Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

27 minutes ago, amd said:

εγω απο τον καλενς σοβαρο λαθος δεν εχω δει σε κανενα απο τα ματς που επαιξε και επαιξε μπολικα ντερμπι ουτε εχω δει καμια δυσκολια να κατεβασει καμια μπαλα κατω

οσο για την ονοματαρα αμυντικου νταξει το προσπαερναω και παω παρακατω 

Στην Τουμπα δηλαδη δεν εκανε λαθος στη φαση που μετα εκανε το φαουλ στον Τομας;

Εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη εχοντας κυριως το βλεμμα στραμμενο στην Ευρωπη θα ηθελα κατι καλυτερο να πλαισιωσει τους Βιντα-Μουκουντι-Μητογλου

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Στην Τουμπα δηλαδη δεν εκανε λαθος στη φαση που μετα εκανε το φαουλ στον Τομας;

Εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη εχοντας κυριως το βλεμμα στραμμενο στην Ευρωπη θα ηθελα κατι καλυτερο να πλαισιωσει τους Βιντα-Μουκουντι-Μητογλου

οχι δεν θεωρω οτι εκανε λαθος τυχαια φαση ειναι μεγαλυτερο λαθος εχει κανει ο βιντα στην φαση του γκολ μετα 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, amd said:

το κοστος μεταγραφης παιχτη σαν τον βιταο ειναι απο 8 εκατομμυρια και πανω η μοναδικη περιπτωση να επερνες τον βιταο ηταν λογο της καταστασης τοτε με την ουκρανια, ουτε μπορεις ουτε θα μπορεις να χτυπησεις παιχτες με το προφιλ του βιταο.

ο καλενς ειναι πολυ ανωτερος απο τον μητογλου αυτην την στιγμη σχεδον σε ολα το θεμα ειναι αν μπορεις να φερεις εναν παιχτη στην θεση του καλενς που να κανει το ιδιο καλα αυτα που κανει και να ειναι καλυτερος στις αδυναμιες του καλενς 

Εντάξει τύπου Βιταο. Που να τον φερεις αυτόν τωρα. Να βρεις ένα προσπεκτ στα 22-23-24. Και εγώ ψηφίζω υπέρ Καλενς . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Εντάξει τύπου Βιταο. Που να τον φερεις αυτόν τωρα. Να βρεις ένα προσπεκτ στα 22-23-24. Και εγώ ψηφίζω υπέρ Καλενς . 

Μα ανεξαρτητως της γνωμης για τις ικανοτητες του ο Καλενς που θα γινει 32 τον Μαη ειναι το ακριβως αντιθετο προφιλ παικτη απ αυτο που περιγραφεις παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται πάντως να είμαι ο μόνος που βλέπει ότι από του χρόνου θα δούμε πολύ ωραιότερα πράγματα από ότι έχουμε δει μέχρι τώρα με δεδομένο ότι ο Αλμέιδα όταν ήρθε κράτησε εδώ την πλειονότητα των παιχτών που είχαμε και έκανε αυτές τις λίγες και καλές προσθήκες και τώρα το καλοκαίρι του παρουσιάζεται η ευκαιρία 2 χρόνια μετά να εμφανίσει με τις αποχωρήσεις και τις νέες μεταγραφές ένα υλικό όπως το έχει αυτός στο κεφάλι του εξ αρχής με παίκτες που αυτός θα έχει διαλέξει και θεωρεί ότι ταιριάζουν στο αγωνιστικό στυλ της ομάδας. Πιστεύω πραγματικά ότι όσοι έρθουν θα είναι κατά πολύ ανώτεροι όσων φύγουν, ανεξάρτητα αν κάποιοι βγουν Πιζάρο.

Αθανασιάδης, Χατζισαφι, Σιντιμπε,  Πιζάρο, Αμραμπατ, Φαν Βεερτ θεωρώ θα αποχωρήσουν συν τι θα γίνει με Αραούχο και τυχόν πώληση κάποιου υπάρχοντα κάτι που επίσης θεωρώ πολύ πιθανό. Αριθμητικά όλοι αυτοί θα αντικατασταθούν και θεωρώ σίγουρα πλέον πολύ ποιοτικά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Agent HAF said:

Δεν γίνεται πάντως να είμαι ο μόνος που βλέπει ότι από του χρόνου θα δούμε πολύ ωραιότερα πράγματα

Εγώ περιμένω κάποια στιγμή και ένα plan b. Ειδικά για ευρώπη που καλώς η κακώς κάποιες ομάδες δεν μπορείς να τις χτυπήσεις στα ίσια ειδικά αν βρεθούν σε καλή μέρα. 

