Jump to content

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

49 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Σιμάνσκι
      7
    • Μήτογλου
      9
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      17
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      5
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      11
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      8
    • Μέτριο
      16
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      23
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Σιντιμπέ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Πήλιος
      5
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Πισάρο
      21
    • Τσούμπερ
      2
    • Πόνσε
      15
    • Γκατσίνοβιτς
      4
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φερνάντες
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδή μου το έκανε παράπονο ο @theoρην Κυριακή ότι σταμάτησα να κατεβάζω 11αδες λοιπόν ας το κάνω όπως θα κατέβαζα εγώ την ομάδα στο κύπελλο 

                    Κλοουν 

Ρότα.    Βιντα    Μήτογλου. Παλιός 

Ελιασον. Γαλανό. Γιονσον. Πιζάρο

      Φερνατζεζ    Πόνσε 

 

Λοιπόν 

Τέρμα οκ όσο μένει θα πρέπει να παραμείνει ζεστός για παν ενδεχόμενο και ένα κεκλισμενο στο κύπελλο είναι ευκαιρία για να μην κάνει εντελώς . Είναι ρίσκο οκ γιατί  έχει ποδοσφαιριστές με καλά σουτ και μπορεί να εξελιχθεί σε βατερλο . 

Άμυνα Σιντιμπε αποκλείεται να βγάλει 3 ματς άρα αυτός πρέπει να μείνει έξω . Ρότα αντέχει 

Καλλενς θέλει διαχείριση ενώ βιντα δεν έπαιξε με Βόλο 

Γιονσον γαλανό μονόδρομος γιατί δεν έπαιξαν τη Κυριακή 

Πιζάρο ελιασον επίσης δεν έπαιξαν

Πονσε δεδομένο αντί Γκαρσία μπας και ξεμπουκωζει ειδικά με ελιασον Πιζάρο να τον τροφοδοτούν . Βάζω Φερνάντεζ μπροστά γιατί ακόμα δεν είναι σε κατάσταση να καλύπτει ( όχι πως ήταν ποτέ ) ενώ είναι ματς ευκαιρία να βάλει κάνα γκολ με σουτ από ασσίστ η ριμπάουντ 

Η παρουσία γαλανό γιονσον θα βοηθήσει να είναι στην ίδια 11αδα Πιζάρο Φερνάντεζ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Επειδή μου το έκανε παράπονο ο @theoρην Κυριακή ότι σταμάτησα να κατεβάζω 11αδες λοιπόν ας το κάνω όπως θα κατέβαζα εγώ την ομάδα στο κύπελλο 

                    Κλοουν 

Ρότα.    Βιντα    Μήτογλου. Παλιός 

Ελιασον. Γαλανό. Γιονσον. Πιζάρο

      Φερνατζεζ    Πόνσε 

 

Λοιπόν 

Τέρμα οκ όσο μένει θα πρέπει να παραμείνει ζεστός για παν ενδεχόμενο και ένα κεκλισμενο στο κύπελλο είναι ευκαιρία για να μην κάνει εντελώς . Είναι ρίσκο οκ γιατί  έχει ποδοσφαιριστές με καλά σουτ και μπορεί να εξελιχθεί σε βατερλο . 

Άμυνα Σιντιμπε αποκλείεται να βγάλει 3 ματς άρα αυτός πρέπει να μείνει έξω . Ρότα αντέχει 

Καλλενς θέλει διαχείριση ενώ βιντα δεν έπαιξε με Βόλο 

Γιονσον γαλανό μονόδρομος γιατί δεν έπαιξαν τη Κυριακή 

Πιζάρο ελιασον επίσης δεν έπαιξαν

Πονσε δεδομένο αντί Γκαρσία μπας και ξεμπουκωζει ειδικά με ελιασον Πιζάρο να τον τροφοδοτούν . Βάζω Φερνάντεζ μπροστά γιατί ακόμα δεν είναι σε κατάσταση να καλύπτει ( όχι πως ήταν ποτέ ) ενώ είναι ματς ευκαιρία να βάλει κάνα γκολ με σουτ από ασσίστ η ριμπάουντ 

ο βιντα επαιξε βασικος με βολο Νικ

φερναντεζ 90 λεπτα δεν μπορει να βγαλει 

σιγουρα θα παιξει ο γιονσον ισως και ο γαλανο σαν χαφ απο εκει και περα γκατσινοβιτς και ελιασον η αμραμπατ αναλογα ποιον θελει βασικο για την κυριακη 

