Jump to content

Σκώληξ - ΑΕΚ 26η Αγ. 03/03 19:30 NS Prime


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου   

61 members have voted

  1. 1. 1. 1. MVP

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      14
    • Άμραμπατ
      10
    • Λιούμπισιτς
      23
    • Ελίασον
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Πόνσε
      3
    • Πισάρο
      0
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      8
  2. 2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      37
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      10
    • Ρότα
      1
    • Βίντα
      1
    • Κάλενς
      13
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Λιούμπισιτς
      0
    • Ελίασον
      1
    • Μάνταλος
      7
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      21
    • Πινέδα
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Αραούχο
      5
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

2 minutes ago, Bukowski said:

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της ομαδας ειναι ο υπέρμετρος συναισθηματισμος του Αλμευδα. Δεν υπήρχε κανένας απολύτως λόγος σημερα να αγωνιστεί ο Αραουχο επειδη εχει παρει θεση για τον Αλκη.

Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι επαιξε γι αυτο αλλα οκ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της ομαδας ειναι ο υπέρμετρος συναισθηματισμος του Αλμευδα. Δεν υπήρχε κανένας απολύτως λόγος σημερα να αγωνιστεί ο Αραουχο επειδη εχει παρει θεση για τον Αλκη.

Το πρόβλημα του ήταν πως έπρεπε να αλλάξει τα 3/4 της άμυνας κάτι που δε συνηθίζεται στο ποδόσφαιρο και δε θα ήταν αυτός ο πρώτος που θα το έκανε.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Γιατι στο τέλος μπορεί να χάσεις το πρωτάθλημα και να σου μείνει και η ρετσινιά ότι δεν μπόρεσες να το σηκώσεις ούτε στημένο, ενώ πρόκειται για μια αρχιδια και μισή. Αν δεν το καταλαβαίνει κανενας αυτό μέσα στην ομάδα τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά 

κακομοιριά λέγεται αυτό, γι'αυτό και μόνο στην ΑΕΚ ευδοκιμούν δημάτοι....

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και για τον ρεφ που μάλλον δεν ήταν σίγουρος για το πέναλτι που έδωσε στον Αμραμπατ και στο δεύτερο σφυριζε 80-20 Άρη, εμένα αυτό μου έδειξε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑΣ

ΚΑΚΟ

ΑΡΑΟΥΧΟ για τα γελάκια στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα πραγματα ακόμα 

- σταματήστε με το περυσι 

- η αμυνα έχει σοβαρά θέματα και το ξέρουμε, αν λείπει ο Μουκουντι έχει ακόμα περισσότερα θέματα γιατί ο Κάλενς δεν είναι για πολλά. Επιλογες του Αλμειδα ήταν αυτά ως σχεδιασμος, δεν ανακαλύψαμε αποψε την Αμερική. Τουλαχιστον ας δουλέψουν λιγο τα αμυντικά στημενα, τι να πω.

-δεν γίνεται ο Αλμειδα να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια λάθη και να του ξαναβγεί φετος. Τον αγαπάμε φουλ, τον εκτιμάμε, μας έχει κάνει ομάδα, αλλά ας δει κι αυτος κάποια λάθη του. Αποψε πχ έκανε αρκετά. Οι 2 τελευταιες αλλαγές ειδικά, για μενα ήταν καταστροφικές. Δλδ οκ παιζεις που παιζεις με 5-6-7 τραυματίες, προσεχε τουλαχιστον περισσότερο το κοουτσινγκ μετά. Θέλει περισσότερη τακτική στα ματς.
 

-παντως το πεναλτυ που φάγαμε ήταν και απιστευτη ατυχια. Γενικα ειχες και ατυχια αποψε.

-οποιος θεωρει αυτά τα ματς μιλημενα ας αλλάξει πλευρό. Και γενικά εύκολο ματς στο Χαριλάου δεν κατάλαβα πώς το σκέφτονταν μερικοι. Ας αλλάξουν πλευρό κι αυτοι.

-ξεκινάει ολοκληρο μίνι πρωτάθλημα τώρα, με ντερμπυ. Είναι ολοι πολύ κοντα και δικαιούνται ολοι  να ελπιζουν.  Έχουμε δείξει μια μινι υπέροχη στα ντερμπυ, ελπίζουμε να συνεχιστεί αυτό. 

-γράφονται απίστευτες υπερβολές και μετά από επιτυχίες και μετά από αποτυχίες.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Να πούμε και για τον ρεφ που μάλλον δεν ήταν σίγουρος για το πέναλτι που έδωσε στον Αμραμπατ και στο δεύτερο σφυριζε 80-20 Άρη, εμένα αυτό μου έδειξε.

