Jump to content

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚΑΡΑ (12η αγ.): 26/11/23, 17:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

46 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

27 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν γινόταν το 0-2 στο 20, κάτι που θα ήταν φυσιολογικό με τη μέχρι τότε εξέλιξη, θα αντιμετωπίζαμε κι εμείς οι οπαδοί τον συγκεκριμένο αγώνα σαν καταναγκαστικό έργο, χυμενοι στους καναπέδες μας και με κουβερτουλα. Αλλά όπως λέει κι ο Φελμαν, με εύθραυστο σκορ προφανώς και θα σε πιάσει εκνευρισμός στο ίδιο ματς που με 0-2 θα σχολιαζες αν στην Ήπειρο βάζουν κιμά στα γεμιστά από το 21' μεχρι το τέλος 

H na vrazame 2 avga akoma gia na synelthoume apo to prohgoumeno vrady😄

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, felman said:

H na vrazame 2 avga akoma gia na synelthoume apo to prohgoumeno vrady😄

2 αρκούν. Πάρε κότες

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

2 αρκούν. Πάρε κότες

Tha se paro mazi mou ena vrady kai meta mou ksanales gia vrasta avga kai loipes malakies

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Tha se paro mazi mou ena vrady kai meta mou ksanales gia vrasta avga kai loipes malakies

Κοίτα αν ο αυτοσκοπός είναι να πεθάνουμε από το αλκοόλ, ναι κανένα αυγό δεν θα σε σώσει σε αυτή την περίπτωση

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tarasfw said:

Εγώ πάντως χθες είδα ένα εύκολο και χαλαρό διπλό....το ότι δεν ρίξαμε τρία γκολ δε σημαίνει ότι κινδυνεύσαμε. Επίσης αν κάνει και ο αντίπαλος κάνα δυο φάσεις για γκολ είναι λογικό, ποδόσφαιρο είναι. 

 Μωρε μια χαρά τα γράφεις , για πες μας κ το αγχολυτικο που κουμπώνεις μπας κ σώσουμε τίποτα.

 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gybe21 said:

 Μωρε μια χαρά τα γράφεις , για πες μας κ το αγχολυτικο που κουμπώνεις μπας κ σώσουμε τίποτα.

 

Ε μπάλα είναι....με τις μαύρες Κυριακές που έχουμε ζήσει όλοι θα θέλαμε να είναι 0-2 το ημίχρονο για εμάς. Ε δε γίνεται τι να κάνουμε δηλαδή. Και εμένα η περσινή ΑΕΚ μου άρεσε πιο πολύ και από τον Αύγουστο διακρίνω πολλά θέματα. Αλλά μαυτα  κ μαυτα είμαστε μέσα σε όλα και χωρίς τους παιχταράδες μας. 

ΥΓ: 1 seroxat των 20 το πρωί και 1zanax των 25 το βράδυ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tarasfw said:

Ε μπάλα είναι....με τις μαύρες Κυριακές που έχουμε ζήσει όλοι θα θέλαμε να είναι 0-2 το ημίχρονο για εμάς. Ε δε γίνεται τι να κάνουμε δηλαδή. Και εμένα η περσινή ΑΕΚ μου άρεσε πιο πολύ και από τον Αύγουστο διακρίνω πολλά θέματα. Αλλά μαυτα  κ μαυτα είμαστε μέσα σε όλα και χωρίς τους παιχταράδες μας. 

ΥΓ: 1 seroxat των 20 το πρωί και 1zanax των 25 το βράδυ 

Έτσι εξηγείται ότι είσαι Ζεν, με βαλεριάνα δε πηγαίνω πουθενά.

🤣

  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μπει ο Πονσε στην εξίσωση αλλιώς θα έχουμε πρώτο σκορερ τον Τσουμπερ με 4 γκολ.Πρεπει να πάρουμε 15 γκολ τουλαχιστον από τον σέντερ φορ μας.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμένα εντωμεταξυ ο Πισαρο μου φάνηκε φοβερος χθες οσο επαιξε;

Για το τελευταίο μισάωρο στον αξονα εμένα μου βγάζει να είναι τρομερή αλλαγή.

Ξερω ότι δεν αρκούν αυτά, απλά λεω.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Μονο εμένα εντωμεταξυ ο Πισαρο μου φάνηκε φοβερος χθες οσο επαιξε;

Για το τελευταίο μισάωρο στον αξονα εμένα μου βγάζει να είναι τρομερή αλλαγή.

Ξερω ότι δεν αρκούν αυτά, απλά λεω.

