Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Brighton & Hove Albion FC (Europa League, 5η αγ.) 30/11/23, 19:45


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, nikos said:

Παιδιά έχει χαθεί το μέτρο, το έχω ξαναπει. Διαφωνώ με το ατυχια συνεχεια ενώ βλέπουμε ότι δεν είναι μονο ατυχια, αλλά οι απαιτήσεις έχουν ξεφύγει την ίδια ώρα που οι αντίπαλοι  τρώνε 5 ο ένας και ο άλλος να δούμε πού θα φτάσει.

Ακομα και να περάσουν οι άλλοι κι εμεις όχι τι θα σημαινει δλδ, ίδιοι όμιλοι ήταν ή ίδια διοργσνωση με τους βου; Δεν τους είδαμε όλους στα μεταξύ μας εδώ; 

Επισης συμφωνω με το post του @Evolve για τους 2 παικτες που έπρεπε να βγουν,  αλλά μαλλιασε η γλώσσα μου από το καλοκαίρι ότι ο Αλμειδα και η τωρινή ΑΕΚ είναι ένα συνολικο πακέτο με πολλά καλά και λίγα στραβα  που εφοσον το δεχτείς μπορεις να πας πολύ καλά στην Ελλάδα και να παίξεις όμορφα μεν πιθανως χωρίς αποτέλεσμα δε, στην Ευρώπη.

Σταδιακά τα αρνητικά θα μειώνονται και τα θετικά θα αυξάνονται. Θα έρθουν και τα αποτελέσματα.

Για Ολλανδια δεν εχω ελπιδες, λογω UEFA

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Διαφωνω να συγκρινουμε εκεινη την ΑΕΚ με την ΑΕΚ του Αλμειδα και της Αγια Σοφιας.

Εκεινη ηταν ενα σκορποχωρι, τωρα ειμαστε σε μια απ τις καλυτερες φασεις της ιστοριας μας. Ακομα και αν διαφωνω καποιες φορες με αυτους που γκρινιαζουν ειναι και λογικο και πιστευω και καλο να υπαρχουν απαιτησεις.

Άλλο λέω. Η ΑΕΚ είναι πάντα ΑΕΚ. Τις απαιτήσεις στις δηνιουργει η εκάστοτε πορεία της ομάδας. Άρα για να υπάρχουν απαιτήσεις που είναι λογικο, κάτι καλό γίνεται. Αυτό είναι όλο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, flavius said:

Τεσπα, κατανοητο ειναι καποιος να ειναι φορτισμενος αλλα τι να κανω καποιοι μεχρι ενα σημειο καταλαβαινουν. Αυτος τσιτωθηκε μονος του.

Άκου να δεις …

 

Δεν γνωριζόμαστε για να μου πεις ότι μιλάω χειρότερα από αρδ και να πέσω για ύπνο.

 

Επίσης λες …

 

Οπότε ξανά … 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mike said:

Άκου να δεις ….,

 

Δεν γνωριζόμαστε για να μου πεις ότι μιλάω χειρότερα από αρδ και να πέσω για ύπνο.

 

Επίσης λες …

 

Οπότε ξανά …

Προσπαθησε λιγο ακομα.

Επισης ο υπνος κανει καλο γενικα οταν δεν αισθανεσαι καλα. Επισης, το αν γνωριζομαστε ή οχι δεν αλλαζει την πραγματικοτητα 😁

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνεις το φόρουμ 20 λεπτά για να φας τα γεμιστά σου ήρεμα και μετά επιστρέφεις..

spiros2.jpg

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DimiKVA said:

Όταν κλείνεις το φόρουμ 20 λεπτά για να φας τα γεμιστά σου ήρεμα και μετά επιστρέφεις..

spiros2.jpg

Ορφανά;

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DimiKVA said:

Όταν κλείνεις το φόρουμ 20 λεπτά για να φας τα γεμιστά σου ήρεμα και μετά επιστρέφεις..

spiros2.jpg

Σκέτα  ή με κιμά όμως φίλε; 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα καλύτερα ευρωπαικά παιχνίδια της ΑΕΚΑΡΑΣ δεν χωράει μίρλα!

Η ομάδα σε όλα τα παιχνίδια μπαίνει για να παίξει και όχι για να κλέψει όπως είχαμε συνηθίσει ως τώρα να κάνουμε σαν ελληνικές ομάδες

Ευχαριστούμε τον Ματθαίο ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΖΟΥΜΕ!

_______________________________________

(Ο αχώνευτος) Στάνκοβιτς MVP που απόψε έπαιξε ένα μπακότερμα αλλά Νοιερ.

Εκπληκτικό κοουτσιν

Κανένας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Navas said:

Κόκκινη ο Άγιαξ. 

