Jump to content

Πρωτοσέλιδα, άρθρα και λοιπές ομορφιές.


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

ο σιανιδης την εχει μυριστει τη δουλεια με το ατσαλωμα..

 

αμα νείσαι ποδοσφαιράνθρωπας...

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 είστε λάθος. Η φωτο έχει τραβηχτεί τη στιγμή του γκολ. Το Γωγουλίνι απλά δεν το έχει πάρει χαμπάρι ότι δεν είμαστε εμείς με τα κόκκινα και ο Χάρο(η)ς του ΟΑΚΑ, σαν Azog στο Hobbit 3 (ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ) με ένα βλέμμα σαλπίζει την επίθεση των κιτρινόμαυρων ορκ

Link to comment
Share on other sites

μπορει βεβαια αν ανοιξει λιγο το πλανο

να δουμε απλα οτι προς το σημειο που κοιταει ο σιαν21

καθεται ο ζαστρος

και απλα του κανει εντυπωσει και τον τσεκαρει.

 

Γιαυτόν την έβαλα την φωτογραφία και απάντησε ο κάθε άσχετος, αλλά δε μάσησε να σχολιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τούμπα, Λεωφόρος, ΟΑΚΑ. Τρίτη φορά μέσα σε 11 μήνες. Τρίτη φορά θα αφαιρεθούν βαθμοί. Φοβερή σύμπτωση ε; Ο Βασίλης Παπαθεοδώρου θέτει το πρόβλημα στην αληθινή διάσταση κι αυτό δεν είναι οι 100 βλάκες που καταδικάζουν όλοι…

 

Τίποτα απ’ όσα συνέβησαν στα 90 λεπτά του αγώνα δεν μας έκανε σοφότερους. Ξέρουμε ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει την κατηφόρα και αδυνατεί να φτιάξει δεύτερη φάση της προκοπής στο ίδιο παιχνίδι, είναι και πεθαμένος ψυχολογικά, οπότε του μένει η ποιοτική ανωτερότητα κάποιων μονάδων. Ξέρουμε κι ότι η ΑΕΚ σκάει τον αντίπαλο στο τρέξιμο, έχει ομοιογένεια, αλλά και απειρία. Όλα βγήκαν στο γήπεδο. Η ΑΕΚ συνολικά ήταν καλύτερη στα δύο παιχνίδια, ο Ολυμπιακός προκρίθηκε γιατί ήταν καλύτερος στη λεπτομέρεια (συν το ανύπαρκτο οφσάιντ του Αραβίδη στο Καραϊσκάκη και άλλα δύο απόψε) μιας δύο φάσεων.

 

Ο Ολυμπιακός θέλει γκρέμισμα και χτίσιμο, η ΑΕΚ ψάχνει μερικά υλικά να συνεχίσει την οικοδόμηση, μόνο που μοιάζει τουλάχιστον άσχετο αυτή τη στιγμή να μιλάει κανείς για ποδόσφαιρο. Ποιος μπορεί να ασχολείται με παίκτες και ποδόσφαιρο σε ένα χώρο που βασιλεύει η αλητεία, η ανομία και η μαφία;

 

Μόνο αν είσαι βλαμμένος στον εγκέφαλο ή εξυπηρετείς συμφέροντα θα σταθείς στην πρόκριση ή στον αποκλεισμό. Η ΠΑΕ ΑΕΚ έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι της για να διεξαχθεί το παιχνίδι σε σωστές συνθήκες. Και 65.000 άνθρωποι δημιούργησαν μια ατμόσφαιρα που σε κάνει να υποκλίνεσαι, να συγκινείσαι. Μόνο μπράβο τους αξίζουν. Βαρέθηκα να καταδικάζω κάθε φορά αυτούς τους 50-100 που κάνουν επεισόδια. Ας καταδικάσουμε και κανέναν αληθινά υπεύθυνο.

