Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

και να μην χάσει μωρέ ο γερό τερίμ, γενικά δεν είναι για φέτος αλλά για του χρόνου. ε του χρόνου έρχονται τα πυρηνικα

Link to comment
Share on other sites

365

 

Ο Ματίας Αλμέιδα είχε ως πρώτη επιλογή του Λιούμπιτσιτς για την ενίσχυση και την αναβάθμιση της μεσαίας γραμμής. Είναι ένας παίκτης που μπορεί να παίξει μαζί με όλους τους υπάρχοντες παίκτες σε δίδυμο ενώ αν χρειαστεί μπορεί να παίξει και αριστερό μπακ αλλά και αριστερό χάφ στην θέση του Γκατσίνοβιτς. Ουσιαστικά θα είναι ο δεύτερος… Πινέδα για τον Ματίας και θα αξιοποιηθεί σε πολλές θέσεις δίνοντας ποιότητα και μυαλό στην εντεκάδα της ΑΕΚ. Σε ότι αφορά την αναβάθμιση της θέσης του αριστερού μπακ δεν έχει σχέση η μεταγραφή Λιούμπιτσιτς. Εκεί υπάρχουν άλλοι παίκτες που είναι ψηλά στη λίστα της ΑΕΚ και ένας εξ αυτών θα αποκτηθεί το καλοκαίρι. Εννοείται πως όποτε προκύψει ανάγκη ως το τέλος της σεζόν ο Αλμέιδα θα μπορεί να υπολογίζει και τον Λιούμπιτσιτς για αυτή τη θεση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Μιχαλη η ΑΕΚ δεν θα σε ξεχασει ποτε" ελεγε η ΠΑΕ την επομενη μερα του φονικου

Ποτε, εκτος αν ειναι να ερθει κανας παικταρας. Εκει σε ξεχναμε μια χαρα γιατι... μπιζνες και επαγγελματισμος πανω απ' ολα, τι να κανουμε...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ρθει ο Κορεάτης να τρελαθούμε. Μου κάνει εντύπωση όμως πως φεύγει έτσι από Ερυθρό και ότι από γαύρο έφυγε νύχτα 

Link to comment
Share on other sites

Έχω να αδειάσω τόσο με την ΑΕΚ απ' όταν ανακαλύψαμε ότι η πεσαδα ήταν μεθοδευμένη. Μακάρι να πιάσει ο παιχταρας, να βάλει και πολλά γκολ, να πάρει κούπες, να πουληθεί και κάποτε πολύ ακριβά, να βγάλει φράγκα η ΑΕΚαρα μαζί με την κατά ένα ποσοστό συνιδιοκτήτρια Ντιναμό. 

Μιχάλη δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ. Μόνο μη μας μαυρίζεις την ψυχή όσο γιορτάζουμε το Ντηλ της ΑΕΚαρας με τους φονιάδες σου. Της ΑΕΚαρας Μιχάλη. Θα μείνει έστω και για λίγες μέρες στην άκρη η μνήμη σου για τους πολλούς. Που μπορεί και να σε έχουν ήδη ξεχάσει. Αλλά η θύμηση σου απόψε ενοχλεί.

Έχουμε να φορέσουμε τα φανταχτερά μας ρούχα να γιορτάσουμε τον παιχταρα. Γιορτάζει η ΑΕΚαρα Μιχάλη. Δεν μας ταιριάζουν τα μαύρα του πένθους απόψε. Η ΑΕΚαρα γιορτάζει Μιχάλη. Αγόρασε παίχτη απ' τη Ντιναμό. Θα πάρουμε κι άλλον λέει Μιχάλη.

Με πνίγει η χαρά. Είμαι τόσο χαρούμενος που δεν ανασαίνω. Γιορτάζει η ΑΕΚαρα, ανοίξαμε κρασιά Μιχάλη.

  • Δικεφαλάκι 5
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

365

 

Ο Ματίας Αλμέιδα είχε ως πρώτη επιλογή του Λιούμπιτσιτς για την ενίσχυση και την αναβάθμιση της μεσαίας γραμμής. Είναι ένας παίκτης που μπορεί να παίξει μαζί με όλους τους υπάρχοντες παίκτες σε δίδυμο ενώ αν χρειαστεί μπορεί να παίξει και αριστερό μπακ αλλά και αριστερό χάφ στην θέση του Γκατσίνοβιτς. Ουσιαστικά θα είναι ο δεύτερος… Πινέδα για τον Ματίας και θα αξιοποιηθεί σε πολλές θέσεις δίνοντας ποιότητα και μυαλό στην εντεκάδα της ΑΕΚ. Σε ότι αφορά την αναβάθμιση της θέσης του αριστερού μπακ δεν έχει σχέση η μεταγραφή Λιούμπιτσιτς. Εκεί υπάρχουν άλλοι παίκτες που είναι ψηλά στη λίστα της ΑΕΚ και ένας εξ αυτών θα αποκτηθεί το καλοκαίρι. Εννοείται πως όποτε προκύψει ανάγκη ως το τέλος της σεζόν ο Αλμέιδα θα μπορεί να υπολογίζει και τον Λιούμπιτσιτς για αυτή τη θεση.