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη οχια απο τον Σιδηροπουλο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε ζήσει τα πρωταθλήματα προ 1996 δικαιολογήστε να φωνάζετε απόψε, γιατί σκέφτεστε ότι ο γάβρος τα έπαιρνε με 20 βαθμούς διαφορά από νωρίς και με σερί νικών, άρα εμείς γιατί γκελάρουμε? Η απάντηση είναι, γιατί έτσι είναι η μπάλα. Οι πιο παλιοί λοιπόν, θυμούνται ότι το 89 παραλίγο να χάσουμε το πρωτάθλημα από μια ισοπαλία στη Φιλαδέλφεια με τη Λάρισα και μια ήττα στη Ριζούπολη, ενώ στη συνεχόμενη τριετία όλοι πήγαιναν κοντά βαθμολογικά, ενώ στο δεύτερο σερί είχαμε χάσει διαφορά 11 βαθμών από το βάζελο. Οπότε, για απόψε, ναι έχουν γίνει λάθη από τον προπονητή, αλλά και πάλι η ομάδα ήταν κυριαρχική, αντέδρασε στο σοκ του γκολ που δέχτηκε με το ξεκίνημα του δευτε΄ρου ημιχρόνου και ισοφαρίστηκε με ένα πέναλντι που γίνεται μία στις εκατό. Οκ, δε θα τους κρεμάσουμε, αν και είναι φανερό ότι δείχνει η ομάδα μια έλλειψη προσοχής σε παιχνίδια που φάινεται ότι δεν κινδυνεύει φαινομενικά. Το πρωτάθλημα κρίνεται στα ντέρμπι, είμαστε καλύτεροι και θα το σηκώσουμε. Και ας το πάρουμε και με ένα βαθμό διαφορά, κανένα πρόβλημα. Να δούμε αύριο την κλήρωση, να είναι οκ ο Άμραμπατ, γιατί αν λέιψει και αυτός και ο Γκάτσι έχουμε θέμα, και ψυχραιμία, δε χάθηκε κάτι.

  • Δικεφαλάκι 18
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή η μόνη αμυδρά ελπίδα που έχεις είναι να τους απορροφήσει η Ευρώπη, αλλιώς είσαι τελειωμένος.

Εγώ λέω ότι δε θα συνέλθεις από το αποψινο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα εχω την διαισθηση πως πρωτη αγωνιστικη των play off θα παμε χαριλαου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Αυτή τη στιγμή η μόνη αμυδρά ελπίδα που έχεις είναι να τους απορροφήσει η Ευρώπη, αλλιώς είσαι τελειωμένος.

Εγώ λέω ότι δε θα συνέλθεις από το αποψινο.

Καλα, μην τρελαθουμε και τελειως, φαβορι παραμενουμε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Αυτή τη στιγμή η μόνη αμυδρά ελπίδα που έχεις είναι να τους απορροφήσει η Ευρώπη, αλλιώς είσαι τελειωμένος.

Εγώ λέω ότι δε θα συνέλθεις από το αποψινο.

Για φαντάσου να τους απορροφήσει τόσο η Ευρώπη, που να τους έχεις στα Φιλαδέλφεια τον Μάιο....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν η ομάδα μέση/μπροστα. Πίσω μαλακιζόντουσαν με Στάνκοβιτς πρώτο πρώτο. Δεύτερος συνεχόμενος αγώνας που τον παίζει μέχρι να ματώσει, κρίμα και εκεί που λέγαμε ότι είχε ανεβεί. Τα «δεν ξεχώρισε κανεις» δεν τα καταλαβαίνω, τους ισοπέδωσες. Ο Κροάτης φαίνεται φοβερή πάστα παίκτη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Αυτή τη στιγμή η μόνη αμυδρά ελπίδα που έχεις είναι να τους απορροφήσει η Ευρώπη, αλλιώς είσαι τελειωμένος.

Εγώ λέω ότι δε θα συνέλθεις από το αποψινο.

Για αρχή να σφίξει τον κωλο μας πάλι με Σιμανσκι-Γιονσον-Πινεδα στον άξονα γιατι μπορεί να μας γλεντησει ο κάθε πικραμένος και βλέπουμε μετά. 

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά νομίζω έχουμε την καλύτερη ομάδα στο πρωτάθλημα αλλά δεν έχουμε καταφέρει να εξαργυρωσουμε την υπεροχη βαθμολογικά.

Σήμερα παίξαμε καλά γενικά, αλλά είχαμε και πάλι άσχημα διαστήματα,τα οποία πληρώσαμε.

Δυστυχώς ξεκινάμε τα πο με τη χειρότερη άμυνα από την τετράδα.

Τι μου άρεσε σημερα:

- Η αντίδραση μετά το 2-1.

Τι δεν μου άρεσε σημερα:

- Οι αλλαγές. Μπορεί να έβαλε δύο εξαρια μέσα ο Ματίας, αλλά η ομάδα δεν μπόρεσε να κρατήσει μπάλα.

