Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ΑΡΗΣ (13η αγ.): 04/12/23, 21:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμειδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ζίνι
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

37 minutes ago, AG21 said:

 Ας βάλουν 28 29 30 μια αγωνιστική 

Κυρίως οι ξένοι γνωρίζουν από πριν ότι τότε έχει κενό και πάνε σπίτια τους 2-3 μέρες εκεί ανάμεσα. Δεν το βλέπω καθόλου πιθανό αυτό το σενάριο.

Για την ΑΕΚ γνώμη μου αυτή η αναβολή δεν είναι καλή (εννοείται συμφωνώ με διαιτητές στο δια ταύτα) ειδικά όταν θες να εντάξεις παίκτες την Κυριακή στο Αγρίνιο ενόψει Άγιαξ και κυρίως να πάρει χρόνο Γκαρσία, Γιονσον και την καλή ψυχολογία με ένα διπλό πριν πας Άμστερνταμ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bladerunner21 said:

 

05:09 Πέτρος λαμπρός μας οδηγεί στην κούπα!

Τραγουδάει αμέριμνος "...και ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ θα πάρουμε ξανά..."

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Charis said:

05:09 Πέτρος λαμπρός μας οδηγεί στην κούπα!

Τραγουδάει αμέριμνος "...και ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ θα πάρουμε ξανά..."

Γλυκιά εικόνα. Εγώ έχω μαλακώσει με τον Μάνταλο πολύ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charis said:

05:09 Πέτρος λαμπρός μας οδηγεί στην κούπα!

Τραγουδάει αμέριμνος "...και ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ θα πάρουμε ξανά..."

🤮

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να επαιζε όλα τα χρόνια ετσι ο Μάνταλος όπως με Αλμειδα. Το θέμα είναι ότι και η ομάδα και ο ίδιος, θεώρησαν ότι είναι κάτι περισσότερο από αυτό που είναι στην πραγματικότητα. Ένας καλός παίχτης, όχι για βασικός σε πρωταθληματικη ομάδα, αλλά ένας παίχτης που μπορεί να δίνει πολύτιμες λύσεις από τον πάγκο, ως αλλαγή. Σε καμία περίπτωση αρχηγός και μπροστάρης. Δεν έχει το ειδικο βάρος
 

Ναι είχε 2 χιαστούς, αλλά δεν δούλεψε, ήταν εγωιστής και υπήρξε και κλικαδορος ως το αγαπημένο παιδί του προέδρου. Όταν συνειδητοποίησε ότι δεν μπορεί να κοροϊδεύει για πάντα, έβαλε τα πάντα σε δεύτερη μοίρα και έγινε χρήσιμος για την ομάδα. Εμένα δεν με ενοχλεί από πέρυσι. Και όσο δεν με ενοχλεί είμαι οκ. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Skepastos said:

Μακάρι να επαιζε όλα τα χρόνια ετσι ο Μάνταλος όπως με Αλμειδα. Το θέμα είναι ότι και η ομάδα και ο ίδιος, θεώρησαν ότι είναι κάτι περισσότερο από αυτό που είναι στην πραγματικότητα. Ένας καλός παίχτης, όχι για βασικός σε πρωταθληματικη ομάδα, αλλά ένας παίχτης που μπορεί να δίνει πολύτιμες λύσεις από τον πάγκο, ως αλλαγή. Σε καμία περίπτωση αρχηγός και μπροστάρης. Δεν έχει το ειδικο βάρος
 

Ναι είχε 2 χιαστούς, αλλά δεν δούλεψε, ήταν εγωιστής και υπήρξε και κλικαδορος ως το αγαπημένο παιδί του προέδρου. Όταν συνειδητοποίησε ότι δεν μπορεί να κοροϊδεύει για πάντα, έβαλε τα πάντα σε δεύτερη μοίρα και έγινε χρήσιμος για την ομάδα. Εμένα δεν με ενοχλεί από πέρυσι. Και όσο δεν με ενοχλεί είμαι οκ. 

Ο χρησταρος Σκεπαστός ότι λέει για Μανταλο ισχύει και το προσυπογράφω

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, TheNarrator said:

800k περ ανουμ για αυτο, σορρι, του ματς. Κλασσικη περιπτωση Φουλη.

Άμα θέλει να τα δίνει ο Μελισσανίδης επειδή τον γουστάρει δεν με νοιάζει όσο φέρνει Βιντα, Αραουχο, Πόνσε, Γκατσινοβιτς, Γιονσον, Πινεδα κλπ κλπ…Όσο του έδινε 800 και η ομάδα ήταν στην πείνα είχα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση και η γνώμη καθενός για τον Μανταλο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία καθώς θεωρώ δεδομένο ότι θα "συνταξιοδοτηθει" στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelos said:

Η συζήτηση και η γνώμη καθενός για τον Μανταλο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία καθώς θεωρώ δεδομένο ότι θα "συνταξιοδοτηθει" στην ΑΕΚ.

Εχει πολλά κεφάλαια ακονα το βιβλιο Μανταλος.

Το ταμείο θα γινει οταν ολοκληρωθουν τα κεφάλαια:

Στελεχος, Ακαδημίες, Τεχνικος Διευθυντής, Προπονητής και Προεδρος.

