Jump to content

ποακ - ΑΕΚ 22η Αγ. 11/02 20:00 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

69 members have voted

  1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Πήλιος
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Πήλιος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ζίνι
    • Πόνσε
      0
    • Μάνταλος
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0


Recommended Posts

Το επόμενο γκάλοπ πόσοι είναι οι παντρεμένοι - χωρισμένοι του φόρουμ. Προβλέπω σοκαριστικά στατιστικά.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nea makri neo afm said:

είμαι φλώρος οκ το έχω αποδεχθεί, μακάρι να με χωρίσει τουλάχιστον

Αυτά λύνονται 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Agent HAF said:

Το επόμενο γκάλοπ πόσοι είναι οι παντρεμένοι - χωρισμένοι του φόρουμ. Προβλέπω σοκαριστικά στατιστικά.

η σωστή ερώτηση είναι πόσοι είναι οι παντρεμένοι που χωρίς μικρά παιδιά θα έφευγαν και θα άλλαζαν και τηλέφωνο

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nea makri neo afm said:

η σωστή ερώτηση είναι πόσοι είναι οι παντρεμένοι που χωρίς μικρά παιδιά θα έφευγαν και θα άλλαζαν και τηλέφωνο

Πόσοι είστε παντρεμένοι και επιθυμείτε τον αργό θάνατο - πόσοι χωρισμένοι και ζείτε την ζωή σας - πόσοι σκέφτεστε να χωρίσετε και να φύγετε για Αφρική.

Ποιο πιασαρικο.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει εμένα ως ένα σημείο με έχει πάει αρκετά καλά, έχει τρομερή ανοχή στην αδυναμία μου στην ΑΕΚ, στο αλκοόλ και στο γεγονός ότι σαν δικηγόρος θα περνάω ανά 3-4 χρόνια και μία περίοδο μανίας καταδίωξης, πιθανότατα είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να πάρεις στη ζωή, ειδικά αν γεννήθηκες και φτωχαδάκι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Πόσοι είστε παντρεμένοι και επιθυμείτε τον αργό θάνατο - πόσοι χωρισμένοι και ζείτε την ζωή σας - πόσοι σκέφτεστε να χωρίσετε και να φύγετε για Αφρική.

Ποιο πιασαρικο.

κάπου κοντά στο 40-30-30

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν θεωρώ ότι κάποιος είναι σημείο αναφοράς κι όταν σκέφτεσαι έτσι, βγάζεις λάθος συμπεράσματα.

Τούτου δοθέντος, θα πω ότι σαφώς και υπάρχουν γάμοι που και οι δύο είναι καλά, αλλά δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί γάμοι που η φάση είναι φρίκη αλλά δεν λύνονται για πολλούς λόγους. Αυτό είναι εφιάλτης και για να μιλήσουμε και σοβαρά, όποιος είναι σε τέτοιο γάμο πρέπει να φεύγει χωρίς μα και μου.

Από εκεί και περα, το διαζύγιο όταν υπάρχουν παιδιά σαφώς και δεν είναι "τώρα ζω τη ζωή μου", βάζεις καινούρια προβλήματα σε αυτή που δεν τα ήξερες πριν. Όταν είσαι ο άντρας, άρα στη συντριπτική πλειοψηφία παραχωρείς την επιμέλεια, η περίοδος μέχρι να βρεις ισορροπία στις επαφές με τα παιδιά σου, είναι άρρωστη. Από εκεί και πέρα το συζητάμε, αλλά το τελευταίο μόνο εύκολο δεν είναι. Εκτός αν τα παιδιά είναι μεγάλα.

Ένα στάνταρ πλεονέκτημα σε σχέση με τον μέσο παντρεμένο, είναι ότι ο χωρισμένος κάνει σεξ, όσο οξύμωρο κι αν ακούγεται, διότι και οι χωρισμένες με παιδιά, δεν είναι για πολλά-πολλα, συνήθως για κάνα πήδημα σε θέλουν και γεια σας.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

με το διαζύγιο βάζεις νέα προβλήματα στη ζωή σου σε σχέση με τα παιδιά, που προστίθενται στην προβληματική ζωή σου εντός γάμου με τα παιδιά και γενικά κατακλείδα είναι για τους 9/10 να μην παντρευτούν, υπάρχουν λύσεις στη ζωή, το αλκοόλ, το μαρλμπορο, ο τίγρης μία στις δέκα χρονιές που πετυχαίνει ομάδα, κάτι χωρισμένα μπαζάκια, περνάει η ζωή οκ, από χώμα είμαστε και στο χώμα θα γυρίσουμε,δεν θέλει υπερβολές.

