Jump to content

Ajax - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 6η αγ.): 14/12/23, 22:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

59 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πισάρο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Πισάρο
    • Γιόνσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε κρεμασε το τερμα με αυτα τα 2 φτηνα λαθη.

Ο αγιαξ ηταν πολυ καλος και στα 2 μεταξυ μας.

Ενα παιχνιδι επρεπε να νικησεις. Αυτο με τη μπραιτον εδω. Βαση εικονας.

Πολυ δυσκολος ομιλος καναμε οτι μπορουσαμε. Και τα λαθη κοστισαν.

Τακτικα χθες θα πρεπε στον αξονα να υπηρχαν αλλοι που μαρκαρουν. Τεραστιες απωλειες αραουχο πινεδα

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

8 ψήφοι για ΜΒΠ ο Μάνταλος; Σοβαρά τώρα;

Όποτε γίνεται αλλαγή τον χειροκροτει σχεδόν όλο το γήπεδο. Τι ψάχνεις τώρα; Ο τύπος χθες έπαιξε μάλλον αναγκαστικά και ήταν αυτός που έβλεπε τα τρένα να περνούν. Τέιλορ, Χλινσον και Ταχιροβιτς δεν πρέπει να τους είδε πώς είναι στη φάτσα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι ελεεινο ότι μπαίνουμε στο 2024 κι ο Μανταλος είναι αναντικαταστατος. Ποια πρόοδο ψάχνετε; Παρηγοριά στον άρρωστο είναι τα καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

MVP Ρότα . Το παιδί τα έδωσε όλα και αμυντικά και επιθετικά . Μέχρι ασσίστ στο τσούμπερ πήγε να δώσει ενω πίσω έκοψε πολλά και έκανε και το σπρίντ στο γκόλ που γλιτώσαμε 

Κακό γιατι δεν του βγήκε η επιλογή να αφήσει το κέντρο με ένα αμυντικό χάφ

Μάνταλος Αθανασιάδης χωρίς σχολια 

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα προοδο εχει η ομαδα και στον τροπο που παιζει και στην νοοτροπια της, χρειαζεται πολυ δουλεια ακομα και καλυτερους παιχτες για να φτασει εκει που την ονειρευομαστε

αλλα ημαρτον με τους μηδενισμους κατανταει αηδια 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο ψύχραιμα σήμερα θα πω ότι η ομάδα φάνηκε μπουρδελο γιατί επηρεάστηκε - χαλαστηκε από τα γκολ που ρούφαγε ο άλλος πίσω. Ξεκινάς στο 5-6 και τρως αυτό το αστείο, καπάκι κανεις την ισοφάριση και λίγο πιο μετά έχεις την ευκαιρία να μπεις μπροστά με αυτό που βγαζει το τέρμα τους στο σουτ του Τσουμπερ. 2 φάσεις μετά περνάνε αυτοί μπροστά με ένα διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχης που είναι δυνατό, αλλά περνάει κάτω από τα χέρια του. Πάνε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο, η ομάδα βγαίνει και τουλαχιστον εμένα μου δείχνει ότι έχει μπει καλά και το πιστεύει. Μέχρι που γίνεται το 1-3. Σοβαρά τώρα πως να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου αν είσαι ποδοσφαιριστής; Αφού ότι πας να κανεις μπροστά στο γαμαει ο άλλος πίσω; Εδώ αγανακτήσαμε εμείς που το βλέπαμε στην τηλεόραση. Δεν ξέρω, μετά από αυτό όλες οι κινήσεις των παιχτών μου φάνηκαν νευρικές και βεβιασμένες. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

μια χαρα προοδο εχει η ομαδα και στον τροπο που παιζει και στην νοοτροπια της, χρειαζεται πολυ δουλεια ακομα και καλυτερους παιχτες για να φτασει εκει που την ονειρευομαστε

αλλα ημαρτον με τους μηδενισμους κατανταει αηδια 

Δεν είμαι από αυτούς που μηδενίζουν την ομάδα, οπότε δεν το παίρνω πάνω μου. Αλλά παρακολουθώ Α.Ε.Κ. 36-37 χρόνια, την πρόοδο να την δω όσο θα ζώ έτσι; Να την χέσω αν θα έχω γίνει στάχτη.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Δεν είμαι από αυτούς που μηδενίζουν την ομάδα, οπότε δεν το παίρνω πάνω μου. Αλλά παρακολουθώ Α.Ε.Κ. 36-37 χρόνια, την πρόοδο να την δω όσο θα ζώ έτσι; Να την χέσω αν θα έχω γίνει στάχτη.