Να δω πότε θα δικαιωθώ για τον άξονα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nikos said:

Μονο εμένα εντωμεταξυ ο Πισαρο μου φάνηκε φοβερος χθες οσο επαιξε;

Για το τελευταίο μισάωρο στον αξονα εμένα μου βγάζει να είναι τρομερή αλλαγή.

Ξερω ότι δεν αρκούν αυτά, απλά λεω.

Φαίνεται όμως ότι ο ρόλος του είναι αυτός εκεί πίσω από τον επιθετικό ένα άτυπο 10αρι και όχι αριστερά με τις απαιτήσεις ενός εξτρέμ. Είναι προφανές ότι ξέρει πολύ μπάλα, η ακρίβεια στην πάσα και η τελευταία σωστή μπροστά τα μεγάλα του ατού. Φοβερό του μειονέκτημα ότι είναι αργός.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nikos said:

Μονο εμένα εντωμεταξυ ο Πισαρο μου φάνηκε φοβερος χθες οσο επαιξε;

Για το τελευταίο μισάωρο στον αξονα εμένα μου βγάζει να είναι τρομερή αλλαγή.

Ξερω ότι δεν αρκούν αυτά, απλά λεω.

Θα πιστέψετε όλοι στο τέλος.

Μπορείτε να τον αποκαλείτε και Ρούντολφ, από τον Νουρέγιεφ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Θα πιστέψετε όλοι στο τέλος.

Μπορείτε να τον αποκαλείτε και Ρούντολφ, από τον Νουρέγιεφ.

Εγώ δεν τον έχω αμφισβητήσει παικτικα. Απλά επιμένω για άξονα και για μισάωρο σε πρώτη φάση γιατί θελει δουλειά σε φυσική κατάσταση. 
 

Γενικα θα επιμείνω σε αυτά που έγραφα χθες, ότι με 8/20 παιχνίδια με ευρωπαϊκές ομαδες (δλδ πολύ δύσκολα), με πολλους παικτες να παίζουν περισοτερο στα ευρωπαϊκά, με συνεχή ματς, με τραυματισμούς και τρελα ροτεησον θα πρέπει να είμαστε ατομικά λιγο επιεικείς με ολους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω κρεντιτς στον Στανκοβιτς για χτες.

Τόσο για την απόκρουση στο σουτ πριν το δοκάρι, όσο και για την απόκρουση στο τετατετ.

Επίσης, το γκολ είναι κινηματογραφικο. Το τρανζισιον είναι άμεσο κι όλες οι πάσες γίνονται στον σωστό χρόνο, στο σωστό σημείο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Μονο εμένα εντωμεταξυ ο Πισαρο μου φάνηκε φοβερος χθες οσο επαιξε;

Για το τελευταίο μισάωρο στον αξονα εμένα μου βγάζει να είναι τρομερή αλλαγή.

O Πιζάρο, αν τελείωνε σήμερα η παρουσία του στην ΑΕΚ, θα έμπαινε δίπλά στον Γέφτιτς και τον Ζεράλδες... ένας καλός τεχνίτης που δε σκοράρει με την καμία και που τα σωματικά του προσόντα τον καθιστούν ακατάλληλο για το φίσικαλ ποδόσφαιρο Αλμέυδα...

Ο άξονας προφανέστστα του ταιριάζει καλύτερα... αλλά ποίον να αφήσει πάγκο...? τον Τσούμπερ που είναι ο πιο αξιόπιστος σκόρερ που διαθέτουμε ή τον Αραούχο που καταπίνει όλο το γήπεδο...? εδώ "κατόρθωσε" να μείνει πίσω στην επετηρίδα ακόμη κι απ'το ρετάλι το Μάνταλο...

Η θέση που έχουμε ανάγκη είναι το μπακ-απ του ευθραυστου Γκατσίνοβιτς... για εκεί πίστευα πως τον προόριζε ο Πελάδο, όπως τον εβαζε συχνά και στη Γουαδελαχάρα... όμως αυτή η θέση απαιτεί συνεχή ανεβοκατεβάσματα και σπριντ με ένταση... δε δείχνει ως τώρα πως μπορεί να ανταπεξέλθει... ειδικά αν μιλάμε για ματς απαιτητικά... με αντίπαλους επιθετικά δεξιά μπακ κι όχι με Παναιτωλικούς και Σέρρες...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tzav said:

O Πιζάρο, αν τελείωνε σήμερα η παρουσία του στην ΑΕΚ, θα έμπαινε δίπλά στον Γέφτιτς και τον Ζεράλδες... ένας καλός τεχνίτης που δε σκοράρει με την καμία και που τα σωματικά του προσόντα τον καθιστούν ακατάλληλο για το φίσικαλ ποδόσφαιρο Αλμέυδα...

