Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Brighton & Hove Albion FC (Europa League, 5η αγ.) 30/11/23, 19:45


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ένα άλλο μάθημα επίσης είναι πως δεν γίνεται σε παιχνίδια που παίζονται να μένεις με 10 παίκτες με ερασιτεχνικές ενέργειες, όπως του στάνκοβιτς και του γκατσι. Τουλάχιστον είδα σοβαρότητα στον Στάνκοβιτς στο μπιλντ απ και τα διωξίματα, εκεί θέλει μηδέν ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Το Χ το θέλαμε πολύ πάντως ακόμα και αν δεν κερδίζαμε για πολλούς λόγους. Είμαστε με 4 πόντους μόνο οπότε δεν ευελπιστούμε σε μεγάλη άνοδο στην βαθμολογία ΟΥΕΦΑ για τις επόμενες κληρώσεις και δεν θα βελτιωθεί καθόλου αυτό φέτος.

δεν σου εκανε για την προκριση ειπα δεν ειπα οτι δεν εχει διαφορα καθολου αλλα το Χ πρακτικα ακομα και γι αυτο που γραφεις εχει μικρη διαφορα 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε ο γκατσι προσπαθει να τσιμπησει τη μπαλα. Δε παει να μαρκαρει. Τοννπρολαβαονει ο αμυντικος και μοιραια τον παταει. Χωρις δυναμη. Εντελως τυχαια φαση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TheNarrator said:

δεν ειχαμε παιξει εκτος με εβερτον με βατραχι

με σκωτσεζικες εχουμε σερι

στην εδρα μας θες να παιρνεις αυτα τα ματς η να μη χανεις. Πολυ σημαντικο γενικα. 

Κ οκ δυνατη η Μπραιτον, αλλα δε παυει να ειναι Μπραιτον. Αν παιζαμε καμια Γιουναιτεντ δλδ που ειναι σε μαυρο χαλι θα λεγαμε ναι αλλα εχει Γκαρνατσο κ Μαρσιαλ; 

κ γενικα υπαρχει αυτο το περι μπαλας κλπ καμια φορα καλυτερα να παιξεις σουλης κ να παρεις το result.

οχι δεν ειναι καλυτερα να παιξεις σουλης, οποιος προπονητης παει να παιξεις σουλης   αν παιξω σουλης με την μπραιτον δεν θα μεγαλωσω ποτε ενω οπως παιζω τωρα θα μεγαλωσω αρεσει δεν αρεσει υπαρχει ενα γαμημενο process η ΑΕΚ ηταν ανυπαρκτη ευρωπαικα μαζευε 4αρες απο μπραγκα και τα 2α της λεστερ και σε απεκλειε η βελεζ και εκανες κλαρινο στην ζορια.

Για να μαθεις να παιζεις απεναντι στους αγιαξ μαρσειγ μπραιτον ντιναμο κλτπ πρεπει να περασεις δυσκολιες 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Ρε ο γκατσι προσπαθει να τσιμπησει τη μπαλα. Δε παει να μαρκαρει. Τοννπρολαβαονει ο αμυντικος και μοιραια τον παταει. Χωρις δυναμη. Εντελως τυχαια φαση.

αυτο ακριβως τον σταυρωνουμε για μια εντελως τυχαια φαση που μπορει να συμβει στον καθενα αλλα μεχρι και αυτο τιγκα στην υπερβολη 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να παιξεις σουλης?

Εφοσον μπορεις να παιξειςβεπιθετικα και αναγκαζεις τπν αλλο να κατεβει σουλης. Οπως χθες η μπραιτον. Λεβαδειακος εντελως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

αυτο ακριβως τον σταυρωνουμε για μια εντελως τυχαια φαση που μπορει να συμβει στον καθενα αλλα μεχρι και αυτο τιγκα στην υπερβολη 

Ηταν πραγματικα τυχαια φαση χωρις προθεση και δυναμη. Και εδωσε 2η κιτρινη.. οκ

Link to comment
Share on other sites

ο Γκατσινοβιτς δεν καταλαβα γιατι δεν διαμαρτυρηθηκε. απευθειας κοκκιινη δεν ηταν παντως, 2η κιτρινη οκ, μονο που η πρωτη ηταν? στην καρτελα στην τιβι εγραψε απευθειας κοκκινη παντως.

γενικα οτι δεν μας πανε και απο την διαιτησια το θεωρω δεδομενο (ο βαριστας χθες νομιζω ηταν ο ιδιος με Μαρσειγ εκτος?)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

ο Γκατσινοβιτς δεν καταλαβα γιατι δεν διαμαρτυρηθηκε. απευθειας κοκκιινη δεν ηταν παντως, 2η κιτρινη οκ, μονο που η πρωτη ηταν? στην καρτελα στην τιβι εγραψε απευθειας κοκκινη παντως.

γενικα οτι δεν μας πανε και απο την διαιτησια το θεωρω δεδομενο (ο βαριστας χθες νομιζω ηταν ο ιδιος με Μαρσειγ εκτος?)

