Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Βασικά δεν έκανε πλάκα αλλά κέρδισε λόγω ανώτερης ποιότητας παικτώνε.Λογικό βέβαια γιατί έχει πολλούς καινούργιους κα δεν έχει δέσει το σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω παντως εμαθα οτι ο προεδρος ειναι μεν σπαθι και στα λεφτα και στις πραξεις αλλα εχει απαιτησεις υψηλες -περαν των δυνατοτητων της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο φάουλ του πρόεδρα είναι η επιλογή έδρας..Πούλησες 2 χιλ διαρκείας μεν απο την άλλη όμως το άθλημα είναι πολύ πίσω για να το ακολουθήσει ο κόσμος που χρειάζεται για ένα γηπεδο σαν κ αυτο..και τα ντέρμπυ είναι μόνο 2 αν υπολογίσεις το χωριό

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εμαθα οτι ο προεδρος ειναι μεν σπαθι και στα λεφτα και στις πραξεις αλλα εχει απαιτησεις υψηλες -περαν των δυνατοτητων της ομαδας.

 

Όπως;

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Οπως κατι δηλωσεις περι κατακτησης Ch-L και αλλων ευρωπαικων κυπελλων - τα οποια απ οσο εμαθα δεν τα ειπε ...ετσι , αλλα τα εννοει.

 

Απεχει πολυ απο την ευρωπαικη πραγματικοτητα απ οτι φαινεται ο λαζο.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουμε με την σουηδική Lugi στο επόμενο γύρο του EHF Cup.

Οι πιθανότητες πιστεύω είναι 55-45 υπέρ μας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την ξέρεις ? ή το λες για να μας γεμίσεις ελπίδες ?

 

Και την ξέρω και στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε μια ουγγρικη ομάδα. Και για να σας γεμίσω με φρούδιες ελπίδες. :tease:

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχεις καμια πληροφορια για τους σουηδους σπυρο?

το μονο που ξερω εγω ειναι γενικα οτι οι σκανδιναβοι εχουν μια καποια παραδοση στο αθλημα..

κατα τα αλλα αν εχω καταλαβει καλα αν τους αποκλεισουμε περναμε στους ομιλους ,ετσι?

 

Οι σκανδιναβοί φυσικά και έχουν παράδοση στο χάντμπολ, αλλά τα πρωταθλήματα τους δεν είναι τόσο ισχυρά, επειδή όλοι οι καλοί (και μη) παίζουν εξωτερικό.

Η Lugi δεν είναι τοπ ομάδα στην Σουηδία, η Α.Ε.Κ. αυτή τη στιγμή είναι καλύτερη κατα τη γνώμη μου, αρκεί να μην μας πάρουν στην... ταχύτητα.

Για πληροφόρηση, όπως είπα στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε ουγγρική (με 4 γκολ συνολικά διαφορά εναντιών εντελώς αποδεκατισμένης ομάδας), οπότε έχω κάποιες παραστάσεις, ε και λόγω δουλειάς βλέπω τις στατιστικές.

Είπαμε, μην φανταστεί κανένας περίπατο, απλά έχουμε ελαφρύ προβάδισμα πιστεύω.

 

υγ. Δεν πάει ούτε πούλμαν ούτε τρένο (φυσικά :D) Σουηδία, πούλος, από τον καναπέ εγώ. :(

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ στη λουντ! ανελπιστο! Επειδη μενω εδω, υποψιν οτι ειναι νοτια Σουηδια, 10 λεπτα με τρενο απο μαλμο και 40 απο κοπεγχαγη, οποτε για πτησεις και τρενα οποιος θελει κοιταει σ αυτα τα 2 και οχι στοκχολμη που ειναι 600χλμ μακρια..

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οι σκανδιναβικες ομαδες στο χαντμπολ δεν ειναι τοσο δυνατες οσο η εθνικη τους. Αυτα τα 2 παιχνιδια ειναι τα ματς της χρονιας για την ομαδα χαντμπολ. Να καταφερουμε να μπουμε στους ομιλους ωστε να εχει ανταμοιβη η πολυ μεγαλη προσπαθεια του Λαζοπουλου στο τμημα

Link to comment
Share on other sites

Χαντμπολ / Τριπλή «καμπάνα» στην ΑΕΚ

Τριπλή «καμπάνα» στην ΑΕΚ

 

Με πρόστιμο 10.000 ευρώ τιμωρήθηκε η ΑΕΚ από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Χάντμπολ για τη συμπεριφορά των οπαδών της στις αναμετρήσεις απέναντι στη Μπεσίκτας και τη Ντιναμό Μινσκ.

 

 

Μέγεθος κειμένου

Τελευταία ενημέρωση 23/10/2013, 16:38

Το ποσό των 10.000 ευρώ επέβαλε η Πειθαρχική Επιτροπή της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Χάντμπολ στην ΑΕΚ, λόγω της συμπεριφοράς των οπαδών της στις αναμετρήσεις απέναντι σε Μπεσίκτας και Ντιναμό Μινσκ.

