Jump to content

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

56 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Ρότα
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελιάσον
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Ρότα
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Όπως αναφέρθηκε και άνωθεν, η σπουδαιότητα δεν έχει να κάνει σχεδόν καθόλου με τους βαθμούς, αλλά στο ότι με νίκη όλοι ξέρουν ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα και κυρίως οι βαζέλες αντιλαμβάνονται μια και καλή ότι δεν τους παίρνει να ονειρεύονται κλπ. Τέλος πάντων, οπαδοί είμαστε, οι νίκες μας φτιάχνουν σε τελική ανάλυση. Ακόμα Παρασκευή...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειπα οτι λεμε το ιδιο επισης ειναι παντελως αδιαφορο τι θεωρει ο καθενας 

οταν στα υπολοιπα 18 ματς λοιπον αφου το θετεις ετσι διακυδεβονται 54 βαθμοι και η διαφορα θα ειναι 2 βαθμοι 

ειναι ασηματο αδερφε αν εσυ θες να το θεωρεις σημαντικο μπραβο σου και δεν θα σου αλλαξω γνωμη 

κανενα πρωταθλημα δεν κριθηεκ 14 γεναρη αν κερδισεις ενα ντερμπι η το φερεις Χ

Link to comment
Share on other sites

Οταν περσι το πρωταθλημα το πηρες στο νημα, τοτε η διαφορα νικης/Χ σε ντερμπι μπορει να παιξει καθοριστικο ρολο. Ποσο μαλλον φετος που 3 ομαδες ειναι που διεκδικουν το πρωταθλημα και οχι 2.

Ναι, για την τωρινη στιγμη που μιλαμε, ενα Χ παλι θα σε εχει στο -2 απο τη κορυφη. Δεν ειναι καταστροφη ΓΙΑ ΤΩΡΑ. Στο τελος ομως, μπορει να αποδειχθει καταστροφη. Ειδικα απο τη στιγμη που με μαθηματικη ακριβεια, μαλλον θα εχουμε περισσοτερες απωλειες απο τα "μικρα" ματς σε σχεση με τους αλλους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από τις ελάχιστες φορές που συμφωνώ με amd, έχει πολύ δρόμο ή σεζόν. 😁

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

εγω δεν ειπα οτι λεμε το ιδιο επισης ειναι παντελως αδιαφορο τι θεωρει ο καθενας 

οταν στα υπολοιπα 18 ματς λοιπον αφου το θετεις ετσι διακυδεβονται 54 βαθμοι και η διαφορα θα ειναι 2 βαθμοι 

ειναι ασηματο αδερφε αν εσυ θες να το θεωρεις σημαντικο μπραβο σου και δεν θα σου αλλαξω γνωμη 

κανενα πρωταθλημα δεν κριθηεκ 14 γεναρη αν κερδισεις ενα ντερμπι η το φερεις Χ

Το αν δύο βαθμοί κάνουν διαφορά εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από ΕΝΑ πράγμα: τη διαφορά του πρώτου από τον δεύτερο στο τέλος της χρονιάς. Αν είναι >2 δεν κάνει διαφορά. Αν είναι μικρότερη ή ίση κάνει. Αυτό δεν έχει να κάνει με τι θεωρώ εγώ, εκτός αν είμαι ο λουτσέσκου. Έχει να κάνει μόνο με την αριθμητική.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

All things considered πάντως που συνηθίζουμε να λέμε στην Κάτω Αχα(γ)ιά, είναι η πιο ευάλωτη κατάσταση, στην οποία βρίσκουμε τον δυσκολοκατάβλητο και δυσκοίλιο  βάζελο εδώ και 2 σαιζόν και σε περίπτωση νίκης τον αφήνουμε να πάει Καραισκάκη για κύπελλο και σε 2 βδομάδες Τούμπα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hades said:

Από τις ελάχιστες φορές που συμφωνώ με amd, έχει πολύ δρόμο ή σεζόν. 😁

Ναι ρε συ, με το "έχει δρόμο η σεζόν" νομίζω έχουν συμφωνήσει όλοι εδώ μέσα. Και με αρκετά μεγαλύτερη διαφορά του -2 το ίδιο θα λέγαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα κλείσει από καιρό εισιτήρια να γυρίσω από διακοπές γιορτών προχθές (από μπουγατσουπολη) για να μπορέσω να κατέβω σε αυτό το ματς , σύμφωνα με το ορίτζιναλ καλεντάρι. Δεν έκατσε που δεν έκατσε ημερομηνιακά, κλείσαν και τα γήπεδα. Δεν γίνεται να είναι χωρίς κόσμο αυτό το ματς. Έστω από έξω πρέπει να είναι τίγκα και η άφιξη των ναζί όπως τους αρμόζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Evolve said:

Ναι ρε συ, με το "έχει δρόμο η σεζόν" νομίζω έχουν συμφωνήσει όλοι εδώ μέσα. Και με αρκετά μεγαλύτερη διαφορά του -2 το ίδιο θα λέγαμε. 

