Jump to content

Κηφισιά - ΑΕΚΑΡΑ (10η αγ.): 04/11/23, 20:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Τσούμπερ
    • Πισάρο
    • Πόνσε
    • Πινέδα
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Πήλιος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, Geologos said:

Εγω χτες αν εληγε 0 3 (Ελιασον, πεναλτι)θεωρω οτι μια συζητησουλα στην ομαδα το ματς επρεπε να την σηκωσει.

Υπήρχαν διαστηματα που ηομαδα εμοιαζε να κοιμαται, 0 συνδυασμοι 0 αναπτυξη μπροστα και πισω ενα σκορποχωρι που λίγο παραπανω ποιοτητα να ειχε η ΚηφιΣα θα μπορούσε να κανει τη ζημια.

Δεν ξερω τι ειπωθηκε αλλα δεν μπορω να διανοηθω οτι οι οδηγιες ηταν "παιδια η Κηφισια ειναι λιγο αχρηστα τα παιδια οποτε και σεις παιξτε σαν κλοουν πισω χωρις προβλημα"

Δεν ειμαι σιγουρος αν επαιζαν ολοι αποσυντονισμενα πισω (στα tranzition οταν παιρνουν οι Κηφισαιοι φαινεταιεντονα) επειδη ειχαν να καλύψουν τον μαλακα τον Σιντιμπε που τοποθετουνταν οπου να ναι, ή επειδη ειναι αυτοφωτα βλαμμενοι, αλλα αυτο το σκορποχωρι μια πιο κανονικη ομαδα θα το τιμωρουσε ή θα μας έκανε να καρδιοχτυπήσουμε πιο νωρις.

Δεν ειναι πως δεν υπάρχει καν θεμα και ατυχια και διαιτησια μας στερησαν την νικη. Ισχύουν ταυτοχρονα και τα δυο.

Και φυσικα δεν ειναι αναγκη να μοιρολογαμε ή να αρχισουμε τα σηκ φυγεπουλα ή τις υπερβολες γενικα

Αυτό ακριβώς, και να κερδίζαμε το βλεπες ότι υπάρχει θέμα.Τωρα κάποιος θα μπορεί να διαβάσει τα στατιστικά και να πει ναι αλλα χάσαμε και τρεις κλασσικές ευκαιρίες ξέρω γω, ε δεν είναι όμως πάντα έτσι.Το ματς ήταν εντελώς σορολοπ απο την διοικηση μέχρι τον τελευταίο παγκιτη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Το ματς ήταν εντελώς σορολοπ απο την διοικηση μέχρι τον τελευταίο παγκιτη.

Σε μια απλή πρόταση όλη η ουσία.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, philly21 said:

Κριτικάρετε και καλώς κάνετε αλλά θα πέρνετε και απαντήση από όσους αντέχουμε ενώ έχουμε και εμείς τα διαόλια μας. Σου ξαναλέω να είχαμε εμφανίσεις συνεχόμενες αλά Ηράκλειο να έχει βάση η κριτική.

Κατα τα άλλα ειναι επιχείρημα η βαθμολογία εδώ μέσα; Σοβαρά τώρα; Ο καθένας για τους λόγους του γράφουμε σε ένα γαμωφόρουμ, πέρνουμε τρεις και εξήντα αλλά κατά τα άλλα τα ξέρουμε όλα περί προπονητικής και μπάλας και είναι αυτό πανάκεια;
 

Ότι έκανε χθες με ενδεκάδα και προετοιμασία αγώνα έχει νόημα και είμαι μαζί του. Τέλος από εμένα. 

Γιατί εγώ πού τα έστειλα στον πρόεδρο της δημοκρατίας;

Στο φόρουμ τα εγραψα κι εγώ, εδώ απαντάς κι εσυ, για το φόρουμ σου εγραψα, για τι να γράψουμε;  

Και μια χαρα δέχομαι και την αντίθετη αποψη, σεβαστή και η δικη σου αποψη, είδες να απαντάω άσχημα όταν παίρνω απαντήσεις ή δεν δέχομαι τις απαντήσεις; Αλλά ανταπαντάω κι εγώ, αυτά που νομιζω.
Περι προπονητικής μην το πιάσουμε ως επιχειρημα  γιατί τοτε δεν θα κριτικάρουμε κανέναν με δίπλωμα, ούτε τον Γιαννικη και τον Τεννέ.