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι το διαζύγιο είναι λύση και οτι θα περνάει καποιος καλυτερα , εκτός και αν πραγματικά συμβαίνουν πολύ άσχημες καταστάσεις, αλλά μπορώ να πω ότι καλύτερα κάποιος να μην παντρευτεί ποτέ! Να βρει τι του αρέσει στη ζωή, να έχει φίλους, να πηδαει οποτε και ο.τι θέλει και να ζει για πάρτη του....μπορεί να συζει μαζί με το αίσθημα και να είναι χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με μπαοκ δεν μπορούμε να κάνουμε κουβέντα . Δεν μας βγαίνει με τπτ . Πιο αντιτουριστικη ομάδα δεν πρέπει υπάρχει  . Μια με τα γεμιστά μια με τους συμβουλές γάμου χωρισμού  . 

  • Hahaha 15
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Πάντως με μπαοκ δεν μπορούμε να κάνουμε κουβέντα . Δεν μας βγαίνει με τπτ . Πιο αντιτουριστικη ομάδα δεν πρέπει υπάρχει  . Μια με τα γεμιστά μια με τους συμβουλές γάμου χωρισμού  . 

Τι κουβεντα να κανουμε, Ειπαμε τζαμπα παμε, μας εχουν για πρωινο λενε, Απο ημιχρονο 2-0

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Τι συζήτηση να κάνουμε για παοκ ρε παιδιά. Οι άνθρωποι στην ανανέωση λουτσεσκου χθες έγραψαν ο προπονητής των δύο νταμπλ στο γήπεδο. Μιλαμε για μαλακες ολκής, καλύτερες οι εποικοδομητικές αναλύσεις περί γάμου. Περισσότερο ενδιαφέρον έχουν μέχρι αύριο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να σας επαναφέρω λίγο, να πω ότι γνωστός χρήστης του ΚΜ, πολύ γνωστός, αν πω κάτι ακόμα θα τον φωτογραφίσω, έστειλε αργά το απόγευμα μήνυμα σε γνωστή εφαρμογή λέγοντας "έκανα μαλακία, αναλαμβάνω την ευθύνη, έσπασα τρελό γούρι". Στην ερώτηση μου τι έκανες με άφησε στο διαβάστηκε.

@Atlas21 @MITSAKLAS και όσοι άλλοι μύστες τηρείτε γούρια, είστε η μόνη μας ελπίδα. Κι εγώ από πλευράς μου θα προσπαθήσω να μην παρεκκλίνω σε τίποτα. Το πρωί του αγώνα με τον γαύρο είχα πάει τον γιο μου πάνω στον Υμηττό. Ήταν να τον πάω και αύριο για ευνόητους λόγους και μόλις μου έστειλε η μάνα του μήπως να μη τον πάω γιατί είναι έτοιμος για κρύωμα, αλλά θα τον πάω ακόμα κι αν τον αφήσω μέσα στο αυτοκίνητο. Βάλτε όλοι τα δυνατά σας, δώστε στην ΑΕΚ ακόμα και την υγεία των παιδιών σας

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AG21 said:

Πάντως με μπαοκ δεν μπορούμε να κάνουμε κουβέντα . Δεν μας βγαίνει με τπτ . Πιο αντιτουριστικη ομάδα δεν πρέπει υπάρχει  . Μια με τα γεμιστά μια με τους συμβουλές γάμου χωρισμού  . 