Μα πέρσι τέτοια εποχή είμασταν στο -4 μετά τη νίκη επι της ζέλας!! Δεν το πήραμε?

Και να χάσεις μέσα στην διεκδίκηση είσαι.. όμως με νίκη τους κόβεις τα πόδια ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές έλεγε ο Τσάρλυ ότι ο Τούρκος δεν έχει βρει ακόμα σπίτι στην Ελλάδα, μένει ακόμα στο Four Seasons, ότι το συμβόλαιο του σε πρώτη φάση είναι ως το καλοκαίρι. Με νίκη και τον κάνεις να περιμένει λίγο ακόμα στο Four Seasons, μήπως αποκλειστεί και την Τετάρτη από το κύπελλο και χρειαστεί να φτιάξει ξανά βαλίτσες.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτές οι ψύχραιμες φωνές..

Κανένα πρωτάθλημα δεν κρίθηκε μετα τις κουκουνες από Σέρρες,  ή από την Κηφισιά,  τον Οφη ,ή τους Αλαφούζους την Κυριακή.  Αθροιστικά όμως αρκούν οι μισές για να το χάσεις.  Και έχουμε ήδη διαβεί τον Ρουβικωνα. Οι απώλειες των άλλων,  έχουν τόση αξια όπως το κακό φαγητό που προσφέρει ένα εστιατόριο επειδή της ίδιας ποιότητας προσφέρει και ο Μπακουλας απέναντι.  Στο εξωτικό Μοναστηριον,  έχεις την Σκύλα κσι την Χάρυβδη στον πεζόδρομο.  Επειδη ο Μπαιρακταρης προσφέρει,  αυτό που προσφέρει τέλος πάντων,  και δικαιολογεί και τον Αθανάσιο να προσφέρει το ίδιο.  Και βλέπω και Έλληνες να τρώνε ΤΤΧ τους. Ας κοιτάξουν να κερδίσουν άνευ κλοουνισμων   γιατί έχουμε και το know how πως να γαμησουμε μια χρόνια πριν γαμηθει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kami said:

Μα πέρσι τέτοια εποχή είμασταν στο -4 μετά τη νίκη επι της ζέλας!! Δεν το πήραμε?

Και να χάσεις μέσα στην διεκδίκηση είσαι.. όμως με νίκη τους κόβεις τα πόδια ψυχολογικά.

Ρε συ με πιθανότητες όμως μιλάμε, όχι με παραδόσεις και βουντού. Δεν έχει σημασία τί έγινε πέρσι, αλλά αν θέλεις σώνει και ντε να βρεις συσχετισμούς, τότε μην βλέπεις μόνο τους βαθμούς αλλά και άλλα νούμερα, επίθεση. άμυνα κλπ. Πέρσι νικάγαμε σε όλα τα πεδία της στατιστικής σχεδόν κατά κράτος και αυτό έβγαινε και στην εικόνα που βλέπαμε στο χόρτο, γι'αυτό και δεν μας τρόμαζε ούτε καν το -8, ενώ φέτος εμένα το -2 με αγχώνει.

Anyway, μπορεί να έχεις 1% πιθανότητα και να σου κάτσει ή να έχεις 99% και να το χάσεις. Ε, τις πιθανότητες σου προσπαθείς να ανεβάσεις, ώστε όταν πέσει η ζαριά να έχεις δικά σου περισσότερα νούμερα και λιγότερα οι αντίπαλοι. Νομίζω αυτό συζητάμε, το τί διαφορά θα έχει η νίκη από το Χ στις πιθανότητες να το σηκώσουμε φέτος. Σίγουρα η διαφορά δεν είναι μηδέν, αλλά είναι και αδύνατο να πούμε πόσες είναι.

