Jump to content

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚΑΡΑ (12η αγ.): 26/11/23, 17:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

46 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Kαι με τους Βούλγαρους έχουν θέμα από το σκηνικό τοτε που μπουκαραν στα επίσημα και τους πέταξαν έξω.

Στα Γιάννενα ήταν το πρώτο μου εκτός έδρας, σχολείο πήγαινα ακόμα, λόγω εγγύτητας. Είχαμε προπονητες το δίδυμο Σαβέβσκι Γκέραρντ.

Το ψιλοεπαιζαν κοκόρια οι ντόπιοι μέσα στο γήπεδο, έξω βέβαια έκαναν ότι δεν μας έβλεπαν.

Γενικά αν και υπάρχει σε όλη την Ήπειρο μια τάση να υποστηρίζεται ο ΠΑΣ Γιάννενα, τουλάχιστον ως δεύτερη ομάδα, εμένα ποτέ δεν μου είπε τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τα Χρυσοβασιλακια είναι βουλιωτες τώρα  . Κάποτε ήταν γείτονές μου στη Γλυφάδα όταν είχαν έρθει από την Αμερική πριν 35 χρόνια πριν κάνουν το εργοστάσιο με τα χρώματα στα Γιάννενα . Καλή οικογένεια με τη μάνα Χαρίκλεια έξω καρδιά σαν τους Ελληνοαμερικανούς που βλέπεις στη Τιβι . Μετά όταν πήραν τις επιδοτήσεις για εργοστάσιο χρωμάτων ( Μπέντζαμιν ) στη παραμεθόριο και πιάστηκαν έφυγαν από το νοίκι και έφτιαξαν δικό τους σπίτι βίλα . Πλέον έχουν και το πας Αθηνών μια ακαδημία με άπειρα παιδιά  στις εγκαταστάσεις του οριον στη Γλυφάδα πάνω στη Βουλιαγμένης ( lidl Γλυφάδας ) και εκεί γυρνάνε από ότι μου λένε ειδικά ο ένας Παναγιώτης  που ασχολείται περισσότερο . Ο άλλος μπήκε στο ΔΣ με φασαρία επειδή των είχαν εκτός . 

Τώρα για να το συνδέσω με την κουβέντα μας σαν θαμώνες Γλυφάδας έχουν συχνές επαφές παραγοντικα με τους δικούς μας που επίσης είναι θαμώνες Γλυφάδας . Μην λέω ονόματα όλοι φανταζόμαστε ποιους .

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι μια χρονια που ειχαν ερθει οακα πανω διαζωμα ειχαν ανεβει δικοι μας γ ντου.μη με ρωτατε χρονια

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι που μου σφύριξαν ο Μπονινο ο γυμναστής μας πάει το παιδί του στο πας Αθηνών ενώ υπάρχει συνεργασία με τις ακαδημίες ΠΑΕ ΑΕΚ βαζελος γαύρο .  Α θυμηθώ και τπτ άλλο θα το γράψω . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CHⓇIS said:

Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι μια χρονια που ειχαν ερθει οακα πανω διαζωμα ειχαν ανεβει δικοι μας γ ντου.μη με ρωτατε χρονια

15-16, την  πρώτη χρονιά της επιστροφής στην σούπερ λίγδα. Ισπανία ήμουν αλλά το θυμάμαι από τις περιγραφές σε κάτι ιστοσελίδες  και τα σχόλια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, stavros 9-11 said:

Kαι με τους Βούλγαρους έχουν θέμα από το σκηνικό τοτε που μπουκαραν στα επίσημα και τους πέταξαν έξω.

Στα Γιάννενα ήταν το πρώτο μου εκτός έδρας, σχολείο πήγαινα ακόμα, λόγω εγγύτητας. Είχαμε προπονητες το δίδυμο Σαβέβσκι Γκέραρντ.

Το ψιλοεπαιζαν κοκόρια οι ντόπιοι μέσα στο γήπεδο, έξω βέβαια έκαναν ότι δεν μας έβλεπαν.

Γενικά αν και υπάρχει σε όλη την Ήπειρο μια τάση να υποστηρίζεται ο ΠΑΣ Γιάννενα, τουλάχιστον ως δεύτερη ομάδα, εμένα ποτέ δεν μου είπε τίποτα.

