Jump to content

Τηλεοπτικά 2013-2014


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest dikoudis63
Ti nova ρε πουστη μου ;

 

Ειναι δυνατον ;

 

Ειναι το γαμωκαναλο για κλεισιμο και του δινουμε φιλι της ζωης μπας και επιβιωσει ;

 

Δεν μπορουν να ειναι τα λεφτα το μοναδικο κριτηριο επιλογης καναλιου . Ειναι η θεαματικοτητα , οι προβλεψεις αυξησης ή μειωσης των συνδρομητων του καθε μεσου , ειναι οι παρελθουσες και μελλοντικες σχεσεις που εχεις και θες να αναπτυξεις με καθε καναλι , ειναι το κοστος αποκτησης και συνδρομης που κοστιζει το καθε μεσο στον φιλαθλο της ομαδας και πολλα αλλα.

 

Δηλαδη ο Α.Ε.Κτζης που θελει να βλεπει την Α.Ε.Κ απο την τηλεοραση του , καλειται να σκασει 30 ευρω μηνιαιως .

Ενταξει και ο ΟΤΕ εχει 20 ευρω τον μηνα , αλλα τουλαχιστον επιμεριζεται το κοστος και στα υπολοιπα πρωταθληματα των οποιων εχει τα δικαιωματα. Στην Νοβα βλεπεις με 30 την Α.Ε.Κ+ Σουπερ Λιγκ και στον Οτε βλεπεις με 20, ΑΕΚ+ολα τα ευρωπαικα πρωταθληματα. Για μενα ειναι τεραστια η διαφορα αναμεσα στα 2 πακετα και τις τιμες στις οποιες προσφερονται. Αν υποθεσουμε οτι το πρωταθλημα θα διαρκεσει 9 μηνες και θες 30 Ευρω τον μηνα μιλαμε για 270 ευρω για να βλεπεις την Α.Ε.Κ στο σπιτι σου. Δηλαδη πιο ακριβα απο το να πηγαινεις γηπεδο !

 

Απο την παραπανω σχεση των προσφερομενων υπηρεσιων του καθε καναλιου απορεει -συμφωνα με την λογικη την δικη μου- οτι πιο ελπιδοφορο μελλον εχει στην αγορα αυτη ο Οτε παρα η νοβα. Και ειναι καλο για μια εταιρια να συναπτει συμφωνιες με τους δυνατοτερους συνεργατες.

 

Μην ξεχναμε επισης την συμπεριφορα της Νοβα προς την Α.Ε.Κ ολα αυτα τα χρονια.

 

Ο ΑΕΚτζης να πάει γήπεδο. Αν είναι εκτός Αθηνών υπάρχει η καφετέρια με παρεάκι. Μην τρελενόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

O a.e.kτζης ειναι .... κανα εκατομυριο κοσμος.

 

Αλλοι θα πανε γηπεδο , αλλοι θα πανε σε καφετερια και αλλοι θελουν να το δουνε σπιτι τους.

 

Το θεμα ειναι να προσεγγισεις και να ευχαριστησεις οσο το δυνατον περισσοτερους,

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι βαθυστοχαστες αναλυσεις κανετε; Οποιος του τα σκασε του Μελισσαν, πηρε και τα δικαιωματα.

Κι εμεις ετσι θα καναμε στην θεση του, μην τρελαθουμε δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
o a.e.kτζης ειναι .... κανα εκατομυριο κοσμος.

 

Αλλοι θα πανε γηπεδο , αλλοι θα πανε σε καφετερια και αλλοι θελουν να το δουνε σπιτι τους.

 

Το θεμα ειναι να προσεγγισεις και να ευχαριστησεις οσο το δυνατον περισσοτερους,

 

Εμένα πάντως φίλε δεν με δυσαρεστεί η ΝΟΒΑ σε κανένα επίπεδο. Μια χαρά είναι. Έχει ρίξει και τιμές αλλά έτσι και αλλιώς εγώ ποτέ δεν έβλεπα από τηλεοράση ή pc ή καφετέρια ή γήπεδο.

 

BTW υπάρχει μια πολύ στον Νέο Ηράκλειο απέναντι από τον σταθμό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
ΟΑΚΑ...Σπατα...puma....NOVA....

 

αλλαξε και τιποτα ρε τιγρη.

 

 

 

Αλλαξε το καρο μπεζ κουστουμι του 1994 ρε συ μην εισαι αχαριστος....!