 

Συγκεκριμένα, η «Ένωση» καλείται να καταβάλει 3.000 ευρώ για την εισβολή οπαδών στο γήπεδο στο ματς με τη Μπεσίκτας, 4.000 για επεισόδια με τους οπαδούς της Ντιναμό στο Μινσκ και 3.000 στους Λευκορώσους λόγω των φθορών που έγιναν στο πούλμαν της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα τωρα πρεπει να μπει ο φιλος Αλφ ο εξωγηινος

και να γραψει με κεφαλαια και μπολντ

ΡΕΜΠΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ , ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.

Ετσι ξηγιοταν η δικη μου η γενια.

 

Ανοιγαμε κιτρινομαυρη αγκαλια και βαζαμε

οσους περισσοτερους χωρουσαν μεσα.

Και ας κοιμομουν στα πατωματα

και ας μην κοιμομουν καθολου.

Και ας γνωριζα 2 απο τους 10 που ειχα βαλει μεσα

η που με ειχαν βαλει μεσα στο σπιτι τους.

Ανεπαναληπτες ζεστες ΑΕΚοστιγμες ευρωπαικων ταξιδιων.

 

Αλφ σε παρακαλω ξηγησου φιλοξενια.

Θα ρθει η ωρα που θα χρειασθει και συ να γειρεις

το κουρασμενος σωμα σου σε μια κιτρινομαυρη εστια.

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα θυμαμαι κι εγω 2-3 αντιστοιχα σκηνικα. Μια φορα ενας (αγνωστος ως τοτε) μου χε κατσικωθει 2 εβδομαδες. Ειχε ερθει σε ένα ματς με την Καλαμαρια και εκατσε 2 βδομαδες επειδη "νταξ μωρε σαλονικα, καλη φαση". Εκτοτε οποτε τον πετυχαινω οακα πιανει αλλους ακυρους και τους λεει "ο αδερφος με ειχε βαλει σπιτι του 2 βδομαδες, αυτο ειναι η ΑΕΚ ρε". Έπος

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω κατι πιο δραστικο και ουσιωδες.

Να στειλουμε ολοι πράιβατ μέσατζις στον φιλο Αλφ21 με ευγενικες,γαληνιες προτροπες

να φιλοξενησει τον Ρεμπω στο σπιτι του.

Οταν ξαναμπει να εχει λαβει τοση αγαπη που να μη μπορεσει να αρνηθει.

 

Καλο θα ειναι επισης οταν ξαναμπει να υπαρχει στο αρχικο

αντι για τον δικεφαλο ενα μπανερ ωραιο

που να γραφει

'Αλφ αδελφε μας Ρεμπωρεις να τον φιλοξενησεις ! '

Η Εκπληξις του θα ειναι μεγαλη,θα συνεκινηθει και θα δεχθει να τον σπιτωσει.

 

Ολοι μαζι στον αγωνα για να βρει σπιτι να μεινει στο Λουντ ο οράνιε Ρεμπώ.

Ολοι μαζι να του βρουμε μια ζεστη αγκαλια και ενα ζεστο πιατο φαι μετα τον αγωνα της Ενωσης.

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανοπουλε ειμαι μεγαλος γκρουπι δικος σου και εν γενει της φανταστικης δουλειας που επιτελειται στο πορνειο των ψυχων το οποιο μου κραταει συντροφια πολλες απο τις παγωμενες σουηδικες νυχτες.

Προς το παρον μενω σε δωματιο φοιτητικης εστιας, καθοτι αναγκαστηκαμε να γινομε παλι φοιτηται στα γεραματα, μπας και ξεφυγουμε απο την αλματωδη αναπτυξη του αντωνη του σαμαρα και του γιαννη του στουρναρα.

Για ο,τι χρειαστει ο αδερφος ολλανδος δηλωνω προθυμος να τον εξυπηρετησω και δεν χρειαζεται να προβεις σε αυτες τις συγκινητικες κατα τ αλλα κινησεις..

Η λουντ ειναι μια φοιτητουπολη και πανεμορφη, αλλα ολα κινουνται γυρω απο τους φοιτητες και τις δραστηριοτητες τους.. Θα συμβουλευα οποιον επιθυμει να ερθει να μεινει κοπεγχαγη, η οποια ειναι σε μια αποσταση με το τρενο κηφισια-πειραιας..

Κατα τ αλλα ειμαι πολυ περιεργος να δω τις φατσες των ανυποψιαστων σουηδων σε περιπτωση που σκασει μυτη κανενα καραβανι οπαδων... οι ανθρωποι ειναι στον δικο τους πλανητη

I look forward to hearing from you

Sincerely yours

Alf21

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανοπουλε η λουντ ειναι μια φοιτητουπολη και πανεμορφη

Alf21

 

Φοιτητούπολη = Φοιτητριούλες

Τέτοια λέγε του Στυλιανόπουλου και άμα ξεμπερδέψει με κάτι ... ανειλημμένες που έχει θα έρθει και θα σου κατσικωθεί εκεί να ξεχειμωνιάσει !!!!

