Jump to content

Σκουλήκι-ΑΕΚ: Κύπελλο, Φ16, 17/01, 19:00, Cosmote TV


stavros 9-11
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μήτογλου
    • Ρότα
      0
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Πήλιος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Φαν Βέερτ
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Ρότα
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πήλιος
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
    • Φερνάντες
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

Έχουν καεί τα πόδια τους ρε γαμώ. Και αυτό το κάψιμο βγαίνει και στο νοητικό κομμάτι, το βλέπεις στον Τσούμπερ, τον Πινέδα, τον Γκάτσι (αυτός είναι καμένος Λιβάγιας βέβαια). Το έβλεπες και στον Μουκουντί. Θολό μυαλό που προέρχεται από τη σωματική κούραση, από την υπερπροσπάθεια και τη σκληρή προπόνηση.

Ρε Ματίας, τί να κάνουμε για να βοηθήσουμε; Να γυρνοβολάμε στα σπίτια τους στα νότια προάστια όλο το βράδυ για να τους κάνουμε μασάζ στις γάμπες με massage gun; Να τους κάνουμε motivational speeches;

Πέρα από την πλάκα, επειδή κάποιος είπε ότι η ομάδα ψάχνει επιστήμονα για αθλητική στατιστική ανάλυση, αν κατάλαβα καλά. Σκέφτηκα και το άλλο, η ομάδα έχει ψυχολόγο με εξειδίκευση στον αθλητισμό;

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπεις το σιδεροτυπο να λαμποκοπαει στη μοναδικη οριζοντια ριγα γαληνευεις γιατι ξερεις οτι συντομα θα ρθει πιστημονας να λυσει τα μαγια

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Toni Black said:

Μ αυτη την κινεζικη μπλουζα θα μπερδευτω αυριο κ θα νομιζω οτι ειμαστε εμεις ο ρουλης

Εκτός έδρας εμφάνιση θα βάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, amd said:

καταρχην εχεις λαθος γιατι εχεις φιλους γαυρο βαζελους 

Μαλάκες σοβαρά, πως μπορείτε να είστε φίλοι με κάποιον που δεν είναι ΑΕΚ; Δεν είχα ποτέ ούτε έναν φίλο όπως ορίζεται το πλήρες νόημα αυτής της λέξης που να είναι άλλη ομάδα. Καλούς γνωστούς, ευκαιριακές παρέες, γκόμενες ναι οκ. Αλλά φιλίες με τύπο που είναι άλλη ομάδα απλά δεν γίνεται. Αν δεν είναι ΑΕΚ θα πρέπει να μην ασχολείται καθόλου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Janjanin said:

Εκτός έδρας εμφάνιση θα βάλουμε.

Αν δεν εχει το σιδεροτυπο ας παιζουμε συνεχεια με την εκτος εδρας

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μαλάκες σοβαρά, πως μπορείτε να είστε φίλοι με κάποιον που δεν είναι ΑΕΚ; Δεν είχα ποτέ ούτε έναν φίλο όπως ορίζεται το πλήρες νόημα αυτής της λέξης που να είναι άλλη ομάδα. Καλούς γνωστούς, ευκαιριακές παρέες, γκόμενες ναι οκ. Αλλά φιλίες με τύπο που είναι άλλη ομάδα απλά δεν γίνεται. Αν δεν είναι ΑΕΚ θα πρέπει να μην ασχολείται καθόλου.

Δύο λέξεις: 

Παιδικοί φίλοι.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μαλάκες σοβαρά, πως μπορείτε να είστε φίλοι με κάποιον που δεν είναι ΑΕΚ; Δεν είχα ποτέ ούτε έναν φίλο όπως ορίζεται το πλήρες νόημα αυτής της λέξης που να είναι άλλη ομάδα. Καλούς γνωστούς, ευκαιριακές παρέες, γκόμενες ναι οκ. Αλλά φιλίες με τύπο που είναι άλλη ομάδα απλά δεν γίνεται. Αν δεν είναι ΑΕΚ θα πρέπει να μην ασχολείται καθόλου.

Είμαστε ψυχοπονιαρηδες και μαζεύουμε αδεσποτα

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tsosmi said:

Δύο λέξεις: 

Παιδικοί φίλοι.

2 λέξεις:

ΝΠ

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stavros 9-11 said:

2 λέξεις:

ΝΠ

Σοβαρά τώρα όμως ,παιδικός μου φίλος (συνειδητοποίησα φέτος ότι είμαστε 22 χρόνια φίλοι ) βαζελος,δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ σοβαρά για τίποτα.

Πέρυσι γίναμε μύλος μετά τη φάση με τον λαγοκόβιντ , κάναμε 4 μήνες να μιλήσουμε.

Και μιλάμε για τύπο που δεν τον λες και χάπατο,έχει ένα Α επίπεδο .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tsosmi said:

Σοβαρά τώρα όμως ,παιδικός μου φίλος (συνειδητοποίησα φέτος ότι είμαστε 22 χρόνια φίλοι ) βαζελος,δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ σοβαρά για τίποτα.