και γω σήμερα σκεφτόμουν ότι δεν υπάρχει η περσινή κάβλα που είχαμε με βαζέλα, ήταν προσωπικό, θυμάμαι στο 4-0 με βούλγαρο ξελαρυγγιάστηκα στο οε οε οε εμείς θα σε γαμήσουμε παναθηναικέ, ένιωθα ότι θα μπω και γω λεωφόρο να κάνω ένα τελευταίο τάκλιν, είχα μαλώσει με φίλους βάζελους που τους ήξερα μία ζωή, φέτος είναι λίγο πιο εμπορικό, πιο απρόσωπο, λες και ανταγωνίζονται εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Γενικά να της δώσουμε ότι ουσιαστικά είναι η πρώτη κανονική γυναίκα χρήστης του ΚΜ (υπό την έννοια ότι συμμετέχει κανονικά, γιατί κι άλλες γράφτηκαν αλλά μόλις είδαν τι παίζει έκοψαν με συνοπτικές).

Μέχρι να διαβάσω την εντός παρενθέσεως επεξήγηση, ψιλοταράχτηκα ομολογώ ...... :ph34r:

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κοίτα δεν θεωρώ ότι κάποιος είναι σημείο αναφοράς κι όταν σκέφτεσαι έτσι, βγάζεις λάθος συμπεράσματα.

Τούτου δοθέντος, θα πω ότι σαφώς και υπάρχουν γάμοι που και οι δύο είναι καλά, αλλά δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί γάμοι που η φάση είναι φρίκη αλλά δεν λύνονται για πολλούς λόγους. Αυτό είναι εφιάλτης και για να μιλήσουμε και σοβαρά, όποιος είναι σε τέτοιο γάμο πρέπει να φεύγει χωρίς μα και μου.

Από εκεί και περα, το διαζύγιο όταν υπάρχουν παιδιά σαφώς και δεν είναι "τώρα ζω τη ζωή μου", βάζεις καινούρια προβλήματα σε αυτή που δεν τα ήξερες πριν. Όταν είσαι ο άντρας, άρα στη συντριπτική πλειοψηφία παραχωρείς την επιμέλεια, η περίοδος μέχρι να βρεις ισορροπία στις επαφές με τα παιδιά σου, είναι άρρωστη. Από εκεί και πέρα το συζητάμε, αλλά το τελευταίο μόνο εύκολο δεν είναι. Εκτός αν τα παιδιά είναι μεγάλα.

Ένα στάνταρ πλεονέκτημα σε σχέση με τον μέσο παντρεμένο, είναι ότι ο χωρισμένος κάνει σεξ, όσο οξύμωρο κι αν ακούγεται, διότι και οι χωρισμένες με παιδιά, δεν είναι για πολλά-πολλα, συνήθως για κάνα πήδημα σε θέλουν και γεια σας.

ΠΑΟΚ ΜΠΙΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, ΜΙΖΕΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nea makri neo afm said:

είμαι φλώρος οκ το έχω αποδεχθεί, μακάρι να με χωρίσει τουλάχιστον

Ελπιζω να έχεις δυνατό κωδικό στο κινητό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις κοιμηθηκε η γυναικα μου λεω ας μπω να παρω τζουρα ντερμπυ…μπα παω να την ξυπνησω πιο πολυ ενταση θα εχει ετσι

 

πειτε και για γεμιστα μη γαμιοσαστε

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ξενερωμα, μπηκα να διαβασω ηρωικο οπαδο να γραφει "εμεις θα παρουμε το διπλο" και βλεπω χρυσο κουφετο 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Καλώς επιστρατεύθηκαν οι βιολέτες και όλα τα γούρια, καθώς η προϊστορία της ημέρας δεν είναι ιδιαίτερα καλή.

Στα ματς της 11ης Φεβρουαρίου στο παρελθόν, υπάρχει και μια ήττα στην Τούμπα.

11/2/62 Νίκη Βόλου-ΑΕΚ 2-1
11/2/68 Απόλλων Αθηνών-ΑΕΚ 0-3 
11/2/79 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1 

11/2/90 ΑΕΚ-Λαρισα 3-1

11/2/96 Παναχαϊκή-ΑΕΚ 1-1 
11/2/01 Εθνικός Αστέρας-ΑΕΚ 0-3 

11/2/18 ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-0 

Από την άλλη, παίζουμε με αυτούς που εκείνο το βράδυ ο Τσοσιτς είχε ανεβάσει αυτό:

Screenshot_2018-03-12-02-04-30-692_com.instagram.android.thumb.png.6e7fef64bd088abb753937da906cf7da.png

Καθότι η αγέλη έχει φορμαριστει, αναμένουμε αυτό:

IMG_20180315_000500.thumb.jpg.5c0442d2bae883dcfd80ba1495cc82bf.jpg

Ματίας, φρέσκο το συμβόλαιο αυτού που λέει ότι δεν θα ξαναχάσει από σένα. Περιποίησου τον κι ανάγκασε τον Ιβάν να τον σουτάρει την Δευτέρα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Atlas21 said:

Α.Ε.Κ. σ'αγαπώ. ΚΜ σε λατρεύω.