Βαλε ολο το αρθρο. Και το κομματι που λεει οτι ενδιαφερθηκαμε για τον παικτη απο το καλοκαιρι. Τοτε που δεν θελαμε να εχουμε καμια επαφη με τη διοικηση της Ντιναμο. Καλουσαμε τους γονεις του Μιχαλη στη σουιτα και πιο διπλα μιλουσαμε για μεταγραφες με αυτους που φυγαδευσαν τους δολοφονους του.

Ξεφτιλες εκει στην ΠΑΕ, ξεφτιλες κανονικοτατοι

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κ καπως ετσι τις ομαδες τις χωριζουν μονο κατι κουπες

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Toni Black said:

Κ καπως ετσι τις ομαδες τις χωριζουν μονο κατι κουπες

Εννοείται αυτό και το καταλαβαίνεις σε μέρες σαν την σημερινή αλλά και σε μέρες που όταν δεν μπει η μπάλα στο πλεκτό είναι όλοι γτπ αλλά όταν μπει γίνονται θεοί μετά από μια βδομάδα. “Φιεστάκηδες” όλοι με τον έναν η τον άλλο τρόπο. 
 

υγ: έτσι όπως τα κάνανε προτιμώ λέζα και να έρθει παρά λέζα και καψώνι από τους Κροάτες

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Toni Black said:

Κ καπως ετσι τις ομαδες τις χωριζουν μονο κατι κουπες

Κι εγώ θα ήθελα όπως υπήρξαν αντανακλαστικά στην περίπτωση Τσιάρτα πχ, να υπήρχαν επι 10 σήμερα. Βέβαια είμαι έξω από τον χορό, οπότε δεν λέει και πολλά η γνώμη μου. Από εκεί και μετά, δεν πιστεύω ότι η (κάθε) ομάδα μπορεί να εκπροσωπηθεί πλήρως από την εκάστοτε διοίκηση, προπονητή κλπ παρά μόνο από τον κόσμο της και τις πιέσεις που μπορεί (?) αυτός να ασκήσει. Από εκεί και μετά δεν έχω ιδέα για την μεγάλη μάζα φιλάθλων της ΑΕΚ, έχω την εντύπωση πως αν γινόταν κάποιου είδους δημοσκόπηση η πλειοψηφία δεν θα ήθελε συζητήσεις και νταλαβέρια με αυτούς που υπέθαλψαν τους δολοφόνους. Προσωπική εκτίμηση που μπορεί να είναι λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Κ επειδη δε τη μπαλευω, κ λεω μαλακιες για να ξεγελασω τον εαυτο μου κ να το χωνεψω, θα γραψω αλλη μια

να εκδικηθεις ναζελες κ κροατες με τον ιδιο τροπο δεν λεει, μονο ποδοσφαιρικα, η κινηση αυτη λοιπον αποδυναμωνει κροατες κ ενισχυει εμας κοντρα στις ναζελες, αρα ειναι στη σωστη κατευθυνση

Εχετε δει ενα ωραιο αυτογκολ που καρφωνει με τη μιλαν;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Κι εγώ θα ήθελα όπως υπήρξαν αντανακλαστικά στην περίπτωση Τσιάρτα πχ, να υπήρχαν επι 10 σήμερα. Βέβαια είμαι έξω από τον χορό, οπότε δεν λέει και πολλά η γνώμη μου. Από εκεί και μετά, δεν πιστεύω ότι η (κάθε) ομάδα μπορεί να εκπροσωπηθεί πλήρως από την εκάστοτε διοίκηση, προπονητή κλπ παρά μόνο από τον κόσμο της και τις πιέσεις που μπορεί (?) αυτός να ασκήσει. Από εκεί και μετά δεν έχω ιδέα για την μεγάλη μάζα φιλάθλων της ΑΕΚ, έχω την εντύπωση πως αν γινόταν κάποιου είδους δημοσκόπηση η πλειοψηφία δεν θα ήθελε συζητήσεις και νταλαβέρια με αυτούς που υπέθαλψαν τους δολοφόνους. Προσωπική εκτίμηση που μπορεί να είναι λάθος. 

