Jump to content

ζέλα - ΑΕΚ 3η Αγ. play-off 03/04 21:00 CosmoteSport


Kami
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

60 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      8
    • Μουκουντί
      2
    • Χατζισαφί
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      12
    • Τσούμπερ
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
      7
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Άμραμπατ
      3
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      25
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      47
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Ρότα
      2
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      48
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Τσούμπερ
      4
    • Μάνταλος
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Πινέδα
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Άμραμπατ
      1
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      1


Recommended Posts

Αμα πας να παιξεις ντέρμπι αφ'υψηλου δεν παιρνεις ουτε Χ. Σοβαρότητα και τα υπόλοιπα θα ερθουν. 

Link to comment
Share on other sites

Μία από τις διαχρονικές κατάρες της ΑΕΚ ήταν να χάνει όταν της κάνουν δύο αποτελέσματα, και νίκη και ισοπαλία, κι έτσι θυμάμαι για χρόνια να λέμε, καλύτερα έτσι (πχ που έγινε μια γκέλα κλπ) γιατί όταν πάμε και για το Χ πάντα χάνουμε, παίζουμε καλύτερα με την πλάτη στον τοίχο κλπ.

Πέρσυ ήταν η πρώτη χρονιά που αυτό το αφήγημα κάπως έσπασε, και πήραμε Χ που εντέλει αποδείχθηκαν υπερπολύτιμα (με τον βάζελο στη λεωφόρο, με τον γαύρο στη φιλαδέλφεια).

Παρότι δεν θα ήθελα τίποτα περισσότερο από το να τους ρίξουμε τέσσερα γκολ και να μπουν μέσα τα ναζίδια να διαλύσουν ό,τι έχει απομείνει από το κοτέτσι τους, θεωρώ πως ο Ματίας θα το πάει προσεκτικά το ματς. Γιατί για εμάς το Χ είναι ΟΚ, αλλά γι' αυτούς είναι ταφόπλακα.

Κάτι άλλο που σκεφτόμουν είναι ότι προτιμώ να δω ξανά Σιμάνσκι-Γιόνσον δίδυμο στο κέντρο (δεν θεωρώ ότι θα κάνει ο Σιμάνσκι δεύτερο σερί κακό παιχνίδι) με τον Πινέδα αριστερά και τον Τσούμπερ με τον Πόνσε μπροστά, και δεξιά Ελίασον. Θεωρώ πολύ σημαντικό να τους πατήσουμε στο κέντρο με υπεροπλία απέναντι σε Τσέριν-Μπακασέτα-Κώτσιρα (;).

Επίσης, παρότι έχω κράξει απίστευτα Πόνσε μες στη σεζόν, θα τον έβαζα βασικό το βράδυ, και θα έδινα ξανά θέση βασικού στον Λιβάι στην Τούμπα.

Τέλος, πιο πολύ για γκόσιπ, την Κυριακή είδα στα επίσημα τους παίχτες εκτός αποστολής, και ήταν Μήτογλου, Γαλανόπουλος, Ραντόνια, Ζίνι, Γεμπόα, Φαν Φέερτ κλπ. Δεν πήρε το μάτι μου Πιζάρο-Σιντιμπέ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Επίσης, παρότι έχω κράξει απίστευτα Πόνσε μες στη σεζόν, θα τον έβαζα βασικό το βράδυ, και θα έδινα ξανά θέση βασικού στον Λιβάι στην Τούμπα.

Εντός παιζουμε με μπαοκ την Κυριακή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, blanco21 said:

Εντός παιζουμε με μπαοκ την Κυριακή. 

Σωστός! Την Κυριακή είχα στο μυαλό μου, μέχρι την Τούμπα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Τώρα σοβαρά, υπάρχει τέτοια περίπτωση; Ούτε για κουβέντα να γίνεται.
Και γενικά υπάρχει ομάδα που πάει να παίξει κάπου βάσει δημοσιευμάτων;

0-0 και άσε τον βαζέλα να έρθει να επιτεθεί άμα θέλει. 

Δεν είναι κανένας άνθρωπος ατσάλινο τείχος που αλύγιστο δεν σπάει. Πάω στοίχημα ότι αν τα αρδ μας δεν κάνανε τέτοιο σουσουρο για τα 2 φορ, δεν θα τους βλέπαμε παρεα. Βέβαια ο Ματίας το είδε το λάθος και το διόρθωσε με συνοπτικές.