Πέρυσι γίναμε μύλος μετά τη φάση με τον λαγοκόβιντ , κάναμε 4 μήνες να μιλήσουμε.

Και μιλάμε για τύπο που δεν τον λες και χάπατο,έχει ένα Α επίπεδο .

εισασταν φιλοι γιατι δεν ειχατε γνωριστει πριν το 1993 αν ειχατε γνωριστει τοτε δεν θα εισασταν φιλοι, γιατι για 25 χρονια ξεχασαμε τι εστι βαζελος και 1,5 χρονια εφτανε να μας το θυμισει 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tsosmi said:

Σοβαρά τώρα όμως ,παιδικός μου φίλος (συνειδητοποίησα φέτος ότι είμαστε 22 χρόνια φίλοι ) βαζελος,δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ σοβαρά για τίποτα.

Πέρυσι γίναμε μύλος μετά τη φάση με τον λαγοκόβιντ , κάναμε 4 μήνες να μιλήσουμε.

Και μιλάμε για τύπο που δεν τον λες και χάπατο,έχει ένα Α επίπεδο .

Τι να σου πω ρε συ, φίλος με τον οποίο ήμασταν μαζί από βρεφάκια, με πάντρεψε, συμμετοχή σε συγκροτήματα για χρόνια αυτός ως κιθαρίστας, εγώ ως μπασίστας, πάντα πηγαίναμε πακέτο, κυνήγια, ψησίματα κλπ... Δήλωνε ολυμπιακός, μέχρι που στα 10 μας του έριξα ένα χέρι ξύλο και έγινε ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 13
Link to comment
Share on other sites

Καλλενς Ελιασον Αραουχο δε φαινονται στις φωτο (περα απο Γκαρσια Γαλανοπουλο).

Φαινονται συνολο 19 παιχτες οποτε λειπει 1 για 20αδα.

Τουλαχιστον ενας εκ των Ελιασον Αραουχο ειναι εκτος λοιπον. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brom21 said:

Καλλενς Ελιασον Αραουχο δε φαινονται στις φωτο (περα απο Γκαρσια Γαλανοπουλο)

αραουχο, ελιασον είναι αναγκαίοι. Καλύτερα βίντα- μήτογλου παρά βίντα-Κάλλενς

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Μαλάκες σοβαρά, πως μπορείτε να είστε φίλοι με κάποιον που δεν είναι ΑΕΚ; Δεν είχα ποτέ ούτε έναν φίλο όπως ορίζεται το πλήρες νόημα αυτής της λέξης που να είναι άλλη ομάδα. Καλούς γνωστούς, ευκαιριακές παρέες, γκόμενες ναι οκ. Αλλά φιλίες με τύπο που είναι άλλη ομάδα απλά δεν γίνεται. Αν δεν είναι ΑΕΚ θα πρέπει να μην ασχολείται καθόλου.

Ναι, οι περισσότεροι κίολας. Προφανώς ειμαί θετικά προδιαθετιμένος με οποιονδήποτε δηλώνει ΑΕΚάρα. Μέχρι τα 15 μου δεν ήξερα άλλο παιδί να είναι ΑΕΚ, πόσο μάλλον να το συμπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε τι ουτοπικό κοσμο ζειτε που δεν έχετε γαυροβαζελους γύρω σας. Μακάρι να μπορούσα να τους ξεκοψω όλους. 

 

Η ΑΕΚ στην Κάρπαθο ειναι ράτσα υπο εξαφάνισις. 

 

Το 1 double δεν μου φτάνει, χρειάζονται αλλα 15 για να έχουν ελπίδα παρέας τα παιδιά μου σε αυτο το γαυροβαζελονησο. 

Οποτε ξεκολλάτε και αφήστε τα  ειρωνικά " μαύρες μερες ζουμε" γιατί έχουμε μοναδική ευκαιρία να τους πατήσουμε κάτω, να βαρεθούν την φάπα και να ξεκινήσουν να το παρατάνε το άθλημα, να ξεκινήσει επιτέλους μια ΑΕΚοκρατια με βάθος χρονου, και όχι τα : Σας γαμησαμε περισυ, τα λεμε σε 5 χρόνια πάλι . 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tsosmi said:

Σοβαρά τώρα όμως ,παιδικός μου φίλος (συνειδητοποίησα φέτος ότι είμαστε 22 χρόνια φίλοι ) βαζελος,δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ σοβαρά για τίποτα.

Πέρυσι γίναμε μύλος μετά τη φάση με τον λαγοκόβιντ , κάναμε 4 μήνες να μιλήσουμε.

Και μιλάμε για τύπο που δεν τον λες και χάπατο,έχει ένα Α επίπεδο .

Επρεπε να του στειλεις αφιερωση το τραγούδι:

Παιδικε μου φίλε, 

Που να σαι τώρα,

Εεεεε απο τότε, που σε άνοιξα στα δύο

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Geologos said:

Επρεπε να του στειλεις αφιερωση το τραγούδι:

Παιδικε μου φίλε, 

Που να σαι τώρα,

Εεεεε απο τότε, που σε άνοιξα στα δύο

Τι έπος είναι αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsosmi said:

Τι έπος είναι αυτό ?

