Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ (Ανδρών) 2014-15


George_D
 Share

Recommended Posts

Είναι και ο καθένας πώς το βλέπει με τον εαυτό του αυτό το θέμα με την κίνηση των 21 φίλων. Όχι ότι θα σώσει τα ασυμάζευτα αλλά είναι κίνηση καρδιάς. Μισή χαρά , χαρά δεν είναι που έλεγε κάποτε και το "64"... Τι να το κάνω που επιστρέφει το ποδόσφαιρο αν τα ερασιτεχνικά είναι υπό διάλυση. Μιλάω για τον εαυτό μου και πώς το βλέπω εγώ φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Giallonero, το έχω πει πολλές φορές ότι η Α.Ε.Κ. δεν είναι μόνο FC αλλά αθλητικός σύλλογος, πράγμα που ξεχνιέται εύκολα. Άσε που έχω καύλα με τα "ερασιτεχνικά" αθλήματα, πράγμα που με κάνει να τα αγαπώ πιο πολύ στην Α.Ε.Κ.

Αλλά δεν αντέχεται αυτή η συσσωρευμένη μαλακία. Να βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο μέχρι να λοιποθυμήσεις και φτου κι απ' την αρχή. Δεν γίνεται με τέτοια μυαλά να έχεις κοτζάμ τμήματα χάντμπολ, βόλλεϋ κτλ, και μάλιστα να τα θες πρωταγωνιστικά; Πώς ρε μαλάκα, τι;;; Δείξε μου έναν προϋπολογισμό, ένα τμήμα υποδομής, έστω ένα χρονοδιάγραμμα γαμώ την πίστη μου! Το πολύ κάτι ζωγραφιές σε λαδόκολλες στο σουβλατζίδικο, τι λέμε τώρα.

 

υγ. ο δεύτερος ενικός δεν πάει σε εσένα συγκεκριμένα, τρόπος του λέγειν είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Ελγκέτα μένει σύμφωνα με ανακοίνωση της Ερασιτεχνικής. Οι παίχτες όμως έχουν στυλώσει τα πόδια και δεν ανεβαίνουν στη Σαλονίκη αν δεν πάρουν όλο το ποσό. Μία εβδομάδα υπομονή τους ζητήθηκε από τον Ανατολιοτάκη. Σαν Ενωσίτης δε θα κάτσω να σκεφτώ πού είναι η αλήθεια και πού το ψέμα. Με νοιάζει η ομάδα να μη διασυρθεί με το να μην κατέβει να παίξει με τον παοκ. Εγώ το καθήκον μου το έκανα και πρώτα ο Θεός θα συνεχίσω να το κάνω. Είτε με κάρτα οικονομικής ενίσχυσης, με συνδρομή μέλους, με "21 φίλους", απαιτώ από τις εμπλεκόμενες πλευρές να κόψουν το λαιμό τους και να κατέβει η ομάδα να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς άλλαξε γνώμη ο Ελγκέτα. Το παν όμως είναι να κατέβει η ομάδα. Και φυσικά να μην υποβιβαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Κώστα μοιάζει με τα πολιτικά. Πολλές φορές κάποια πράγματα είναι αυτονόητα αλλά κανείς δεν καταφεύγει στις αυτονόητες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν κατεβει δεν ειναι μονο οτι χανει το παιχνιδι που θα το εχανε και αγωνιστικα σιγουρα, αλλα θα υπαρξει και τιμωρια με αφαιρεση βαθμων, θα βυθιστουμε ακομα πιο πολυ δηλ.

Link to comment
Share on other sites

θυμασαι πιστευω οταν εγραψα σοβαρα σε καλες εποχες για τροπους εκσυγχρονισμου της ΕΡΑ τι ειχα ακουσει και τι ειχε γραφτει..

Και τωρα γυρισαμε στον Ανατολιωτακη...