2η κιτρινη του εδωσε 

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη κιτρινη πηρε, οχι απ ευθείας κοκκινη. Η πρώτη ηταν αυστηρη κι ετσι κι αλλιως με την πρωτη κιτρινη συμπληρωνε καρτες κ δεν θα επαιζε με Αγιαξ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Το ποδόσφαιρό μας χθες ήταν μαγικό!

Η ατμόσφαιρα ήταν μαγική!

Ήρθε η στιγμή να δικαιωθούμε με την ΠΡΟΚΡΙΣΗ μέσα στην Ολλανδία!

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΑΧΑ, ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ, ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ!

ΖΗΤΩ Η ΑΕΚ ΜΑΣ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mporat said:

Γκατσι πήρε κόκκινη ομως

Σωστός! Αν επιστρέψει ο Γιόνσον μέχρι τότε, βάζεις το ξανθό δίδυμο στο κέντρο και Πινέδα αριστερά. 

Να πω ότι βλέπω αισθητή βελτίωση από Πιζάρο, προσπαθεί να παίξει στρωτό ποδόσφαιρο, να σπάσει σωστά την μπάλα κλπ. Αλλά και πάλι, δεν θα τον ξεκινούσα.

Στο Άμστερνταμ ίσως δούμε παρόμοια ΑΕΚ με τον ματς στην Αγγλία. Οι Ολλανδοί θέλουν μόνο νίκη και θα επιτεθούν από νωρίς, οπότε εμείς θα είμαστε σε φάση να τους τρέξουμε στην κόντρα,

Ιδανικό ματς για παλιό καλό Λιβάι δλδ, αλλά τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γκατς χάνει το κοντρόλ και προσπαθώντας να τσιμπήσει μπάλα πατάει τον αμυντικό. Ξεκάθαρη κίτρινη.

Πέρα από την κάρτα που οκ συμβαίνει, έχει φέτος αναιμικά τελειώματα. Έχει αυτή την κλασική ντρίπλα που καταλήγει είτε με σουτ στα περιστέρια, είτε με σουτ στην εσωτερική γωνία του τερματοφύλακα.

Προσωπικά περιμένω να ανεβάσει την απόδοση του στη συνέχεια, αλλά θέλω παίκτη με καλύτερα και κυρίως διαφορετικα χαρακτηριστικά εκεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν χάνουμε συμβαίνει γιατί μας κρεμάνε οι "αδύναμοι κρίκοι" του ρόστερ... χθες οι Στάνκοβιτς, Ρότα και Χατζησαφί όχι μόνο δε μας κρέμασαν, αλλά θα μπορούσαμε να τους συμπεριλάβουμε και στους διακριθέντες του ματς...

Γιατί χάσαμε...?  είναι το γαμημένο το κάρμα... όταν σε μία ομάδα μαθημένη να παίζει στα κόκκινα εσύ μου καθιερώνεις ως βασικό στον άξονα το τσουβάλι με τις πατάτες και αναγκάζεις την ομάδα να παίζει με 10, ε ο θεός του ποδοσφαίρου θα σε τιμωρήσει κυρ-Ματίας μου... και πολύ καλά θα σου κάνει... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα ο Μανταλος έχει κάνει αρκετά λάθη χτες, χαρακτηριστικά δίνει δύο ευκαιρίες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Είναι προφανές ότι δεν μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό και την ένταση τέτοιων ματς.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες.

Ολοινχθες ςτρεχαν ακομα και ο μανταλος.

Επιμενω. Πρπει να δειτε την ομαδα απο μεσα

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πελάδο κούνα λίγο το κεφάλι σου γιατί κάπου σκάλωσες με τον Μάνταλο και στο τέλος θα γίνει ζημιά.

Ποιόν να έβαζε? Μάνταλο ή Πισάρο είχε

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheNarrator said:

ε αυτο ειπα οτι μετα τη πεσαδα ειχες θεματα… δε θεωρω οτι πρεπει να παιζεις κυριαρχικο ποδοσφαιρο, για να μεγαλωσεις. Η Μπραιτον δλδ που πηρε χθες νικη κ ηταν γτπ, κ επαιζε αντεπιθεση μικρυνε;

 

στα δικα μου ματια δεν μεγαλωσε η μπραιτον αλλα οπως το δει κανεις, δηλαδη μετα απο 10 χρονια δεν θα θυμαμαι καν οτι ηρθε η μπραιτον και επαιξε ταμπουρι εδω μεσα με την καλυτερη της 11αδα

απο την χθεσινη ηττα μεγαλωσε η ΑΕΚ δεν το λεω εγω το λενε οι αντιπαλοι της 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Υπερβολες.

Ολοινχθες ςτρεχαν ακομα και ο μανταλος.

Επιμενω. Πρπει να δειτε την ομαδα απο μεσα

Αν η απαίτηση μας από τον Μανταλο είναι να τρέχει, I rest my case.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ομάδα μου ομορφαίνει την ζωή αλλά δεν πρέπει να ξεχνάω και που ήταν πριν 2 χρόνια..

