Jump to content

Παναχαϊκή - ΑΕΚ: 30/11, 18:00


Eddie
 Share

Recommended Posts

Εχουνε λυσσαξει με τα σουλατσα και τις μπουκες. Ειδικα στα εντος θελει τεραστια προσοχη. Μια συνεννοηση ειναι, μεχρι να γινουν οσα πρεπει να ειναι ολοι οπως στο Περιστερι την ημερα που επεσες. Εφοσον καταφερες εκει τη στρατιωτικη πειθαρχια, μπορεις να τα καταφερεις σε ολα τα ματσακια. Λιγο νιονιό και μια συνεργασια.

Link to comment
Share on other sites

«H Π.Α.Ε. Παναχαϊκή και ο πρόεδρος της Αλέξιος Κούγιας , οι οπαδοί της και όλη η Αχαΐα προσκαλούμε με τα πλέον φιλόξενα συναισθήματα τους ποδοσφαιριστές, τους προπονητές και τους οπαδούς της ΑΕΚ σε όλη την Ελλάδα να έλθουν την Κυριακή 23/11/2014 στην Πάτρα και στο ασφαλέστερο στάδιο στην Ελλάδα για να μετάσχουμε όλοι μαζί σε μια αληθινή ποδοσφαιρική γιορτή.

Η Π.Α.Ε. Παναχαϊκή πριν από αυτή την γιορτή όπως είχε προαναγγείλει θα βραβεύσει τον πλέον πετυχημένο προπονητή που έχει αγωνισθεί στα Ελληνικά γήπεδα τον Dusan Bajevic.

O Dusan Bajevic θα βραβευτεί όχι μόνο για την προπονητική του καριέρα στην Ελλάδα αλλά και για τα όσα προσέφερε στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο σαν ποδοσφαιριστής της ενωμένης Γιουγκοσλαβίας αλλά και για τα όσα διδάσκει στους ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στην Ελλάδα , στους προπονητές που αγωνίζονται στην Ελλάδα αλλά και στους ασχολούμενους με το ποδόσφαιρο με το ήθος του και την συμπεριφορά του.

Αυτή η πρόσκληση μας είναι η μοναδική απάντηση στα κατευθυνόμενα σημερινά δημοσιεύματα τα οποία αναφέρονται σε πιθανότητα εχθρικής συμπεριφοράς μας εις βάρος των οπαδών της Π.Α.Ε. ΑΕΚ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΛΕΞΙΟΥ ΚΟΥΓΙΑ

Επειδή κατευθυνόμενοι φραγκοφονιάδες κονδυλοφόροι, δήθεν δημοσιογράφοι έχουν αλλοιώσει τις τελευταίες ημέρες, για να χαϊδέψουν τα αυτιά του τελευταίου αφεντικού τους ,τις δηλώσεις και τις ενέργειες μου

ΔΗΛΩΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΑ ΕΞΉΣ

1.Ουδέποτε έχω υποβάλλει μήνυση και έχω προβεί σε καμία δικαστική ενέργεια εις βάρος της νέας Π.Α.Ε. ΑΕΚ και του ιδιοκτήτη της.

Στην Εισαγγελία Αθηνών υπέβαλα μηνυτήρια αναφορά η οποία δεν στρέφεται κατά ουδενός προσώπου ή κατά ουδεμίας Π.Α.Ε. και το μόνο το οποίο ζητώ, για να ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΩ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ της ΠΑΕ Παναχαϊκή, της οποίας είμαι ιδιοκτήτης και πρόεδρος, ήταν αντί να κληθούν από τον Αθλητικό Εισαγγελέα κ. Σιμιτζόγλου οι κ.κ. Σαρρής , Μαρινάκης , Μελισανίδης για συστάσεις !!!!, να κληθούν να δώσουν ένορκες καταθέσεις αφού προηγουμένως διαταχθεί προκαταρτική εξέταση για τα όσα καταγγέλλουν Μαρινάκης , Σαρρής και τα οποία αφορούν απολύτως την ιστορική ομάδα μου που έχω υποχρέωση να προστατέψω.