Επίσης θα ήθελα πολύ 1 - 2 αργεντίνους στην ομάδα. 1 project για την ΑΕΚ Β και κάποιον για το βασικό rotation ή ακόμα και για βασικό σε θέση που πονάμε αν βρεθεί μία καλή περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

ποιες ομαδες δλδ δεν μπορεσες να χτυπησεις? του τσαμπιονς λιγκ ? καμια ελληνικη δεν μπορει του γιουροπα ? μια χαρα τις χτυπησες και δεν προκριθηκες για λεπτομερειες οντας καλυτερος σε καποια ματς

αργεντινους εξηγησε ο αλμειδα γιατι δεν καιγεται να φερει, εχεις 2 μια χαρα ειναι 

μεγαλυτερο προτζεκτ απο τον γιεμποα δεν θα βρεις 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antiviosis21 said:

Εγώ περιμένω κάποια στιγμή και ένα plan b. Ειδικά για ευρώπη που καλώς η κακώς κάποιες ομάδες δεν μπορείς να τις χτυπήσεις στα ίσια ειδικά αν βρεθούν σε καλή μέρα. 

Πιστεύω θα αλλάξει το σύστημα από του χρόνου. Σε αυτό το σύστημα δεν βλέπω τον Λιουμπι να κολλάει εύκολα ειδικά να φύγει ο Σέρχιο. Αν συνυπολογίσουμε τα σενάρια για Χουάνγκ, μάλλον αφήνουμε το ρόμβο και πάμε σε δυο 8αρια που ενδεχομένως να σημαίνει ακόμα και 3-5-2.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AlexKR21 said:

Στην Τουμπα δηλαδη δεν εκανε λαθος στη φαση που μετα εκανε το φαουλ στον Τομας;

Εμενα δεν μου εμπνεει εμπιστοσυνη εχοντας κυριως το βλεμμα στραμμενο στην Ευρωπη θα ηθελα κατι καλυτερο να πλαισιωσει τους Βιντα-Μουκουντι-Μητογλου

Ρε συ Άλεξ, ακούω (δεν συμφωνώ) το ότι μπορεί να μην σου εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά μην βασίζεις την άποψη σου σε ένα λάθος. Με αυτή τη λογική ούτε ο Φαν Νταικ εμπνέει. Προσωπικά θεωρώ ότι για 3ος είναι ταμάμ. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goku21 said:

Μπορεί και χειρότερο όμως .γενικά είναι πολύ καλός τερματοφύλακας .αυτό που είδαμε στον βαζελο είναι τοπ για Ελλάδα .

Για αυτό πληρώνεις κονέ κουχάρσκι και δικτυο σκαουτινγκ να σου φέρει ικανούς παίκτες και ευκαιρίες με τα λεφτά που προσφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papatsakalos21 said:

Ρε συ Άλεξ, ακούω (δεν συμφωνώ) το ότι μπορεί να μην σου εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά μην βασίζεις την άποψη σου σε ένα λάθος. Με αυτή τη λογική ούτε ο Φαν Νταικ εμπνέει. Προσωπικά θεωρώ ότι για 3ος είναι ταμάμ. 

Οχι δεν βασιζω την αποψη μου σε 1 λαθος

Απλα ειπε ο amd οτι δεν θυμαται καποιο σοβαρο του λαθος και ανεφερα αυτο στην Τουμπα που μου ρθε κατευθειαν στο μυαλο αφου ειναι και προσφατο.

Και πριν την Τουμπα αν με ρωταγες θα σου λεγα οτι τον θεωρω τον χειροτερο στοπερ μας

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Μα ανεξαρτητως της γνωμης για τις ικανοτητες του ο Καλενς που θα γινει 32 τον Μαη ειναι το ακριβως αντιθετο προφιλ παικτη απ αυτο που περιγραφεις παραπανω.

Μα είπα να έρθει και άλλος και να μείνει και ο Καλενς. Δεν είπα η το ένα η το άλλο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τον Καλενς, για μενα, ξερεις οτι εχεις ενα παικτη που μπορει ανα πασα στιγμη να παιξει βασικος και να χεις το κεφαλι σου ήσυχο. Δεν ειναι τρυπα, ειναι αριστεροποδαρος και ειναι και σχετικα γρηγορος.  Μακαρι να βρεθει καποιος καλυτερος και νεοτερος αλλα προβλημα σιγουρα δεν τον θεωρω. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και να πουλησεις Μουκουντι και να προσπαθησεις να φέρεις καλυτερο, με το οποιο ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

Τερματοφυλακας δεξι αριστερο μπακ επιπεδου και εγω ειμαι κομπλε.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NIS 9-11 said:

Τερματοφυλακας δεξι αριστερο μπακ επιπεδου και εγω ειμαι κομπλε.