IMG_20240210_155703.jpg

3.10 το διπλό. Ευχαριστώ Ατλας 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τα ματς της ΑΕΚάρας μας στην Τούμπα. Όχι γιατί είναι ντέρμπι- όταν ήμασταν πιτσιρίκια δεν ήταν ντέρμπι, ήταν ένα δύσκολο εκτός έδρας, σαν να πηγαίνεις πχ στην Ξάνθη και στο Χαριλάου. Για μένα, τα ματς στην Τούμπα ήταν πάντα ορόσημο για το αν η ομάδα χτυπάει πρωτάθλημα. Πάντα, πάντα, όταν η ΑΕΚ ήταν καλά και διεκδικούσε κάτι, ανέβαινε στην Τούμπα και τους περνούσε ένα χεράκι απαλά και ψύχραιμα. Σε πρωτάθλημα και σε κύπελλο. Τι να πρωτοθυμηθούμε, το 0-4 με Καλλόν, ή μήπως το χουνέρι με Δέλλα στο Κύπελλο; Και αντίστοιχα, ήττες από τυχάρπαστους όταν η ΑΕΚ φυτοζωούσε και ασελγούσαν κάτι Αραμπατζήδες και κάτι Κλάους.

Αυτές τις μέρες κάθισα και είδα στιγμιότυπα από όλα τα ματς της ομάδας στην Τούμπα από το 2018 κι έπειτα. Όλη η γκαντεμιά, όλη η μαυρίλα, όλα τα ανάποδα έγιναν μέσα σε τέσσερα χρόνια. Γκάφες, γκολ ανέκδοτα, ακύρωμένα γκολ στο χιλιοστό, ακόμα και έμμεσο κάναμε (Αθανασιάδης κακή απόδοση). Όμως πολύ σπάνια και για πολύ λίγο εμφανίστηκε ο παοκ σε κατάσταση ικανή να μας κοντράρει στα ίσα. 

Και πέρασαν τα χρόνια και ήρθε ο Αλμέιδα.

Προφανώς ματς σαν το αυριανό ήταν, είναι, και πάντα θα είναι ανοιχτά, πόσο μάλλον όταν ντε φάκτο εμείς και οι γαύροι του βορρά έχουμε τις δύο καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος.

Φοβόμαστε όμως; Όχι.

Πώς να φοβηθείς αυτούς που προσπάθησαν, και ίσως για κάνα-δυό χρόνια να το πίστεψαν κιόλας, ότι θα γίνουν ΑΕΚ στη θέση της ΑΕΚ;

Αυτό δεν έχει να κάνει ούτε με τίτλους (που δεν θα μας φτάσουν ποτέ) ούτε με λαό (που επίσης δεν θα μας φτάσουν ποτέ). Έχει να κάνει με κάτι πιο ουσιαστικό.

Αύριο μιλάει η φανέλα, μιλάει η αγωνιστική πειθαρχία, μιλάει ο κώδικας των σαμουράι, μιλάνε τα τρία γράμματα.

Πέρσυ θυμάμαι να βλέπω τον Αραούχο στα σκαλάκια να μιλάει και στα μάτια του να καθρεφτίζεται αυτή η παράξενη χημική ένωση που μας αρρωσταίνει.

Φέτος, θα γυαλίσουν τα μάτια κάποιου άλλου, θα μιλήσει το πνεύμα μέσα από κάποιον άλλον, θα εκφραστεί αυτή η αναγκαιότητα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Η σεμνότητα του πολεμιστή Αλμέιδα κόντρα στην αυθάδεια του κουτοπόνηρου Ρουμάνου.

Η αλύγιστη ενότητα απέναντι στον ενθουσιασμό των σφετεριστών.

Νίκη για όλους τους λόγους του κόσμου.

 

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×