- Ο Καλενς. Έχω γράψει τη γνώμη μου, το θεωρώ ένα μέτριο μπακ.

- Ο Στανκοβιτς. Έγραψα πρόσφατα ότι τον βλέπω βελτιωμένο. Δυστυχώς σήμερα έδειξε τις ίδιες παθογένειες και τα ίδια προβλήματα που γνωρίζουμε.

- Η αντίδραση όλων και κυρίως του πινεδα στη φάση του μουφα πέναλτι. Είναι τόσο εμφανές ότι δεν υπάρχει πέναλτι, μα δεν υπάρχει σχεδόν καμία αντίδραση από τους παίκτες. Σε φάση που έπρεπε να έχουν πάει καροτσάκι τον Σίδηρο, πετούν όλοι χαρταετό.

Αραουχο, παίξε μπάλα κι άσε τα γελάκια με τους αντιπάλους σου.

Λιουμπισιτς θα δώσει πολλά, είναι παικταράς κι έχει την αίσθηση του γκολ.

Τέλος, φοβάμαι ότι θα χάσουμε το πρωτάθλημα με χαρακίρι. Απαγορεύεται να χάνεις βαθμούς με τον ίδιο τρόπο ξανά και ξανά. Η επανάληψη δηλώνει αδυναμία, όχι ατυχία.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν συγχρονιστούν τα συμφέροντα του ΑΕΚαρχη με αυτά της ΑΕΚ, για φέτος, τότε βλέπουμε. Μέχρι τότε πρέπει να βάλουμε πλάτη έναν τουλάχιστον από τους 3, για να μην γαμηθεί εντελώς κ η γηπεδική αύρα πριν καν γιγαντωθεί. Και μιλάω κ για την οικονομική αύρα, για το κομμάτι του κουροπαλάτη. Εμάς στην πούτσα του μας γράφει γενικότερα.  Ευτυχώς οι ναζέλες είναι σε ακόμη πιο τραγική κατάσταση από εμάς, φρόντισε ο κυρ Γιάννης γι αυτό.

Θεωρώ, αγωνιστικά η ομάδα απίθανο να φορμαριστεί για οποιοδήποτε λόγο πλέον. Τουλάχιστον να μαζευτούν οι τραυματισμοί, να παίζει κ ο Γκαρσία κ να πάει στον πάγκο το ταγάρι ο Κάλενς που παρουσιάστηκε σαν παικτούρα ολκής. Διαιτητικά ότι γράφω πάνω. Τον Σιδηρόπουλο? Αυτόν που πέρυσι σου έπαιξε προπαγάνδα η ναζέλα. Γάμησε μας ΑΕΚαρχη μου. Ευτυχώς κ οι άλλοι 2 για τον πέοντα είναι. Τόσο πολύ, που αν είχες φέρει μια στοπεράρα το καλοκαίρι θα το είχες πάρει ήδη.

Αν η χρονιά βγεί με τίτλο ή έστω ευρωπαϊκό εισιτήριο θα πρέπει ο οργανισμός αρχικά να σταματήσει τις παπάτζες. Μετά βλέπουμε. Φρόντισε(στε) για το ελάχιστο.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Όσοι δεν έχετε ζήσει τα πρωταθλήματα προ 1996 δικαιολογήστε να φωνάζετε απόψε, γιατί σκέφτεστε ότι ο γάβρος τα έπαιρνε με 20 βαθμούς διαφορά από νωρίς και με σερί νικών, άρα εμείς γιατί γκελάρουμε? Η απάντηση είναι, γιατί έτσι είναι η μπάλα. Οι πιο παλιοί λοιπόν, θυμούνται ότι το 89 παραλίγο να χάσουμε το πρωτάθλημα από μια ισοπαλία στη Φιλαδέλφεια με τη Λάρισα και μια ήττα στη Ριζούπολη, ενώ στη συνεχόμενη τριετία όλοι πήγαιναν κοντά βαθμολογικά, ενώ στο δεύτερο σερί είχαμε χάσει διαφορά 11 βαθμών από το βάζελο. Οπότε, για απόψε, ναι έχουν γίνει λάθη από τον προπονητή, αλλά και πάλι η ομάδα ήταν κυριαρχική, αντέδρασε στο σοκ του γκολ που δέχτηκε με το ξεκίνημα του δευτε΄ρου ημιχρόνου και ισοφαρίστηκε με ένα πέναλντι που γίνεται μία στις εκατό. Οκ, δε θα τους κρεμάσουμε, αν και είναι φανερό ότι δείχνει η ομάδα μια έλλειψη προσοχής σε παιχνίδια που φάινεται ότι δεν κινδυνεύει φαινομενικά. Το πρωτάθλημα κρίνεται στα ντέρμπι, είμαστε καλύτεροι και θα το σηκώσουμε. Και ας το πάρουμε και με ένα βαθμό διαφορά, κανένα πρόβλημα. Να δούμε αύριο την κλήρωση, να είναι οκ ο Άμραμπατ, γιατί αν λέιψει και αυτός και ο Γκάτσι έχουμε θέμα, και ψυχραιμία, δε χάθηκε κάτι.