Ο άξονας προφανέστστα του ταιριάζει καλύτερα... αλλά ποίον να αφήσει πάγκο...? τον Τσούμπερ που είναι ο πιο αξιόπιστος σκόρερ που διαθέτουμε ή τον Αραούχο που καταπίνει όλο το γήπεδο...? εδώ "κατόρθωσε" να μείνει πίσω στην επετηρίδα ακόμη κι απ'το ρετάλι το Μάνταλο...

Η θέση που έχουμε ανάγκη είναι το μπακ-απ του ευθραυστου Γκατσίνοβιτς... για εκεί πίστευα πως τον προόριζε ο Πελάδο, όπως τον εβαζε συχνά και στη Γουαδελαχάρα... όμως αυτή η θέση απαιτεί συνεχή ανεβοκατεβάσματα και σπριντ με ένταση... δε δείχνει ως τώρα πως μπορεί να ανταπεξέλθει... ειδικά αν μιλάμε για ματς απαιτητικά... με αντίπαλους επιθετικά δεξιά μπακ κι όχι με Παναιτωλικούς και Σέρρες...

Πραγματι αριστερα ως τώρα τουλαχιστον δεν φαίνεται να το έχει.

Μαλιστα κάποιοι το είχαν γράψει από το καλοκαίρι εδώ μέσα που τον είχαν δει στην νυν του κατάσταση και οχι όπως ήταν στο Μεξικό. Ότι για πλαι δύσκολο.

Και πραγματι στον αξονα έχεις αλλους 2 (3 με Μάνταλο).
 

Δεν ξερω λοιπόν αν και πώς θα μας φανεί χρήσιμος αν δεν μπορεί στο πλαι, ισως είναι πολυτέλεια για μονο αξονα.

Απλά λεω ότι για μένα το έχει ακόμα, δλδ χθες μπήκε κι έκανε πιο πολλες σωστες ενέργειες από όσες κάνει ο Πινεδα στο ιδιο διάστημα ξερω ´γω. Και τα στατιστικα του μια ματια που εριξα, με βάση το χρόνο συμμετοχής του παντα, σε καμια περίπτωση δεν παραπέμπουν σε παλτό..

Κατα την γνώμη μου παντως πρέπει και σε αυτόν και στον Πονσε να δώσουμε ένα διμηνο ακόμα για να πούμε πιο σοβαρά συμπερασματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Κατα την γνώμη μου παντως πρέπει και σε αυτόν και στον Πονσε να δώσουμε ένα διμηνο ακόμα για να πούμε πιο σοβαρά συμπερασματα.

Ε καλά, δε φαντάζεται κανείς οτί θα τους αποδεσμέυσουμε το Γενάρη... μακάρι να βρουν πατήματα και να το γυρίσουν... 

μέχρι τώρα η προσφορα τους συμπυκνώνεται στο "ψωνίσαμε από σβέρκο"... με γνώμονα πάντα τις προσδοκίες που τρέφαμε...

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα του Πόνσε είναι ξεκάθαρα θέμα χημείας. Χτες έκανε τουλάχιστον 3 κούρσες και καλές κινήσεις σε αντεπίθεση στην καρδιά της άμυνας και σε καμία δεν πήρε πάσα. Στα προηγούμενα παιχνίδια ήταν μέσα στις φάσεις. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να ξεκινήσει να σκοράρει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Skepastos said:

Το ζήτημα του Πόνσε είναι ξεκάθαρα θέμα χημείας. Χτες έκανε τουλάχιστον 3 κούρσες και καλές κινήσεις σε αντεπίθεση στην καρδιά της άμυνας και σε καμία δεν πήρε πάσα. Στα προηγούμενα παιχνίδια ήταν μέσα στις φάσεις. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να ξεκινήσει να σκοράρει 

Και εγώ συμφωνώ. Θα τα βάλει, φαίνεται ότι κινείται σωστά. Στο κάτω κάτω μας έχει δώσει 4 βαθμούς με μπράιτον και γαύρο είδη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agelos said:

Να δώσω κρεντιτς στον Στανκοβιτς για χτες.

Τόσο για την απόκρουση στο σουτ πριν το δοκάρι, όσο και για την απόκρουση στο τετατετ.

Επίσης, το γκολ είναι κινηματογραφικο. Το τρανζισιον είναι άμεσο κι όλες οι πάσες γίνονται στον σωστό χρόνο, στο σωστό σημείο.

όλα τα απλοποιεί η πάσα του Πινέδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×