Εγω προσωπικα οπως και αρκετοι απο εμας που ειμαστε εξω γνωριζουμε τον ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ τροπο να γινει η ΕΡΑ νορμαλ, χωρις πολλα πολλα. Ρεαλισμος και σχεδιο χρειαζεται..

Αλλα που...

 

Το θυμάμαι. Άντεξα λίγο παραπάνω, συν η καύλα με το χάντμπολ που ήθελα πως και πως να το δω να παίζει Champions League, με κάνανε να να κλείνω τα μάτια. Δυστυχώς όμως πλέον δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

....

Η οργάνωση θα ήταν ένα ενδιαφέρον πείραμα αν λεγόμαστε Μπαρτσελόνα με 100.000 μέλη.....

 

Δημήτρη, η οργάνωση δεν θέλει χιλιάδες μέλη καταρχήν, θέλει... οργάνωση και τεχνογνωσία. Φυσικά μπορεί για αρκετά χρόνια να μην είσαι πρωταγωνιστής. Βέβαια που να βρεθούν άνθρωποι οι οποίοι και τις γνώσεις έχουν και την θέληση να φτιάξουν κάτι (αφού εδώ δεν θα υπάρχει ιδαίτερο χρήμα και προβολή), άσε που και να βρεθούν για πόσο θα τους αφήσουν. Γάμα τα, δεν είναι πρόβλημά Α.Ε.Κ. φυσικά αυτό. Στις ουτοπίες μου ο αγαπημένος μας σύλλογος κάνει κάτι που αφήνει τα μίζερα ελληνικά δεδομένα (και φυσικά δεν είναι το Barcelona το next level).

Link to comment
Share on other sites

τελειωσε αν δεν κατεβεις εχει σιγουρη την πεσαδα

 

Τέλεια.

Λουκέτο μια ώρα αρχίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ κριμα

αν και η κατασταση μυριζε καιρο.

 

Ειχα ξαναγραψει παλια ποσο θυμαμαι τη δυναμικη

που ειχε το βολλευ στον κοσμο της ΑΕΚ.

Δυναμικη αναλογικα με το μεγεθος ΑΕΚ παντα.

Παντα θα υπηρχε ενας πυρηνας 200 ατομων

που θα πηγαινε να δει το βολλευ της ΑΕΚ .

Και αργοτερα

ζησαμε και ωραιες στιγμες με το βολλευ παραλιγο να παρουμε

και ευρωπαικο .

 

Οποιος εχει κανει εστω και μιση εκδρομη για να δει την ΑΕΚ της καρδιας

να ανεβαινει στην Α1 και εχει χαμογελασει η ψυχη του

πιστευοντας

οτι βοηθησε και αυτος εμμεσα

κουνιωντας περα δωθε τη σκαλα με τον συνηθως χοντρο

διαιτητη πανω για να κερδισει η ΑΕΚ ενα μπλοκ αουτ

σημερα λυπαται απιστευτα με την καταντια.

 

Οχι λουκετο .

Ποτε λουκετο σε τμημα της ΑΕΚαρας .

Ποσο μαλιστα στο βολλευ .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν γνωρίζει κάποιος να μου εξηγήσει κάτι που δεν το κατάλαβα.

Το περσινό καλοκαίρι η ΑΕΚ ανέβηκε Α1 και υπήρχε μια φημολογία σχετικά με το χρέος της και ότι η ομάδα θα ξαναπέσει στη Β εθνική γιατί δεν βγαίνει.