50 χρόνια στην μαπα θα τον τρώμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι ο Μανταλος εχει παρει συνεχομενα ματς βασικος λογω της απουσιας κυριως του Γιονσον αλλα και του Αραουχο.  Με την απουσία του Γιονσον χρειαζεται ακομη ενα χαφ να κυκλοφορεί στο κεντρο και να γυρίζει λιγο πιο πίσω για να υπαρχει ισορροπία. Αν θεωρειτε οτι μπορει να το κανει ο Πισαρο αυτο ως βασικος εγω δεν το εχω δει μεχρι στιγμης. Ο Τσουμπερ επισης δε νομιζω οτι μπορει να παιξει αυτο το ρολο χωρις καλυψη απο δυο αμυντικα χαφ, ειδικα στα δυσκολοτερα ματς. 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, moukie said:

Εγω θεωρω οτι ο Μανταλος εχει παρει συνεχομενα ματς βασικος λογω της απουσιας κυριως του Γιονσον αλλα και του Αραουχο.  Με την απουσία του Γιονσον χρειαζεται ακομη ενα χαφ να κυκλοφορεί στο κεντρο και να γυρίζει λιγο πιο πίσω για να υπαρχει ισορροπία. Αν θεωρειτε οτι μπορει να το κανει ο Πισαρο αυτο ως βασικος εγω δεν το εχω δει μεχρι στιγμης. Ο Τσουμπερ επισης δε νομιζω οτι μπορει να παιξει αυτο το ρολο χωρις καλυψη απο δυο αμυντικα χαφ, ειδικα στα δυσκολοτερα ματς. 

Παίζει πολύ αυτό που λες..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, agelos said:

Η συζήτηση και η γνώμη καθενός για τον Μανταλο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία καθώς θεωρώ δεδομένο ότι θα "συνταξιοδοτηθει" στην ΑΕΚ.

Κι εγώ το θεωρώ δεδομένο ότι θα πάθω ανακοπή και θα πεθάνω στο γήπεδο βριζοντας τον σε όποιο πόστο κι αν είναι. Αν φύγει θα φαρμακωθω.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωσή μου. Ο Μάνταλος έχει εξαιρετικές τοποθετήσεις και αντίληψη των φάσεων όταν η ομάδα είναι στην επίθεση. Βοηθάει να μπαίνει η μπάλα στην περιοχή. Τα προβλήματα και στον ίδιο και στην ομάδα τα δημιουργεί η προσπάθεια κάποιων (γνωστών και μη εξαιρετέων) να  τον αναδείξουν σε ίνδαλμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τον ήσυχο ρε μάγκες, ούτε γκόμενα να σας είχε φάει. Ειλικρινά έλεος κάθε τρεις και λίγο.

  • Δικεφαλάκι 13
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, TheNarrator said:

το επος ξερεις ποιο ειναι? οτι αν η ΑΕΚ κανει φετος ενα νταμπλ μπακ του μπακ, ο Μανταλος παει για το πιο επιτυχημενο Ελληνα παικτη στην Ιστορια της ΑΕΚ. Στο τελος θα τον βαλουνε κ διπλα σε ανθρωπους οπως ο Τσαρτας κ ο Σαβεβσκι. Αυτον. 

Στο τελος της σεζον θα ειναι ο 3ος παικτης σε συμμετοχες ολων των εποχων μοναχα πιο κατω απο Τονι κ μανωλα. Και αν μεινει 2 χρονια ακομα, μεχρι την ....συνταξη, τοτε παμε ανετοτατα να γινει νο1 παικτης σε συμμετοχες. 

image.png.14562fb26587c9e4bd3046e2899a6455.png

Πάντως οι σχεδόν 100 ασσίστ είναι εντυπωσιακό νούμερο . Παίζει να είναι ο all time leader σε αυτή τη κατηγορία . 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AG21 said:

Πάντως οι σχεδόν 100 ασσίστ είναι εντυπωσιακό νούμερο . Παίζει να είναι ο all time leader σε αυτή τη κατηγορία . 

Δεν ειναι τυχαιο οτι τον φωναζουν Mr Assist.

Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι τον φωναζουν και ....

Edited by Stylianopoulos
ηρεμααααα
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AG21 said:

Πάντως οι σχεδόν 100 ασσίστ είναι εντυπωσιακό νούμερο . Παίζει να είναι ο all time leader σε αυτή τη κατηγορία

Συγγνώμη αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά. Πόσο πιθανό θεωρείτε ο Τόνι να έχει μόλις 2 (ΔΥΟ) ασσίστ σε 436 παιγνίδια? Μάλλον δεν υπήρχε καταγραφή.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pappous said:

Συγγνώμη αλλά κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά. Πόσο πιθανό θεωρείτε ο Τόνι να έχει μόλις 2 (ΔΥΟ) ασσίστ σε 436 παιγνίδια? Μάλλον δεν υπήρχε καταγραφή.

το πιθανοτερο ειναι οτι δεν εχουν στατιστικα για τις ασιστ τοτε 

 

Link to comment
Share on other sites

ο μανταλος γεμιζει την αναγκη του ΑΕΚτζη (το ιδιο κανουμε και οι αλλοι των αλλων ομαδων) να εχει καποιων να μπινελικωνει να ριχνει το αναθεμα να ριχνει πανω του τα αρνητικα για να ξεσπασει, παντα πρεπει να υπαρχει ενας τετοιος και παντα υπαρχει διαχρονικα, ακομα και αν δεν φταιει θα πρεπει να φαει το αναθεμα ποσο μαλλον αν εχει ευθυνη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, οι ασιστ άρχισαν να μετριούνται από την δημιουργία της superleague και μετά δλδ από το 2006 και μετά. Οι 2 καταγεγραμμένες του Toni θα ποντάρω ότι είναι στην ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή καρτέλα... η στατιστική μίλησε... ο Μάνταλος, λοιπόν, ισάξιος αν όχι καλύτερος του Σαβέφσκυ... just the facts...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×