Τα ιδια και τα ιδια μας πρηχτηκαν τα .....! Νεο ξεκινημα λεμε....ολα διαφορετικα....!xD

Στο Νοvasport14323223 θα μας δειχνει με ειρωνικους γαυρους σχολιαστες που θα χασκογελανε αν φαμε κανα γκολ απο τα πρασινα πουλια?

Ωραια κοντρα στο κατεστημενο παντως παει ο τιγρης πωπω τρομερες αλλαγες εκανε λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Ρε σεις τι βαθυστοχαστες αναλυσεις κανετε; Οποιος του τα σκασε του Μελισσαν, πηρε και τα δικαιωματα.

Κι εμεις ετσι θα καναμε στην θεση του, μην τρελαθουμε δλδ..

 

Εγινε κανενας διαγωνισμος με οτε και ελευθερα και η νοβα εκανε καλυτερη προσφορα? Μηπως λεω μηπως φοβηθηκε παλι να φυγει μακρια απο το μαντρι....?

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι ειναι δημοσιο εργο για να κανει διαγωνισμο? προφανως πηγε με την συμφερουσα προσφορα σιγα μην εβγαζε rfp για τηλεοπτικο συμβολαιο ενος χρονου.

 

γιωργη ολα δεκτα που λες αλλα ατοπα γιατι το συμβολαιο ειναι για ενα χρονο οχι για πολλαπλα ετη, συνεπως αν το μεγεθος ΟΤΕ μεγαλωσει κτλπ κτλπ του χρονου θα ξαναδιαπραγματευτεις

 

στην τελικη 10000 φορες νοβα να βρισκεις και κανα stream αν δεν εχεισ νοβα παρα ΟΤΕ που τα stream τα ψαχνεις με το μακαρονι το νουμερο 10

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αρρα @@ λεφτα πηρε για 1 χρονο..... και αν δεν παρεις προσφορες απο ολους πως ξερεις οτι η Νοβα εδωσε τα περισσοτερα? Ο διαγωνισμος ξερεις ειναι κατι για να παρεις καλυτερη προσφορα δεν ειναι κατι κακο...η απευθειας αναθεσεις βρωμανε παντα.....

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι δεν πηρε προσφορες? και ποιος σου ειπε οτι εκανε αναθεση, ρε θα παλαβωσουμε εδω μεσα με αυτα που διαβαζουμε. Φυσικα και πηρε προσφορα απο ΟΤΕ ολο αυτον τον καιρο οι ΑΡΔ αυτα γραφανε.

 

ξερω πολυ καλα τι ειναι διαγωνισμος και που χρησιμοποιειται

 

πραγματικα συμπερασματα που βγαζει καποιος απο την κοιλια του

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι γραφανε οι ΑΡΔ αλλα δεν ειναι προφανες οτι πριν κλεισει με την καθε Νοβα μιλησε με ολους τους πιθανως ενδιαφερομενους κι εκοψε κινηση?

Link to comment
Share on other sites

καλα υπηρχαν και αυτοι που λες,, οπως και οι αλλοι που βρηκαν ευκαιρια να ξεσπασουν σε ολα οσα περασαν απο το κωλοκαναλο ολα αυτα τα χρονια

 

Κάπως έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ χχαμποσςς πλακα κανεις;

 

Εσυ τι λες δλδ επρεπε να κανει διαγωνισμο και να στον ανακοινωσει; Δημοσιο εργο ειναι,καλα λεει ο amdd?

 

Λες να μην πηρε προσφορες εσυ; Λακαμας ειναι;

 

Και ποιον φοβηθηκε και δεν εφυγε; Τον Λαμπη τον Ταγματαρχη;

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Ποιος σου ειπε οτι δεν πηρε προσφορες? και ποιος σου ειπε οτι εκανε αναθεση, ρε θα παλαβωσουμε εδω μεσα με αυτα που διαβαζουμε. Φυσικα και πηρε προσφορα απο ΟΤΕ ολο αυτον τον καιρο οι ΑΡΔ αυτα γραφανε.

 

ξερω πολυ καλα τι ειναι διαγωνισμος και που χρησιμοποιειται

 

πραγματικα συμπερασματα που βγαζει καποιος απο την κοιλια του

 

Εσενα σε ενημερωσανε φανταζομαι για ολες τις κινησεις ε? Ωραια για πες μας ποσα θα παρει η ΑΕΚ απο ΝΟΒΑ και ποσα εδινε ο ΟΤΕ.