Αρχιδια, 41τακατο, βατραχιλα κ ο σκοπος αγιαζει τα μεσα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

"Μιχαλη η ΑΕΚ δεν θα σε ξεχασει ποτε" ελεγε η ΠΑΕ την επομενη μερα του φονικου

Ποτε, εκτος αν ειναι να ερθει κανας παικταρας. Εκει σε ξεχναμε μια χαρα γιατι... μπιζνες και επαγγελματισμος πανω απ' ολα, τι να κανουμε...

Καλά οκ

 

Αν μπορούσαμε να ρωτήσουμε τον ίδιο, θεωρώ ότι θα ήθελε περισσοτέρους από μας δίπλα του ,όχι να μην ενισχυθεί η ΑΕΚ.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vamos bien said:

Αυτό 

IMG_3617.jpeg

Κάτσε γιατί και στον οργανισμό ΑΕΚ υπάρχουν άνθρωποι που έχουν εμμονή με την διαφορετικότητα και την ψάχνουν παντού.

 

Ας ελπίσουμε η εσωτερική ζαλαρχειδα να μείνει σε χαμηλά επίπεδα και η ομάδα σε κάνα μήνα να είναι 5 βαθμούς μπροστά για να μην σπάνε αρχιδια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Toni Black said:

Κ επειδη δε τη μπαλευω, κ λεω μαλακιες για να ξεγελασω τον εαυτο μου κ να το χωνεψω, θα γραψω αλλη μια

να εκδικηθεις ναζελες κ κροατες με τον ιδιο τροπο δεν λεει, μονο ποδοσφαιρικα, η κινηση αυτη λοιπον αποδυναμωνει κροατες κ ενισχυει εμας κοντρα στις ναζελες, αρα ειναι στη σωστη κατευθυνση

Εχετε δει ενα ωραιο αυτογκολ που καρφωνει με τη μιλαν;

Όποιος δεν μπαλευει,ας κάνει και κάνα διάλειμμα

 

Όπως και κάποιοι από μας που δεν γουστάρουμε να βλέπουμε κατάρες σε παίχτες και στελέχη της ομάδας και κριτική από το χορτάρι του γηπέδου μέχρι το σήμα για τα 100 χρόνια.

 

Από  Τον Αύγουστο δεν υπάρχει Αεκτζης που δεν επηρεάστηκε από αυτό που έγινε, άμα νομίζετε ότι κάποιοι είστε περισσότερο ΑΕΚ,είστε γελασμενοι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JOSS said:

Κι εγώ θα ήθελα όπως υπήρξαν αντανακλαστικά στην περίπτωση Τσιάρτα πχ, να υπήρχαν επι 10 σήμερα. Βέβαια είμαι έξω από τον χορό, οπότε δεν λέει και πολλά η γνώμη μου. Από εκεί και μετά, δεν πιστεύω ότι η (κάθε) ομάδα μπορεί να εκπροσωπηθεί πλήρως από την εκάστοτε διοίκηση, προπονητή κλπ παρά μόνο από τον κόσμο της και τις πιέσεις που μπορεί (?) αυτός να ασκήσει. Από εκεί και μετά δεν έχω ιδέα για την μεγάλη μάζα φιλάθλων της ΑΕΚ, έχω την εντύπωση πως αν γινόταν κάποιου είδους δημοσκόπηση η πλειοψηφία δεν θα ήθελε συζητήσεις και νταλαβέρια με αυτούς που υπέθαλψαν τους δολοφόνους. Προσωπική εκτίμηση που μπορεί να είναι λάθος. 

90 με 95% χάρηκε/γουσταρε/ καύλωσε με τη μεταγραφή.

 

Στο λέω εγώ υπεύθυνα ότι η προσωπική σου εκτίμηση είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mike said:

Όπως και κάποιοι από μας που δεν γουστάρουμε να βλέπουμε κατάρες σε παίχτες και στελέχη της ομάδας και κριτική από το χορτάρι του γηπέδου μέχρι το σήμα για τα 100 χρόνια.

Θα αφήσω ένα όνομα για σένα …

 

Dusan Bajevic 😛

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nickpes21 said:

Θα αφήσω ένα όνομα για σένα …

 

Dusan Bajevic 😛

Και Νικολαιδης 

 

Και μετά πέσαμε 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με Μπρινιόλι, κανείς δεν θέλει αγορά παίχτη από Βάζελο ή Ντιναμό. Να τους αποδυναμώνεις θέλεις, όχι να τους αποζημιώνεις.