 

Ταυτόχρονα όμως ή λίγες μέρες αργότερα, υπήρχαν δημοσιεύματα κυρίως στο gazzetta από έναν αρθρογράφο που γενικά νιώθει από το άθλημα ο οποίος έγραφε ότι η ΑΕΚ όχι μόνο θα παίξει Α1 αλλά θα πρωταγωνιστήσει κιόλας. Χωρίς να εξηγεί όμως γιατί. Πράγματι η ΑΕΚ πέρυσι αγωνίζεται Α1, πρωταγωνιστεί και σηκώνει και το ληγκ καπ. Για τα δεδομένα της ΑΕΚ αυτό ήταν άθλος αφού ως γνωστόν ΑΕΚ στο βόλλεϋ είναι αγάπη, αρρώστια, καψούρα για όλους όσους έχουμε οδηγήσει κυριολεκτικά όλη την Ελλάδα για να πάμε να τη δούμε, αλλά σαν ομάδα και φανέλα είναι ανυπόληπτη.

 

Δεν κατάλαβα τι έγινε πέρυσι. Κάναμε ρόστερ με την τακτική του πιστολιάσματος; Δηλ φέρνω 5-6 καλούς παίκτες και την ώρα της πληρωμής κάνω ότι δεν καταλαβαίνω ελληνικά; Πληρώσαμε τους παίκτες; Φέραμε φτηνούς παίκτες που βγήκαν;

 

Κάτι μου λέει ότι συνέβη το πρώτο. Γενικά ως ΑΕΚτζής πάντως, ντρέπομαι που η ΑΕΚ στην αγορά είναι συνώνυμο του μπαταχτσή, του ξεφτίλα και του φτωχομπινέ. Λύσεις πρέπει να δοθούν ΤΩΡΑ ακόμα κι αν είναι ακραίες και δυσάρεστες.

Link to comment
Share on other sites

Ε να πάμε να γαμηθούμε τότε. Δεν μας αξίζει να έχουμε ομάδα, είναι ντροπή. Η ΑΕΚ είχε ήδη χρέη και πήγε και δημιούργησε περισσότερα. Ε όχι ρε παιδιά, έλεος. Είχα κάνει και κάποιες κουβέντες να μαζέψουμε λίγα λεφτά για τα τμήματα, αλλά όχι. Ούτε ευρώ από μένα.

 

Εδώ και πολλά χρόνια έχει δημιουργηθεί μια επιχείρηση αρμέγματος του οπαδού της ΑΕΚ. Και έχω σοβαρές υποψίες ότι μόνο στην ΑΕΚ συμβαίνει αυτό.

 

Κάναμε τμήμα σκάκι, δώστε λεφτά να φέρουμε διεθνείς σκακιστές. Κάναμε τμήμα ποδοσφαίρου σάλας δώστε λεφτά, πάρτε μπλούζες να φέρουμε παίχτες.

Περίπου 88 φορές το μήνα κάλεσμα για λεφτά να πληρώσουμε κάναν παίχτη σε βόλλευ και χάντμπολ. Κάναμε και τμήμα μποξ, πάρτε ημερολόγια και μπλούζες γιατί θέλουμε λεφτά. Κιτρινόμαυρα ποδήλατα είναι πλέον η φάση και θέλουμε λεφτά να πάρουμε σέλες.

Δώστε λεφτά, πάρτε λαχνούς, πάρτε μπλούζες. Δώστε λεφτά για να κρατήσετε τα τμήματα της ΑΕΚ (και να παριστάνουμε κι εμείς τους παράγοντες με τα δικά σας λεφτά).

 

Ταυτόχρονα όμως ο οπαδός της ΑΕΚ έπρεπε να δώσει λεφτά και για μπλούζες γιατί δεν έβγαιναν τα ενοίκια του κλαμπ κλπ. Αλλά αυτό είναι οφτόπικ.

 

Πόση αναξιοπρέπεια πια. Φτάνει. Ότι δε μπορείτε, κλείστε το.

