Jump to content

Χαλκηδόνα - ΑΕΚ 19η Αγ. 21/01 17:30 NS prime


Kami
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πισάρο
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Φερνάντες
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πισάρο
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

και οι 2 πρεπει να ειναι τμωρημενοι.

 

τουλαχιστον επιστρεφει ο Ελιασον

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, amd said:

ο σιμανσκι δεν ηταν να δηλωθει σε αυτο το ματς αλλα επειδη συμπληρωσε καρτες με τον βαζελο και επειδη λογω τραυματισμου δεν θα επαιζε ουτως η αλλως τον δηλωσανε εδω 

το εγραψα το πρωι βεβαια ο πολωνος προπονηθηκε κανονικα σημερα αλλα αυτος ηταν ο λογος 

οι τιμωρημενοι αυτης της αγωνιστικης 

ΠΕΤΡΟΣ ΜΑΝΤΑΛΟΣ Α.Ε.Κ.
ΝΤΑΜΙΑΝ ΣΙΜΑΝΣΚΙ Α.Ε.Κ.
ΧΟΥΑΝ ΜΙΡΙΤΕΛΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.
ΠΕΠΕ ΚΑΣΤΑΝΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.
ΣΑΜΟΥΕΛ ΦΡΙΝΤΓΙΟΝΣΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΧΟΥΑΝ ΜΑΝΟΥΕΛ ΓΚΑΡΣΙΑ ΒΟΛΟΣ
ΜΑΞΙΜΙΛΙΑΝΟ ΚΟΜΠΑ ΒΟΛΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΒΟΛΟΣ
ΜΑΡΚΟ ΜΠΑΚΙΤΣ Ο.Φ.Η.
ΤΟΝΙ ΒΙΛΕΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΦΙΛΙΠ ΤΖΟΥΡΙΣΙΤΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΦΡΑΝΚΟ ΜΠΑΛΝΤΑΣΑΡΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

 

image.png.74701734b5af67f6c5a1bcd54c979a69.png

Link to comment
Share on other sites

Μουκουντι στον πάγκο σήμερα και ήδη ρουφάει το Καμερούν. Μάλλον είναι ΑΕΚτζης ο Rigobert Song.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mporat said:

Μουκουντι στον πάγκο σήμερα και ήδη ρουφάει το Καμερούν. Μάλλον είναι ΑΕΚτζης ο Rigobert Song.

ΔΕΝΤΑΛΕΤΕΔΕΝΤΑΓΡΑΦΕΤΕ

Screenshot_4.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

ΔΕΝΤΑΛΕΤΕΔΕΝΤΑΓΡΑΦΕΤΕ

Screenshot_4.png

Καλά επειδή πρόκειται για τους δικούς μας ΑΡΔ δε παίρνω και όρκο . Μπορεί να ναι ο δίδυμος αδελφός του ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στανκοβιτς, Σιντιμπε, Μητογλου, Καλενς, Πηλιος, Γιονσον, Αμραμπατ, Ελιασον, Πισαρο, Αραουχο, Τσουμπερ.  

Πόνσε, Φαν Φεερτ, Φερνάντες, Γκατσινοβιτς, Πινεδα, Βιντα, Ρότα, Γεμποα, Λαμαρανα/Ραντονια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει και ο Ατρόμητος απουσίες.
Δεν θα είναι διαθέσιμοι οι Κεσχρίντα, Ρομπάιγ, Καμαρά, Φριτζόνσον.
Οι πρώτοι τρείς είναι πολύ καλοί παίκτες.
Για τον Φριτζόνσον δεν θυμάμαι πολλά.
 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tsosmi said:

Καλά επειδή πρόκειται για τους δικούς μας ΑΡΔ δε παίρνω και όρκο . Μπορεί να ναι ο δίδυμος αδελφός του ...