Αποτελεί μεγάλη τιμή για μένα και για την ΠΑΕ Παναχαϊκή ότι ο προϊστάμενος της Εισαγγελέας Αθηνών κ. Ζαγοραίος είχε ακριβώς την ίδια νομική άποψη και η απλή πρόσκληση για συστάσεις μετετράπη σε προκαταρτική εξέταση και ένορκες καταθέσεις.

Εάν αυτές μου οι ενέργειες ωφέλησαν η έβλαψαν κάποιους άλλους αυτό μου είναι προσωπικά αδιάφορο γιατί εμένα με ενδιαφέρει μόνο το συμφέρον της Παναχαϊκής.

2.Ουδέποτε υιοθέτησα τα όσα καταγγέλθηκαν και για αυτό τον λόγο το αίτημα μου ήταν να διερευνηθεί η αλήθεια των όσων αναφέρθηκαν.

3. Μηνύσεις και καταγγελίες στην ΕΠΟ και στα αρμόδια όργανα θα καταθέσω για λογαριασμό της ΠΑΕ Παναχαϊκή εάν αποδειχθεί ότι όσα ελέχθησαν είναι αλήθεια και ασκηθούν ποινικές διώξεις για αδικήματα τα οποία διεπράχθησαν και έβλαψαν την Π.Α.Ε. Παναχαϊκή.

4.Ουδέποτε κατέθεσα πρόταση μομφής κατά του Σπύρου Καλογιάννη όπως ψευδώς αναφέρει σήμερα η εφημερίδα GOAL(σε όλους εμάς που γνωρίζουμε το ποδοσφαιρικό παρασκήνιο είναι γνωστή η σχέση των κ.κ. Δημάτου , Μπραουδάκη με την σημερινή ιδιοκτησία της ΠΑΕ ΑΕΚ και όλοι έχουν αντιληφθεί την προσπάθεια απαξιώσεως της προσωπικότητας μου την οποία κάνει η συγκεκριμένη εφημερίδα σε συνεργασία με την Δίκη στον ΣΚΑΙ από την ημέρα που τόλμησα να πουλήσω στην ΠΑΕ Ολυμπιακός τον ποδοσφαιριστή Κώστα Πλέγα αντί να τον παραχωρήσω άνευ ανταλλάγματος στην ΠΑΕ Παναθηναικός.) και ουδέποτε διεξήχθη καμία ψηφοφορία σε πρόταση μομφής αλλά μόνος του ο κ. Καλογιάννης , χωρίς κανείς να τον αμφισβητήσει ζήτησε, χωρίς να προβλέπεται από το καταστατικό της FOOTBALL LEAGUE ψήφο εμπιστοσύνης διαδικασία η οποία διεξήχθη χωρίς η ΠΑΕ Παναχαϊκή να είναι παρούσα.

Εάν και όταν αποφασίσω να καταθέσω πρόταση μομφής και να διεκδικήσω την προεδρία της FOOTBALL LEAGUE θα το πράξω με τις νομικές διαδικασίες, ζητώντας ειδική Γ. Σ. και τότε θα μπορεί ο κάθε κατευθυνόμενος δημοσιογράφος να αναφέρει ψήφους υπέρ της πρότασης μομφής και ψήφους κατά της πρότασης μομφής.

5.Μέχρι τη Παρασκευή 21/11/2014 λόγω των ανειλημμένων επαγγελματικών μου υποχρεώσεων εις βάρος των υπευθύνων της εφημερίδας «ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ» θα καταθέσω μήνυση και αγωγή για τα ακραία συκοφαντικά κατευθυνόμενα δημοσιεύματα της εις βάρος μου.

Υ.Γ. Μια υπενθύμιση σε όλους: αυτός τον οποίο συκοφαντούν και προσπαθούν να εμφανίσουν ως εχθρό της ΑΕΚ, τον Μάιο του 1997, κατόπιν παρακλήσεως του και σήμερα παράγοντα της ΑΕΚ , Νίκου Στράτου , έδωσε 120.000.000 δραχμές για μα μην καταθέσουν προσφυγή οι Νικολαίδης , Σαβέφσκι , Μπατίστα , Κασάπης , Κοπιτσής , Μαλαδένης και μείνουν ελεύθεροι , έδωσε ακόμα και τα χρήματα για να έρθει από την Ρουμανία ο προπονητής Ντουμιτρίου , κέρδισε στα δικαστήρια τον Κατσαβό , απέκτησε τους ποδοσφαιριστές Καλιτζάκη , Ντόμπος , ανέλαβε την προεδρία της ΠΑΕ ΑΕΚ και την οδήγησε μέχρι τον Φεβρουάριο του 1998 σε αήττητη πορεία στην Ελλάδα και στην Ευρώπη , αρνήθηκε να πουλήσει τον Κωστή αντί 500.000.000 δραχμών στην Barcelona και εξυγίανε οικονομικά μέσα σε αυτούς τους λίγους μήνες την ΠΑΕ ΑΕΚ , η οποία διαφορετικά θα κατέρρεε.