Εαν εν τέλει έγινε τώρα αγορά, καλό θα είναι να βρούμε όσα θετικά υπήρχαν στο συγκεκριμένο ντηλ που για λόγους αρχής δεν έπρεπε να γίνει (να πω εδώ ότι άπειρες εταιρίες δεν κάνουν deals για λόγους αρχής, δεν είναι αεκομαρξισμός ή αντιφιλελευθερία το να έχεις αρχές). Ίσως τον πήρανε για ψίχουλα, ίσως έτσι δεν πήγε σε μουνόπανο ανταγωνιστή, ίσως χωρίς αυτόν και με τα ελπίζω ψίχουλα που ήταν το αντάλλαγμα να είναι τόσο όσο πιο δύσκολο για τα σιχάματα να βρεθούν στον τελικό κόνφερενς στην Φιλαδέλφεια, κοκ. 

Επίσης αν όντως έκλεισε ελπίζω να γίνουν κάποιες κινήσεις μνήμης, και να πει ο ίδιος ο παίχτης τίποτα ενδιαφέρον και απαλυντικό για την οικογένεια και του Μιχάλη που σκοτώθηκε από τους οπαδούς του πρώην εργοδότη του, αλλά και για όλο τον υπόλοιπο κόσμο στη γειτονιά της ΑΕΚ που οι ξένοι τραμπούκοι σε συνεργασία με τον βαζελικό κεμαλοφασισμό και την ελληνική αστυνομία τρομοκράτησαν. Ένα συγνώμη, ένα αηδίασα, έναν καλό λόγο. Μια ζωή την έχουμε. 

Η ΠΑΕ η ίδια να προβάλει τα όσα θετικά την οδήγησαν στο να κάτσει να κλείσει παίχτη από αυτούς, να μας αποδείξει ότι είναι νίκη (και γι αυτό άπαξ και όντως έκατσες στο τραπέζι με τους ληστές, οφείλεις να σηκωθείς κερδισμένος - αλλιώς είσαι κρετίνος). 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snafu said:

τι μας προσαπτουν αυτοι? Θεωρουν αδικη την κατηγοριαα της δολοφονιας η δε γουσταρουν το οτι ειμαστε αντι ναζι?

ΑΝΤΙ ΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Zara said:

Η ΠΑΕ η ίδια να προβάλει τα όσα θετικά την οδήγησαν στο να κάτσει να κλείσει παίχτη από αυτούς, να μας αποδείξει ότι είναι νίκη (και γι αυτό άπαξ και όντως έκατσες στο τραπέζι με τους ληστές, οφείλεις να σηκωθείς κερδισμένος - αλλιώς είσαι κρετίνος). 

Αυτο ρε συ. Αυτο ειναι το ελαχιστο που θα περιμενα εγώ απο καποια ομαδα, ή εταιρεια.

Να κανει για το γαμωτο εστω καποιου ειδους επικοινωνιακο μασαζ για να περάσει η μεταγραφη.

Αλλα απο αυτα που ειδα απο την ομαδα και οσα μπορω να διαπιστωσω απο τις αντιδράσεις του κόσμου, ούτε διανοείται κανεις οτι χρειαζεται κατι τέτοιο, ενω και ο κόσμος δειχνει πολυ απλα στα αρχίδια του. 

Στα δικα μου ματια θα με χαλουσε να χαμε παρε δώσε με ομαδες φονιάδων/που καλυπτουν φονιάδες γενικα όχι μόνο αυτούς που φαγαν το παιδί μας.

Και πολλα μπραβο για αυτά που ειπες για το πως αντιμετωπιζουν οι εταιρειες γενικα τα πραγματα με την εταιρική ευθύνη κτλ, αλλα και στο προηγούμενο ποστ που ελεγες αν αντιστρέφαμε τους ρόλους αν θα μας αρεζε να κατσει η ΑΕΚ να συζητηση πωληση παικτη στα σκουπιδια. Πολύ ωραια πολύ λογικα απλα και κατανοητα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε και καμία περήφανη πώληση λέω εγώ τώρα …. Για να μαζεύει τόσο πολύ κόσμο στο κέντρο ; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

Μήπως έχουμε και καμία περήφανη πώληση λέω εγώ τώρα …. Για να μαζεύει τόσο πολύ κόσμο στο κέντρο ; 

Χθες που ρώτησα τον αδερφό 1989generation είπε ότι η κίνηση του σχιστομάτη δεν σχετίζεται με απομάκρυνση κάποιου αθλητή. Θα δείξει σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Με τα πλευ οφ να έχουνε  ανά τρεις μέρες ντερμπυ, δεν πιστεύω ότι περισσεύει κάνεις τους

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×