Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

ενταξει η τελευταια που νικησες μου φενεται πηρε περυσι το τσαλεντς καπ

 

Δεν ισχύει δυστυχώς.

 

btw το Challenge Cup πέρσι, το πήρε η μικρότερη ομάδα του Minsk.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν;

Αυτή τη στιγμή 75 εταιρείες στον κόσμο έτσι το βλέπουν το πράμα... Εγώ χωρίς να βλέπω αποδόσεις θα έδινα 1,10 το πολύ στη Minsk, κι αυτό μάλλον επειδή θέλω να πιστεύω ότι έχουμε πιθανότητες. Ε δεν θέλω να γράφω ότι τα έγραφα :P αλλά η προσγείωση είναι κι εδώ ανώμαλη μετά από τα θριαμβευτικά ρεπορτάζ στα φιλικά με τις μπυραρίες και τις μεταγραφές που για Ελλάδα είναι σούπερ μεν, αλλά το Champions League είναι άλλο καφενείο.

Θαύματα γίνονται πάντως. Έχω δει αρκετά 1,01 να ανατρέπονται. :)

Link to comment
Share on other sites

τοσο μεγαλη ειναι η διαφορα δυναμικοτητας ? ακου 1,01... στο ποδοσφαιρικο στοιχημα αυτο μεταφραζεται σε Ρεαλ Μαδριτης - Δοξα Κρανουλας.

Link to comment
Share on other sites

4-4...

9 όλα...

12-11 εμείς...

13-11 ημίχρονο..

πάμε 17-13...

όλα 17...

19-17 χάνουμε,ως εδώ ήμασταν...

23-20 λίγο πριν λήξει.

 

Καλή προσπάθεια,λογικά μπορούμε κάτι καλό στο ehf cup.

 

livescore

Edited by blanco21
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ηταν νοκ αουτ ισως Αθηνα το χτυπουσαμε... Λεμε τωρα.

 

Αλλα σε κάθε περιπτωση τοσο το σκορ οσο και η διακυμανση, δεν επιβεβαιωνουν το χαος μεταξυ των ομαδων που λεγαμε.

Link to comment
Share on other sites

To ότι η ΑΕΚ στάθηκε τουλάχιστον αξιοπρεπώς έναντι μιας πολύ ισχυρής ομάδας είναι θετικότατο σημάδι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Αν ισχυει το 1.01 που εγραψε ο Σπυρος τοτε και το χθεσινο ματς αλλα και η εξελιξη του , θαυμα ηταν .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Γύρισα από Σλοβακία Κυριακή το βράδυ με 39-40 πυρετό (αμυγδαλύτιδα) μέχρι την Τρίτη δεν ήξερα σε ποιον πλανήτη βρίσκομαι, τώρα βρήκα κουράγιο να ξανα ασχοληθώ με Α.Ε.Κ. :P

 

Γενικά:

Πρέπει να είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πιστεύω οποιαδήποτε άλλη ομάδα, εκτός από τη Μινσκ, στους 3 προκριματικούς ομίλους την είχαμε. Οπότε ευκαιρεία θα υπάρξει και τις επόμενες χρονιές, μην αγχωνόμαστε.

 

Πρώτο ματς: Αντέξαμε σχεδόν μέχρι τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου (εκεί πήγαμε να καταρεύσουμε και με τους τούρκους). Εκεί μίλησε η εμπειρία της -κατά τ' άλλα ντεφορμέ ακόμα- Μινσκ και μας κρέμασαν τα άκρα στα κρίσημα σημεία εφόσον θέλουμε να βρούμε φταίξιμο σώνει και καλά. Για μένα ήταν απλά καλύτεροι οι άλλοι. Παίξαμε πολύ καλύτερα απ' ό,τι περίμενα, πραγματικά με κάναν να πιστέψω για λίγο, ότι μπορούμε να προκριθούμε. Κρίμα που το πούλμαν από την Άθηνα δεν κατάφερε να φτάσει στο πρώτο ματς λόγω προβληματών υγείας (όλα καλά ευτυχώς), οπότε μείναμε 13 άτομα στην εξέδρα. 10 Λονδρέζοι, εγώ με την κοπελιά μου και τον κολλητό μου. Οπότε φωνάζαμε 11 άτομα και βάραγαν παλαμάκια 13. xD

Νομίζω επιτεθήκαμε 3 φορές στο δεύτερο ημίχρονο για το +5. Αν γινότανε... αν.

 

Δεύτερο ματς: Εδώ είμασταν το φαβορί πλέον. :D Το καθαρίσαμε όμορφα και ωραία και η διαφορά 5-7 γκολ που είχαμε πάρει κράτησε μέχρι τις δύσκολες στιγμές. Με ενίσχυση 55 μάχημων πιθηκιών xD στην κερκίδα ήταν καλή και η εξέδρα, οι σλοβάκοι είχαν χαζέψοι, βγάζανε φωτογραφίες. Ε γνώριμα πράματα όταν πάμε εξωτερικό. :D

 

Τα σημαντικά πράματα:

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΠΙΒΟΤ!

Το φωνάζω τόσες χρονιές και ξαφνικά ανεβήκαμε επίπεδο. Πολύ καλός ο Rakcevic όπως περιμέναμε, πάρα πολύ καλός. Έβαζε γκολ, κέρδιζε αποβολές και πέναλντι, πολύ ξύλο επί 60 λεπτά πάνω στη γραμμή.