μπροστα βλεπω μεχρι και τσουμπερ γκαρσια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Τέρμα οκ όσο μένει θα πρέπει να παραμείνει ζεστός για παν ενδεχόμενο 

Ζεστά σκατά, αυτό το προτιμητέο ενδεχόμενο

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

ο βιντα επαιξε βασικος με βολο Νικ

φερναντεζ 90 λεπτα δεν μπορει να βγαλει 

σιγουρα θα παιξει ο γιονσον ισως και ο γαλανο σαν χαφ απο εκει και περα γκατσινοβιτς και ελιασον η αμραμπατ αναλογα ποιον θελει βασικο για την κυριακη 

μπροστα βλεπω μεχρι και τσουμπερ γκαρσια 

Πιζάρο δεν βλέπεις ? 

Πονσε με Πιζάρο και ελιασον στα πλάγια ίσως τροφοδοτηθεί καλύτερα . Εκτός και αν το βάλει πίσω από το φορ αλλά με γιονσον γαλανό αρχίζει και χάνει επιθετικά στη τελική . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πάντως να ρισκάρει καμία συμμετοχή η κόπωση παίκτη με το must win παιχνίδι της Κυριακής .Εκτός της κούρασης υπάρχει και ο παράγοντας διαχείρισης ρόστερ και ανοικτού ροτεισον λόγο και των πλευ οφ . Το περσινό ανοικτό ροτεισον βοήθησε στα πλευ οφ  

Ήβη πολλοί άλλωστε έχουν μαζέψει λεπτά από την Ευρώπη . 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειδα ονειρο σημερα οτι εβαλε κυριολεκτικα ολη την ΑΕΚ Β΄. 

Παρολα αυτα, σιγουρα πρεπει να κανει ροτεισιον, το μαστ γουιν ειναι τη Κυριακη, που αμα κερδισεις πειστικα τον βαζελο, τους γαμας τη ψυχολογια και βαζεις ηδη συννεφα στον Τεριμ.

Ταυτοχρονα ανεβαζεις τη δικη σου ψυχολογια, που θα εισαι πρωτος με ηδη 2 ντερμπι περασμενα. Ενω αντιστοιχα, ολοι οι υπολοιποι απο 1.

Το θεμα ομως ειναι να ερθουν και 2 παιχτες εγκαιρα, στο αριστερο μπακ και στο αριστερο εξτρεμ.

                Στανκοβιτς
Ροτα    Βιντα     Μητογλου     Πηλιος
         Γιονσον  Γαλανοπουλος
      Ελιασον Αραουχο Πισαρο
                   Πονσε

Link to comment
Share on other sites

αριστερος πλαγιος δεν θα ερθει αν δεν φυγει καποιος και μεχρι στιγμη ο σερβος ειναι βασικος και αναντικαταστατος

 

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα ξερουμε σιγουρα που ΔΕΝ θα ερθουν παιχτες, για εκει που θα ερθουν ουτε λογος

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

αριστερος πλαγιος δεν θα ερθει αν δεν φυγει καποιος και μεχρι στιγμη ο σερβος ειναι βασικος και αναντικαταστατος

 

Ουτως η αλλως θελεις γιατι πισω απ τον Σερβο δεν υπαρχει κανενας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Ουτως η αλλως θελεις γιατι πισω απ τον Σερβο δεν υπαρχει κανενας

και ο φερναντεζ εχει παιξει εκει και ο ελιασον εχει παιξει εκει 

δεν θα φερεις αλλον ακραιο αν δεν φυγει ο σερβος 

εξαλλου ο φερναντεζ αλλαγη προχθες εκει επαιξε και στον τελικο κυπελλου παλι εκει επαιξε σαν αλλαγη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Πονσε πρέπει να ξεκινήσει αύριο και να πάρει και όλο το 90λεπτο αν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

και ο φερναντεζ εχει παιξει εκει και ο ελιασον εχει παιξει εκει 

δεν θα φερεις αλλον ακραιο αν δεν φυγει ο σερβος 

εξαλλου ο φερναντεζ αλλαγη προχθες εκει επαιξε και στον τελικο κυπελλου παλι εκει επαιξε σαν αλλαγη 

Ο Ελιασον ειναι μπαλωμα κανονικα παιζει δεξια, αριστερα παιζει ακριβως επειδη δεν εχεις αλλον για οταν δεν παιζει ο γκατς.