Τα θυμόμαστε όλα αυτά, όταν έχεις παρει ομως στα 6 χρόνια 4 και δικαιούσαι 5, ε είσαι καλομαθημενος όπως και να έχει, και αυτή ήταν η κουβέντα μας.

Στα υπόλοιπα δεν διαφωνώ, έτσι είναι τα νορμάλ πρωταθλήματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Καλα, μην τρελαθουμε και τελειως, φαβορι παραμενουμε

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Η πουτανα ο Σιδηροπουλος μας πούλησε. Δούλεψε πάλι για τον παοκ. Η τελευταία του ηταν.Συνεχίζουμε.

Εκτός με Λαμία για αρχή.

  • Δικεφαλάκι 18
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Γιατί;

Γιατι ειμαστε η καλυτερη ομαδα με τον καλυτερο προπονητη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχα επαφη με την ΑΕΚ και τι παιζει βαθμολογικα, οριακα θα πιστευα οτι διαλυεται το ποδοσφαιρικο σωματειο με αυτα που διαβαζω

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stylianopoulos said:

Η πουτανα ο Σιδηροπουλος μας πούλησε. Δούλεψε πάλι για τον παοκ. Η τελευταία του ηταν.Συνεχίζουμε.

Εκτός με Λαμία για αρχή.

Αν ύστερα από τόσα χρόνια υπήρχε προσδοκία εμπιστοσύνης στο Σιδηρόπουλο, τότε όλος ο οργανισμός είναι σε ανησυχητική κατάσταση.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Συνολικά νομίζω έχουμε την καλύτερη ομάδα στο πρωτάθλημα αλλά δεν έχουμε καταφέρει να εξαργυρωσουμε την υπέροχη βαθμολογικά.

Σήμερα παίξαμε καλά γενικά, αλλά είχαμε κσι πάλι καλά διαστήματα,τα οποία πληρώσαμε.

Δυστυχώς ξεκινάμε τα πο με τη χειρότερη άμυνα από την τετράδα.

Τι μου άρεσε σημερα:

- Η αντίδραση μετά το 2-1.

Τι δεν μου άρεσε σημερα:

- Οι αλλαγές. Μπορεί να έβαλε δύο εξαρχία μέσα ο Ματίας, αλλά η ομάδα δεν μπόρεσε να κρατήσει μπάλα.

- Ο Καλενς. Έχω γράψει τη γνώμη μου, το θεωρώ ένα μέτριο μπακ.

- Ο Στανκοβιτς. Έγραψα πρόσφατα ότι το βλέπω βελτιωμένο. Δυστυχώς σήμερα έδειξε τις ίδιες παθογένειες και τα ίδια προβλήματα που γνωρίζουμε.

- Η αντίδραση όλων και κυρίως του πινεδα στη φάση του μουφα πέναλτι. Είναι τόσο εμφανές ότι δεν υπάρχει πέναλτι, μα δεν υπάρχει σχεδόν καμία αντίδραση από τους παίκτες. Σε φάση που έπρεπε να έχουν πάει καροτσάκι τον Σίδηρο, πετούν όλοι χαρταετό.

Αραουχο, παίξε μπάλα κι άσε τα γελάκια με τους αντιπάλους σου.

Λιουμπισιτς θα δώσει πολλά, είναι παικταράς κι έχει την αίσθηση του γκολ.

Τέλος, φοβάμαι ότι θα χάσουμε το πρωτάθλημα με χαρακίρι. Απαγορεύεται να χάνεις βαθμούς με τον ίδιο τρόπο ξανά και ξανά. Η επανάληψη δηλώνει αδυναμία, όχι ατυχία.

 

όντως, ήταν σοκαριστική η μη-αντίδραση του πινέδα. Θα έπρεπε να χοροπηδάει σαν τρελός μέχρι να το ακυρώσει η οχιά ο Σιδηρόπουλος...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Η πουτανα ο Σιδηροπουλος μας πούλησε. Δούλεψε πάλι για τον παοκ. Η τελευταία του ηταν.Συνεχίζουμε.

Εκτός με Λαμία για αρχή.

Μακάρι Δάσκαλε με λαμία θα είναι το ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Johnny21 said:

όντως, ήταν σοκαριστική η μη-αντίδραση του πινέδα. Θα έπρεπε να χοροπηδάει σαν τρελός μέχρι να το ακυρώσει η οχιά ο Σιδηρόπουλος...

Πάντως παρά τρίχα θα μπορούσε να είναι κανονικό πέναλτι.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×