Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (Ανδρών) 2014-15


George_D
 Share

Recommended Posts

Δυστυχώς πέρυσι όταν παίρναμε ληγκ καπ με κάποιους καλούς παίχτες, κανείς δεν αναρωτήθηκε πως πληρώνονται όλοι αυτοί. Αν θυμάμαι σωστά που μάλλον θυμάμαι, δεν έχω δει ποτέ το τμήμα αυτό σε αγώνα εντός έδρας. Το έχω δει πάρα πολλές φορές εκτός αλλά ποτέ εντός κι ας έχω βγάλει και διαρκείας 2 φορές. Ρωτάω λοιπόν, έχει κόψει έστω και σε έναν αγώνα περισσότερα από 100 εισιτήρια η ΑΕΚ; Πως γίνεται να πονάμε το τμήμα, να γεμίζουμε τα γήπεδα αλλά να μη πληρώνουμε εισιτήρια; Άρα λοιπόν, μιλάμε για καβλάντισμα επί της ουσίας. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, αλλά δε νομίζω. Όσες φορές είδα το χάντμπολ εντός έδρας, εγώ κυνηγούσα τους ανθρώπους της ομάδας να πληρώσω εισιτήριο αντί αυτοί να κυνηγάνε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

1.Κανείς δεν ξέρει. Όταν είχα σηκωθεί και είχα ρωτήσει σε μία Γ.Σ. πριν λίγα χρόνια, απάντηση δεν πήρα, και 5-6 μαλάκες μου την είπαν κιόλας οτι δεν ήμουν με τους...από εδώ αλλά με τους από εκεί.

2 & 3.Αρχίδια παίρνει. Και αρχίδια θα παίρνει όταν και αν με το καλό γίνει το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη δεν εχω καταλαβει.

πρωτον ποσα ακριβως ειναι τα χρεη της ερα

δευτερον παιρνει η ερα τα νομιμα απο τη μπαλα

και τριτον αν παιρνει ποσοστο απο τα εισητηρια

παιρνει επι του συνολικου ποσοστου ή απο το ποσοστο που περισσευει οταν

αφαιρει ο ποντιος τα λεφτα για το γηπεδο ?

 

xDxDxD

Link to comment
Share on other sites

Θες στ αληθεια να μιλησουμε γι αυτα και να χαλασουμε κοσμο; (και να χαλαστουμε κι εμεις)

Link to comment
Share on other sites

Θες στ αληθεια να μιλησουμε γι αυτα και να χαλασουμε κοσμο; (και να χαλαστουμε κι εμεις)

 

Σιγά, πρώτη φορά θα'ναι;

 

Α.Ε.Κ. είσαι..

Link to comment
Share on other sites

Προχειρα για να μην νομιζεις οτι κοροιδευω ή αποφευγω

πρωτον ποσα ακριβως ειναι τα χρεη της ερα

απο 7 εως 10 εκατομμυρια ευρω

παιρνει η ερα τα νομιμα απο τη μπαλα

οχι

αν παιρνει ποσοστο απο τα εισητηρια

παιρνει επι του συνολικου ποσοστου ή απο το ποσοστο που περισσευει οταν

αφαιρει ο ποντιος τα λεφτα για το γηπεδο

ατοπη ερωτηση λογω απαντησης 2

Link to comment
Share on other sites

δε χωνευεται αυτο το πραμα με το βολλευ...κ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ οσοι μιλατε για λουκετα, καποιοι το πονανε αυτο το τμημα οπως ολα.

πριν 3 χρονια φουνταραμε στη β για να κανουμε reset και καλα με τα χρεη...αυτον τον παπα πουλησαν στο κοσμο.

παπα με reset για χρεη σε ερασιτεχνικο τμημα (που δε σβηνονται) δε πρεπει να χει ξαναφαει κανενας οπαδος ομαδας στην ελλαδα.

θα μου πεις αμα δεν ενδιαφερεται ανθρωπος αυτο σε μαρανε.

κ θα χεις δικιο.

 

σιχαθηκα καθε χρονο εδω και δε ξερω ποσα χρονια να ανεβοκατεβαινουν ολα τα τμηματα.

δλδ μιλαμε, επεσε μεχρι κ το μπασκετ, κ μετα εγινε και το απιθανο επεσε κ το ποδοσφαιρο. δλδ οκ.

για αυτο μας φαινεται φυσιολογικο πλεον να πεφτει αμαχητι το καθε βολευ. κατα τα αλλα ερχομαστε...γελαει ο κοσμος.

πρεπει να ληξει αυτη η ξεφτυλα.

κ αυτο περναει απο το χερι μας και μονο.

 

κανενα μουνοπανο σε διοικητικο ποστο ξανα. κ τα νομιμα ποσοστα στην ερα γαμιοληδες της παε. βγαλατε το μπατζετ σε ενα ματς που γεμισατε πικρα 70.000 μεγαλειωδους λαου. μουνοπαναδες και εκει.

