Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Kami said:

Εχει κλείσει ο κος Μπρινιόλης

με τον μπρινιολη υπαρχει συμφωνια αλλα οχι υπογραφες 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αραούχο πρέπει να μείνει ότι και να γίνει .καλά τα ψέματα είναι τεράστιο κεφάλαιο για την ομάδα μας .

Νομίζω ότι ήρθε σε μια πολύ ιδιαίτερη εποχή .και με τις γκολάρες του άλλαξε όλη το κλαμπ .έδιωξε όλη την μιζέρια .

Από τους πιο σημαντικούς και στα 2 πρωταθλήματα .και ακόμα με φέτος εκεί με τους Κροάτες που απλά έπρεπε να νικήσεις ...μπήκε 10 λεπτά και έκανε το 2-0 2-2 με γκολ και κερδισμένο πέναλντι .

Ο άνθρωπος είναι ψυχαρα .είναι πιο επιδραστικος ποδοσφαιριστής που έχει έρθει τα τελευταία 15 χρόνια .

Παίχτης που κερδίζει πιτσιρίκια και οπαδούς .

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, amd said:

με τον μπρινιολη υπαρχει συμφωνια αλλα οχι υπογραφες 

Σε μια χώρα ούγκα-μπούγκα που όποιος δεν υπογράφει δεν παίζει και που οι διαρρήκτες σε βάζουν στο μάτι, το αμάξι σου αυτο-αναφλέγεται και άσχετοι σου επιτίθενται στο δρόμο, καλό είναι να μην υπογράφεις  

Link to comment
Share on other sites

O Aραούχο πέρυσι έκανε συγκλονιστικό πρωτάθλημα.

Αξίζει να διαβαστεί το εκπληκτικό άρθρο του Καίσαρη, βασισμένο στα στοιχεία και την ποδοσφαιρική ανάλυση.

https://www.sport24.gr/football/aek-araoycho-opta.10010927.html

 

"Ο Αλμέιδα ήθελε πίεση ψηλά και ο Αραούχο ήταν, μαζί με τον Πινέδα, αυτός που την εξέφρασε περισσότερο. Γι'αυτό και ήταν πρώτος στα φάουλ, πρώτος και στις νέες κατοχές ψηλά: Η οδηγία ήταν "ή κλέψιμο για να επιτεθεί ξανά η ΑΕΚ ή φάουλ ώστε να μη βγει αντεπίθεση από τον αντίπαλο".

Ο Αραούχο τα έκανε όλα. Όταν η ΑΕΚ είχε την μπάλα, ο Αργεντινός ήταν εκεί και στο χτίσιμο των επιθέσεων, ήταν εκεί και στην εκτέλεση. Κι όταν η Ένωση δεν είχε την μπάλα, ο ίδιος παίκτης έτρεχε πρώτος να πιέσει και να κλέψει.

Κανένας παίκτης της ΑΕΚ δεν έπαιξε περισσότερο από αυτόν
Η πληθωρική του παρουσία ήταν η αρχή και το τέλος του τι ήταν η ΑΕΚ στο γήπεδο. Δεν το λένε μόνο τα δεδομένα της Opta, αλλά και το πόσο βασίστηκε πάνω του Αλμέιδα.

Ο Αραούχο έπαιξε σε 29 από τα 30 παιχνίδια της ΑΕΚ στη Super League και ξεκίνησε βασικός στα 28 απ'αυτά. Μόνο ο Πινέδα έπαιξε και στα 30 μέχρι τώρα, αλλά κανείς παίκτης της Ένωσης δεν αγωνίστηκε σε περισσότερα από τα 2.394 λεπτά που έπαιξε ο Αραούχο.

Ο Αργεντινός ήταν στο χορτάρι στο 88% των φετινών αγώνων της ΑΕΚ.

Κανένας δεν έπαιξε όσο ο Αραούχο, κανένας δεν έκανε ταυτόχρονα τόσα πολλά στο γήπεδο. Η ΑΕΚ δεν χάνει 1-2 πράγματα, αλλά πολλά περισσότερα."

 

Ναι, ο Τσούμπερ είναι ποιοτικός, καταπληκτικός, το ιδανικό όμως είναι η εναλλαγή των χαρακτηριστικών. Συν το ότι επειδή ο Ελβετός παίζει συνέχεια, προφανώς θα έχει και ντεφορμάρισμα.  Εν ολίγοις, του χρόνου πρέπει να είναι ο Αραούχο ή ο αντι-Αραούχο, να εναλλάσσεται με τον Τσούμπερ κλπ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rigas21 said:

Παιζει να κινηθουμε για Μειτε;

Αργός για Αλμέιδα. Δεν μπορώ να το δω σε καμία περίπτωση δεδομένου οτί ήρθε ο Λιούμπισιτς + οτί τα μανατζερικά του παίκτη λένε πως του κάνει ο ποακ. Επίσης, σιγά το χαφ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, amd said:

αν ο αραουχο θελει να μεινει θα μεινει αυτο το λεω με σιγουρια

ο καλενς παει για παραμονη 

2 μπακ βασικα θα ερθουν - ο σιντιμπε φευγει

ενας δεξιος επιθετικος στην θεση του αμραμπατ 

απο εκει και περα οτι φυγει θα αντικατασταθει.

