Jump to content

Το τοπικ του Σαββάτου: Αν είχες τη δύναμη να (ξανά)ζήσεις από κοντά μια σεζόν, ποια θα ήταν;


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

20 minutes ago, bladerunner21 said:

Πάσα, ασίστ Τσάρτα ή και Τσιάρτα είναι το σχόλιο, αλλά δεν κάνει τέτοιες μέρες να προσθέτουμε αρνητικό τσι.

οχι εχουμε ενα πρωταθλημα να σηκωσουμε!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2024 at 6:47 PM, Savvas 21R said:

ποσο στεναχωριεμαι που δεν εχω μπλουζακι "δεν παμε για πρωταθλημα" δε λεγετε 

Εκείνη η χρονιά πρέπει να ήταν η μοναδική τότε, που δεν ήρθα  καθόλου Ελλάδα, ο μοναδικός αγώνας της ΑΕΚ που είχα δει ήταν  στην Σεβίλλη τον Δεκέμβρη. Αυτό με τις μπλούζες "δεν πάμε για πρωτάθλημα" πραγματικά συνέβη; 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εκείνη η χρονιά πρέπει να ήταν η μοναδική τότε, που δεν ήρθα  καθόλου Ελλάδα, ο μοναδικός αγώνας της ΑΕΚ που είχα δει ήταν  στην Σεβίλλη τον Δεκέμβρη. Αυτό με τις μπλούζες "δεν πάμε για πρωτάθλημα" πραγματικά συνέβη; 

Ελα ρε ενας απο τους 300 (καπου τοσοι ειμασταν). Φοιτητης και εγω τοτε ειχα δει με Σεβιλλη στην ισπανια (το φαγητο σου εκοψες για να βγαλεις φωτο μαζι μας ρε κοντε και τωρα μου εγινες ο πιο fair play απο ολους)και με βαζελο εκει κοντα στα χριστουγεννα με λυμπε στο τελος (αν θυμαμαι καλα τις χρονιες). 
 

ναι τα μπλουζακια τα εδιναν εξω απο το οακα. Τωρα αν ηταν επισημη παε η τρολια …..φιλαθλων δεν το ξερω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Savvas 21R said:

Ελα ρε ενας απο τους 300 (καπου τοσοι ειμασταν). Φοιτητης και εγω τοτε ειχα δει με Σεβιλλη στην ισπανια (το φαγητο σου εκοψες για να βγαλεις φωτο μαζι μας ρε κοντε και τωρα μου εγινες ο πιο fair play απο ολους)και με βαζελο εκει κοντα στα χριστουγεννα με λυμπε στο τελος (αν θυμαμαι καλα τις χρονιες). 
 

ναι τα μπλουζακια τα εδιναν εξω απο το οακα. Τωρα αν ηταν επισημη παε η τρολια …..φιλαθλων δεν το ξερω

Τότε που μας αποκάλυψε ο Ντέμης ότι το νέο γήπεδο θα γινόταν "κάπου δυτικά", χωρίς να μπει σε λεπτομέρειες; Είσαι σε αυτή την φωτογραφία, με R Λονδίνο και Μελβούρνη; Εγώ όπως πάντα στο... περιθώριο, είμαι τέρμα δεξιά αν και δεν φαίνομαι ολόκληρος :)

 

sevilla2005_demis.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τότε που μας αποκάλυψε ο Ντέμης ότι το νέο γήπεδο θα γινόταν "κάπου δυτικά", χωρίς να μπει σε λεπτομέρειες; Είσαι σε αυτή την φωτογραφία, με R Λονδίνο και Μελβούρνη; Εγώ όπως πάντα στο... περιθώριο, είμαι τέρμα δεξιά αν και δεν φαίνομαι ολόκληρος :)

 

sevilla2005_demis.jpg

Τοτε ναι! Δευτερος ορθιος απο δεξια χωρις να μετραω εσενα αριστερα απο τον ψηλο τον «μαρσεγεζο»

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Savvas 21R said:

Τοτε ναι! Δευτερος ορθιος απο δεξια χωρις να μετραω εσενα αριστερα απο τον ψηλο τον «μαρσεγεζο»