 

Εγώ θα πρόσθετα σίγουρα και ακραίο επιθετικό διαφοράς. Νομίζω είναι μια θέση που χρειάζεσαι αναβάθμιση γιατί δεν πήρες πολλά πράγματα από τους υπάρχοντες φέτος με εξαίρεση τον Ελιασον που είχε περιόδους που βοήθησε πολύ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AG21 said:

ια 3-4ος ειναι σούπερ αλλα για 1-2ος η 2-3ος οχι . 

Με μπερδεψες μπορω να πω ..

Link to comment
Share on other sites

Ενας Καλλενς που δεν καμει λαθη σε ΠΟΛΥ δυσκολες φασεις κοστιζει 7 μυρια και ανω ...

Θέλω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Μπορεις και να πουλησεις Μουκουντι και να προσπαθησεις να φέρεις καλυτερο, με το οποιο ρισκο.

Ε όχι ρε συ!

Άμα είναι έτσι να πουλήσουμε και τον Πινέδα για να πάμε σε κάτι καλύτερο. 🙂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μία ομάδα καλύπτει κενά σε κομβικές θέσεις και αποχωρήσεις. Από εκεί και πέρα, δεν είναι πάντοτε απλό να έρθει καλύτερος π.χ. από τον Κάλενς αλλά και ούτε χρειάζεται η ΑΕΚ να ανοίξει μέτωπο στο κέντρο της άμυνας. Κλείνεις τα ζητήματα που υπάρχει θέμα, όχι να δημιουργήσεις και νέο.

Η ΑΕΚ χρειάζεται μεταγραφές σε άλλες θέσεις και ο οπαδός ξεχνάει ότι ποτέ δεν είναι απλό να έρθει ένας καλύτερος. Μίας και μιλάμε για κεντρικούς αμυντικούς, ο ανταγωνισμός ενώ πληρώνει, δεν έχει πετύχει διάνα σε πολλές επιλογές. Από τον Ολυμπιακό έφυγε ο Ρέαμπτσιουκ που δεν είναι μπάκ ολκής, και όμως οι αντικαταστάτες του όλοι μαζί δεν έκαναν μισό Μολδαβό, ο οποίος κιόλας έπαιζε ακατάπαυστα. 

Ας πάρεις 5-7 καλούς που πάλι δεν είναι και εύκολο, και φυσικά δεν χρειάζεται να φύγει ο Κάλενς και να ψάχνεις και εκεί παίκτη.  Και επειδή λένε οι δημοσιογράφοι για την ηλικία, δεν είπε ο Αλμέιδα να είναι όλοι κάτω από 30, αλλά να χαμηλώσει ο μέσος όρος. Στην τετράδα της άμυνας, το πιθανότερο είναι πως μόνο Κάλενς και Βίντα θα είναι πάνω από 30 και πολλές φορές δεν θα παίζουν ταυτόχρονα.

 

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Μπορεις και να πουλησεις Μουκουντι και να προσπαθησεις να φέρεις καλυτερο, με το οποιο ρισκο.

Απο τους καλυτερους της ομαδας ο μουκουντι 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πωληθεί ο Γκαρσία. Με αυτά τα λεφτά θα πρέπει να τον αντικαταστήσουμε και να αναβαθμιστούμε σε 1-2 θέσεις ακόμα όπως αντι-Αμραμπατ και δεξι μπακ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν λεω να τον διώξουμε τον μουκουντι, ουτε οτι πρεπει να φύγει.

Αλλα για να ειναι μια ομαδα βιωσιμη, θελει μερικες φορες και πωλησεις. Ε αν μπορεις να κανεις μια πωληση 6 7 μύρια, ο Μουκουντι είναι ενας καλος υποψηφιος για κατι τετοιο. Μην απαντατε λες και ανοιξα τοπικ "πουλο Μουκουντι"

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Geologos said:

Παιδια δεν λεω να τον διώξουμε τον μουκουντι, ουτε οτι πρεπει να φύγει.

Αλλα για να ειναι μια ομαδα βιωσιμη, θελει μερικες φορες και πωλησεις. Ε αν μπορεις να κανεις μια πωληση 6 7 μύρια, ο Μουκουντι είναι ενας καλος υποψηφιος για κατι τετοιο. Μην απαντατε λες και ανοιξα τοπικ "πουλο Μουκουντι"

Δικό μου το φταίξιμο που είπα να τρολάρω. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×