Εγώ πιστεύω ότι θα τους παστελωσει ο Γκαρσία όπως στη ΝΦ. Αυτοί θα βγουν να παίξουν 0-0-11 γιατί και με Χ χαιρετανε.

Link to comment
Share on other sites

χαηλααααα την μπαλα το ματς ειναι δυσκολο οχι ομως κρισιμο, κρισιμο ηταν της κυριακης με γαυρο και κρισιμο ειναι της κυριακης με μπουγατσα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δύο ξανθοί στο κέντρο, Ελίασον, Τσούμπερ, mr assist, Γκαρσία.

Πινέδα θα τους βιάσει στο δεύτερο ημίχρονο προερχόμενος από τον πάγκο.

Άμυνα ίδια.

Υ.Γ. Για το Μιχάλη.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε λιούμπιτιτς βασικό σήμερα; Θα μου άρεσε 3αδα στο κέντρο γιόνσον πινέδα, λιούμπι. Με τον λιούμπι στην θέση που είχε ο πινέδα στο ματς με το γαύρο. Θεωρώ πως ο τσούμπερ είναι ντεφορμέ

Link to comment
Share on other sites

Καμία ανησυχία για σήμερα, αποτέλεσμα και ωραία μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2024 at 9:29 AM, MITSAKLAS said:

ΝΙΚΗΣΤΕ ΓΙΔΙΑ.

The-Great-Dragon-Weeekend.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμπρός λοιπόν, καλοί μου Πυραμίντος !!!

Την δουλειά σας εσείς !!!!!

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απόψε τα φαρμακεία εφημερεύουν πέριξ της λεωφόρου αλεξάνδρας.

 

για-τον-πόνο-του-ζέλα-v0-0xaeq2s2360b1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώ τη σιγη ασυρμάτου απο σημερα και ωρα 120003 ΑΠΡ 24 εως 235503 ΑΠΡ 24..

Κλασσική βόλτα με σκυλάρα αθάνατη μεσα στα σκοτάδια με κλειστα κινητά,το γυρο του Ακρωτηρίου και μουσική απο '80s στα ακουστικά για να μην εχω spoilers..

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΑΔΕΡΦΙΑ!!!

346488927_1532198253980426_1691174989803866202_n.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα με Πήλιος γιατι Χ"σαφί έβγαλε όλο τον αγώνα ( σε αντίθεση με το Ρότα )  , σιμάνσκι γιατι και αυτός βγήκε νωρίς , Πινέδα πάγκο γιατι έπαιξε σε όλο τον αγώνα .

Η λογική της 11άδας έχει να κάνει και με τους παίκτες που έπαιξαν αλλαγή η βγήκαν νωρίς . 

                       Αθανασιάδης 

Ρότα    Βίντα       Μουκουντί      Πήλιος 

                       Σιμάνσκι

      Ελίασον                      Γκάτσι

                      Λούμπισιτς

      Γκαρσία                 Τσούμπερ

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα εβαζα σιμανσκι αλλα γιονσον ο σιμανσκι μου φαινεται ακομα εκτος φορμας τελειως 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atlas21 said:

Δεν είναι κανένας άνθρωπος ατσάλινο τείχος που αλύγιστο δεν σπάει.

Πάω στοίχημα ότι αν τα αρδ μας δεν κάνανε τέτοιο σουσουρο για τα 2 φορ, δεν θα τους βλέπαμε παρεα.

Δεν είναι φυσικά, απλά πιστεύω δεν ασχολείται με δημοσιεύματα.

Προσωπικά το αποκλείω να το έκανε λόγω σούσουρου κάποιων άσχετων με τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο βαζελας έχει μικρό και για τον πούτσο ρόστερ κι επειδή σε φυσική κατάσταση είναι 5-6 επίπεδα κάτω απ' την ΑΕΚ, εγώ τον Γκαρσία θα τον έβαζα στο 60, ώστε στο τελευταίο μισάωρο να τους πετάξει τα μάτια έξω, να τρέχουν και να μην τον φτάνουν.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Επειδή ο βαζελας έχει μικρό και για τον πούτσο ρόστερ κι επειδή σε φυσική κατάσταση είναι 5-6 επίπεδα κάτω απ' την ΑΕΚ, εγώ τον Γκαρσία θα τον έβαζα στο 60, ώστε στο τελευταίο μισάωρο να τους πετάξει τα μάτια έξω, να τρέχουν και να μην τον φτάνουν.