Παντως από ότι είδα στο Sofascore ( αν λέει κάτι) είχε τη καλύτερη βαθμολογία στην ομάδα του

 

 

το Καμερούν από την άλλη με Μουκουντι πάγκο έφαγε τριάρα και μάλλον χαιρετάει  , καλό αυτό 

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΡΑΣ θα περάσουμε από το Περιστέρι.

Και δώρο 80 λίτρα πετρέλαιο για το πούλμαν από την ΕΤΕΚΑ.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 1
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Η πιο αχώνευτη έδρα μαζί με την Νέα Σμύρνη το Περιστέρι.Οτι ματς θυμάμαι εκεί μέσα είναι πονοματος όλα στο μισό μηδεν, η χαρά του under.Ευτυχως τα τελευταία χρόνια την ισιωσαμε λίγο την παράδοση και έχουμε 9 νίκες έναντι 6 ηττών και μπόλικες ισοπαλιες 6 τον αριθμό.Ελπιζω να ξεμπουκωσουμε αύριο και να φορτώσουμε γκολ τον ατρομαχτο να πάρουμε λίγο τα πάνω μας.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ματίας Αλμέιδα:

Είναι πιο δύσκολο να διαχειριστεί την πνευματική κατάσταση των παικτών η την αγωνιστική κούραση; 

«Έχει να κάνει λίγο απ’ όλα. Η φυσική κατάσταση προφανώς έχουμε κάποια στοιχεία από την προπόνηση και προσπαθούμε να επαναφέρουμε τους παίκτες, επίσης το ψυχολογικό, μιλήσαμε σήμερα και χθες αφιερώσαμε ένα μεγάλο διάστημα, γιατί ο αποκλεισμός ήρθε από τα πέναλτι και στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα τα πήγε καλά. Μας απομένει να συνεχίσουμε σε αυτόν τον δρόμο. Μας πόνεσε ο αποκλεισμός, θέλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί σε όλες τις διοργανώσεις για το κλαμπ, για εμάς για τον κόσμο, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο και αυτή είναι η ζωή. Ξέρουμε μέχρι που μπορούμε και θέλουμε να φτάσουμε. Θα βάλουμε όλη μας την ενέργεια μέχρι την τελευταία στιγμή»

Τι συναισθήματα απέκτησε μετά το τέλος του αγώνα με τον Άρη; 