ΤΙΜΟΥΜΕΝΟΣ από όλους τους συνδέσμους της ως ΕΥΕΡΓΕΤΗΣ της ,ενώ κάποιοι που εμφανίζονται σαν σημερινοί ευεργέτες της και κατευθύνουν τους συκοφάντες μου λίγους μήνες πριν είχαν πουλήσει και εγκαταλείψει την ΠΑΕ ΑΕΚ στην τύχη της αφού την πώλησαν στον εξαίρετο επιχειρηματία αλλά άσχετο ποδοσφαιρικά κ. Τροχανά, εισπράττοντας το πρωτοφανές για εκείνη την εποχή ποσό του 1.200.000.000 δραχμών.

Τα χρήματα που έδωσα ουδέποτε ζήτησα να μου επιστραφούν».

 

 

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Α ΡΕ ΑΛΕΞΗ πρωταθλητης στην ενοργανη εχεις γινει

Link to comment
Share on other sites

AΛΕΞΗ Κούγια είσαι ένα χαμερπές σκουλήκι, μνημείο καιροσκοπισμού που και να σε φτύσει κανείς στη μάπα το σάλιο του θα χαραμίσει...

 

ΑΛΕΞΙΕ Κούγια είσαι ένας ανιδιοτελής Δον Κιχώτης του ελληνικού αθλητισμού και παντοτινός ευεργέτης της παε ΑΕΚ...

Link to comment
Share on other sites

«Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ανεξάρτητα με το πότε θα διεξαχθεί ο μεταξύ μας αγώνας και μετά τα όσα προηγήθηκαν με τις δηλώσεις και τις ενέργειες του κ. Κούγια σε βάρος της ΑΕΚ, τόσο η ΠΑΕ όσο και ο κ. Μπάγεβιτς προσωπικά δεν επιθυμούν και δεν θα αποδεχτούν τυχόν βράβευσή του, αν ισχύει, όπως έχετε ήδη προαναγγείλει και ανακοινώσει στον Τύπο. Ο φίλαθλος κόσμος της Πάτρας δεν φέρει καμία ευθύνη για όλα αυτά και λυπούμαστε γι΄ αυτό».

 

ΠΑΕ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό το έγγραφο της ΠΑΕ ΑΕΚ αντιλαμβάνεστε τόσο το επίπεδο και την φιλοσοφία αυτών που την διοικούν όσο και το ποιός δυναμιτίζει το κλίμα.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή θα τιμήσει τον κ. Bajevic σε ειδική τελετή την περίοδο των εορτών.

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχα

 

εορταστικοςκουγιομπαεβιτς21

 

καλή χρονιά, χρόνια πολλά και ηπατίτιδα σολο τον Πειραιά

 

21

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ κριμα στα πλαισια μιας παραγοντικης κοντρας,

να μπλεκεται και να μπαινει αναμεσα στην αντιπαραθεση,

ενας ανθρωπος σαν τον Κυριο Μπαγιεβιτς,

που εχει προσφερει τοσα πολλα

τοσο στην ΑΕΚ

οσο και στο ελληνικο ποδοσφαιρο..

