Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ΑΡΗΣ (13η αγ.): 04/12/23, 21:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμειδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, felman said:

Aftoi oi diaforoi typoi sthn 6 pou fevgane apo to 85 ti fash? Fantasteite na kerdizame kai 3-0

Για πολλές ευχουλες στην 6.

Συνθημα κανείς, μιρλα από το πρώτο λεπτό.

Μου ανεβαζουν την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Highlight h efkairia Gacinovic pou thn esteile sthn Nea Ionia.

Monos tou xoris piesh, teleia thesh, xrono na skeftei kai stromenh bala brosta tou.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Για πολλές ευχουλες στην 6.

Συνθημα κανείς, μιρλα από το πρώτο λεπτό.

Μου ανεβαζουν την πίεση.

Ti malakes einai aftoi ekei sthn 6. Den eixa ksanapaei... Popcorn kai sandwich galopoula tyri sto hmixrono me nero, patatakia barbecue kserosfyri....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

Ti malakes einai aftoi ekei sthn 6. Den eixa ksanapaei... Popcorn kai sandwich galopoula tyri sto hmixrono me nero, patatakia barbecue kserosfyri....

Σε ποια θύρα μπήκε το γκολ δεν μας είπες.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mporat said:

Επίσης, γίνεται να μπει default Μανταλος ο Μανταλος για μένα;  Αυτό το κλικ που κάνω κάθε φορά κοντεύει να σπάσει την οθόνη του ταμπλετ από το μίσος.

Να γυρίσεις την οθόνη στο τάμπλετ και από την άλλη μεριά. Θα διαρκέσει περισσότερο. Επίσης κάνε σκρολ απ και σκρολ ντάουν για να το πατάς σε διαφορετικά σημεία. Κρίμα το τάμπλετ.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Επισης ειμαστε μονο ενα γκολ διαφορα στην καλυτερη αμυνα απο το ζελα

Κ μαλλον χωρις να μετρανε το 1 γκολ που φαγανε απο γαυρο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κάποια σχόλια:

  • Πολλές επιθέσεις έχει καταστρέψει ο Γκατσίνοβιτς. Θέλει μεγαλύτερη ηρεμία και απλότητα όταν μπαίνει στην περιοχή. Αγχώνεται για κάποιο λόγο και κάνει λάθη, κάτι που δε συνέβαινε παλιά. Δεν υπάρχει πίεση πάντως από τους οπαδούς προς τον Γκάτσι.
  • Συγκεκριμένοι παίκτες συστηματικά φοβούνται την κάθετη πάσα, όπως ο Σιμάνσκι, ο Ρότα, τα στόπερ. Αυτό δε συνέβαινε τόσο πέρυσι, με αποτέλεσμα να γινόμαστε προβλέψιμοι από τους παίκτες αυτούς και ο αντίπαλος να πιέζει καλύτερα. Ειδικά όταν υπάρχει ανάπτυξη από πίσω, αυτός ο τομέας πρέπει να βελτιωθεί και να σπάμε το πρέσινγκ καλύτερα.
  • Πάρα πολλές σέντρες χωρίς λόγο και πολύ λίγα σουτ εκτός περιοχής. Στο μοναδικό σουτ εκτός περιοχής που σήμερα αποπειράθηκε ο Μάνταλος, η μπάλα πήγε στο δοκάρι. Οι αντίπαλοι δεν τα περιμένουν τα σουτ εκτός περιοχής, και κοιτούν να κλείνουν την πάσα, οπότε μας κλείνουν περισσότερο. Πρέπει να κάνουμε περισσότερα σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο Τσούμπερ, που συνήθως τα προσπαθεί, πρέπει να τα βελτιώσει σημαντικά, γιατί τα τελευταία του σουτ είναι μέτρια.

Κατά τ' άλλα η ομάδα σίγουρα θα ρολάρει περισσότερο με Γκαρσία / Αραούχο / Γιόνσον και στη συνέχεια Φερνάντες. Περιμένουμε με αισιοδοξία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για τον κοσμο που λετε, ενω ηταν καλος γενικα, κλασσικα δε μου αρεσε που στο τέλος του ματς κι ενω υπηρχε το σχετικό αγχος δινανε στο πεταλο το παρανοω παρανοω. Το χειρότερο μου ομως ηταν το εντονο βουητο, σχεδον αποδοκιμασία, σε ενα λαθος του Μουκουντι προς το τέλος. Δηλαδη ημαρτον ρε μαλακες, στηριξη χρειαζεται σε αυτο το σημείο, κουρασμενη ηταν η ομαδα, κερδίζει δυσκολα κι εκανε ενα λαθος ενας εκ των κορυφαιων. 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