Για τα της ψυχολογίας, εγώ είμαι μαζί σου. Βλέπω και από βάζελους με τους οποίους μιλάω ότι θα τους κάνει πολύ μεγάλη ζημιά ήττα από εμάς την Κυριακή. Το θέμα βέβαια δεν είναι αν θα κάνει ζημιά στους οπαδούς (ευχάριστο κι αυτό, δεν λέω), αλλά στην ομάδα τους, και σε αυτό ειλικρινά δεν έχω την παραμικρή άποψη για το πόσο και πως θα τους ακουμπήσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nf28 said:

Προχτές έλεγε ο Τσάρλυ ότι ο Τούρκος δεν έχει βρει ακόμα σπίτι στην Ελλάδα, μένει ακόμα στο Four Seasons, ότι το συμβόλαιο του σε πρώτη φάση είναι ως το καλοκαίρι. Με νίκη και τον κάνεις να περιμένει λίγο ακόμα στο Four Seasons, μήπως αποκλειστεί και την Τετάρτη από το κύπελλο και χρειαστεί να φτιάξει ξανά βαλίτσες.

Που να βρεις σπίτι με 5000 ευρώ? Ο Τσάρλι τι ενδιαφέρεται? Το ξενοδοχείο είναι διακριτικοτατο αν θελει να τον επισκεφτεί 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kami said:

Μα πέρσι τέτοια εποχή είμασταν στο -4 μετά τη νίκη επι της ζέλας!! Δεν το πήραμε?

Και να χάσεις μέσα στην διεκδίκηση είσαι.. όμως με νίκη τους κόβεις τα πόδια ψυχολογικά.

Απαγορευεται η ηττα για παρα πολλους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε ένα 20λεπτο Πέτρο για 3 φάουλ παραμύθι

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Evolve said:

Ρε συ με πιθανότητες όμως μιλάμε, όχι με παραδόσεις και βουντού. Δεν έχει σημασία τί έγινε πέρσι, αλλά αν θέλεις σώνει και ντε να βρεις συσχετισμούς, τότε μην βλέπεις μόνο τους βαθμούς αλλά και άλλα νούμερα, επίθεση. άμυνα κλπ. Πέρσι νικάγαμε σε όλα τα πεδία της στατιστικής σχεδόν κατά κράτος και αυτό έβγαινε και στην εικόνα που βλέπαμε στο χόρτο, γι'αυτό και δεν μας τρόμαζε ούτε καν το -8, ενώ φέτος εμένα το -2 με αγχώνει.

Για τα της ψυχολογίας, εγώ είμαι μαζί σου. Βλέπω και από βάζελους με τους οποίους μιλάω ότι θα τους κάνει πολύ μεγάλη ζημιά ήττα από εμάς την Κυριακή. Το θέμα βέβαια δεν είναι αν θα κάνει ζημιά στους οπαδούς (ευχάριστο κι αυτό, δεν λέω), αλλά στην ομάδα τους, και σε αυτό ειλικρινά δεν έχω την παραμικρή άποψη για το πόσο και πως θα τους ακουμπήσει.

Μα δεν μιλάω μόνο για τους οπαδούς.. Η γριά είχε υποστηρικτές και μέσα στην ομάδα, κάποιοι θα νιώσουν οτι ο πρόεδρος πυροβόλησε τα πόδια τους με αυτή την αλλαγή. Θα αρχίσει η γκρίνια απο αρδ και κόσμο που θα μεταφερθεί στο περιβάλλον της ομάδας. Θα δημιουργηθεί κακό κλίμα.. Ο πόντσι είναι ξακουστός παλιοχαρακτήρας, είναι και τούρκος.. δεν θέλει πολύ να αρχίσει το φάγωμα.

Και εγώ βλέπω ότι δεν είμαστε όπως πέρσι, θεωρώ ότι είναι επιθετικο το πρόβλημα και απλά μεταφέρεται στην άμυνα λόγω του ριψοκίνδυνου τρόπου παιχνιδιού μας.

Σε κάθε περίπτωση, είναι πολύ σημαντική η νίκη για να μην πιστέψουν οι άλλοι ότι φέτος μπορούνε. Δεν πειράζει να είμαστε στο 80% της περσινής απόδοσης αν κανένας άλλος δεν μπορεί να γίνει καλύτερος απο αυτό!!

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Brom21 said:

Παιζει ο Σιντιμπε! 

 

εμενα παντως μου εχει περασει απο το μυαλο οτι βγηκε γιατι δεν εβγαζε τρια 90λεπτα σε 1 βδομαδα και προφασιστηκε ενοχλησεις. Επειδη βεβαια δεν μπορω να το ξερω αυτο, οκ, απλα το καταθετω ως σκεψη.

οτι παιζει σχετικα καλο ειναι παντως, γιατι ο Πηλιος εδειξε οτι δεν μπορει να σταθει ουτε καν οσο ο Ροτα αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Το ματς θελει 20 χιλιαδες πηθικια γυρω γυρω απ το γηπεδο κ φωνες μεχρι να σβησει ο ηλιος

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×