Δεν θα παίξει με μας ο Berghuis

Όσπερ έβγαλε και τις 2 ασίστ στο ματς μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, flavius said:

Μαλιστα. Οκ. Επαιξες καλυτερα αρα θα σου δωσουν μπονους ποιντς οταν θα κληρωθεις να παιξεις στους προκριματικους γυρους του χρονου. Εσεις θα μας τρελανετε αλλα οκ. Μετα λετε για τους αρδ που γραφουν τερατα.

 

Εγώ μιλάω με στοιχεία, πέραν βέβαια της εικόνας. 

Με τη δική σου λογική δε, ο Γκουαρντιόλα που είχε τον πρώτο προϋπολογισμό στην ευρώπη, το ότι δεν πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ νωρίτερα τον καθιστά αποτυχημένι.

Πρώτος δεν ήταν βρε; Ή η ΠΣΖ; Γιατί δεν το παίρνουν το τρόπαιο; Ή θα το πας τώρα στην φανέλα της Ρεάλ;

Να μιλήσουμε σοβαρά, η ΑΕΚ είναι μία ομάδα που παίζει ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Και όσο σε τεχνογνωσία και χρήμα βελτιώνεται, με την παρουσία και τη δουλειά του Αλμέιδα θα παρουσιάζεται ακόμα καλύτερη.

Το να ισχυριστεί κάποιος ότι είχαμε συμβατικές ήττες ή εμφανίσεις, ελληνικής ομάδας, ε πάει πολύ και δεν το δέχονται ούτε οι αντίπαλοι προπονητές.

 

Τα συναισθήματά του;

«Δεν παίξαμε τόσο καλά. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη. Όπως και στο πρώτο ματς εμείς ήμασταν καλύτεροι και δεν κερδίσαμε, γιατί πιστεύω ότι ήμασταν καλύτεροι στο Μπράιτον και απόψε η ΑΕΚ ήταν καλύτερη και κερδίσαμε εμείς.

Πρώτη φορά όσο είμαι στην Μπράιτον και κερδίσαμε έτσι. Είχαμε την ευκαιρία με τον Φέργκιουσον και μετά υποφέραμε. Ξέραμε ότι η ΑΕΚ είναι μια πολύ καλή ομάδα, με πολύ καλό προπονητή που τον ξέρω πολύ καλά. Ξέραμε τι θα αντιμετωπίσουμε στο γήπεδο».

Αν η ΑΕΚ άξιζε κάτι παραπάνω γενικά στον όμιλο;

«Δεν μπορώ να εκφράσω άποψη για την ΑΕΚ. Μπορώ για τη δική μου ομάδα.

Εχω δει την ΑΕΚ στα δυο μεταξύ μας παιχνίδια και είναι μια σημαντική ομάδα. είναι σκληρός ο όμιλός μας. Είναι επιπέδου Τσάμπιονς Λιγκ! Δεν είναι δική μου δουλειά να μιλήσω για άλλη ομάδα. Μόνο για τη δική μου».

 

 

 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι αγανακτισμένος με τη διαχείριση του ματς σήμερα. Δεν κατανοώ το γιατί ξεκίνησε ο Μανταλος, δεν το χωράει το μυαλό μου τη στιγμή που είχες έναν Αραουχο πυραυλοκινητο όταν μπήκε που έτρεχε την ομάδα κι έσπαγε τη μπάλα χωρίς δεύτερη σκέψη. Τα μπινελίκια που έφαγε ο Μανταλος στο διπλό πουλημα της μπάλας μες στην περιοχή μας λίγο πριν γίνει αλλαγή έχουν κλείσει τη φωνή μου. 

Καταλαβαίνω γιατί ξεκίνησε ο Αμραμπατ, έκοψε κι ένα καλό πίσω στην αρχή, ωστόσο δεν βοηθάει κι αυτός καθόλου, δεν παίζει με τη μία και όταν έχεις μέσα την αργοκαρούτα κι αγαπητικο του Μελ, δεν γίνεται να παίζουν κι οι δύο. 

Το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο οφείλεται στις παγκόσμιας κλάσης αποδόσεις των Τσουμπερ, Πινεδα και Σιμανσκι που δεν έβλεπαν κανέναν πραγματικά. Ειδικά με τον Πολωνό έχω πάθει παροξυσμο, ο τύπος είναι από άλλο πλανήτη. Από κοντά κι ο Χατζησαφι που ήταν θετικός μετά από καιρό. 

Βοήθησαν οι αλλαγές, ειδικά ο Ελιασον με τον Αραουχο, ωστόσο ο Γκατσι μας χαντακωσε αλλά ήταν κι αυτός θετικός σήμερα. 