αμα δεν βλεπεις προοδο απο την ΑΕΚ της τελευταιας 10ετιας (δεν παω πιο πισω γιατι θα με πιασουν τα γελια) Σπυρο μου να το κοιταξεις 

με ολο το σεβασμο πιες 2 μπυρες χαλαρωσε και δες την μεγαλη εικονα απο εκει που ησουν ανυπαρκτος εδω και 5 χρονια παντου σημερα αναθεματιζεις επειδη λογω δικων σου λαθων και διαιτητικων αποφασεων εμεινες εκτος απο τον πιο δυσκολο ομιλο που ειχε ποτε ελληνικη ομαδα στο γιουροπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

αμα δεν βλεπεις προοδο απο την ΑΕΚ της τελευταιας 10ετιας (δεν παω πιο πισω γιατι θα με πιασουν τα γελια) Σπυρο μου να το κοιταξεις 

με ολο το σεβασμο πιες 2 μπυρες χαλαρωσε και δες την μεγαλη εικονα απο εκει που ησουν ανυπαρκτος εδω και 5 χρονια παντου σημερα αναθεματιζεις επειδη λογω δικων σου λαθων και διαιτητικων αποφασεων εμεινες εκτος απο τον πιο δυσκολο ομιλο που ειχε ποτε ελληνικη ομαδα στο γιουροπα.

Ακριβώς επειδή βλέπω την μεγάλη εικόνα γι' αυτό μουρμουράω. Τι μουρμουράω, θέλω να τα γαμήσω όλα από εχθές το βράδυ. Η μεγάλη εικόνα λέει, ότι όπως έγραψα μετά από 36-37 χρόνια ενασχολίας με την ομάδα, ακόμα περιμένω το μπαμ. Δεν γίνεται, δικαιολογίες πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν, αλλά δεν είναι για winner τύπους αυτές. Να κάνω υπομονή, θα παίξουμε μέσα σε 5 χρόνια ημιτελικό ευρωπαϊκού κυπέλλου; Αλλιώς τι, άντε πάω να ανοίξω τόπκ με κάποιον παναιτωλικό... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

Την παλευεις ρε φιλε? Σοβαρα τωρα μην πω τιποτα χοντρα τωρα

Γιατί να πεις χοντρά ρε φίλε, την καζούρα την επιθυμείς μονοπατα?

Η ομάδα δεν άξιζε κάτι περισσότερο από τον όμιλο και δικαίως αποκλείστηκε.

Πλέον έχουν μείνει οι εγχώριοι στόχοι και δεν χωρούν δικαιολογίες.

Για την Ευρώπη, χρειαζόμαστε ποιοτική αναβάθμιση σε αρκετές θέσεις, η οποία θεωρώ ότι θα γίνει το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Ποια από τις πολλές ΑΕΚ του Χιμενεθ; Ρωταω γιατι παρουσίασε διαφορες version.

Ε οκ αυτή που πηρε το πρωταθλημα . Τις άλλες φορές το ρόστερ ήταν παρα πολυ χαμηλού επιπέδου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ακριβώς επειδή βλέπω την μεγάλη εικόνα γι' αυτό μουρμουράω. Τι μουρμουράω, θέλω να τα γαμήσω όλα από εχθές το βράδυ. Η μεγάλη εικόνα λέει, ότι όπως έγραψα μετά από 36-37 χρόνια ενασχολίας με την ομάδα, ακόμα περιμένω το μπαμ. Δεν γίνεται, δικαιολογίες πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν, αλλά δεν είναι για winner τύπους αυτές. Να κάνω υπομονή, θα παίξουμε μέσα σε 5 χρόνια ημιτελικό ευρωπαϊκού κυπέλλου; Αλλιώς τι, άντε πάω να ανοίξω τόπκ με κάποιον παναιτωλικό... 

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα οι πιθανοτητες να δεις ευρωπαικο ημιτελικο ειναι ελαχιστες και ειναι ελαχιστες απο την στιγμη που συα ευρωπαικα κυπελλα πλεον παιζουν τοσες αγγλικες - γαλλικες - ισπανικες - ιταλικες - γαλλικες κτλπ

εγω βλεπω το τι ποδοσφαιρο παιζει η ΑΕΚ εμενα με ικανοποιει αν αυτο ιδανικα θα συνδιαστει με αποτελεσματα στην Ευρωπη ειναι ευχης εργον αλλα ονειρα για ημιτελικους και τελικους οταν πριν 2 χρονια με απεκλειε η Βελεζ και πριν ενα χρονο δεν επαιζα καν ευρωπη ακομα δεν κανω.

Καλως τα κανεις αλλα ζητας να γινουν αλματα ενω η ΑΕΚ μεχρι περσι ειχε ξεχασει να περπαταει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα οι πιθανοτητες να δεις ευρωπαικο ημιτελικο ειναι ελαχιστες και ειναι ελαχιστες απο την στιγμη που συα ευρωπαικα κυπελλα πλεον παιζουν τοσες αγγλικες - γαλλικες - ισπανικες - ιταλικες - γαλλικες κτλπ

εγω βλεπω το τι ποδοσφαιρο παιζει η ΑΕΚ εμενα με ικανοποιει αν αυτο ιδανικα θα συνδιαστει με αποτελεσματα στην Ευρωπη ειναι ευχης εργον αλλα ονειρα για ημιτελικους και τελικους οταν πριν 2 χρονια με απεκλειε η Βελεζ και πριν ενα χρονο δεν επαιζα καν ευρωπη ακομα δεν κανω.