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια εντυπωσιακή κίνηση έκανε ο Δημήτρης Λαζόπουλος προκειμένου να φέρει την ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ δίπλα στον κόσμο της ομάδας. Με μια θεαματική κίνηση και υπολογίζοντας μόνο θέληση του κόσμου της ΑΕΚ, ο διοικητικός ηγέτης του τμήματος αποφάσισε να αλλάξει την έδρα και να την μεταφέρει από το μακρινό και απρόσιτο (από συγκοινωνίες) γήπεδο των Νέων Λιοσίων στο κλειστό του Πανελληνίου στην Κυψέλη.

 

Σε συνάντηση που είχε με τους οργανωμένους και γενικότερα ακούγοντας τις απόψεις των φίλων της ΑΕΚ, ο Λαζόπουλος αποφάσισε να αλλάξει την έδρα της ομάδας. Και αυτό μολονότι η δημιουργία μιας υπερσύγχρονης έδρας στα Νέα Λιόσια είχε στοιχίσει στον ίδιο σημαντικό ποσό. Ωστόσο, το σημαντικό είναι η ΑΕΚ να έχει πραγματική έδρα και ο κόσμος να είναι στο πλευρό της.

 

Αλλωστε, από το ξεκίνημα της σεζόν και παρά την εντυπωσιακή ανταπόκριση στην αγορά εισιτηρίων διαρκείας, η εικόνα στο γήπεδο των Λιοσίων ήταν απογοητευτική. Ετσι, η ομάδα θα αγωνίζεται πλέον στο κλειστό του Πανελληνίου, αρχής γενομένης από το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι του πρωταθλήματος κόντρα στη ΧΑΝΘ. Στα ευρωπαϊκά παιχνίδια θα χρησιμοποιείται το παλατάκι των Νέων Λιοσίων, ενώ ενδέχεται το κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων χρησιμοποιηθεί και για τους τελικούς του πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Aπο την αρχη της χρονιας επαιρνε δυνατα μηνυματα

πως δεν ειναι ο κοσμος του χαντμπολ

οι χιλιαδες που πιστευει

και πως στους τελικους με Αργος αντε να μαζευτουμε 2.500 .

 

Επεμενε πως θα ειναι τουλαχιστον μισογεματο το 9.000 θεσεων

ολυμπιακο κλειστο .

 

Παλι καλα

μετα τα πρωτα ματς με μικρους αντιπαλους

που ειχαν 800 και 500 ατομα μεσα

δεν απογοητευτηκε

να την κανει εντελως απτο τμημα.

 

Παντως εχει ριξει και μια τριανταρα δικια του για το χαντμπολικο ταραφλεξ στα Λιοσια.

Κριμα τα λεφτα .

Link to comment
Share on other sites

aπο την αρχη της χρονιας επαιρνε δυνατα μηνυματα

πως δεν ειναι ο κοσμος του χαντμπολ

οι χιλιαδες που πιστευει

και πως στους τελικους με Αργος αντε να μαζευτουμε 2.500 .

 

Επεμενε πως θα ειναι τουλαχιστον μισογεματο το 9.000 θεσεων

ολυμπιακο κλειστο .

 

Παλι καλα

μετα τα πρωτα ματς με μικρους αντιπαλους

που ειχαν 800 και 500 ατομα μεσα

δεν απογοητευτηκε

να την κανει εντελως απτο τμημα.

 

Παντως εχει ριξει και μια τριανταρα δικια του για το χαντμπολικο ταραφλεξ στα Λιοσια.

Κριμα τα λεφτα .

 

eινα αυτο που ειπα. Κλειστο 9.000 θεσεων ειναι πολυ μεγαλο για χαντμπολ. Για Ευρωπη ναι, αντε και για τα τελικα του πρωταθληματος οπως ειναι οι σκεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Aπο την αρχη της χρονιας επαιρνε δυνατα μηνυματα ...

 

Παντως εχει ριξει και μια τριανταρα δικια του για το χαντμπολικο ταραφλεξ στα Λιοσια.

Κριμα τα λεφτα .

 

πραγματικα αυτος ο ανθρωπος δεν ξερω την οικονομικη του δυνατοτητα αλλα ειναι πολυ ψημενος. παρα πολυ.

ειναι κριμα το μερακι αυτου του ανθρωπου να μην αξιοποιηθει απο το Συλλογο. κ εχουμε κ κακη παραδοση με τετοιους ανθρωπους.

μακαρι να αφουγκραζεται το κοσμο οπως κανει μεχρι τωρα ή να παρει διπλα του εναν ανθρωπο που γνωριζει πραματα απο την ΑΕΚ κ να του μιλαει γιατι δεν αξιζει να τρωει τετοιες ηττες ανθρωπος που εχει τοση διαθεση για προσφορα. ειναι ανεπιτρεπτο.

Link to comment
Share on other sites

κ ασχετα απο αυτο, ο ΑΕΚτζης εχει μια ταση οταν η ομαδα ειναι πρωτη σε οποιοδηποτε αθλημα να την ψιλογειωνει.

θα προτιμησει το αλλο τμημα που ''κυνηγαει'' την πρωτη θεση απο καποιον.

εκτος απο λογικο κατα τη γνωμη μου ειναι και χαρακτηριστικο γνωρισμα του κοσμου της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×