Μπορούσαμε να κερδίσουμε αλλά αν δεν βάζουμε γκολ τι να κάνεις. Όλη η διαφορά μας ήταν ότι ο Ζοαο Πεδρο, μέλος της εθνικής Βραζιλίας πλέον, έκανε χαζους όλους τους αμυντικούς σου περνώντας τους σαν σταματημενους για να πάρει το πέναλτι. Ατομικά δηλαδή δεν ήθελε παραπάνω. Εκεί θέλουμε βελτίωση για να πάμε παρακάτω, ατομικά σε πολλές θέσεις. Η ομάδα δουλεύει πολύ καλά και θέλει προσθήκες. Θα γίνουν; 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

@Bluesmanεγω εγραψα οτι τα αποτελεσματα ακυρωνουν την εικονα της ομαδας. αν εσευ βλεπεις κατι διαφορετικο ε τι να πω. οκ. Ολα τα υπολοιπα δε λενε κατι ουσιαστικο.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Navas said:

Κόκκινη ο Άγιαξ. 

Δεν θα παίξει με μας ο Berghuis

Επιτέλους και κάτι θετικό... 

Αντε και μια θλάση το μουλάρι ο Μπρομπευ 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Evolve said:

image.thumb.png.aed36d13492e998523f2646f89816107.png

ΑΥΤΗ Η ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΤΤΑ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΟΣ ΠΟΥΩΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΝΑ ΑΉΤΤΗΤΟ ΣΕΡΙ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙ ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ ΣΤΟ ΤΡΕΜΠΛ.

(το μόνο που με αγχωνει είναι αποκλεισμός από κάνα χωριό στον ημιτελικό του κυπέλλου)

Link to comment
Share on other sites

Από τις περισσότερες τοποθετήσεις μαζί και τη δική μου 2 είναι οι απόψεις και σεβαστές.

Η μία οτι ολο το σκηνικό στην ευρώπη αρέσει γιατι τους παίζεις όλους στα ίσια , δε μασάς πουθενά, επιβάλεις το ποδόσφαιρο σου απέναντι σε ομαδάρες και τις αναγκάζεις αυτές να αλλάξουν το παιχνίδι τους. Με βάση αυτο, κοιτώντας το μέλλον μόνο αισιόδοξοι μπορεί να είμαστε ειδικά σαν ομάδα με ελάχιστες ευρωπαικές παρουσίες της προκοπής τα τελευταία χρόνια , αλλα και με εμφανίσεις που ενδέχεται να μην τις έχουμε κάνει ποτέ.

Η άλλη ειναι οτι από τη στιγμή που έκανες όλα τα παραπάνω φέτος είναι μεγάλη μαλακία να μην περάσεις και να σε καίνε επιλογές και μη, που δεν έκανες ή έκανες το καλοκαίρι, κατα τη διάρκεια των αγώνων ή οπουδήποτε. Πάντως σε καίνε οι διάφορες επιλογές είτε λόγω απειρίας είτε οποιονδήποτε λόγο. Τα εφόδια να το κάνεις τα είχες.

Συμφωνώ και με τις 2, απλά είναι το ίδιο όταν συζητάγαμε πέρισυ για το πρωτάθλημα , το πόσο μαλακία θα ήταν να μην το έπαιρνες , όντας πολύ καλύτερος. Το ίδιο ισχύει και για την ευρώπη. Είναι μεγάλη μαλακία να μην περνάς και να κρέμεσαι από μια κλωστή (τόσο δύσκολη όσο το διπλό στο αμστερνταμ) για να προκριθείς στο κονφερενς.

Σε 3-4-5-10 χρόνια κανείς δε θα θυμάται οτι έπαιζες μπαλάρα στους ομίλους. Εκτος απο τους ρομαντικούς και τους νοσταλγούς. Θα θυμάσαι οτι αποκλείστηκες σαν τελευταίος στους ομίλους, που στην τελική αυτό μένει. Τώρα αν θα χτίσεις σε αυτό και του χρόνου θα τα γαμήσεις όλα , αυτά είναι στη θεωρία οπότε δεν έχουν νόημα. Και αυτό είναι γεγονός.

(Αν χτύπα ξύλο έχουμε παρόμοια πράγματα στην Ολλανδία)

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο οφείλεται στις παγκόσμιας κλάσης αποδόσεις των Τσουμπερ, Πινεδα και Σιμανσκι που δεν έβλεπαν κανέναν πραγματικά. Ειδικά με τον Πολωνό έχω πάθει παροξυσμο, ο τύπος είναι από άλλο πλανήτη. Από κοντά κι ο Χατζησαφι που ήταν θετικός μετά από καιρό.