Μια ένσταση έχω για κάλενς.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

με τον μπρινιολη υπαρχει συμφωνια αλλα οχι υπογραφες 

Με τα λεφτά που δίνουμε βρίσκεις καλύτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pelado Alme said:

Μια ένσταση έχω για κάλενς.

καλα περι ορεξεος 

ο καλενς ειναι ενας πολυ καλος εμπειρος και συνεπης κεντρικος αμυντικος που οσο περισσοτερο ρυθμο βρισκει τοσο πιο ευκολα βγαζει και τα συνεχομενα ματς 

2ος σε συμμετοχες στοπερ στο πρωταθλημα για την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

καλα περι ορεξεος 

ο καλενς ειναι ενας πολυ καλος εμπειρος και συνεπης κεντρικος αμυντικος που οσο περισσοτερο ρυθμο βρισκει τοσο πιο ευκολα βγαζει και τα συνεχομενα ματς 

2ος σε συμμετοχες στοπερ στο πρωταθλημα για την ΑΕΚ 

κοίτα έχει κάποια δυνατά σημεία ο Καλλενς αλλα δείχνει και κάποια θέματα . Εγώ θα υπολόγιζα το συμβόλαιο και το ποσό αγοράς στο αν θα μείνει η όχι δλδ για 3-4ος ειναι σούπερ αλλα για 1-2ος η 2-3ος οχι . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

κοίτα έχει κάποια δυνατά σημεία ο Καλλενς αλλα δείχνει και κάποια θέματα . Εγώ θα υπολόγιζα το συμβόλαιο και το ποσό αγοράς στο αν θα μείνει η όχι δλδ για 3-4ος ειναι σούπερ αλλα για 1-2ος η 2-3ος οχι . 

ποια θεματα δειχνει ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορούμε να βρούμε κάτι καλύτερο και πιο ελπιδοφόρο από τον κάλενς. Ο αμυντικός από το πάνω ράφι ξεχνιέται και για φέτος δηλαδή; Δεν νομίζω ο κάλενς να καλύπτει την ονοματάρα που λέγανε ότι θα φέρουμε το καλοκαίρι σε καμία περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

ποια θεματα δειχνει ?

Κάποιες φορές δεν καθαρίζει τις φάσεις οπως πχ ο Βίντα ( άλλο επίπεδο ) ούτε έχει τη τεχνική στο να βγεί η μπάλα απο την άμυνα όπως ο Μουκουντί . Για μένα ειναι ενα με δυο κλίκ κάτω απο τους δυο . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Κάποιες φορές δεν καθαρίζει τις φάσεις οπως πχ ο Βίντα ( άλλο επίπεδο ) ούτε έχει τη τεχνική στο να βγεί η μπάλα απο την άμυνα όπως ο Μουκουντί . Για μένα ειναι ενα με δυο κλίκ κάτω απο τους δυο . 

εγω απο τον καλενς σοβαρο λαθος δεν εχω δει σε κανενα απο τα ματς που επαιξε και επαιξε μπολικα ντερμπι ουτε εχω δει καμια δυσκολια να κατεβασει καμια μπαλα κατω

οσο για την ονοματαρα αμυντικου νταξει το προσπαερναω και παω παρακατω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

εγω απο τον καλενς σοβαρο λαθος δεν εχω δει σε κανενα απο τα ματς που επαιξε και επαιξε μπολικα ντερμπι ουτε εχω δει καμια δυσκολια να κατεβασει καμια μπαλα κατω

οσο για την ονοματαρα αμυντικου νταξει το προσπαερναω και παω παρακατω 

Δεν μίλησα για λάθος αλλα το πώς καθαρίζει τις φάσεις δλδ το να αποφύγεις δεύτερες επιθέσεις η κόρνερ ενώ δεν έχει την ίδια ευκολία με τη μπάλα στα πόδια δλδ στο build up απο την άμυνα . Ειναι ενας καλύτερος Μήτογλου . Γνώμη μου . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ψηλό παιχνίδι ο Κάλλενς και είναι σχετικά μεγάλος. Αυτά είναι τα αρνητικά του. Για 3ος είναι μια χαρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις βασικο διδυμο βιντα μουκουντι θες εναν παιχτη εμπειρο να μπορει να παιξει ευκολα αριστερο στοπερ οταν χρειαστει και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι εχεις αξιοπιστια.

