Jump to content

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

56 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Ρότα
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελιάσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Ρότα
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ο Πέτρος ο Μάνταλος έλειψε πάρα πολύ από το ματς με τον Άρη, όπου θα ήταν ο μόνος παίκτης που θα τσούλαγε την μπάλα με αυτές τις μικρές πασούλες του και πιθανότατα να του έβγαινε και καμιά έμπνευση όπως στις σέρρες, τόσο κλειστά ματς , στα οποία σέρνεσαι σωματικά, απαιτούν κάποιον που βρίσκει έστω και με τις τρεις την μπάλα. Ότι φτάσαμε σωματικά και αριθμητικά βέβαια σε τέτοιο σημείο, είναι πρόβλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για τον Μιχάλη,γιατί θέλετε(?) πρωτάθλημα, γιατί ακόμα γκρινιάζουν για περισυ , γιατί θέλετε να αποδείξετε ότι είστε καλύτεροι ,γιατί δεν θα είμαστε εκεί να σας βοηθήσουμε στο πρώτο γκολ ,γιατί έχουν αβάντα από παντού , γιατί είναι ο ορισμός του ρουφιάνου,επειδή είναι γιουσουφάκια γαύρων ,Κροατών , παρακρατικών, επειδή στο κάτω κάτω αυτοί είναι και δε γίνεται αλλιώς ,ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ .

Κάι επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι έγινα κατανοητός : δεν εννοώ άνετο απόγευμα 3-0 κλπ.αλλα ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ , ολοκληρωτικά,με μίσος ,σαν τη γκόμενα που γνωρίσατε κάπου εκεί στα 20 και μισουσατε με όλο σας το είναι  αλλά ταυτόχρονα σας καύλωνε όπως καμία άλλη .

 

Το ψέμα ,η ρουφιανια,η ντροπή κι εσχάτως ο φασισμός και οι δολοφονίες . Καλό αφανισμό 

 

ΕΔΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 14
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δέκα μήνες να χάσουμε στη λίγκα (κανονική περίοδο και playoff, εντός-εκτός) σε ντέρμπι, και θα βάλω και τον αρη μέσα γιατί αισθάνομαι λαρτζ. Προφανώς οι βαθμοί μας νοιάζουν εδώ, αλλά ομολογώ ότι είναι ένα σερί που θέλω να το ξεχειλώσουμε όσο δεν πάει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Χάσαμε από οφη τον Οκτώβρη

σε ντερμπι ειπε αγαπη οχι σε απλο ματς

σε ντερμπι εχουμε να χασουμε απο το 1-3 στην Φιλαδελφεια απο τον γαυρο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κοιμήθηκα πολύ καλά, έχασα τη λέξη

Link to comment
Share on other sites

 Νικη απλή και nothing else . Οι μεγάλες ομάδες δεν βάζουν ποτε άλλες παραμέτρους.  Ουτως ή αλλιώς ουδέποτε μπήκαμε στον πειρασμό, η στην διαδικασία να πνίξουμε τον άλλον. Άσε τους άλλους να  κατέβουν με απονη ζωή ή ως πράσινοι τιμωροι . Ξέρετε πόσοι πικραμένοι κατέβηκαν στο Μπερναμπεου να γαμησουν επειδή τους έκλεψαν,  κατα τας γραφάς τους,  το κστσαρολι ? Ασχολήθηκε η Ρεαλ με τα υπόλοιπα πέρα από το να πάρει τον αγώνα.?  Καιρός για λίγη δημιουργική αλαζονεία.  Πως λεμε δημιουργικό άγχος? Καμια σχέση.  Θα μου πεις , εδω δεν το πετυχενουμε με τους μικρούς  στραβοστομηδες, θα πάμε στα βαθιά με τους μεγάλους ή μεσαίους?

Τα σερί   οι δυναστείες χτίζονται με σοβαρότητα,  πλάνα,  και επενδύσεις.  Με ολο το σεβασμό στον Μιχάλη,  το αποτέλεσμα αφορά μόνο που την ομάδα που θα κατέβει. Μακάρι να μπορούσε να γυρίσει με νίκη  ή με ήττα. Αν κάναμε συμφωνία με τον Μεγαλοδυναμο, να κάτσουμε να τον πιούμε, κιόλας.  Βασικός κανόνας της ζωής είναι οτι πρώτα το σώζεις,  μετά το κερδίζεις. Ας έχουμε κεκτημένο τη νίκη και ας κοιτάμε προς το ξεβρακωμα,   αν και οσες φορές πήγαμε να το παίξουμε πορνοσταρ με σιαλις   το κόψαμε για διαφημίσεις. 