Κι εγώ μαζί του είμαι btw. Δεν γίνεται να το επαναλαμβάνω σε κάθε ποστ λες κι έπιασα στο στομα μου τον Πάπα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μια στο διαιτητικό. 
 

Επειδή έψαξα πολύ την φάση του Ελίασον είναι πολύ δύσκολη τελικά και κυριολεκτικά ο θεός και η ψυχή τους τι έκαναν με τις γραμμες.

Αντιθετα στο πεναλτυ στον Γκαρσια δεν καταλαβαίνω με ποια δικαιολογια δεν δοθηκε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Γιατί εγώ πού τα έστειλα στον πρόεδρο της δημοκρατίας;

Στο φόρουμ τα εγραψα κι εγώ, εδώ απαντάς κι εσυ, για το φόρουμ σου εγραψα, για τι να γράψουμε;  

Και μια χαρα δέχομαι και την αντίθετη αποψη, σεβαστή και η δικη σου αποψη, είδες να απαντάω άσχημα όταν παίρνω απαντήσεις ή δεν δέχομαι τις απαντήσεις; Αλλά ανταπαντάω κι εγώ, αυτά που νομιζω.
Περι προπονητικής μην το πιάσουμε ως επιχειρημα  γιατί τοτε δεν θα κριτικάρουμε κανέναν με δίπλωμα, ούτε τον Γιαννικη και τον Τεννέ.

Κι εγώ μαζί του είμαι btw. Δεν γίνεται να το επαναλαμβάνω σε κάθε ποστ λες κι έπιασα στο στομα μου τον Πάπα.

Νίκο έχουν γραφτεί εδώ μέσα τέρατα από χθες. Για 4-5 άχαστα και μια στραβωκλωτσιά μάθαμε ότι είναι τελικά «μπουρδέλο» η αγέλη. Δηλαδή αν αρχίσουν οι κακές εμφανίσεις τι θα γίνει; 

Link to comment
Share on other sites

Στον Ελιασον οι γραμμες ειναι λαθος και αυτο ειναι ξεκαθαρο. Οφφσαιντ κατ εμε υπαρχει αλλα ειναι πιο οριακο αποσο δειχνουν.

Το γκολ της Κηφισιας η μπαλα βρισκει στο χερι του Τετει και επρεπε να ακυρωθει.

Το πεναλντι του Γκαρσια για εμενα ειναι 50-50, που ομως πρασινοι και κοκκινοι γαυροι θα το ειχαν παρει απευθειας απο τον διαιτητη και δε θα περιμεναν το ΒΑΡ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, philly21 said:

Νίκο έχουν γραφτεί εδώ μέσα τέρατα από χθες. Για 4-5 άχαστα και μια στραβωκλωτσιά μάθαμε ότι είναι τελικά «μπουρδέλο» η αγέλη. Δηλαδή αν αρχίσουν οι κακές εμφανίσεις τι θα γίνει; 

Δε νομίζω ότι έγραψε κανένας ότι είναι μπουρδελο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Δε νομίζω ότι έγραψε κανένας ότι είναι μπουρδελο

Βαριέμαι να ψάχνω και δεν θυμάμαι και ποιος μέσα στην ζάλη χθες.

Link to comment
Share on other sites

4 βαθμοι χαμενοι με τους νεοφωτιστους ειναι πολλοι. Πρωταθλημα ετσι παρα πολυ δυσκολα παιρνεις.

Το πρωταθλημα πλην των "4" ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου και γαυρος-βαζελος δεν φαινεται οτι θα χασουν βαθμους κοντρα στους μικρους. Εμεις το κανουμε αρκετα συχνα φετος και ακομα και οταν νικαμε εχουμε καρδιοχτυπια.

Απο κει και περα εμενα δεν με ενοχλει το ροτεισον, ειναι αναγκαιο το ροτεισον οταν εχεις 3 παιχνιδια τη βδομαδα, ενω αν εξαιρεσεις τους στοπερ χθες εγινε και περιπου αναγκαστικα (λογω τραυματιων-τιμωριων). 