Μαλλον υποθετεις και δεν ξερεις και ειναι χειροτερο να βγαζεις συμπερασματα με υποθεσεις με την λογικη που ισως δεν μετραει ολες τις φορες και το εχουμε δει στο παρελθον....

Link to comment
Share on other sites

H κοινη λογικη τι σου λεει εσενα ρε συ Χαμπο? Οτι ξυπνησαν μια μερα και ειπαν ''παρτε τηλεφωνο τον κυριο Νοβα και πειτε του να στελνει καμερες στο γηπεδο καθε φορα που αγωνιζεται η ΑΕΚαρα''?

Link to comment
Share on other sites

entit

 

οχι η δικη σου υποθεση στεκει οτι ο μελισσανιδης προσκυνησε την νοβα γιατι ειναι γατακι και φοβαται να βγει εξω απο το μαντρι

 

κου-κου

 

λες και δεν μιλαμε για τον ανθρωπο που υπολογιζει και 1 σεντ

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι ο ΟΤΕ ενδιαφέρθηκε η απλά το λέμε επειδή γράφτηκε στα 100% έγκυρα sites μας?

 

Το όλο θέμα είναι να πάρει η ομάδα τα χρήματα γιατί τα πράγματα στην Νova δεν είναι καθόλου καλά. Όλα τ'αλλα ... details

Link to comment
Share on other sites

κωστα ξερω πως ειναι τα πραγματα στην νοβα, ο ΟΤΕ ενδιαφερθηκε και αρχικα ειχε κανει καλυτερη προσφορα, αυτα ξερω εγω.

 

η νοβα θεωρητικα ειναι ενα βημα πριν το 99

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να ξερουμε τι προτεινε ο οτε (και αν οντως εκανε προταση). Δεχτειτε οτι η ΑΕΚ παιζει στη νοβα και αποφασιζετε αναλογως.

 

Προσωπικα θα εβαζα οτε αν μας επαιρνε. Η νοβα παραειναι ακριβη για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Παιδια τι θα γινει οποιος εχει μια διαφορετικη γνωμη απο τις κινησεις του Τιγρη θα δεχεται χλευασμο και επιθεση? Χαλαρωστε ορισμενοι ρε μαγκες σιγα τον ΘΕΟ να πουμε που δεν θα τολμαμε και να ψαχνουμε η να συζηταμε την καθε του κινηση που ως δια μαγειας ειναι ΟΛΟΙΔΙΕΣ με τις περσυνες...!

Πωπω φανταζομαι να βαλει και κανα φραγκο ...θα βγαζετε σουγια ορισμενοι για παρτυ του....!

Ειμαι καχυποπτος δεν πιστευω με ευκολια τιποτα αν δεν δω και ψαξω και νομιζω εχω καθε δικαιωμα να το εκφραζω χωρις να νιωθω οτι κανω καποιο αμαρτημα ετσι? Διαβασα οτι ειμαι σε παραλληρημα οτι βγαζω πραγματα απο το στομαχι μου κτλ κτλ...! Εγω οτι εχω να γραψω για την Διοικηση δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν σας ετσι?

 

Και το 2004 οποιος τολμαγε να μιλησει κατα του Κοντοπιθαρου και των σαλιαρηδων γυρω του τον πεταγανε στυν πυρα και τα ειδαμε τα κατορθωματα αυτου και της παρεας του....! Δεν μπορει οτι κανει μα οτι κανει ο Τιγρης ξαφνικα να ειναι σωστο και ΑΓΙΟ και να μην δεχεται κριτικης ! Αν ειναι δυνατον !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαμπο, τα ειπαμε. οπαδοι-ΟΥΓΚ!

 

διαφορετικες γνωμες απο αυτες του τιγρη, δε θα γινονται δεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Οκ ευτυχως που τα γραπτα μενουν....:)

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
τα γραπτά μένουν, οι servers πέφτουν :P
Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα βαρετο να γκρινιαζεις για τα παντα προκαλωντας να στη πουν

(γιατι θα στη πουν, ειναι μοιραιο αποτελεσμα του πρηξαρχιδισμου),

ωστε μετα να χεις να κλαφτεις περι διαφορετικής γνώμης και ανοχης των αποψεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι θα γινει οποιος εχει μια διαφορετικη γνωμη απο τις κινησεις του Τιγρη θα δεχεται χλευασμο και επιθεση? Χαλαρωστε ορισμενοι ρε μαγκες σιγα τον ΘΕΟ να πουμε που δεν θα τολμαμε και να ψαχνουμε η να συζηταμε την καθε του κινηση που ως δια μαγειας ειναι ΟΛΟΙΔΙΕΣ με τις περσυνες...!