Με χουν στοιχειώσει 2 παιχνίδια 

Η Λοκομοτιβα και η 4αρα με το Ριβαλντο . Θα ήθελα να τους πλακώσω στις σφαλιάρες και στις 2 περιπτώσεις. Στη 2η περίπτωση δεν θα με χαλούσε και μαστίγωμα με δέρμα από trex

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Duck_Season said:

οι δυναστείες χτίζονται με σοβαρότητα,  πλάνα,  και επενδύσεις.  Με ολο το σεβασμό στον Μιχάλη,  το αποτέλεσμα αφορά μόνο που την ομάδα που θα κατέβει. Μακάρι να μπορούσε να γυρίσει με νίκη  ή με ήττα. Αν κάναμε συμφωνία με τον Μεγαλοδυναμο, να κάτσουμε να τον πιούμε, κιόλας.  Βασικός κανόνας της ζωής είναι οτι πρώτα το σώζεις,  μετά το κερδίζεις. Ας έχουμε κεκτημένο τη νίκη και ας κοιτάμε προς το ξεβρακωμα,   αν και οσες φορές πήγαμε να το παίξουμε πορνοσταρ με σιαλις   το κόψαμε για διαφημίσεις. 

 

Διαφωνώ σε αυτό.

Μεγάλο κίνητρο ήταν με τη Ντιναμο και στα δύο ματς.

Ή αν θυμάσαι παλαιότερα που δεν είχαμε καλή ομάδα, παίζαμε με γαυρο ΝΦ, γίνεται ότι γίνεται στο πούλμαν των Πατρινων και μετά τις εξηγήσεις προς τους παίχτες για το τι παίχτηκε τους πήγαμε 3-0. Το ματς με τη γκολαρα του Πετκοφ.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή μου το ξέρω, αλλά σαν μικρό παιδάκι τότε πόσο είχα χαρεί εκείνη τη ναυτική απ' τη Σκεπαστή προς την 21...

Την προηγούμενη σεζόν παίζαμε τελευταία αγωνιστική στο Καραϊσκάκη το παλιό, τότε στο "αρχίδια φιέστα κάνετε" που είχαν γαμηθεί να μας ρίχνουν ναυτικές. Ε ο πουτάνας γιος που μετέδιδε εκείνο το ματς, έκανε λόγο για "καταπληκτικό σκηνικό από τους οπαδούς του Ολυμπιακού με φωτοβολίδες να διασχίζουν όλο το γήπεδο δίνοντας άλλο χρώμα στη γιορτή". Άσχετα με το πούλμαν της Πάτρας, έπρεπε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

ΑΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ

ΤΙ??? ΠΓ παναθηναικος

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο παιχνίδι, δεν έχω καλό προαίσθημα όπως και στο ματς με Άρη (για τους τζογαδόρους του π&ο έχω πει αποκλεισμός στα πέναλτι, αν θέλετε τριποντακι) πιστεύω ήττα εκτός αν εμφανιστεί η αγέλη 

Link to comment
Share on other sites

Μας βολεύει και το χ πάρα πολύ πάντως, μετά το Περιστέρι ψιλοστρώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Μας βολεύει και το χ πάρα πολύ πάντως, μετά το Περιστέρι ψιλοστρώνουμε.

Όχι, καθόλου δεν μας βολεύει το Χ γιατί οι βαζέλες προς ώρας δεν πετάνε βαθμούς αριστερά και δεξιά σε άκυρα ματς στο βαθμό που πετάς εσύ (αν και θεωρώ ότι δεν θα το ξανακάνεις). Επίσης δεν μας βολεύει γιατί η κατάσταση στη βαθμολογία είναι μπερδεμένη, δεν είμαστε εμείς κι αυτοί, είναι κι ο βου και κάποιος πιο ανασφαλής θα υπολόγιζε και τον γαύρο. Το ματς αυτό είναι εδώ και καιρό σημαδεμένο για άσσο, σαφώς δεν θα είναι καταστροφή το Χ, αλλά δεν θα είναι και καλή φάση. Οι μαλακίες στις οποίες υπέπεσες στα τελειώματα του 23, σε υποχρέωσαν να κάνεις νίκες και στα 2 ντέρμπι, στο ένα την έκανες, εγώ νομίζω ότι θα την κάνεις ακόμα πιο εύκολα σ' αυτό. Α και μην αφήνετε να σας επηρεάσει το ματς κυπέλλου, υποχρέωση έβγαλες εκεί, ο μόνος λόγος που κατέβηκες ήταν για να μη μηδενιστείς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω από πέρσυ όποπυ φέραμε 0-0 την 1η αγωνιστική των πλέι οφ και όλοι πίστευαν ότι τελείωσε το πρωτάθλημα. 