 

Μου αρκεί που το έκαναν ο Αναστασίου, ο Δέλλας, οι πραγματικοί ποδοσφαιράνθρωποι. Οι ίδιοι όμως, θα τιμωρηθούν αν πουν όσα σκέφτονται για τις αληθινές αιτίες. Κι αυτή είναι η δική μας δουλειά. Να πούμε στον κόσμο την αλήθεια. Κι η αλήθεια είναι μόνο μία.

 

Πάει ο Ολυμπιακός στη Λεωφόρο, τα γκρεμίζουν όλα από τη 13, φεύγουν φωτοβολίδες με στιλό. Πάει στην Τούμπα πέρυσι τα ίδια. Πάει φέτος, στήνεται αστυνομική επιχείρηση λες και θα φτάσει ο Ομπάμα. Μετά από δύο χρόνια που η ΑΕΚ ήταν απούσα από το ντέρμπι, συμβαίνει το ίδιο φέτος. Εσείς κύριε Κοντονή, κύριε Τσίπρα τι λέτε ότι φταίει; Οι χούλιγκαν ε;

 

Πόσο κοντόφθαλμοι…

 

Φταίει η διαιτησία; Όχι βέβαια. Φτάσαμε να λέμε «όχι βέβαια» σε ματς που ο βοηθός σήκωσε δύο φορές ανύπαρκτο οφσάιντ. Φτάσαμε να λέμε «δεν επηρέασε το αποτέλεσμα» ενώ στον πρώτο αγώνα ο Ολυμπιακός έπαιζε με 14 εναντίον 11. Και το θεωρούμε δίκαιο.

 

Όχι βρε καθίκια. Δεν είναι δίκαιο. Δεν είναι δίκαιο να τιμωρούνται διαρκώς όλοι οι άλλοι επειδή δε μπορούν να συγκρατήσουν την συσσωρευμένη οργή ετών. Θα δικαιολογήσουμε την αλητεία τώρα, θα αναρωτηθείτε; Όχι. Αλλά είναι και η εύκολη λύση η καταδίκη.

 

Ο Ολυμπιακός είναι μια ομάδα που έχει πρόεδρο τον Μαρινάκη, υπεύθυνο επικοινωνίας έναν τύπο που… επικοινωνεί με καυγάδες και κραυγές βρίζοντας τους πάντες, γενικό αρχηγό ένα παρατράγουδο και προπονητή κάποιον που προκαλεί με χειρονομίες σε κάθε γήπεδο.

 

Και θα ασχοληθώ με τους 100 βλάκες που πέφτουν στην παγίδα τους; Η εύκολη λύση είναι για όσους φοβούνται να τα βάλουν με το αληθινό θηρίο…

 

Ε, φτάνει.

 

Αφαιρέθηκαν βαθμοί από τον ΠΑΟΚ, αφαιρέθηκαν βαθμοί από τον Παναθηναϊκό, θα αφαιρεθούν κι από την ΑΕΚ. Κι όλα αυτά συνέβησαν μέσα σε λίγότερο από ένα χρόνο (11 μήνες για την ακρίβεια) σε αγώνες απέναντι στην ίδια ομάδα. Φοβερή σύμπτωση ε; Μιλάμε για τρεις ομάδες που εκπροσωπούν το 65% των Ελλήνων φιλάθλων. Γιατί άραγε δεν διακόπηκε κανένα παιχνίδι ΠΑΟΚ-ΠΑΟ, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, ΠΑΟ-ΑΕΚ; Ψιλά γράμματα για εσάς, κι ακόμα πιο ψιλά για όσους κερδίζουν τίτλους, χρήματα στην υγεία των κορόιδων…

 

Διακόψτε το πιο διεφθαρμένο πρωτάθλημα που έχει παιχτεί σε οποιοδήποτε σπορ, σε οποιαδήποτε χώρα του πλανήτη. Κάντε και την απονομή για να μη νομίζει κανείς πως ο στόχος είναι να αφαιρεθεί αυτός ο πανάξιος τίτλος. Αλλά σταματήστε επιτέλους να παίζετε με την υπομονή του κόσμου. Εξαντλήθηκε. Όχι απλά ξεχείλισαν τα ποτήρια, αλλά πλέον παίζετε με ανθρώπινες ζωές.