Απο πουθενάδες παίζουμε ομάδες κορυφαίων πρωταθλημάτων στα ίσα! Υπάρχουν κάποιοι παίκτες μας που σε αυτο το επίπεδο κάνουν λάθη είτε επιπόλαια ή κυρίως λόγω της υπερπροσπάθειας για να ανταποκριθούν σε αυτό το περιβάλλον.

Ο Σιμάνσκι πχ έχει κάνει 3 πέναλτι στον Πέδρο!! Ειναι η πρώτη μας επαφή με αυτό το επίπεδο εδω και 15 χρόνια..!! Θεωρώ ότι θα βελτιωθούμε.

Ειναι ένα υπέροχο ταξίδι που ελπίζω να κρατήσει πολλά χρόνια.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως μετά την κλήρωση μου έλεγαν ότι με Χ στο τελευταίο παιχνίδι, έστω μέσα στην Ολλανδία, θα έπαιρνα την Τρίτη θέση του ομίλου, θα ήμουν more than happy.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TheNarrator said:

ε αυτο ειπα οτι μετα τη πεσαδα ειχες θεματα… δε θεωρω οτι πρεπει να παιζεις κυριαρχικο ποδοσφαιρο, για να μεγαλωσεις. Η Μπραιτον δλδ που πηρε χθες νικη κ ηταν γτπ, κ επαιζε αντεπιθεση μικρυνε;

 

Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα.. Επεσες για να μην κάνεις ότι ο αλασκουζος και με εξαίρεση ένα πρωτάθλημα που πήρες και μόνο συγνώμη δεν ζήτησες.. δεν είχες άλλη διαφορά.

Δεν είναι λοιπόν η πεσάδα per se. Αν είχες θέματα ήταν γιατί επέτρεψες/επέλεξες για πάνω απο τα 2 χρόνια της πεσάδας να είσαι χαμηλής δυναμικότητας ομάδα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Αν πάντως μετά την κλήρωση μου έλεγαν ότι με Χ στο τελευταίο παιχνίδι, έστω μέσα στην Ολλανδία, θα έπαιρνα την Τρίτη θέση του ομίλου, θα ήμουν more than happy.

Νομίζω όλοι αλλά μας δόθηκαν 2-3 ευκαιρίες στον όμιλο να είμαστε ήδη 3οι και να πηγαίναμε στο Άμστερνταμ για τουρισμό. Ενδεικτική η φάση του Γιονσον πιο πολύ. Θα είχε σχολάσει η φάση από νωρίς. Τώρα δεν εξαρτάται μόνο από εμάς, πρόκειται για ένα έτσι και αλλιώς παρά πολύ δύσκολο παιχνίδι.

Πάντως σκέφτομαι και εγώ τι συναισθήματα είχα όταν είδα την κλήρωση και τι τώρα και αυτό είναι κάτι που η ομάδα πρέπει να το πιστωθεί. Όταν όλοι έλεγαν θαύμα να πάρεις και βαθμό ο προπονητής και οι παίκτες όχι μόνο το πίστεψαν αλλά μας έφεραν μια ισοπαλία μακριά από την πρόκριση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα.. Επεσες για να μην κάνεις ότι ο αλασκουζος και με εξαίρεση ένα πρωτάθλημα που πήρες και μόνο συγνώμη δεν ζήτησες.. δεν είχες άλλη διαφορά.

Δεν είναι λοιπόν η πεσάδα per se. Αν είχες θέματα ήταν γιατί επέτρεψες/επέλεξες για πάνω απο τα 2 χρόνια της πεσάδας να είσαι χαμηλής δυναμικότητας ομάδα

ο αλαφουζος ειναι 10 χρονια  στον βαζελο χοντρικα ? πηρε 2 κυπελλα ο βαζελος 

απο την πεσαδα εχουν περασει 10 χρονια εχεις παρει 2 πρωταθληματα 2 κυπελλα εχεις ιδιοκτητο γηπεδο 2 σκαλες πανω απο του βαζελου προπονητικο κεντρο δεν χρωστας πουθενα ισα ισα που βγαζεις κερδη.

το μοναδικο μου θεμα ειναι οτι επρεπε να εχω 2 κυπελλα ακομα γιατι τα 2 μου τα κλεψανε στα ισια 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

ο αλαφουζος ειναι 10 χρονια  στον βαζελο χοντρικα ? πηρε 2 κυπελλα ο βαζελος 

απο την πεσαδα εχουν περασει 10 χρονια εχεις παρει 2 πρωταθληματα 2 κυπελλα εχεις ιδιοκτητο γηπεδο 2 σκαλες πανω απο του βαζελου προπονητικο κεντρο δεν χρωστας πουθενα ισα ισα που βγαζεις κερδη.

το μοναδικο μου θεμα ειναι οτι επρεπε να εχω 2 κυπελλα ακομα γιατι τα 2 μου τα κλεψανε στα ισια 

Μετράς λάθος, που σε συμφέρει.. Μιλάω για τη 10τία 2012-21

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×