Στα ντέρμπι είναι βασικότατο να μην χάσεις, στα υπόλοιπα δεν παίζει κανέναν ρόλο αν έφερες Χ ή έχασες.

Πχ πέρσι αν ο Γκαρσία είχε βάλει την κεφαλιά στη σφαγή της Λεωφόρου και φεύγαμε με το 2-2, τα πλέι οφ θα ήταν μια ωραία βόλτα.

Επομένως το ίδιο θα πω και τώρα. Αν δεν καταφέρουμε να τους κερδίσουμε, είναι πολύ σημαντικό να μην χάσουμε. Προφανώς με τόσα παιχνδία μπροστά όλα διορθώνονται αλλά η βαρύτητα του κάθε αποτελέσματος είναι αυτή που περιέγραψα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

με ασσο καβαλα πας στην εκκλησια

με Χ ειναι σαν να μην εγινε το ματς απλα κρατας την ισοβαθμια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όχι, καθόλου δεν μας βολεύει το Χ γιατί οι βαζέλες προς ώρας δεν πετάνε βαθμούς αριστερά και δεξιά σε άκυρα ματς στο βαθμό που πετάς εσύ (αν και θεωρώ ότι δεν θα το ξανακάνεις). Επίσης δεν μας βολεύει γιατί η κατάσταση στη βαθμολογία είναι μπερδεμένη, δεν είμαστε εμείς κι αυτοί, είναι κι ο βου και κάποιος πιο ανασφαλής θα υπολόγιζε και τον γαύρο. Το ματς αυτό είναι εδώ και καιρό σημαδεμένο για άσσο, σαφώς δεν θα είναι καταστροφή το Χ, αλλά δεν θα είναι και καλή φάση. Οι μαλακίες στις οποίες υπέπεσες στα τελειώματα του 23, σε υποχρέωσαν να κάνεις νίκες και στα 2 ντέρμπι, στο ένα την έκανες, εγώ νομίζω ότι θα την κάνεις ακόμα πιο εύκολα σ' αυτό. Α και μην αφήνετε να σας επηρεάσει το ματς κυπέλλου, υποχρέωση έβγαλες εκεί, ο μόνος λόγος που κατέβηκες ήταν για να μη μηδενιστείς.

Δεν θα βγει ο υπολογισμός που μπήκε από εμάς ψυχολογικά και από τους ΑΡΔ μισθολογικά ότι δεν πειράζει θα κερδίσουμε πάνω κάτω 15 ντέρμπι. Επίσης δεν βγαίνει εύκολα και ο υπολογισμός ότι ομάδα που καταταλαιπωρείται από τραυματισμούς και έλλειψη ενέργειας , ξαφνικά σε μία εβδομάδα θα τρώει σίδερα, είμαι σίγουρος πως δεν θα τρώμε σίδερα την Κυριακή, να τους πνίξουμε δηλαδή όπως κάναμε Λεωφόρο και με ΠΑΟΚ μέσα. Ναι μεν με επιστροφές Στάνκοβιτς, Αραούχο, Λιβάι, Φερνάντεζ, Πινέδα, ξεκούραση Βίντα είμαστε πιθανώς upcoming αλλά με τίποτα δεν είμαστε εκεί. Μπετονάρουμε χ, πάμε για διπλό όλα για όλα Περιστέρι και από εκεί και μετά εμείς στρώνουμε, οι άλλοι σκοτώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Με άσο παίρνεις ψυχολογία ότι τους σκίζεις ολους και στην μέτρια φάση σου.