Και φαίνεται να δένουν πολύ καλά με τον Σανίκη, που είναι επιτέλους κανονικός playmaker της προκοπής.

 

Με λίγα λόγια:

Στην Ελλάδα πρέπει να κάνουμε πλάκα. Νταμπλ ξανά και στο πρωτάθλημα να βγει δεύτερη η Α.Ε.Κ. Β' ξέρω 'γω.

Το μόνο θέμα στο ρόστερ είναι το αριστερό εξτρέμ. Εκεί δεν έχουμε δυστυχώς... Τ' άλλα είναι σούπερ.

 

Στην Ευρώπη συνεχίζουμε στον τρίτο γύρο του EHF Cup (δεύτερη μεγαλύτερη διοργάνωση) και θα παίξουμε για την είσοδο στους ομίλους νοκ-άουτ αγώνα (μέσα-έξω). Θα είναι εξίσου τεράστια επιτυχία να τα καταφέρουμε. Θα μας βάλει στον χάρτη της Ευρώπης.

 

Αυτά τα όλιγα για τώρα. :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καταρχην παρε ενα αστερακι...

κατα δευτερον περαστικα και γρηγορα δυνατος και παλι..

 

4 γρηγορες ερωτησεις και μια διαπιστωσις.

 

1)ο σανικης επαιξε σαν πλει μεικερ?η ξεκινουσε απο αριστερο ιντερ και κατεληγε πλει μεικερ οπως μου φαινεται πως εκανε αυτο το τρικακι περυσι ο αρβανιτης με τον αλβανο?

2)πως μοιρασε το χρονο καρυπιδη και μπακαουκα ο κοουτς?τον καρυπιδη σε τι κατασταση τον ειδες?επαιξε και ιντερ στη θεση του αλβανου καθολου?

3)λες για προβλημα στο αριστερο εξτρεμ.επειδη το χω ψιλοχασει με τις μετεγραφες, ποιον εχει μπακ απ του γεωργιαδη?

4)η πολη ωραια?καμια λεπτομερεια περι ζωης εκει και λοιπων?

 

και η διαπιστωσις...ρακσεβιτς θεος ατελειωτος..ας τον παρει ο μελισσαν σε 2 χρονια και ας τον τοποθετησει στην ΚΕΔ..

 

περαστικα και παλι..

 

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.

 

1) Play έπαιξε κανονικά. (το "τρικάκι" που αναφέρεις το εννοείς μέσα στην φάση ή γενικά στην πορεία του παιχνιδιού να αλλάζει ο ρόλος; )

 

2) Ξεκίνησε με Μπακαούκα στην επίθεση και Καρυπίδη στην άμυνα. Αργότερα επέμεινε στον Καρυπίδη ο κόουτς γιατί ήταν σε κακή κατάσταση δυστυχώς ο Μπακαούκας. Στο δεύτερο ματς όπου οργίασε ο Χριστόφορος έπαιξε περισσότερο λογικά. Με λίγα λόγια έχουμε 2 ισοδύναμους παίχτες από εκείνη τη μεριά και είμαστε υπερκαλυμμένοι.

 

3) Δεν ξέρω, αλλά για να παίζει ο καημένος ο Γεωργιάδης (που δεν...) συνέχεια, φαντάσου...

 

4) Για ποιά πόλη λες; :D Το Presov μια σταλιά σκατούλα είναι, δεν υπάρχει τίποτα εκεί, το Kosice όπου διανυκτερεύσαμε όλοι, είναι άλλη φάση. Αν θες λεπτομέρειες, να σου γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Μαγυαρε ΝεοΣμυρνιωτη σου ευχομαι περαστικα και γρηγορα.

 

Αν και μεγαλωσα καπως παντα σκεφτομαι αυτες τις εκδρομες ,παντα θα θελω να ξαναβρεθω

σε μπασκετικοπετοχαντμπολικο ευρωπαικο αγωνα για λιγους.

Ωραιες στιγμες .

 

Τα εξωαγωνιστικα τα εμαθα ,τα αγωνιστικα το ιδιο.

 

Το ερωτημα που σου τιθω(Λαιδη 4,18) ειναι

τελικα καταφερες να αποκτησεις καποια ιδρωμενη φανελα kempa ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εξωαγωνιστικά δλδ;... :D:P

 

Οι μόνες ιδρωμένες φανέλες που αποκόμισα ήταν οι δικές μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μωρέ να διοργανώσουμε το F4, αλλά εμείς δεν θα είμαστε εκεί. xD

 

ReBo σου χρωστάω pm, stand by λίγο ακόμα. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευκολη νικη στην Κατερινη με συμπαρασταση μεγαλου αριθμου ΑΕΚτζηδων από την ΑΕΚομανα Μακεδονια. Ο παοκ δυσκολευτηκε απεναντι σε Χανθ αλλα νικησε. Λογικα ξεκουραστο πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

ωραία ήταν σήμερα , η ομάδα καλή αν και για κάποιο λόγο μου φαίνεται αδούλευτη. τα γκολ μας είναι τις περισσότερες φορές απο προσωπικές ενέργειες.. αντίθετα οι αργίτες βγάλαν κατι ωραίες φασούλες

 

πάντως το νταμπλάκι το έχουμε σίγουρο φέτος

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×