αυτο ακριβως σου δινει ο καλενς αξιοπιστια ταχυτητα και σιγουρια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο λέω οταν για μένα στο αν μεινει έχει σχέση με το συμβόλαιο του και το κόστος απόκτησης . Αν τα επίπεδα ειναι χαμηλά καλός να μεινει αν ειναι υψηλά τότε δεν υπάρχει λόγος. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pelado Alme said:

Με τα λεφτά που δίνουμε βρίσκεις καλύτερο.

Μπορεί και χειρότερο όμως .γενικά είναι πολύ καλός τερματοφύλακας .αυτό που είδαμε στον βαζελο είναι τοπ για Ελλάδα .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλός τερματοφύλακας ο Μπρινιόλι, πέρσι στον βάζελο έδωσε μισό τίτλο. Είναι καλή αναβάθμιση αν συμφωνήσει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Με τον Βίντα στα 36 του χρόνου θες έναν στοπερ αλά Βιτάο, να μοιραστεί τα λεπτά με το Μητογλου (ο οποίος ανεβαίνει συνεχώς) και τον Μουκουντί και να μπορείς να βαλεις τον Βίντα μόνο στα δυσκολα ματς. Ο Καλενς με τα χαρκτηριστικά που έχει είναι πολυτέλεια για 4ος - 5ος και μακάρι να μείνει με έναν τέτοιο ρόλο. Και το ποσό αγοράς είναι αστείο και το συμβόλαιο του είναι τέτοιο που σε παίρνει να το δώσεις. Μόνος λόγος να μην μείνει εγώ προσωπικά βλέπω να είναι να θέλει ο Αλμέιδα να προωθήσει τον Γεμπόα 5ο στόπερ. 

Link to comment
Share on other sites

ο καλενς παιρνει 650 χιλιαρικα και το κοστος αγορας του ειναι λιγο κατω απο 1Μ (8 με 9 κατοσταρικα)

σε βαθος 3ετιας ας πουμε οτι εχει ενα κοστος κατω απο 3Μ (2.8) 

αριστεροποδαρο στοπερ με 800 χιλιαρικα αν πας σε ελευθερο ψαχνεις λοιπον να βρεις καλυτερο του καλενς 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Με τον Βίντα στα 36 του χρόνου θες έναν στοπερ αλά Βιτάο, να μοιραστεί τα λεπτά με το Μητογλου (ο οποίος ανεβαίνει συνεχώς) και τον Μουκουντί και να μπορείς να βαλεις τον Βίντα μόνο στα δυσκολα ματς. Ο Καλενς με τα χαρκτηριστικά που έχει είναι πολυτέλεια για 4ος - 5ος και μακάρι να μείνει με έναν τέτοιο ρόλο. Και το ποσό αγοράς είναι αστείο και το συμβόλαιο του είναι τέτοιο που σε παίρνει να το δώσεις. Μόνος λόγος να μην μείνει εγώ προσωπικά βλέπω να είναι να θέλει ο Αλμέιδα να προωθήσει τον Γεμπόα 5ο στόπερ. 

Μόλις τώρα θα έλεγα για τον βιτάο που τον κυνηγήσαμε ξανά. 24 χρονων, μένει ελεύθερος το καλοκαίρι, Καλό potential, ψηλός, και γρήγορος ότι ακριβώς χρειαζόμαστε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Με τον Βίντα στα 36 του χρόνου θες έναν στοπερ αλά Βιτάο, να μοιραστεί τα λεπτά με το Μητογλου (ο οποίος ανεβαίνει συνεχώς) και τον Μουκουντί και να μπορείς να βαλεις τον Βίντα μόνο στα δυσκολα ματς. Ο Καλενς με τα χαρκτηριστικά που έχει είναι πολυτέλεια για 4ος - 5ος και μακάρι να μείνει με έναν τέτοιο ρόλο. Και το ποσό αγοράς είναι αστείο και το συμβόλαιο του είναι τέτοιο που σε παίρνει να το δώσεις. Μόνος λόγος να μην μείνει εγώ προσωπικά βλέπω να είναι να θέλει ο Αλμέιδα να προωθήσει τον Γεμπόα 5ο στόπερ. 

το κοστος μεταγραφης παιχτη σαν τον βιταο ειναι απο 8 εκατομμυρια και πανω η μοναδικη περιπτωση να επερνες τον βιταο ηταν λογο της καταστασης τοτε με την ουκρανια, ουτε μπορεις ουτε θα μπορεις να χτυπησεις παιχτες με το προφιλ του βιταο.

ο καλενς ειναι πολυ ανωτερος απο τον μητογλου αυτην την στιγμη σχεδον σε ολα το θεμα ειναι αν μπορεις να φερεις εναν παιχτη στην θεση του καλενς που να κανει το ιδιο καλα αυτα που κανει και να ειναι καλυτερος στις αδυναμιες του καλενς 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×