Τόσο κοντά βρεθήκαμε; Με κάτι "Αυστραλούς", είχα μιλήσει  περισσότερο εκείνη την μέρα, ήμουν μαζί τους στην εξέδρα και λίγο μετά τον αγώνα. Πρωτη μου χρόνια Ισπανία, Γρανάδα τότε, όπου έκανα ένα μεταπτυχιακό, πριν ήμουν Γαλλία. Ειχα να δω ΑΕΚ από τον Μάιο του 2002, σε εκείνο το 6-2 με τον παοκ. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τόσο κοντά βρεθήκαμε; Με κάτι "Αυστραλούς", είχα μιλήσει  περισσότερο εκείνη την μέρα, ήμουν μαζί τους στην εξέδρα και λίγο μετά τον αγώνα. Πρωτη μου χρόνια Ισπανία, Γρανάδα τότε, όπου έκανα ένα μεταπτυχιακό, πριν ήμουν Γαλλία. Ειχα να δω ΑΕΚ από τον Μάιο του 2002, σε εκείνο το 6-2 με τον παοκ. 

Ναι ρε διπλα διπλα. Εγω αγγλια φοιτητης πηγαινα μια εκδρομη το χρονο και οποτε βολευε και ελλαδα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Savvas 21R said:

Ελα ρε ενας απο τους 300 (καπου τοσοι ειμασταν). Φοιτητης και εγω τοτε ειχα δει με Σεβιλλη στην ισπανια (το φαγητο σου εκοψες για να βγαλεις φωτο μαζι μας ρε κοντε και τωρα μου εγινες ο πιο fair play απο ολους)και με βαζελο εκει κοντα στα χριστουγεννα με λυμπε στο τελος (αν θυμαμαι καλα τις χρονιες). 
 

ναι τα μπλουζακια τα εδιναν εξω απο το οακα. Τωρα αν ηταν επισημη παε η τρολια …..φιλαθλων δεν το ξερω

Τα μπλουζάκια τα έδινε το περιοδικό της παε, το ΑΕΚ Εmpire.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για σεζόν δεν ξέρω, θα ήθελα όμως ζήσω ξανά την ημέρα της φιέστας με το Βόλο πέρσι το Μάιο. Μια Φιλαδέλφεια τίγκα από το πρωί σε καφέ και φαγαδικα, χαρούμενοι άνθρωποι ενωμένοι μέχρι το βράδυ. Από τις ωραιότερες βραδιές της ζωής μας κι ελπίζουμε να επαναληφθεί σύντομα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Navas said:

Τα μπλουζάκια τα έδινε το περιοδικό της παε, το ΑΕΚ Εmpire.

Και το περιοδικό και έξω από το γήπεδο νομίζω. Και τα δυο νομίζω 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Και το περιοδικό και έξω από το γήπεδο νομίζω. Και τα δυο νομίζω 

Αν θυμάμαι καλά, μαζί με το περιοδικό τα έδιναν και απ έξω. Πέρασαν 19 χρόνια ε!

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Την περσινή θέλω να ξαναζήσω και επειδή τη σεζόν 88-89 ήμουν 4 ετών στα 5 θα θέλα πολύ να τη ζήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε πόσο μαγικό ήταν εκείνο το τριήμερο του Σεπτέμβρη πέρσι με εγκαίνια  και πρώτο ματς.

Τέτοια χαρά να πλανάται πάνω από μια περιοχή για 3 συνεχόμενες μέρες δεν έχω ξαναδεί. Πανηγύρι, αισιοδοξία, χαμόγελα παντού, μηδενική μιζέρια.

Είδα τύπους άγνωστους μεταξύ τους να τρακάρουν λίγο πριν το πρώτο ματς, να κατεβαίνουν από τα αμάξια και να αγκαλιάζονται σε φάση "Αδερφέ μου γυρίσαμε, θα τα βρουν οι ασφαλιστικές τα υπόλοιπα". Και ήταν το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο εκείνη τη στιγμή. Ωραίες μέρες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×