Πωπω φανταζομαι να βαλει και κανα φραγκο ...θα βγαζετε σουγια ορισμενοι για παρτυ του....!

Ειμαι καχυποπτος δεν πιστευω με ευκολια τιποτα αν δεν δω και ψαξω και νομιζω εχω καθε δικαιωμα να το εκφραζω χωρις να νιωθω οτι κανω καποιο αμαρτημα ετσι? Διαβασα οτι ειμαι σε παραλληρημα οτι βγαζω πραγματα απο το στομαχι μου κτλ κτλ...! Εγω οτι εχω να γραψω για την Διοικηση δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν σας ετσι?

 

Και το 2004 οποιος τολμαγε να μιλησει κατα του Κοντοπιθαρου και των σαλιαρηδων γυρω του τον πεταγανε στυν πυρα και τα ειδαμε τα κατορθωματα αυτου και της παρεας του....! Δεν μπορει οτι κανει μα οτι κανει ο Τιγρης ξαφνικα να ειναι σωστο και ΑΓΙΟ και να μην δεχεται κριτικης ! Αν ειναι δυνατον !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mπορει ο χαρακτηρισμος παραληρημα να ειναι ισως λιγο βαρυς και ασεβης (θα συσκεφθω μ'ενα πακετο Μαρλμπορο λαιτς που πηρα πριν λιγο απο τον Ρωσοποντιο ψιλικατζη μου και θα αποφασισω για εντιτ αλλα κι εσυ χρηστη amdd προσπαθησε να το γραψεις καπως αλλιως), το γεγονος οτι εκανες επιθεση στο Μελ γραφοντας εντελως αστηρικτα πραγματα που δεν βασιζονται πουθενα (και δεν υπακουουν και στην κοινη λογικη, λεω εγω) παραμενει. Δε γινεται να εγκαλειται ο καθε Μελ επειδη δεν εκανε διαγωνισμο (ελεος) και δεν επελεξε την προσφορα του καθε ΟΤΕ (για την οποια δε γνωριζουμε ουτε το υψος της ουτε καλα καλα την ιδια της την υπαρξη). Καλο ειναι η οποια κουβεντα γινεται να βασιζεται σε πραγματικα δεδομενα κι οχι στις φαντασιοπληξιες του καθενος μας.

 

Θα μπορουσε καποιος 3ος να γραψει ''και γιατι δεν μας παει σε ελευθερο καναλι ο κυριος Βοκτας?'' και να γινει μια συζητηση εντελως περι ανεμων και υδατων. Το ιδιο πραγμα ακριβως ειναι. Δεν εχουμε τα δεδομενα μπροστα μας, αυτη τη στιγμη τουλαχιστον και φυσικα ουτε υποχρεωμενοι ειναι να μας ενημερωσουν για τις διαπραγματευσεις πανω στο ζητημα ουτε μπορει να γινει συζητηση πανω σε καποια θεωρια συνομωσιας γιατι αυτη ξεφευγει εντελως απο οποιαδηποτε κοινη λογικη (λεω εγω).

 

Τα πραγματα ειναι απλα. Η ΑΕΚ παιζει στη Γ'Εθνικη. Ειναι 5 Αυγουστου οποτε αυτο ειναι δεδομενο εδω και 2 μηνες. Τα ΔΣ Νοβα και ΟΤΕ (και Μεγκα, Αντεννα, Μακεδονια Τιβι και Τηλεφως για να μην ξεχνιομαστε) ειχαν 2 μηνες για να επεξεργαστουν τις οποιες προσφορες και αντιπροσφορες τους στην ΑΕΚ και η ΑΕΚ στο τελος επελεξε τη Νοβα. Εαν καποιος μπορει πειστικα να θεσει καποιες υπογειες προεκτασεις του συγκεκριμενου ζητηματος που εχουν ξεφυγει απο την αντιληψη των υπολοιπων και ισως επεβαλλαν στο Μελ να επιλεξει τη Νοβα σε βαρος του (συμφωνα με τη λογικη Μελ τουλαχιστον) συμφεροντος της ΑΕΚ ας τις καταθεσει. Μεχρι τοτε η συζητηση δεν εχει λογικη και στερεα βαση και βρισκεται καθαρα σε επιπεδο witchhunting.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×