Edited by stavros 9-11
Link to comment
Share on other sites

Η αναχώρηση (οδικώς) της αποστολής της ΑΕΚ για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ , που θα αρχίσει στις 19:00 στο κλειστό της Πυλαίας, προγραμματίστηκε για το πρωί της Δευτέρας στις 8.00. Σε αυτή θα συμπεριληφθούν 6 παίκτες της ανδρικής ομάδας (Ανδρεάδης, Ίλιτς, Ωρολογάς, Δημητρούδης, Οικονόμου, Μιχαλόπουλος) και 4 παίκτες από τις Ακαδημίες προκειμένου να συμπληρωθεί 10αδα. Ο Χόρχε Ελγκέτα δεν δέχθηκε να ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη και την ομάδα εναντίον του ΠΑΟΚ θα κοουτσάρει ο Ανδρέας Ανδρεάδης.

Στη σύσκεψη που έγινε το απόγευμα στο ΟΑΚΑ στο περιθώριο του αγώνα της ποδοσφαιρικής ομάδας με την Επισκοπή μεταξύ των Ανδρέα Ανατολιωτάκη, Ευάγγελου Ασλανίδη, Γιώργου Κατσαδήμα συζητήθηκε το «τελεσίγραφο» των παικτών για άμεση εξόφληση όλων των οφειλών (ύψους περίπου 100.000 ευρώ) κάτι το οποίο ήταν αδύνατο να γίνει μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Έτσι και προκειμένου η ομάδα να αποφύγει τις συνέπειες της μη συμμετοχής της στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, τέθηκε σε εφαρμογή το «Σχέδιο Β».

Περαιτέρω εξελίξεις στο τμήμα θα δρομολογηθούν μετά την επιστροφή της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Με παίδες συμπληρώθηκε η 10άδα που θα ανέβει στη Σαλονίκη για το παιχνίδι με τον παοκ. Ο Ελγκέτα δε δέχτηκε να ταξιδέψει και θα κοουτσάρει την ομάδα ο...Ανδρεάδης.

 

Εντάξει θα χάσουμε άνετα 3-0.

Πόνος, θλίψη και ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Ο κλοουν που εγραψε το συγκεκριμενο αρθρο φροντισε να μας ενημερωσει οτι η εξοφληση " ηταν αδυνατη σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα"

Link to comment
Share on other sites

Ο κλοουν που εγραψε το συγκεκριμενο αρθρο φροντισε να μας ενημερωσει οτι η εξοφληση " ηταν αδυνατη σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα"

 

Ειναι Κυριακη, ειναι κλειστες οι Τραπεζες.

Link to comment
Share on other sites

παιζει να ναι και σε καννενα ασφαλιστηριο το ποσο

 

Καλημερα σας,κυριε Κοζωνη.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε.

 

Μερα Μαρμοτας. Χελοου Νεντ και τα συναφη.

 

Δε γινεται ρε σεις αυτη η ιστορια.

 

Και θα το γραψω ακομα μια φορα εδω για να το χωνεψουν εκει στην ΕΡΑ.

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ.

 

Παρτε το χαμπαρι, να νοιωσετε επιτελους..

 

Μα σοβαρα τωρα τι γραφεις xD

 

Εδω δε δινει για το δικο του μαγαζι ,

στο βολλευ θα δωσει .

 

Με Πλατελλα θα παιζεις μεχρι να σου σκασει

γεροντικη ανοια .

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ, λόγω των γνωστών προβλημάτων (με τους μισούς παίκτες να μην ταξιδεύουν στη Θεσσαλονίκη αν δεν τους καταβάλλονταν τα χρήματα), παρατάχθηκε με ένα κράμα επαγγελματιών και παιδιά των Ακαδημιών στο κλειστό της άδειας Πυλαίας! Το βάφτισμα του πυρός πήραν οι Λευτέρης Καραγιώργος, Δημήτρης Απερανθίτης, Χαράλαμπος Σπυρόπουλος , Βασίλης-Χρήστος Τσάλλας. όλοι τους γεννημένοι το 1997.

 

Η ήττα ήταν αναμενόμενη, το σημαντικό όμως ήταν ότι η ΑΕΚ έπαιξε στην Πυλαία.

 

Τα σετ: 25-15, 25-17, 25-19

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×