 

Όταν αποφασίσετε τι θα γίνει με την εγκληματική οργάνωση που εδώ και χρόνια κλέβει την τελευταία χαρά εκατομμυρίων ανθρώπων, τότε ανοίξτε τα γήπεδα. Και αφήστε τα χωρίς αστυνομία κιόλας. Ως τότε είστε (συν)υπεύθυνοι για ό,τι συνέβη ως τώρα αλλά και ό,τι θα συμβεί. Με ή χωρίς φιλάθλους. Εντός ή μακριά από τα γήπεδα. - See more at: http://www.sdna.gr/gr/gnomes/vasilis-papatheodorou/article/21996/giati-gremizoun-ta-gipeda-opou-paizei-o-olubiakos/#sthash.YcyFzv0x.dpuf

Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω οτι καλο θα ηταν ολοι μας να κοψουμε contra και gazzetta και να δινουμε κλικ μονο στο sdna.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω οτι καλο θα ηταν ολοι μας να κοψουμε contra και gazzetta και να δινουμε κλικ μονο στο sdna.

 

To sdna εκανε κατι παρα πολυ εξυπνο. Διεκρινε το "κενο" στην αγορα και εκμεταλλευομενο την κοντρα του Παπαθεοδωρου με τον Καραπαπα και το Μαρινακη, εστησε ενα site αντι-ολυμπιακο. Πουλαει αποκλειστικα αυτο, φτηνα και ακριτα. Εγω διαφωνω με την εν λογω προσεγγιση και προτιμω πχ τον Πανουτσο που μεσα στο sporfm ή τη sportday τρολαρει τους ιδιους του εργοδοτες του. Και δεν το κανει τωρα, το εκανε απο πολυ παλια, οταν ολη η εφημεριδα εσταζε καβλα πχ για το Ντεμη και ο Πανουτσος εγραφε για το Ντεμοτεχνειο. Το gazzetta ειναι μια πολυ μεγαλη ιστορια που ξεφευγει απο τα στενα αθλητικα πλαισια. Δεν θελω να παρω θεση. Αυτο που μπορω να πω, ειναι οτι αποτελει το #1 site στην Ελλαδα και παραγει πολιτικη οχι μονο στον αθλητισμο.

Link to comment
Share on other sites

to sdna εκανε κατι παρα πολυ εξυπνο. Διεκρινε το "κενο" στην αγορα και εκμεταλλευομενο την κοντρα του Παπαθεοδωρου με τον Καραπαπα και το Μαρινακη, εστησε ενα site αντι-ολυμπιακο. Πουλαει αποκλειστικα αυτο, φτηνα και ακριτα. Εγω διαφωνω με την εν λογω προσεγγιση και προτιμω πχ τον Πανουτσο που μεσα στο sporfm ή τη sportday τρολαρει τους ιδιους του εργοδοτες του. Και δεν το κανει τωρα, το εκανε απο πολυ παλια, οταν ολη η εφημεριδα εσταζε καβλα πχ για το Ντεμη και ο Πανουτσος εγραφε για το Ντεμοτεχνειο. Το gazzetta ειναι μια πολυ μεγαλη ιστορια που ξεφευγει απο τα στενα αθλητικα πλαισια. Δεν θελω να παρω θεση. Αυτο που μπορω να πω, ειναι οτι αποτελει το #1 site στην Ελλαδα και παραγει πολιτικη οχι μονο στον αθλητισμο.