αυτό βλέπω να κάνει ο Ματίας, βασικός Πόνσε και Γκαρσία στο 65' να είναι και πιο φρέσκος με τα Ορκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Επειδή ο βαζελας έχει μικρό και για τον πούτσο ρόστερ κι επειδή σε φυσική κατάσταση είναι 5-6 επίπεδα κάτω απ' την ΑΕΚ, εγώ τον Γκαρσία θα τον έβαζα στο 60, ώστε στο τελευταίο μισάωρο να τους πετάξει τα μάτια έξω, να τρέχουν και να μην τον φτάνουν.

Και αν είναι μπροστά στο σκορ, θα περνάει στην περιοχή με επι κοντώ

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λέει ο Σταύρος σκεφτόμουν και γω από σήμερα το πρωί...ξεκινάς με Εκι να κάνει τα δικά του και πετάς μέσα το θηρίο στο δεύτερο ημίχρονο να αναγκάσει όλη την άμυνα είτε να βγει με θλάση είτε να κάνει πέναλτι. Αν παίξει 30 λεπτά ο ΛιβάιΣ, πιστεύω θα είναι κομπλέ για βασικός τη Κυριακή.

Στον άξονα είτε μπει βασικός είτε όχι, νομίζω πρέπει να δώσει περισσότερο χρόνο συμμετοχής στον Λιουμπι σήμερα. Για να πάρουν ανάσες κάποιοι αλλά και γιατί λύνει πιο εύκολα την άμυνα με τον έξυπνο τρόπο που κινείται. Ίσως είναι και ο καταλληλότερος μας παίκτης για να ταΐζει τον Εκι. Αν ξεκινήσει ο Εκι βασικός θα τον έβαζα οπωσδήποτε παρέα με Λιουμπι στην ενδεκάδα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Επειδή ο βαζελας έχει μικρό και για τον πούτσο ρόστερ κι επειδή σε φυσική κατάσταση είναι 5-6 επίπεδα κάτω απ' την ΑΕΚ, εγώ τον Γκαρσία θα τον έβαζα στο 60, ώστε στο τελευταίο μισάωρο να τους πετάξει τα μάτια έξω, να τρέχουν και να μην τον φτάνουν.

 

1 hour ago, amd said:

εγω δεν θα εβαζα σιμανσκι αλλα γιονσον ο σιμανσκι μου φαινεται ακομα εκτος φορμας τελειως 

 

2 hours ago, AG21 said:

Θα πήγαινα με Πήλιος γιατι Χ"σαφί έβγαλε όλο τον αγώνα ( σε αντίθεση με το Ρότα )  , σιμάνσκι γιατι και αυτός βγήκε νωρίς , Πινέδα πάγκο γιατι έπαιξε σε όλο τον αγώνα .

Η λογική της 11άδας έχει να κάνει και με τους παίκτες που έπαιξαν αλλαγή η βγήκαν νωρίς . 

                       Αθανασιάδης 

Ρότα    Βίντα       Μουκουντί      Πήλιος 

                       Σιμάνσκι

      Ελίασον                      Γκάτσι

                      Λούμπισιτς

      Γκαρσία                 Τσούμπερ

 

2 hours ago, Papatsakalos21 said:

Δύο ξανθοί στο κέντρο, Ελίασον, Τσούμπερ, mr assist, Γκαρσία.

Πινέδα θα τους βιάσει στο δεύτερο ημίχρονο προερχόμενος από τον πάγκο.

Άμυνα ίδια.

Υ.Γ. Για το Μιχάλη.

Θα παίξει ο Γιόνσον με το Σιμάνσκι και ο Γκαρσία μπροστά.

Επίσης Μάνταλος βασικός.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Papatsakalos21 said:

 

 

 

Θα παίξει ο Γιόνσον με το Σιμάνσκι και ο Γκαρσία μπροστά.

Επίσης Μάνταλος βασικός.

Τσούμπερ μάλλον θα παίξει γιατι τον έβαλαν στην αφίσα και απο οτι εχω καταλάβει όποιος μπαίνει παίζει . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε επανάληψη σήμερα.

Screenshot_2024-04-03-13-44-31-55_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329.jpg

  • Sad 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Τσούμπερ μάλλον θα παίξει γιατι τον έβαλαν στην αφίσα και απο οτι εχω καταλάβει όποιος μπαίνει παίζει . 

Θα παίξει αριστερά. Ελιασον δεξιά.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Papatsakalos21 said:

 

 

 

Θα παίξει ο Γιόνσον με το Σιμάνσκι και ο Γκαρσία μπροστά.

Επίσης Μάνταλος βασικός.

Βρε α γαμησου

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×