Δεν αφαιρώ ούτε κόμμα, αλλά πρέπει να προσθέσω τον Μούκου που σήμερα με παλάβωσε. Έπαιζε αρχοντικά σέντερ μπακ στη σέντρα του γηπέδου και εκεί που έλεγα "που στον πούτσο βρέθηκε ο μούκου να ντριμπλάρει τόσο ψηλά" ήταν ήδη έξω από το κουτί του αντιπάλου και κέρδιζε μονομαχία. Άμα έβγαζαν οι άλλοι αντεπίθεση είχε διακτινιστεί πίσω στη θέση του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και η ομάδα και ο Αλμέιδα φέτος στην Ευρώπη μαθαίνουν. Οπότε, είναι λογικό ότι κάποια πράγματα δε θα μας βγαίνουν. Του χρόνου βέβαια, θα πρέπει να έχουν μάθει.....Χάσαμε ακόμα ένα παιχνίδι επειδή δε μπορούμε να σκοράρουμε, αλλά και επειδή ένας ποιοτικός παίκτης του αντιπάλου μας ξεκλείδωσε όλη την αμυντική λειτουργία. Αυτές οι διαφορές που στην Ελλάδα δε στοιχίζουν, αλλά στην Ευρώπη στοιχίζουν και πολύ...Έχουμε τη δυνατότητα να συνεχίσουμε στο conference, ελπίζω να την αρπάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mporat said:

Είμαι αγανακτισμένος με τη διαχείριση του ματς σήμερα. Δεν κατανοώ το γιατί ξεκίνησε ο Μανταλος, δεν το χωράει το μυαλό μου τη στιγμή που είχες έναν Αραουχο πυραυλοκινητο όταν μπήκε που έτρεχε την ομάδα κι έσπαγε τη μπάλα χωρίς δεύτερη σκέψη. Τα μπινελίκια που έφαγε ο Μανταλος στο διπλό πουλημα της μπάλας μες στην περιοχή μας λίγο πριν γίνει αλλαγή έχουν κλείσει τη φωνή μου. 

 

O Αρναούτογλου είπε ότι ο Αραούχο είχε ένα εικοσάλεπτο. Όπως και έγινε, οι αλλαγές σημειώθηκαν στο 70. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evolve said:

Δεν αφαιρώ ούτε κόμμα, αλλά πρέπει να προσθέσω τον Μούκου που σήμερα με παλάβωσε. Έπαιζε αρχοντικά σέντερ μπακ στη σέντρα του γηπέδου και εκεί που έλεγα "που στον πούτσο βρέθηκε ο μούκου να ντριμπλάρει τόσο ψηλά" ήταν ήδη έξω από το κουτί του αντιπάλου και κέρδιζε μονομαχία. Άμα έβγαζαν οι άλλοι αντεπίθεση είχε διακτινιστεί πίσω στη θέση του.

Ναι ήταν εξαιρετικος κι ο Μουκου, πολυ σωστά. Αν πάει καλά και στο Κοπα Αφρικα φοβάμαι ότι θα τον χάσουμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπάλα έχει νίκη ,ισοπαλία και ήττα

 

Δεν είναι μπασκετ που διάφοροι άλλοι παράγοντες το κάνουν πιο προβλέψιμο. Στο ποδόσφαιρο όλοι κερδίζουν και όλοι χάνουν. 

Γι'αυτό το λόγο δεν έχει πάρει η Παρί τα τελευταία 3-4 Τσάμπιονς λιγκ. 

 

Στο πρώτο ημίχρονο που εγώ το άκουγα ράδιο,διάβαζα εδώ μέσα ύμνους και για την καλύτερη ΑΕΚ που έχουμε δει με Αλμέιδα και διάφορα άλλα. 

 

Δεν γίνεται στο δεύτερο επειδή δεν μας βγήκε το παιχνίδι η ίδια ομάδα που αποθεωνοταν λίγα λεπτά πριν να είναι αποτυχημένη επειδή έκανε μια μαλακια ο Γκατσινοβιτς . 

 

Ας υπάρχει ένα μέτρο. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bluesman said:

O Αρναούτογλου είπε ότι ο Αραούχο είχε ένα εικοσάλεπτο. Όπως και έγινε, οι αλλαγές σημειώθηκαν στο 70. 

Ο Κεφτες όμως έλεγε ότι ήταν έτοιμος για 11αδα, τι από τα δύο ισχύει; 

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ θυμάμαι ότι πάντα ο Μπαγεβιτς έκανε τις αλλαγές μετά το 70 και είχε καταντήσει γραφικό. Τι διαολο, στο συμβόλαιο τους το βάζει ο Μελ; 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×