και μενα γιαννενα ηταν πρωτη φορα ΑΕΚ απο κοντα.. κυπελλο 2005 0-3

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με εμάς δεν έχουν ιδιαίτερο θέμα οι Γιαννιωτες, η πόλη έχει και αρκετούς δικούς μας. Με ΟΦΗ, γάβρο και μπαοκ έχουν κυρίως θέματα. Εμένα μου αρέσει να υπάρχουν επαρχιακές ομάδες που τις υποστηρίζει η πόλη τους, ο ΠΑΣ μαζί με τα τυριά και τα φίδια είναι οι 3 ομάδες που έχουν μάλλον τον περισσότερο κόσμο από επαρχία. Ωραίο γηπεδάκι έχουν, αν και παλίο, μέσα στο κέντρο της πόλης ουσιαστικά. Το παιχνίδι θα το πάρουμε εύκολα δύσκολα, μετά την Κηφισιά το ξέρουν όλοι ότι άλλη γκέλα δεν παίζει πριν το τηγάνι.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Τα Χρυσοβασιλακια είναι βουλιωτες τώρα  . Κάποτε ήταν γείτονές μου στη Γλυφάδα όταν είχαν έρθει από την Αμερική πριν 35 χρόνια πριν κάνουν το εργοστάσιο με τα χρώματα στα Γιάννενα . Καλή οικογένεια με τη μάνα Χαρίκλεια έξω καρδιά σαν τους Ελληνοαμερικανούς που βλέπεις στη Τιβι . Μετά όταν πήραν τις επιδοτήσεις για εργοστάσιο χρωμάτων ( Μπέντζαμιν ) στη παραμεθόριο και πιάστηκαν έφυγαν από το νοίκι και έφτιαξαν δικό τους σπίτι βίλα . Πλέον έχουν και το πας Αθηνών μια ακαδημία με άπειρα παιδιά  στις εγκαταστάσεις του οριον στη Γλυφάδα πάνω στη Βουλιαγμένης ( lidl Γλυφάδας ) και εκεί γυρνάνε από ότι μου λένε ειδικά ο ένας Παναγιώτης  που ασχολείται περισσότερο . Ο άλλος μπήκε στο ΔΣ με φασαρία επειδή των είχαν εκτός . 

Τώρα για να το συνδέσω με την κουβέντα μας σαν θαμώνες Γλυφάδας έχουν συχνές επαφές παραγοντικα με τους δικούς μας που επίσης είναι θαμώνες Γλυφάδας . Μην λέω ονόματα όλοι φανταζόμαστε ποιους .

Καταλάβαμε ποιοι είναι και σίγουρα θα βρίσκονται στο opus εκεί αράζουν οι δικοί μας!

Link to comment
Share on other sites

Λογικό το μίσος για τους γαύρους μετά τα περσινά. Εμένα μου αρέσει γενικά μια επαρχεία να στηρίζει την τοπική της ομάδα. Θεωρώ ότι ένα από τα βασικά συστατικά της πολύ υγειούς ποδοσφαιρικής κουλτούρας που έχουμε τη Γερμανία είναι ότι στηρίζουν την ομάδα της πόλης και γεμίζουν και στη Γ' Εθνική τα γήπεδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οι γαννιωτες μετα τον πας υποστηριζουν Αεκ κατα βαση

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, chris manousopoulos said:

Εχω την εντυπωση οτι οι γαννιωτες μετα τον πας υποστηριζουν Αεκ κατα βαση

Μπα όχι 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, chris manousopoulos said:

Εχω την εντυπωση οτι οι γαννιωτες μετα τον πας υποστηριζουν Αεκ κατα βαση

Σίγουρα όχι.

Βαζελουπολη θα την έλεγα. Πιο πολύ από πας.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Navas said:

Σίγουρα όχι.

Βαζελουπολη θα την έλεγα. Πιο πολύ από πας.

Είχα Γιαννιώτη βαζελο στη σχολη, έσπαγε μπάλες. 

Link to comment
Share on other sites

17.00 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ: Διαιτητής: Διαμαντόπουλος, Βοηθοί: Ψάρρης, Τριανταφυλλου, 4ος: Μαλούτας, VAR: Μανούχος , AVAR: Μεϊντανάς.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

17.00 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ: Διαιτητής: Διαμαντόπουλος, Βοηθοί: Ψάρρης, Τριανταφυλλου, 4ος: Μαλούτας, VAR: Μανούχος , AVAR: Μεϊντανάς.

Pali o Manouxos?

Link to comment
Share on other sites

Σε αγώνα στα Γιάννενα πριν 5-6 χρόνια είχαμε πάρει εισιτήρια στην κεντρική κερκίδα με τους δικούς μου και στο 0-1 μας την έπεσαν πολλοί κανονικά.

 Δεν περίμεναν βέβαια τα παγούρια όσα ακολούθησαν -Τσεκουρας Λάγιος Σίλης κα παλιοσειρές - και αφού πέταξαν μερικά σκαλιά κάτω είχαμε έληξε κ ηρεμίες. 

Νικήσαμε εύκολα τότε θυμάμαι 4 γκολ είχαμε βάλει.

 Μια άλλη φορά πάλι προβληματική μας είχε δώσει εισιτήρια ο ίδιος ο Χριστοβασίλης να μπούμε.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αραουχο ενοχλησεις (…)

 

Ο Μουκουντί από την άλλη έχει αναρρώσει. Ωστόσο, δεν μπήκε στην αποστολή επειδή η Ομοσπονδία του Καμερούν δεν τον αποδέσμευσε από τις κλήσεις της Εθνικής του ομάδας! Η ΑΕΚ πίεσε μέχρι την τελευταία στιγμή, όμως οι Καμερουνέζοι δεν έστειλαν το απαραίτητο έγγραφο.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας παίρνει για μια ακόμα φορά για επιπλεον των απουσιών ροτεησον 
 

 

 

Στάνκοβιτς 

Ροτα Βιντα Κάλενς Χατζισαφι (Μοχαμαντι)

Σιμανσκι 

Ελιασον Πινεδα  Γκατσινοβιτς 

Τσουμπερ

Πονσε 


 

αλλαγες Μάνταλος, Άμραμπατ, Πισαρο (Ζίνι, Γαλανόπουλος, Φαν Βέερτ)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εκτός ο Αραουχο; Γερασε μάλλον, να φύγει το καλοκαίρι να ησυχασουμε από τον ευαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×