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα ταλλα που λεει ο ανθρωπος που τρωει ξυλο απο βιζιτουδες, αλλα σε αυτο με την βραβευση του ντουσκο σε ειδικη τελετη μεσα στις γιορτες ξεπερασε πραγματικα τον εαυτο του

Link to comment
Share on other sites

Aναλυτικά το δελτίο Τύπου της ΑΕΚ: "Την Πέμπτη 20/11 και ώρα 12:00 στην αίθουσα Τύπου του ΟΑΚΑ ο κ. Δημήτρης Μελισσανίδης θα παραθέσει συνέντευξη Τύπου με θέμα τα τελευταία γεγονότα στο χώρο του ποδοσφαίρου".]
:popcorn2:
Link to comment
Share on other sites

Η Football League ανακοίνωσε μέρα, ώρα και την έδρα του αγώνα Παναχαϊκή-ΑΕΚ

25/11/2014 - 13:15 0

 

Μετά από σχεδόν έναν μήνα η ΑΕΚ θα παίξει ξανά σε επίσημο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Football League. Όπως ανακοίνωσε επίσημα πριν από λίγο η Football League, η αναμέτρηση της Ένωσης με την Παναχαϊκή θα γίνει την Κυριακή 30/11 στις 18:00 στο Παμπελοποννησιακό στάδιο της Πάτρας. Το ματς θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από τον OTE ΤV και διαδικτυακή Web Radio μετάδοση από το enwsi.gr σε περιγραφή του Κώστα Τσίλη.

 

Τελευταίος επίσημος αγώνας που έδωσε η ΑΕΚ ήταν στις 2/11 στη Ριζούπολη απέναντι στον Αχαρναϊκό, όταν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης και να παραμείνει αήττητη στο πρωτάθλημα με τα γκολ των Ντακόλ και Μπρέσεβιτς στις καθυστερήσεις. Από τότε μεσολάβησε το ρεπό της 5ης αγωνιστικής και η αναβολή όλων των πρωταθλημάτων, ενώ μοναδική αγωνιστική δραστηριότητα της ομάδας ήταν η φιλική νίκη επί του Παναθηναϊκού το προηγούμενο Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

event, αλλαγή τίτλου και sticky θα γίνουν 2 λεπτά πριν το ματς, δεν θα κάθομαι να γράφω και να σβήνω μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

event, αλλαγή τίτλου και sticky θα γίνουν 2 λεπτά πριν το ματς, δεν θα κάθομαι να γράφω και να σβήνω μια ζωή.

 

Μην φοβασαι...θα παίξει ο Μάνταλος

Link to comment
Share on other sites

Θα προλάβει?

Παίξει δεν παίξει θέλουν πολλά γκολ οι ξεφτίλες...

Τώρα διάβασα πως δε θα πάνε ούτε επίσημοι από εμάς... Κόσμος δικός μας να μην βρεθεί εκεί το βλέπω χλωμό. Ελπίζω να έχουν το μυαλό σε εγρήγορση...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα η διαμαρτυρία των συνδέσμων Φιλάθλων της Παναχαϊκής «np-nf navajo» και «Αχαιών 3», για τους χειρισμούς του προέδρου της Παναχαϊκής Αλέξη Κούγια.

 

Οι φίλαθλοι συγκεντρώθηκαν στην πλατεία Πίνδου και πραγματοποίησαν ειρηνική πορεία στην Ρήγα Φεραίου μοιράζοντας φέιγ βολάν στον κόσμο με στόχο την «αφύπνιση ενάντια στον κοντό», ενώ ζητούν από τον κόσμο της Πάτρας να μην πάει κανείς στο γήπεδο την Κυριακή στο παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πέτρος Μάνταλος έκανε πραγματικό αγώνα για να προλάβει το παιχνίδι με την Παναχαϊκή, μπήκε στην αποστολή και ο Τραϊανός Δέλλας τον περίμενε μέχρι την τελευταία στιγμή. Ωστόσο, κρίθηκε τελικά πως δεν ήταν 100% έτοιμος και έτσι αποκλείστηκε από την τελική 18άδα της ΑΕΚ. Τη θέση του στην ενδεκάδα θα πάρει ο Άλεξ Ντακόλ, ο οποίος ήταν από την αρχή φαβορί για την αντικατάστασή του (αν αυτό κρινόταν απαραίτητο). Από εκεί και πέρα, η ενδεκάδα δεν κρύβει εκπλήξεις. Αναλυτικά, στο παιχνίδι θα ξεκινήσουν οι Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Ανάκογλου, Κορδέρο, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας, Ντακόλ, Αραβίδης.

Aek365

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό το χάλι με το κίτρινο σορτσάκι;

ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

 

Εκτός αποστολής και ο Γεωργέας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×