Τους χαλάς την δική τους ψυχολογία και τους ανοίγεις κουβέντα για την προδοσία στο Γιοβάνοβιτς και τις ικανότητες του Τούρκου και τους αφήνεις να σκούζουν μαζί με τους γαύρους.

Κάνεις τους υπόλοιπους να σε φοβούνται γιατί σε άλλο ένα ντέρμπι αρνείσαι να χάσεις.

Και πονάς τους κωλοοπαδούς τους που κουβάλησαν τους Κροάτες στην γειτονιά μας, χάσαμε το Μιχάλη και δεν άνοιξε ρουθούνι.

Μόνο νίκη θέλω, ακόμα και αν το Χ όντως δεν είναι καταστροφή. Αυτό το ματς το περίμενα από την αρχή της σεζόν και είναι τυχερές οι βαζέλες που θα γίνει με άδειες κερκίδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καλό φεγγάρι γενικά δεν είμαστε για λόγους που έχουμε πει δεκάδες φορές, πλην όμως κάθε ματς πρέπει να το αντιμετωπίζεις με τις συνθήκες που το συνοδεύουν. Με τον γαύρο είχες να παίξεις ένα do or die ματς απέναντι σε κάτι τελειωμένους, το έκανες εύκολα ή δύσκολα (όχι ιδιαίτερα δύσκολα θα πω εγώ). Τώρα παίζεις με τη βαζέλα που προσπαθούν να την κάνουν με το ζόρι ομάδα, αλλά προσωπικά όσες φορές τους βλέπω γελάω. Η διαφορά ποιότητας στις μονάδες είναι κάτι παραπάνω από σαφής, ενώ και η ΑΕΚ με τις επιστροφές που έγιναν εσχάτως είναι σε κατάσταση βελτίωσης (και προσπάθεια προσέγγισης των πραγματικών δυνατοτήτων της αλλά αυτό θέλει λίγο χρόνο). Δεν έχει κόσμο, αλλά είναι Φιλαδέλφεια που παίζει τον ρόλο του. Με λίγα λόγια, αν εξαιρέσεις τις πιθανότητες να σου στραβώσει αγωνιστικά γιατί μπάλα είναι, δεν βλέπω λόγο να μην κερδίσεις μεθαύριο. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλαφούζος έδιωξε τον Γιοβάνοβιτς και το βασικό του επιχείρημα απέναντι στον κόσμο που κατά 90% διαφωνούσε ήταν ότι μπορούσε να πάρει ντέρμπι. Το να χάσουν μεθαύριο θα έχει για αυτούς μεγαλύτερη σημασία από το αν θα πάρουν ή όχι το τρίποντο.

Link to comment
Share on other sites

οι πραγματικές μας ελπίδες για νίκη στηρίζονται στο ότι έφυγε ο Γιοβάνοβιτς, δεν μπορώ να φανταστω τι θα βλέπαμε σε ματς που τον βολεύει απόλυτα το χ και εμείς είμαστε στο 50% σωματικά και αγωνιστικά, αμφιβάλλω αν θα βλέπαμε 20 λεπτά καθαρή μπάλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης η ναζελα ειναι με πολυ πιο κουρασμενους παιχτες και με λιγοστες επιλογες απο τη μεση και μπροστα. Εξου και το Κωτσιρας χαφ προχτες.

Επιβαλλεται να τους κερδισουμε. Αν μετα ειδικα χασουν και στο Καραισκακη στο κυπελλο, ο Τεριμ θα παιξει το κεφαλι του πριν τα πλειοφφ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τερίμ μπορεί να είναι 70 χρονών, αλλά δεν είναι χθεσινός, δεν είναι τυχαίος και μπορεί να ανακατέψει την τράπουλα σε ένα παιχνίδι μέσα, κάτι που ο Γιοβάνοβιτς δεν έκανε ποτέ. 

Προσωπικά, δεν τον έχω καν αφελή να ανεβάσει ψηλά την άμυνα με τον Γκαρσία μέσα. 

Περισσότερο ικανό τον έχω, για να μην πω σίγουρο, πως θα κοιτάξει να διασφαλίσει το Χ και να κρατήσει τη διαφορά στη βαθμολογία. 

Παίζεις δε με μια ομάδα που σαφώς αμύνεται καλύτερα από το γαύρο και η δημιουργία τον τελευταίο καιρό δεν είναι το καλύτερο σημείο σου. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×