Ο φερναντες οκ, να δουμε μονο σε τι κατασταση θα επιστρεψει.

Ουτε εγω πιστευω θα παρουμε παικτη αλλα για μενα μετα το μπακ και τον τερματοφυλακα ειναι η 3η μεγαλυτερη μας αναγκη ο αριστερος χαφ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα στην θέση υπολογίζονται οι Γκατσινοβιτς, Φερνάντες, Πισάρο και σαν λύσεις ανάγκης Πινέδα, Μάνταλος, Ελιασον. Υπερπλήρης είναι αριθμητικά, άλλο που ο Πισάρο δεν βγαίνει.

Μόνο αν φύγει ο Γκάτσι βλέπω μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Atlas21 said:

Θεωρητικα στην θέση υπολογίζονται οι Γκατσινοβιτς, Φερνάντες, Πισάρο και σαν λύσεις ανάγκης Πινέδα, Μάνταλος, Ελιασον. Υπερπλήρης είναι αριθμητικά, άλλο που ο Πισάρο δεν βγαίνει.

Μόνο αν φύγει ο Γκάτσι βλέπω μεταγραφή.

Ο Πισαρο δεν θυμαμαι εγω να εχει ξεκινησει ποτε αριστερα. Μπορει να μας ειπανε τα Μεσα οτι ηρθε να καλυψει τη θεση του αριστερου χαφ αλλα στην πραξη δεν φανηκε κατι τετοιο. Ολο στον αξονα τον βαζει ο Αλμειδα.

Οι λυσεις αναγκης εμενα δεν μου λενε κατι. Το θεμα ειναι να εισαι πληρης και να μην χρειαζεται να καταφευγεις σε λυσεις αναγκης για να καλυψεις μια θεση (εκτος οκ απο περιπτωσεις εξτριμ ατυχιας). Αλλιως οταν κοιταμε τι εχουμε στα μπακ, δεξια να υπολογιζουμε και τον Πινεδα.

Αριστερα εγω βλεπω οτι εχουμε τον Γκατς και τον Φερναντες. 2 παικτες δηλαδη αλλα ο 1 προερχεται απο πολυμηνο τραυματισμο. Δεν θεωρω οτι ειμαστε 100% καλυμμενοι προσωπικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Άρης ανακοίνωσε την αποστολή του για την πρώτη μάχη απέναντι στην ΑΕΚ στην OPAP Arena για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson (10/1, 19:30, COSMOTE SPORT 2HD, LIVE SPORT24).

Ο Μάνου Γκαρθία βρισκόταν στην αποστολή απέναντι στον ΠΑΟΚ, επιστρέφοντας μετά τη ρήξη χιαστού, ωστόσο έμεινε εκτός απέναντι στην Ένωση. Αντιθέτως μέσα είναι οι Φετφατζίδης και Ρόουζ.

Εκτός αποστολής είναι επίσης οι: Βέλεθ, Φερστρέτε, Ρουπ, Μενέντεθ, Ματαρίτα, Πάβιτσιτς, Κάρλσον, Χριστοδουλόπουλος, Δεληζήσης, Σγούρος, Κυριαζής.

Η αποστολή του Άρη: Κουέστα, Χουτεσιώτης, Οντουμπάτζο, Μοντόγια, Φεράρι, Φατόρε, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ρόουζ, Νταρίντα, Εμβοντό, Ντουκουρέ, Τζούρασεκ, Πάρδο, Σουλεϊμάνοφ, Σαμόρα, Σαβέριο, Μορόν, Φετφατζίδης, Παναγίδης Αγοραστός.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο Πισαρο δεν θυμαμαι εγω να εχει ξεκινησει ποτε αριστερα. Μπορει να μας ειπανε τα Μεσα οτι ηρθε να καλυψει τη θεση του αριστερου χαφ αλλα στην πραξη δεν φανηκε κατι τετοιο. Ολο στον αξονα τον βαζει ο Αλμειδα.

Οι λυσεις αναγκης εμενα δεν μου λενε κατι. Το θεμα ειναι να εισαι πληρης και να μην χρειαζεται να καταφευγεις σε λυσεις αναγκης για να καλυψεις μια θεση (εκτος οκ απο περιπτωσεις εξτριμ ατυχιας). Αλλιως οταν κοιταμε τι εχουμε στα μπακ, δεξια να υπολογιζουμε και τον Πινεδα.