Καλως τα κανεις αλλα ζητας να γινουν αλματα ενω η ΑΕΚ μεχρι περσι ειχε ξεχασει να περπαταει 

Οκέι, παρακολουθούμε για άλλον λόγο Α.Ε.Κ., δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Ακριβώς επειδή βλέπω την μεγάλη εικόνα γι' αυτό μουρμουράω. Τι μουρμουράω, θέλω να τα γαμήσω όλα από εχθές το βράδυ. Η μεγάλη εικόνα λέει, ότι όπως έγραψα μετά από 36-37 χρόνια ενασχολίας με την ομάδα, ακόμα περιμένω το μπαμ. Δεν γίνεται, δικαιολογίες πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν, αλλά δεν είναι για winner τύπους αυτές. Να κάνω υπομονή, θα παίξουμε μέσα σε 5 χρόνια ημιτελικό ευρωπαϊκού κυπέλλου; Αλλιώς τι, άντε πάω να ανοίξω τόπκ με κάποιον παναιτωλικό... 

Σε όμιλο βαζελου θα είχαμε περάσει Σπύρο.

Αλλα με ομαδες δεύτερης ταχύτητας στην Ευρώπη, δεν έχουμε ακόμα " τύχη".

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, amd said:

μια χαρα προοδο εχει η ομαδα και στον τροπο που παιζει και στην νοοτροπια της, χρειαζεται πολυ δουλεια ακομα και καλυτερους παιχτες για να φτασει εκει που την ονειρευομαστε

αλλα ημαρτον με τους μηδενισμους κατανταει αηδια 

Τα ίδια λέμε πάντως, απλά εγώ το κάνω πιο συγκεκριμένο με τον Μανταλο. Την ευρωπαϊκή προοπτική δεν βλέπω ακόμα και θα έρθει μόνο με ποιοτική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο τσιτωμένοι σηκωθήκατε ή μου φαίνεται ? 

Εγώ το είχα δουλέψει στο μυαλό μου τον αποκλεισμό και πραγματικά ήθελα να γράψω εχθές ενα ΑΤΣΑΛΩΘΕΙΤΕ αλλα μετά σκέφτηκα ότι δεν ήθελαν να σας χαλάσω το κλίμα και το άφησα . 

Απο τη στιγμή που παίζαμε τη πρόκριση μέσα στην Ολλανδία πόσες πιθανότητες είχαμε να περάσουμε ? Γιατί ξεχνάμε το ποιοι είμαστε και με ποιους παίζουμε . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Οκέι, παρακολουθούμε για άλλον λόγο Α.Ε.Κ., δεν πειράζει.

γιατι να πειραζει δεν ειναι κακο να κανεις ονειρα συνηθως βεβαια παραμενουν απλα ονειρα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Σε όμιλο βαζελου θα είχαμε περάσει Σπύρο.

Αλλα με ομαδες δεύτερης ταχύτητας στην Ευρώπη, δεν έχουμε ακόμα " τύχη".

Πολλά τα ΘΑ και τα ΑΝ, Άγγελε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Πολλά τα ΘΑ και τα ΑΝ, Άγγελε.

Συμφωνώ. Ελπίζω ο οργανισμός να μη μείνει στα θα και στα αν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Λίγο τσιτωμένοι σηκωθήκατε ή μου φαίνεται ? 

 

Εγώ φουλ τσιτωμένος από εχθές το βράδυ. Άλλοι χαλιούνται με ισοπαλίες στα εγχώρια και βρίζουν θεούς και δαίμονες. Ε εγώ χαλιέμαι με αυτά, τι να κάνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

γιατι να πειραζει δεν ειναι κακο να κανεις ονειρα συνηθως βεβαια παραμενουν απλα ονειρα 

Χωρίς όνειρα δεν πας μπροστά. Κρίμα που είμαστε λίγοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Εγώ φουλ τσιτωμένος από εχθές το βράδυ. Άλλοι χαλιούνται με ισοπαλίες στα εγχώρια και βρίζουν θεούς και δαίμονες. Ε εγώ χαλιέμαι με αυτά, τι να κάνουμε.

Η πρόκριση χάθηκε στα προηγούμενα 4 ματς που στο καθένα είχες τις ευκαιρίες σου εκτός με Μαρσέιγ εντός .   Το χθεσινό ήταν διαδικαστικό και γι'αυτο πιθανών να ρίσκαρε ο Ματίας μπάς και αλλάξει το μοιραίο . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Χωρίς όνειρα δεν πας μπροστά. Κρίμα που είμαστε λίγοι.

υπαρχει ενα λεπτο οριο μεταξυ του ονειρευομαι και ειμαι φαντασιοπληκτος αυτο και το κλεινω εδω

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Η πρόκριση χάθηκε στα προηγούμενα 4 ματς που στο καθένα είχες τις ευκαιρίες σου εκτός με Μαρσέιγ εντός .   Το χθεσινό ήταν διαδικαστικό και γι'αυτο πιθανών να ρίσκαρε ο Ματίας μπάς και αλλάξει το μοιραίο . 

εγω δεν ειδα κανενα ρισκο Νικο, η ΑΕΚ με εναν τερματοφυλακα που θα εβγαζε τα βασικα χθες θα ηταν μεσα στην προκριση μεχρι το 90' 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×