ο Πέτρος ο Μάνταλος στα ματς με Μπράιτον και Άρη έχει την ασίστ στον Γκατσίνοβιτς που φυσικά σούταρε κέντρο, τη σουτάρα χθες που φυσικά κάπως έβγαλε ο Κουέστα και το δοκάρι και το καλό κόρνερ στον Βίντα που κατέληξε σε γκολ. Επομένως τη δουλειά του την έκανε. Τώρα αν εμείς λόγω τραυματισμών και μαξιμαλιστικών στόχων για τους υπόλοιπους κατά την κατάρτιση του ρόστερ (ότι θα βγάλει δηλαδή ο Πινέδα και ο Σιμάνσκι και ο Γιόνσον περίπου 50 ματς) έχουμε καταλήξει σε 20 ματς βασικός ως τον Δεκέμβρη Μάνταλος , ε είναι προφανές ότι δεν είναι δικό του φταίξιμο. Οι Τσούμπερ, Μάνταλος, Πινέδα, Σιμάνσκι κοντεύουν να σκάσουν.  Τέλος πάντων, πολύ σημαντική νίκη, βγαίνουμε σχετικά στεγνοί από την φθινοπωρινή καταιγίδα ματς, τραυματισμών, κούρασης κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, moukie said:

Για τον κοσμο που λετε, ενω ηταν καλος γενικα, κλασσικα δε μου αρεσε που στο τέλος του ματς κι ενω υπηρχε το σχετικό αγχος δινανε στο πεταλο το παρανοω παρανοω. Το χειρότερο μου ομως ηταν το εντονο βουητο, σχεδον αποδοκιμασία, σε ενα λαθος του Μουκουντι προς το τέλος. Δηλαδη ημαρτον ρε μαλακες, στηριξη χρειαζεται σε αυτο το σημείο, κουρασμενη ηταν η ομαδα, κερδίζει δυσκολα κι εκανε ενα λαθος ενας εκ των κορυφαιων. 

Δεν νομίζω να ήταν αποδοκιμασία στον Μουκουντι προσωπικά, αλλά αγανάκτηση συνολικά  για τις μαλακίες που έκαναν για κάνα 5λεπτο στην άμυνα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιο παράπονο χθες γενικά από την ομάδα, εκτός ίσως από τον Gacinovic. μου άρεσαν πολύ και ο vida και mukudi και ας έκανε το λάθος, o simanski καλός απλά δεν γίνεται να συνεχίσει αυτό το πράγμα χωρίς σέντερ φορ,  ταλαιπωρούμε και το Tzuber χωρίς λόγο, ο μάνταλος σαν βασικός δεν παίζει καλά ... το βρίσκω λάθος .... από κει και πέρα δεδομένο το ότι με τις απουσίες συνεχίζουμε και είμαστε έτσι κοντά θεωρώ ότι σε νορμάλ συνθήκες το πρωτάθλημα θα το πάρουμε αέρα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα που σε κάθε ματς έχει 4-5 απώλειες. Αν μειωθούν στις 2 δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε από Μάρτη και μετά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BillR21 said:

Ο βιντα είναι πρώτος σκόρερ της ομάδας προς το παρόν;

Αν λες για όλες τις διοργανώσεις νομίζω Αραούχο.

Στο πρωτάθλημα ο Βίντα 2 δεν έχει;

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

ZINI :

Δηλώνω παρών..

Παρων στο αγχος και στις κακες επιλογες..

Δυστυχως θελει πολυ δουλεια...στο μυαλό....αν διαθετει...

Η ομαδα θελει μεταγραφες-ξεκουραση-επιστροφες των τραυματιων....και φορμαρισμα πολλων παικτων που λογικα εχει προγραμματιστει για τα πλεη/οφ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Navas said:

Αν λες για όλες τις διοργανώσεις νομίζω Αραούχο.

Στο πρωτάθλημα ο Βίντα 2 δεν έχει;

Για όλες λέω ναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ας κέρδιζαν οι άλλοι τον -σχετικα αξιόμαχο αυτές τις βδομαδες- Ρουλη χωρίς τους αντίστοιχους Γκαρσια-Αραουχο-Γιονσον και συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να πιστευω ( πριν την 4αρα στον θρηνο ) , οτι αντιπαλος μας στο πρωτάθλημα ειναι ο γάβρος του βορρά. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×