Αριστερα εγω βλεπω οτι εχουμε τον Γκατς και τον Φερναντες. 2 παικτες δηλαδη αλλα ο 1 προερχεται απο πολυμηνο τραυματισμο. Δεν θεωρω οτι ειμαστε 100% καλυμμενοι προσωπικα.

νομιζω με σερρες στην πρεμιερα επαιξε αριστερο φτερο ο πισαρο 

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανα μια εκτίμηση για αύριο και με δεδομένο οτι ακολουθεί Παναθηναϊκός θα ήταν: 

Στάνκοβιτς

Σιντιμπε Μητογλου Καλενς Πηλιος

Γαλανόπουλος Γιονσον

Πισαρό Πινέδα Ελιασον

Πόνσε 

Επίσης οι επιλογές στον πάγκο είναι μετρημένες, δεν υπάρχουν πλην Φάν Βεερτ κανείς που να μην παίζει συνέχεια. Δύσκολα θα δούμε Φερνάντες ή Αραούχο και πετρομανταλος ήταν και σήμερα εκτός οπότε κάποια στιγμή αναγκαστικά από τους υπόλοιπους υπάρχοντες (Γκατσινοβιτς Γκαρσία Σιμανσκι Ρότα, Βίντα Αμραμπατ  Τσουμπερ) θα πρέπει να έρθουν κάποια στιγμή στο ματς.

Καλό θα είναι να προηγηθούμε νωρίς και να μην γίνει ροντέο για ευνόητους λόγους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι ο μόνος ξεκούραστος εξτρέμ είναι ο Ελιασον για καθίστε να δούμε μήπως κάνει καμία τρελα αύριο και βάλει μπροστά και Φαν Φεερτ και Πόνσε και Πισαρο αριστερά. Και κρατήσει όλα τα βαριά χαρτιά στον πάγκο Λιβαι, Τσουμπερ, Γκατσι, Αμραμπατ και Πινεδα 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κρισιμοτατο ματς με βαζελα που πλεον με Τεριμ εχει την αμυνα στο κεντρο και ειναι τρικυμια. Ο Γκαρσια πρεπει να ξεκουραστει, ακομα και αν δε κερδισουμε αυριο.

Επισης, αν δεν παρει ευκαιρια αυριο ο Πονσε, τοτε ποτε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Brom21 said:

Εγω παντως ειδα ονειρο σημερα οτι εβαλε κυριολεκτικα ολη την ΑΕΚ Β΄. 

Παρολα αυτα, σιγουρα πρεπει να κανει ροτεισιον, το μαστ γουιν ειναι τη Κυριακη, που αμα κερδισεις πειστικα τον βαζελο, τους γαμας τη ψυχολογια και βαζεις ηδη συννεφα στον Τεριμ.

Ταυτοχρονα ανεβαζεις τη δικη σου ψυχολογια, που θα εισαι πρωτος με ηδη 2 ντερμπι περασμενα. Ενω αντιστοιχα, ολοι οι υπολοιποι απο 1.

Το θεμα ομως ειναι να ερθουν και 2 παιχτες εγκαιρα, στο αριστερο μπακ και στο αριστερο εξτρεμ.

                Στανκοβιτς
Ροτα    Βιντα     Μητογλου     Πηλιος
         Γιονσον  Γαλανοπουλος
      Ελιασον Αραουχο Πισαρο
                   Πονσε

Αν αντέχουν Βιντα, Αραουχο αυτους θα έλεγα κι εγώ, όπως τα σκεφτομαι. Και αλλαγές οσοι χρειαστούν. 
Οκ υπαρχει ρίσκο, αλλά τι να κανεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ολοι σιγουροι τι θα παιξει ο Στανκοβιτς , Εγω πονταρω οτι θα δωσει ευκαιρια στον Αθανασιαδη αυριο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ειστε ολοι σιγουροι τι θα παιξει ο Στανκοβιτς , Εγω πονταρω οτι θα δωσει ευκαιρια στον Αθανασιαδη αυριο. 

Τώρα γύρισε ο Στάνκοβιτς, δύσκολο με όσα έχει κάνει ο Αθανασιάδης να παίξει αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×