Εμενα αυτο που με ανησυχει πολυ ειναι η ελλειψη συγκεντρωσης που δειχνει η ομαδα πριν τα ευρωπαικα. Δεν ξερω ποσο τυχαιο ειναι που παντα πριν τους ευρωπαικους αγωνες ειμαστε μετριοι και μετα τους ευρωπαικους αγωνες πεταμε. Αν ο λογος ηταν η κουραση, θα συνεβαινε το αντιθετο εδω απλα φαινεται να χουν αλλου το μυαλο τους οι παικτες. Κατι που ακομα και για μενα που παντα λεω Ευρωπη>Ελλαδα ειναι απαραδεκτο και θα πρεπει να τραβηχτουν αυτακια.

Απο κει και περα την Πεμπτη θα κερδισουμε και κλασσικα θα αποθεωνονται ολοι παλι.

Link to comment
Share on other sites

Υπεραναλυση κ υπεραπλουστευση ταυτοχρονα

Υπηρετουμε το προτζεκτ Αλμειδα, οσοι το πιστευουμε, κ αποτελουμε μερος του ως στηριξη κ θετικη ενεργεια στο γηπεδο, οπως εχει πει ο ιδιος. Μας εχει φτασει σ ενα νταμπλ, να δουμε μεχρι που μπορει. Παρασταθηκαμε στην κηφισια, για τη μαρσεγη τι ετοιμαζουμε;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, philly21 said:

Νίκο έχουν γραφτεί εδώ μέσα τέρατα από χθες. Για 4-5 άχαστα και μια στραβωκλωτσιά μάθαμε ότι είναι τελικά «μπουρδέλο» η αγέλη. Δηλαδή αν αρχίσουν οι κακές εμφανίσεις τι θα γίνει; 

Νταξ μωρε ηρέμησε κι εσυ φόρουμ ειμεθα, γράφονται υπερβολές στα νεύρα. Κι εγώ ακόμα νεύρα έχω, το παραδέχομαι.
Πάμε παρακάτω απλα λιγο τα παθήματα μαθήματα λεω εγώ και νομιζω δεν το βλέπω. Δλδ κατα την διαρκεια του αγώνα είπα κάποια στιγμή ήμαρτον να είναι ή να γίνονται ντερμπυ το 90% των αγωνων φετος, θα μείνουμε στο τελος. Ο,τι και να φταίει, είναι κάτι που συμβαίνει παντως.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Brom21 said:

Στον Ελιασον οι γραμμες ειναι λαθος και αυτο ειναι ξεκαθαρο. Οφφσαιντ κατ εμε υπαρχει αλλα ειναι πιο οριακο αποσο δειχνουν.

Το γκολ της Κηφισιας η μπαλα βρισκει στο χερι του Τετει και επρεπε να ακυρωθει.

Το πεναλντι του Γκαρσια για εμενα ειναι 50-50, που ομως πρασινοι και κοκκινοι γαυροι θα το ειχαν παρει απευθειας απο τον διαιτητη και δε θα περιμεναν το ΒΑΡ.

 

Δεν είναι τόσο ξεκάθαρο οσο φαίνεται στο πριντσκριν, το  έψαχνα 20 λεπτα. Ισως έχει μπει η γραμμη στον ώμο. Ισως ξαναλεω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας γαύρο και Ορκ να προσπαθούν να παίξουν όπως εμείς ,δηλαδή ξεκινώντας το παιχνίδι από τον τερματοφύλακα αλλά και πιέζοντας την πρώτη πάσα, είμαστε δυο λεβελ πάνω κι απ' τους δυο και μπροστά και πίσω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

Βλέποντας γαύρο και Ορκ να προσπαθούν να παίξουν όπως εμείς ,δηλαδή ξεκινώντας το παιχνίδι από τον τερματοφύλακα αλλά και πιέζοντας την πρώτη πάσα, είμαστε δυο λεβελ πάνω κι απ' τους δυο και μπροστά και πίσω 