Τα ειχα ακουσει οταν πρωτογινα γεωλογος στα τελη της εφηβειας μου.

 

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Iniochos said:

Δεν ξερω σε τι ουτοπικό κοσμο ζειτε που δεν έχετε γαυροβαζελους γύρω σας. Μακάρι να μπορούσα να τους ξεκοψω όλους. 

 

Η ΑΕΚ στην Κάρπαθο ειναι ράτσα υπο εξαφάνισις. 

 

Το 1 double δεν μου φτάνει, χρειάζονται αλλα 15 για να έχουν ελπίδα παρέας τα παιδιά μου σε αυτο το γαυροβαζελονησο. 

Οποτε ξεκολλάτε και αφήστε τα  ειρωνικά " μαύρες μερες ζουμε" γιατί έχουμε μοναδική ευκαιρία να τους πατήσουμε κάτω, να βαρεθούν την φάπα και να ξεκινήσουν να το παρατάνε το άθλημα, να ξεκινήσει επιτέλους μια ΑΕΚοκρατια με βάθος χρονου, και όχι τα : Σας γαμησαμε περισυ, τα λεμε σε 5 χρόνια πάλι . 

Νιώθω πολύ φίλο Ηνίοχο καθώς λόγο δουλειάς έχω γυρίσει κάμποση Ελλάδα και τα τελευταία 20-25 χρόνια είναι αλήθεια ότι όσα παιδιά δεν παρασύρονται από γονείς για τις ομάδες συνήθως πάνε με τον πιο δυνατό της εποχής. Αυτή η ευκαιρία της στιγμής αν ακούει ο μπάρμπα Μήτσος δεν πρέπει να πάει χαμένη.

Στα άλλα που λέτε το μεγάλο πρόβλημα στις παρέες είναι οι γαύροι που νομίζουν ότι όλα αυτά εδώ γύρω από το ποδόσφαιρο τους ανήκουν δικαιωματικά. Έτσι έμαθαν, έτσι πράττουν. Όσο ήσουν στην πίεση και σε είχαν όλα ήταν πρίμα. Τώρα που μιλάς με άλλους όρους σου κόβουν την καλημέρα. Τους Βαζελους τους κατατάσσω σε άλλη κατηγορία. Είναι χαπατα ολκής με άπειρη στέρηση πλέον.

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Geologos said:

ΜΠΟΓΙΕ, που γαμούσε τότε,

O Μπογέ τότε είχε πρόβλημα κοιλιακών και τελικά έκανε εγχείρηση. Άσε που εμείς τον θέλαμε αριστερό εξτρέμ και αν θυμάσαι παίζαμε την. κολοκυθιά αν αριστερά πρέπει να παίζει Μπογέ, Λιβάγια ή Μάνταλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ki αναρωτιομουνα τοσο καιρο γιατι ο γυιος μου δεν εκανε ουτε μισο φιλο στο λυκειο..

Δεν εχασε ουτε μισο αγωνα απο τα 2,5 του...στο οακα..ο μούλος..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pappous said:

O Μπογέ τότε είχε πρόβλημα κοιλιακών και τελικά έκανε εγχείρηση. Άσε που εμείς τον θέλαμε αριστερό εξτρέμ και αν θυμάσαι παίζαμε την. κολοκυθιά αν αριστερά πρέπει να παίζει Μπογέ, Λιβάγια ή Μάνταλος.

Στην αρχη της χρονιας, μετα το ξεπερασε, στο τελος της χρονιας μονο αυτος και ο Πονσε παιζανε με ενδιαφέρον.

Ειχε ρήτρα 6 μύρια, αλλα σιγουρα πωλουνταν λιγοτερα. Ο τυπος φαινοτανε παιχτούρα με ταλεντο απο χιλιομετρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pappous said:

O Μπογέ τότε είχε πρόβλημα κοιλιακών και τελικά έκανε εγχείρηση. Άσε που εμείς τον θέλαμε αριστερό εξτρέμ και αν θυμάσαι παίζαμε την. κολοκυθιά αν αριστερά πρέπει να παίζει Μπογέ, Λιβάγια ή Μάνταλος.

Έχουν χαραμιστεί για τον πετράκη έκτος απο μπογέ και βάργκας ήταν δεκάρι αλλά τον έβαζαν εξτρεμ για να χωράει ο πετράκης.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Στην αρχη της χρονιας, μετα το ξεπερασε, στο τελος της χρονιας μονο αυτος και ο Πονσε παιζανε με ενδιαφέρον.

Ειχε ρήτρα 6 μύρια, αλλα σιγουρα πωλουνταν λιγοτερα. Ο τυπος φαινοτανε παιχτούρα με ταλεντο απο χιλιομετρα.

Καλά 6 με τίποτα με πολυ λιγότερα όπως ο πόνσε που πουλήθηκε με 3 εκ ευρω και τα αρδακια έλεγαν 6.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×