 

o Πανουτσος ειναι η μοναδικη περιπτωση ενδιαφερουσας περσονας στην ελληνικη δημοσιογραφια. Φερνει χιτς και πουλαει εφημεριδες σολο. Δεν ειναι αναλωσιμος και μπορει να κινηθει πιο ελευθερα σε σχεση με τον καθε τυχαιο Παπαθεοδωρου που με 2 υπονοουμενα εναντιον του προεδρου κατεληξε απο διευθυντης (προσωρινα) ανεργος.

Link to comment
Share on other sites

To sdna εκανε κατι παρα πολυ εξυπνο. Διεκρινε το "κενο" στην αγορα και εκμεταλλευομενο την κοντρα του Παπαθεοδωρου με τον Καραπαπα και το Μαρινακη, εστησε ενα site αντι-ολυμπιακο. Πουλαει αποκλειστικα αυτο, φτηνα και ακριτα. Εγω διαφωνω με την εν λογω προσεγγιση και προτιμω πχ τον Πανουτσο που μεσα στο sporfm ή τη sportday τρολαρει τους ιδιους του εργοδοτες του. Και δεν το κανει τωρα, το εκανε απο πολυ παλια, οταν ολη η εφημεριδα εσταζε καβλα πχ για το Ντεμη και ο Πανουτσος εγραφε για το Ντεμοτεχνειο. Το gazzetta ειναι μια πολυ μεγαλη ιστορια που ξεφευγει απο τα στενα αθλητικα πλαισια. Δεν θελω να παρω θεση. Αυτο που μπορω να πω, ειναι οτι αποτελει το #1 site στην Ελλαδα και παραγει πολιτικη οχι μονο στον αθλητισμο.

 

Δεν διακρίνω κάτι φτηνό στην αρθρογραφία του sdna, όχι ότι έχω διαβάσει και όλο το site βέβαια και σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι δεν έχει να ζηλέψει κάτι από την "ποιότητα" του gazzetta ή όποιου άλλου site.

Είναι αντι-ολυμπιακό site βεβαίως αλλά δεν είναι τόσο πεζό όσο ακούγεται με τη φράση αυτή. Το αντι-ολυμπιακό έχει να κάνει με όλη τη γάγγραινα του ελληνικού ποδοσφαίρου η οποία έχει απαρχή στον ολυμπιακό. Αν θες να γράψεις σοβαρά, τότε μοιραία πρέπει να πάρεις θέση. Με άλλα λόγια, χίλιες φορές ένα site "στρατευμένο" αρκεί βέβαια να είναι σοβαρό, όχι της πλάκας ιστορίες όπως πχ συμβαίνει με τις οπαδικές εφημερίδες, παρά ένα κατασκεύασμα πολιτικά ορθό και δεν πειράζουμε κανέναν, τους αγαπάμε όλους.

Για να το θέσω με παράδειγμα, όταν ήταν η υπόθεση βάλνερ, σχεδόν όλες οι εφημερίδες την τελευταία αγωνιστική είχαν μισό πρωτοσέλιδο ΑΕΚ όπου έγραφαν "ηθική πρωταθλήτρια" και μισό Ολυμπιακός όπου έγραφαν " 30τόσα Μόνο εσύ Θρύλε". Όχι μάγκα, αν έχεις αρχίδια πάρε θέση σόρρυ κιόλας. Γιατί και τα 2 δεν γίνεται.

 

Το gazzetta είναι το site που έδιωξε τον διευθυντή του επειδή έτσι ζήτησε το Θηρίο. Και πρόσεξε μιλάμε για τον Βαγγέλη Μαρινάκη επί ημερών του οποίου το ελληνικό ποδόσφαιρο έγινε ό,τι πιο αστείο έχει υπάρξει ποτέ. Ο Μαρινάκης που αρνήθηκε να τηρήσει προσχήματα που τηρούσε ο Κόκκαλης, ζήτησε να φύγει ο διευθυντής του site και έφυγε. Αντιλαμβάνεσαι βεβαίως ότι ο (κάθε) Πανούτσος δεν είναι λόγος για εμένα να στηρίζω το gazzetta. Άσε που ποτέ δεν συμπάθησα τον Πανούτσο, αλλά αυτό πες είναι προσωπικό γούστο.