«Το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο τα 120 λεπτά. Κάθε φορά που βλέπω ότι η δίκη μου ομάδα προσπαθεί να κερδίσει και όχι να εκμεταλλευτεί τον χρόνο υπέρ της, πιστεύω ότι με αφήνει ήρεμο. Σε όλους μας αρέσει να κερδίζουμε αλλά επίσης θα πρέπει να έχουμε την ταπεινότητα να δεχτούμε και την ήττα. Όταν ζητάμε ταπεινότητα όταν κερδίζουμε το ίδιο πρέπει να συμβαίνει και στην ήττα. Δεν μπορώ να πω κάτι κακό για τους παίκτες μου , ο καθ’ ένας δίνει το καλύτερο που μπορεί, να καταλάβουμε ότι οι ποδοσφαιριστές μπορεί να έχουν καλές στιγμές και άλλες όχι. Οι προπονητές είναι εδώ για να επιλέξουν παίκτες που θα παίξουν και μέσα στην ταπεινότητα  θα πρέπει να δεχτεί (ο κάθε προπονητής)  ότι μπορεί να κάνει και λάθος. Εμένα δεν αλλάζει η επιθυμία που έχω να συνεχίσω να έχω νίκες με την ΑΕΚ, γιατί μου δίνει ηρεμία γνωρίζοντας ότι αφιερώνω ακριβώς τον ίδιο χρόνο από την πρώτη μέρα που ήρθα. Το να θέλεις να υπάρχει απόλυτη επιτυχία, αυτό το δηλητήριο που υπάρχει  στον σύγχρονο κόσμο, το να θέλεις την επιτυχία με οποιονδήποτε τρόπο, έχει να κάνει με έλλειψη ταπεινότητας, γιατί δεν μπορώ να διαβάζω ότι όταν κερδίσαμε τον Ολυμπιακό  είμαστε η καλύτερη ομάδα και τώρα υπάρχουν αμφιβολίας. Ένα αποτέλεσμα δεν αλλάζει τον τρόπο που αισθάνομαι. Η όρεξη μου μεγαλώνει και αυτό προσπαθώ να το περάσω και στους παίκτες μου. Απομένει μια διοργάνωση, θα δώσουμε τη μάχη που της αξίζει. Τώρα, έχω δει κριτικές. Θα πρέπει να δούμε από που βγαίνουν. Εμείς είμαστε ένα κλαμπ που προσπαθούμε να ενσωματώσουμε τον κόσμο σαν μέλος της οικογένειας, αυτό είναι το συναίσθημα που προσπαθώ να μεταφέρω στους παίκτες μου και πιστεύω αν κάποιος πιστεύει στην ομάδα είναι από τα πράγματα που έχει καταφέρει αυτή η ομάδα . Ίσως υπάρχει ένα γκρουπ που προσπαθεί να αποσταθεροποιήσει την κατάσταση αυτό γιατί έχω δει κάποιες εικόνες όταν παίρνουμε κάποιο πέναλτι και δεν τις έχω δει όταν της καταλογίζεται ένα πέναλτι. Πλέον είμαι 50 ετών καταλαβαίνω ότι αυτά κάποιος τα προκαλεί, γιατί αν ρίξουμε μια μάτια στα νούμερα η ομάδα τα πάει καλά και πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε»

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η

@AEK_FC_OFFICIAL

χωρίς Λιβάι Γκαρσία, Γαλανόπουλο (τραυματίες), Σιμάνσκι, Μάνταλο (τιμωρημένοι) αύριο στο Περιστέρι με Ατρόμητο. #aek #aekfc #enwsi #atraek

Link to comment
Share on other sites

Mas exete gamhsei thn evdomada kai sta 2 atlhlimata. Na thn kleisete sosta mhn sas parei o diaolos.

  • Δικεφαλάκι 7
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 9:44 AM, Νονός said:

Και δώρο 80 λίτρα πετρέλαιο

δε θα σ'έβαζα μπομπάκι ...

αλλά σε ήθελα με πλήρες παλμαΡΕ..

image.png.3f44a9cc2d1f3c4e775aef78afd41253.png

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινο ματς ειναι παρα πολυ δυσκολο για πολλους λογους ισως ειναι πιο δυσκολο απο το ματς με την βαζελα..Οποιοι και να αγωνιστουν πρεπει να δωσουν το 100%...Θελουμε την νικη γιατι τα επομενα ματς τα εχουμε εντος και οι ανταγωνιστες μας εχουν ντερμπι...Σημαντικο ματς δηλαδη για ψυχολογικους λογους το σημερινο...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να ΜΗΝ βρέξει το απόγευμα στη Δυτική Αττική. Αέρας ας φυσάει όσο θέλει. Δώδεκα μποφόρ μπορεί ? Δεκτά.

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό μετρήστε πάλι τα δοκάρια....ικανούς τους έχω. Αλλά τώρα να μην παίξετε το παιχνίδι. Μόνο χαρτιά 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Νονός said:

Μόνο να ΜΗΝ βρέξει το απόγευμα στη Δυτική Αττική. Αέρας ας φυσάει όσο θέλει. Δώδεκα μποφόρ μπορεί ? Δεκτά.

Γιατί Νονέ 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουμε το κέρμα... διαλέγουμε αέρα πισω στο α΄ή στο β'?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blanco21 said:

Παίρνουμε το κέρμα... διαλέγουμε αέρα πισω στο α΄ή στο β'?

Α ασυζητητί 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×