Γιατί το αμφισβήτησε κανεις; Εγώ όχι. Καλά όχι 2 λεβελ ισως, αλλά οκ 😆

Για σοβαροτητα και ανασες μιλαμε οι γρινες φετος Mike,  όχι για ποιότητα. Ποιότητα μόνο πίσω άντε και στο 6 στον παγκο έχουμε θεματακια 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα ,ο αφανας του Ορκ που με μας ήταν ανύπαρκτος, παίζει σαν τον Αουγκενταλερ στο πρώτο τέταρτο 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να κανουν το θαυμα οι βου, αμα μεινουμε μαξ στο -4 απο βαζελο μεχρι χριστουγεννα, τους εχουμε ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καλύτερη ομάδα απ' όλους και αυτό το κάνει ακόμα πιο απογοητευτικό. Μοιάζει λίγο με τη σεζόν 1994-95 όπου πάλι είχαμε καλύτερη ομάδα (ερώτημα γιατί είχε και ο βαζελος πολύ καλή ομάδα τότε) αλλά τερματίσαμε στα τάρταρα, Ευρώπη βγήκαμε τότε λόγω τελικού κυπέλλου. Ήταν η χρονιά που παίξαμε πρώτη φορά τσλ κι ενώ κάναμε σπουδαίες εμφανίσεις απέναντι σε μεγαθήρια, στο πρωτάθλημα δεν σταυρώναμε νίκη.

Με 2 βαθμούς κόντρα στους νεοφώτιστους δεν πας για πρωτάθλημα και σε τελική ανάλυση δεν έχεις τόσο καλή ομάδα ώστε να πεις πως στα π.ο. θα τα φέρεις ολα τούμπα σε τέτοιον βαθμό.

Το πρωτάθλημα δείχνει να μας αποχαιρετά κι ας μην φαίνεται ακόμα αυτό στη βαθμολογία. Πρέπει να αναζητηθούν ευθύνες για αυτό και ευθύνες έχουν παίχτες, προπονητής, διοίκηση. Όλοι τους φταίνε, για διαφορετικούς λόγους. Για τους πιο χαζούς, να γίνει η απαραίτητη επισήμανση ότι η ανάγκη για αναζήτηση ευθυνών δεν σημαίνει ότι τίθεται και επιθυμία απομάκρυνσης των προσώπων αυτών, ιδίως όταν μιλάμε για τον Αλμέιδα. Αλλά φταίει και ο Αλμέιδα.

Η ΑΕΚ σε κάθε περίπτωση οφείλει στον κόσμο της να παλέψει το πρωτάθλημα  Η διοίκηση οφείλει να φέρει πολλούς και ακριβούς παίχτες τον Γενάρη, ο Αλμέιδα να σοβαρευτεί και να αποφεύγει τόσο εκτεταμένο rotation και να μην ξαναβάλει τον κλόουν τον Αθανασιάδη να παίξει. Οι ποδοσφαιριστές να είναι σοβαροί και αγχωμενοι σε κάθε αγώνα.

Δεν πιστεύω ότι έχουμε ελπίδες για πρωτάθλημα, αλλά οφείλουν να κάνουν τα πάντα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια Γκέλα ο κλόουν, δύο γκελες ο κοταρσκι

 

Θέλουν και μπιλντ απ

 

Σχόλιο μπάρμπα για το χαμένο του ποτενσε " Ο σποραρ θα το χε βάλει"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Έχουμε καλύτερη ομάδα απ' όλους και αυτό το κάνει ακόμα πιο απογοητευτικό. Μοιάζει λίγο με τη σεζόν 1994-95 όπου πάλι είχαμε καλύτερη ομάδα (ερώτημα γιατί είχε και ο βαζελος πολύ καλή ομάδα τότε) αλλά τερματίσαμε στα τάρταρα, Ευρώπη βγήκαμε τότε λόγω τελικού κυπέλλου. Ήταν η χρονιά που παίξαμε πρώτη φορά τσλ κι ενώ κάναμε σπουδαίες εμφανίσεις απέναντι σε μεγαθήρια, στο πρωτάθλημα δεν σταυρώναμε νίκη.

Με 2 βαθμούς κόντρα στους νεοφώτιστους δεν πας για πρωτάθλημα και σε τελική ανάλυση δεν έχεις τόσο καλή ομάδα ώστε να πεις πως στα π.ο. θα τα φέρεις ολα τούμπα σε τέτοιον βαθμό.

Το πρωτάθλημα δείχνει να μας αποχαιρετά κι ας μην φαίνεται ακόμα αυτό στη βαθμολογία. Πρέπει να αναζητηθούν ευθύνες για αυτό και ευθύνες έχουν παίχτες, προπονητής, διοίκηση. Όλοι τους φταίνε, για διαφορετικούς λόγους. Για τους πιο χαζούς, να γίνει η απαραίτητη επισήμανση ότι η ανάγκη για αναζήτηση ευθυνών δεν σημαίνει ότι τίθεται και επιθυμία απομάκρυνσης των προσώπων αυτών, ιδίως όταν μιλάμε για τον Αλμέιδα. Αλλά φταίει και ο Αλμέιδα.