 

Το contra από την άλλη, όχι τώρα αλλά πάντα, μου έβγαζε μια πολιτική ορθότητα η οποία πάντα από πίσω της έκρυβε ένα μεγαλοπρεπές "Έτσι γαμάει ο Πειραιάς". Θα μου πεις τώρα τι επιχείρημα είναι αυτό... ε δεν είναι το ξέρω, αλλά για παράδειγμα όταν ήταν τα στημένα και η εγκληματική οργάνωση, το contra κατέβαλε τρομερή προσπάθεια να μη δυσαρεστήσει τους γαύρους αναγνώστες του. Αν υπήρχε τρόπος να μη χάσει επισκέπτες δεν θα έγραφε ούτε αράδα.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι ΑΕΚ, το ποδόσφαιρο είναι αυτό που είναι, η ύπαρξη εγκληματικής οργάνωσης είναι γεγονός και κάτι μου λέει ότι αυτή εκπορεύεται από τον ολυμπιακό, ε εννοείται ότι θα στηρίξω το sdna όσο έχει αυτή τη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για τον ιδιο πανουτσο που μετα το πρωτο ματς στο καραισκακη

εγραψε οτι ο μονος υστερησαντας παικτης της ΑΕΚ και απο τους 11 ηταν ο σουηδος ?

 

Δεν εχει να κανει με την οποια ορθοτητα τον αποψεων του...απλως ο τροπος γραφης του ειναι ξεχωριστος, πουλαει και λιγο πολυ του επιτρεπει να γραφει οτι γουσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Για το sdna και τα περί παράγκας έχεις άδικο αλλά ταυτόχρονα αδυνατώ να το ψάξω λόγω της άθλιας δομής του ως site.

 

Για τα υπόλοιπα, ναι σαφώς δεν πίστεψα ότι οι ιδιοκτήτες του gazzetta κάνανε αυτή την κίνηση επειδή είναι γαύροι. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι διατηρώ το δικαίωμα να παρακινήσω έναν άλλον ΑΕΚτζή να μη τους διαβάζει.

 

Το κόντρα τέλος, δεν ασχολείται με το παρασκήνιο αλλά αυτό εγώ δεν το κατατάσσω στα προτερήματα γιατί μιλάμε για ελληνικό ποδόσφαιρο. Δηλαδή αν είναι ένας αγώνας στημένος, τι να το κάνω να κάτσω να διαβάσω μια ποδοσφαιρική ανάλυση; Ή για να μιλάμε πιο συγκεκριμένα, στο τέλος της φετινής σεζόν, το κόντρα θα κάτσει να μου κάνει ποδοσφαιρική ανάλυση για το πως γάμησε πάλι ο Πειραιάς. Λες και η σεζόν χρήζει ποδοσφαιρικής ανάλυσης... Όχι ευχαριστώ. Θα διαβάσω το Photostop και από κει και πέρα ούτε κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Σταυρο για Sdna.

 

Εχει και εμπαθεια αλλα το κραταει με σοβαρα επιχειρηματα. Κανει και ρεπορταζ και γενικα ειναι οκ.

 

Αναμενω να βγανουν και κανενα απλικεισο.

