητικη κ σωματικη ατσουμπαλιαση του

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Toni Black said:

Σιντιμπες μου τη δινει στα νευρα με την νοητικη κ σωματικη ατσουμπαλιαση του

Πραγματικά δεν μπορώ να αντιληφθώ πως έκανε καριέρα αυτός ο άνθρωπος. Ίσως στο παρελθόν σωματικά να ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση και να κάλυπτε το ζήτημα που έχει στην αντίληψη 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Giorgos said:

Πραγματικά δεν μπορώ να αντιληφθώ πως έκανε καριέρα αυτός ο άνθρωπος. Ίσως στο παρελθόν σωματικά να ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση και να κάλυπτε το ζήτημα που έχει στην αντίληψη 

Την ιδια ακριβως απορια εχω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Giorgos said:

Πραγματικά δεν μπορώ να αντιληφθώ πως έκανε καριέρα αυτός ο άνθρωπος. Ίσως στο παρελθόν σωματικά να ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση και να κάλυπτε το ζήτημα που έχει στην αντίληψη 

Νομίζω ότι η αντίληψη έχει να κάνει με το πως νιώθει σωματικά. Φαίνεται βαρύς και δυσκολεύεται να ακολουθησει. 

Link to comment
Share on other sites

Πρωην δεξι μπακ εθνικης γαλλιας κ στη φαση της οφσαιντ ευκαιριας που ειχε, βαζει το δεξι ποδι λες κ θελει να σπρωξει μ αυτο τον κιμα στη μηχανη

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε φάει αξιοσημείωτα γκολ φέτος από μαλακίες των ακραίων μας μπακ, εκτός ίσως του Μοχαμαντι αν δεν κάνω κάποιο λάθος.

Ή θα πέσουμε στα εγκεφαλικά κενά που παθαίνει ο Ρότα ή στις κουκουρούκου τοποθετήσεις του Σιντιμπε ή στο ότι έχει παραδώσει πνεύμα ο Χατζησαφι.

Το πρόβλημα δεν είναι όμως να ψάχνουμε στιγμές που έκαναν λάθη, αλλά γιατί αφενός έχεις ακόμη ανοιχτό το παιχνίδι με την Κηφισιά, αφετέρου γιατί ΣΥΝΟΛΙΚΑ ψωλαρεις σε ένα κόρνερ στο 85'.

Link to comment
Share on other sites

Εχει υπαρξει αγωνας φετος που να χει παιξει ο αθανασιαδης κ να μη φαμε γκολ;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πίστευα με τίποτα ότι θα καναμε γκέλα. Θεωρούσα δεδομένο πως αυτά τα ματς θα τα καθάριζαμε. Δυστυχώς διαψεύστηκα. Αχωνευτο  το -4 από βαζελο με κερδισμένο ντέρμπι στο μεταξύ μας. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×