Η ΑΕΚ σε κάθε περίπτωση οφείλει στον κόσμο της να παλέψει το πρωτάθλημα  Η διοίκηση οφείλει να φέρει πολλούς και ακριβούς παίχτες τον Γενάρη, ο Αλμέιδα να σοβαρευτεί και να αποφεύγει τόσο εκτεταμένο rotation και να μην ξαναβάλει τον κλόουν τον Αθανασιάδη να παίξει. Οι ποδοσφαιριστές να είναι σοβαροί και αγχωμενοι σε κάθε αγώνα.

Δεν πιστεύω ότι έχουμε ελπίδες για πρωτάθλημα, αλλά οφείλουν να κάνουν τα πάντα 

Το 94 δεν είχε πλέι οφ

 

Σήμερα έχει.

 

Και όποιος θέλει πρωτάθλημα πρέπει να κερδίσει την καλύτερη ομάδα δύο τρεις φορές.

Δεν βλέπω με ποιο τρόπο θα χάσουμε αυτή τη κούπα 7 μήνες πριν τη λήξη του ορωταθυ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Έχουμε καλύτερη ομάδα απ' όλους και αυτό το κάνει ακόμα πιο απογοητευτικό. Μοιάζει λίγο με τη σεζόν 1994-95 όπου πάλι είχαμε καλύτερη ομάδα (ερώτημα γιατί είχε και ο βαζελος πολύ καλή ομάδα τότε) αλλά τερματίσαμε στα τάρταρα, Ευρώπη βγήκαμε τότε λόγω τελικού κυπέλλου. Ήταν η χρονιά που παίξαμε πρώτη φορά τσλ κι ενώ κάναμε σπουδαίες εμφανίσεις απέναντι σε μεγαθήρια, στο πρωτάθλημα δεν σταυρώναμε νίκη.

 

Συμφωνω 100% και με προβληματιζει παρα πολυ οτι ενω εχουμε τους καλυτερους παικτες, τον καλυτερο προπονητη και το μομεντουμ (περσι λογω γηπεδου, φετος και λογω γηπεδου και περσινου νταμπλ) αντι να μπαινουμε στο γηπεδο να τους γαμησουμε ολους, καθομαστε και πεταμε βαθμους απο δω και απο κει.

Πρεπει σαν οργανισμος να φτιαξουμε τη νοοτροπια μας σε αυτο και οταν ειμαστε οι καλυτεροι να το επιβεβαιωνουμε εμφατικα και στα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chris manousopoulos said:

Μεσα εξω τους ςχεις. Μονο  απτο γαβρο θα χασουμε βαθμους

Για την ωρα παντως χανουμε και απο την Κηφισια και τις Σερρες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

Το 94 δεν είχε πλέι οφ

 

Σήμερα έχει.

 

Και όποιος θέλει πρωτάθλημα πρέπει να κερδίσει την καλύτερη ομάδα δύο τρεις φορές.

Δεν βλέπω με ποιο τρόπο θα χάσουμε αυτή τη κούπα 7 μήνες πριν τη λήξη του ορωταθυ

Μάικ θα ξαναγκελάρεις.

Ο όμιλος στο Γιουρόπα θα παίζεται μέχρι την τελευταία αγωνιστική και στο ενδιάμεσο πάλι θα έχεις αγώνα πρωταθλήματος που πάλι θα κάνεις εκτεταμένο ροτέισον και πάλι θα είσαι σορολοπ γιατί αυτό είναι το πατρόν σου μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια αγωνιστική πλέι οφ φτάνει και περισσεύει να σβήσει και τις δύο γκελες κάνοντας ένα διπλό στην έδρα ενός από τους άμεσους διεκδικητές και ταυτόχρονα τι άλλο παιχνίδι να έρθει Χ ή ότι σε βολεύει.

 

Ψυχραιμία παιδιά ,καλώς ή κακώς τώρα είναι η εποχή για ροτεισον, πειράματα,καινούριους να μπουν στην ομάδα και όλα αυτά ώστε να ξέρουμε που θα βασιστούμε όταν πρέπει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×