Link to comment
Share on other sites

ολα πρεπει να διαβαζονται και να φιλτραρονται οπως πρεπει δεν υπαρχει σωστο σαιτ στην ελλαδα ειδικα οπως ειναι η δημοσιογραφια γενικα

 

οσο για το contra προσωπικα μου ειναι αντιπαθης και τσαρλυ και ο καισαρης θα μου πεις εδω κραταει ακομα σαν αρθρογραφο τον μαγουλα ok εχει 2-3 συμπαθητικους που λες οκ δεν μου πουλαει πνευμα και κοροιδια αλλα τετιους θα βρεις πανω κατω παντου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το sdna νομίζω είναι εγχείρημα-ζαριά. Αν προχωρήσουν και βγάλουν κάτι όσα λέγονται για εγκληματικές οργανώσεις κτλ θα εκτιναχθούν οι μετοχές του. Αν πάλι υπάρξει κουκούλωμα (το πιθανότερο) θα κουράσει και θα πάρει την κατιούσα. Βέβαια γράφει και ο Σπυρόπουλος και ήταν και στο σποτ του το διαφημιστικό οπότε ίσως κάτι παραπάνω να ξέρει και να στήριξε. Δεν έχει και διαφημίσεις άρα κάποιος θα τα σπρώχνει. Και για να τα σπρώχνει και αυτός κάτι ίσως ξέρει. Δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση να εμφανιστεί κάτι τέτοιο χωρίς ενδεχόμενο να προκύψει κάτι από την εγκληματική οργάνωση που ακούμε πως υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σοβαρό αθλητικό site είναι το sportdog.gr .

 

Εγω μονο αποδυτηριακια (και οχι μονο για αθλητικα αλλα και για πολιτικοοικονομικα) και aek-live

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ό,τι και να λέμε,το gazzetta έχει ξεφύγει έτη φωτός από τα υπόλοιπα σάιτς.Το sdna το παρακολουθώ μόνο μέσα από τους εξωτερικούς συνδέσμους του 365 και των παιδιών εδώ μέσα.Σαν σάιτ είναι "βαρύ" και σαν δομή θέλει γκρέμισμα και φτιάξιμο από την αρχή.Γενικά κουράζεσαι πριν καν ξεκινήσεις το διάβασμα.Οσο καλή θεματολογία και να έχει,αν δεν φτιάξει τα βασικά δεν πρόκειται ποτέ να τραβήξει κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΥΡΙΟ (ΣΗΜΕΡΑ) Το SDNA με την βοήθεια της Metron Analysis παρουσιάζει για πρώτη φορά μετά από πάρα πολλά χρόνια τον οπαδικό χάρτη της Ελλάδας. Ποιό είναι το ακριβές ποσοστό οπαδών που έχει κάθε ποδοσφαιρική ομάδα στην Ελλάδα; Τα αποτελέσματα θα προκαλέσουν μεγάλη αίσθηση και θα συζητηθούν. Μείνετε συντονισμένοι...

 

 

Ελα να σας βλέπω να προθερμένεστε.

Link to comment
Share on other sites

Το gazzetta δεν έχει ποιότητα, μιλάμε για το πιο άθλιο site που υπάρχει. Το contra είναι ok, παρότι δεν χωνεύω καθόλου τον Καίσαρη. sdna δεν ξέρω.

 

Η έρευνα του sdna αν δείξει ότι σε αυτή τη χώρα δεν υπάρχουν πάνω από 500k άνθρωποι που να ασχολούνται με τον αθλητισμό, θα έχει κάποιο ενδιαφέρον για κουβέντα. Αν πάλι δείξει "εκατομμύρια λαού" -άσχετα με την ομάδα- θα είναι μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Το gazzetta δεν έχει ποιότητα, μιλάμε για το πιο άθλιο site που υπάρχει. Το contra είναι ok, παρότι δεν χωνεύω καθόλου τον Καίσαρη. sdna δεν ξέρω.

 

Η έρευνα του sdna αν δείξει ότι σε αυτή τη χώρα δεν υπάρχουν πάνω από 500k άνθρωποι που να ασχολούνται με τον αθλητισμό, θα έχει κάποιο ενδιαφέρον για κουβέντα. Αν πάλι δείξει "εκατομμύρια λαού" -άσχετα με την ομάδα- θα είναι μία από τα ίδια.

 

Το γκατζετα απο την αλλη ειναι το μονο σαιτ αυτη τη στιγμη με λειτουργικη δομη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×