 

ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου οι γαμημενοι διοικητικοι υπευθυνοι της φετινης ΤΡΑΓΩΔΙΑΣ να μη μπορειτε να κοιμηθειτε ακριβως οσες μερες + 1 θα κανει η ΑΕΚ να ανεβει ξανα στην Α1.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω παντως οτι αν κραταγαν εστω τους Παγιαν-Ραντουνοβιτς θα σωζομασταν

Link to comment
Share on other sites

Guest Cm punk

Oταν ο ιδιος ποροεδρος της ερα λεει πως νοιαζεται περισσοτερο για μπαλα και μπασκετ τι να σχολιασουμε εμεις ; Ο συλλογος πρεπει να παει σε εκλογες αμεσα. Δεν χρειαζεται λεφτας στον ερασιτεχνη κανεις απο τους αλλους 3 δεν εχει λεφτα εκει περα. Ενδιαφερον θελει και να δινει τα εσοδα στην Ερα η ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Eχουμε κατσει κατω και περιμενουμε κανα πρωταθλημα βασικα, το γηπεδο λογικα (μας) τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τελειωσει ακομα το θεμα γηπεδο. Αυτη που εχει τελειωσει (ειτε τελειωσει το γηπεδο ειτε οχι) ειναι η Ερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κλειδώσει ακόμη ο υποβιβασμός λόγω του αποτελέσματος του αγώνα των ερπετών με τη λαμία (3-2). Όχι φυσικά πως τη γλυτώνουμε απλή αναφορά της κατάστασης.

 

(Όποιος δεν αντέχει, δεν παρακολουθεί. Δεν είναι υποχρεωτικό).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστό το σχόλιο του Giallonero, ειδικα στην παρενθεση.

 

Θα προσεθετα, επειδη εχω εκνευριστει αφανταστα απο το ρεπορταζ μιας κυρατσας με ονομα Αργυρω Φλουρη απο το 365

(το διορθωσε αφου ξεφτυλιστηκε κ μετα απο πααααααααρα πολυ ωρα και ενω τρωγαμε τα νυχια μας μεσα στις δουλειες μας αν θα παρει το ται μπρεικ ο αρης)

 

οποιος δεν ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ, μπορει ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ να μην σχολιαζει, για να μην προκαλει.

 

οποιος ενδιαφερεται ενημερωνεται, οποιος δεν ενδιαφερεται μπορει μονο να το παιζει οτι ενδιαφερεται κ να πεταει κανα τσιτατο που και που για να περναει η ωρα και να εκτιθεται.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς παρενθετικά και με αφορμή τα ποστς Μιχάλη και Νίκου, να πούμε ότι ο Μελισσανίδης ως γενική εντολή έχει δώσει να επιβιώσουν πάση θυσία 3 τμήματα: το ποδόσφαιρο, το μπάσκετ και το βόλλεϋ. Το για ποιο λόγο μιλάμε για "λουκέτα" όταν τα δύο μεγαλύτερα τμήματα του συλλόγου έχουν φουντάρει οικειοθελώς, ειλικρινά με ξεπερνάει. Έχει ξεφτιλιστεί το σύμπαν και μας πειράζει το βόλλεϋ της ΑΕΚ στην Α2 ξέρω γω; Τα τμήματα θα πάνε όσο αντέχουν και με όσα αντέχουν. Εάν το πάπλωμα είναι κοντό, να μαζέψουμε τα πόδια μας. Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα εχει κανει αν εχει δωσει τετοια εντολη.Αυτα τα 3 τμηματα πρεπει παση θυσια να κανουν πρωταθλητισμο.Τα υπολοιπα οτι αντεχουν αν αντεχουν..

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι ο Κοτσατος που ηθελε και μπασκετ γυναικων... Στο βολευ παντως νομιζω ενας απο τους λογους που φτασαμε στον υποβιβασμο ηταν οτι και απο περσι εγιναν ισως μεγαλα ανοιγματα σε παικτες. Επρεπε να ημασταν πιο συντηρητικοι κι ας ερχομασταν 7-8οι αντι για 4-5οι. Μη ξεχνατε η ομαδα ειχε και χρεη προς παλιους παικτες

Link to comment
Share on other sites

να πούμε ότι ο Μελισσανίδης ως γενική εντολή έχει δώσει να επιβιώσουν πάση θυσία 3 τμήματα: το ποδόσφαιρο, το μπάσκετ και το βόλλεϋ. .

 

 

xDxDxDxDxD

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα εχει κανει αν εχει δωσει τετοια εντολη.Αυτα τα 3 τμηματα πρεπει παση θυσια να κανουν πρωταθλητισμο.Τα υπολοιπα οτι αντεχουν αν αντεχουν..

 

Καλά αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό, ε; Εγώ προτιμώ χάντμπολ από βόλλεϋ πχ.

Link to comment
Share on other sites

xDxDxDxDxD

 

Μη γελας. Το μπασκετ το τακτοποιησε, τη μπαλα την τακτοποιησε, μενει το βολλεϋ το οποιο πιθανον να φουνταρει για να αναλαβει κανενας μικρος Αγγελοπουλος. Αλλιως μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα ειπαμε.

Link to comment
Share on other sites

μπήκαμε πλειαουτ νομίζω

 

η μεντ έχασε 0-3 από την Κηφισιά εμείς κερδίσαμε 3-2 την Ορεστιάδα.

Link to comment
Share on other sites

Eχασε και η λαμία 3-1 από τον πουστόγαυρο και έτσι με τη σημερινή νίκη μπαίνουμε στα πλει αουτ.

Link to comment
Share on other sites

Eχασε και η λαμία 3-1 από τον πουστόγαυρο και έτσι με τη σημερινή νίκη μπαίνουμε στα πλει αουτ.

 

Παιζει να σωθουμε η θα χουμε φουντο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×