Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Δεν σου ειπα "την εριξε". Ειπα "εαν την εριξε". Ο καθενας ερμηνευει τα γεγονοτα αναλογως με το τι θελει να πιστεψει. Και το ζουμι ειναι οτι εαν η ομαδα δεν επεφτε, θα ειχε τα εσοδα της Λιγκας και τα οποια εσοδα της. Στη Σουπερ Λιγκα ομως, οχι στο ερασιτεχνικο. Θα ηταν σαν τον Αρη και τους υπολοιπους που δεν εχουν χρηματοδοτη. Δε μιλησα για κανεναν Νοτια και κανεναν Κασνακιδη. Δεν μπορεις να ξερεις ουτε εσυ ουτε εγω ποιος θα επαιρνε το μανατζμεντ μετα το Δημητρελο. Μπορει να το επαιρνε ο Ντεμης με τον Οικονομοπουλο, μπορει ο Αδαμιδης με το Βιντιαδη, μπορει ο Σταθακος με τον Ανατολιωτακη. Υποθεσεις ειναι αυτες, τις οποιες δεν μπορουμε να εξακριβωσουμε επειδη η οικοθελης πτωση στο ερασιτεχνικο δεν αφησε περιθωρια για οποιαδηποτε δευτερη σκεψη. Και η δικη μου αποψη ειναι οτι η ομαδα και μπορουσε και επρεπε να μεινει αγωνιστικα στη Σουπερ Λιγκα. Απο κει και υστερα ας την εριχναν και στο τοπικο Δυτικης Αττικης. Αλλα με αποφαση ΓΣ και κατοπιν Ερα και οχι οπως εγινε.

Τωρα νομιζω εγινα κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινες κατανοητος.

 

Τωρα πώς εγινε; Με πραξηκοπημα; Μεγαλομετοχος ποιος ειναι; Μετοχοι ποιοι ειναι; Τι κανουν;

 

Επισης αν υποθετεις οτι θα αναλαμβανε καμια σοβαρη λυση, ή οτι το να ειμαστε σαν τον αρη εβγαζε καπου τα επομενα χρονια, οκ τι να πω ,δικαιωμα σου βεβαια αλλα μην περινενεις να συμφωνουν και πολλοι.

 

Και ολα αυτα εφοσον πιστεψουμε το σουπερ ντουπερ σεναριο επιστημονικης φαντασιας οτι ο Μελισσαν ηθελε σαν παλαβος να ριξει την ομαδα για να την παρει πιο ομαλα, περιμενε σαν βλακας το ματς με τον Πανθρακα ή τα τελευταια ματς για να κανει πραξη το ονειρο του (προφανως για να δωσει και λιγο σαπενς) και ολα αυτα ενω ειχε πει στα ισα απο περισυ το καλοκαιρι οτι μονη λυση η λευκη σελιδα. Σαν ρεζουμε δλδ μας προετοιμασε ψυχολογικα απο περισυ να μην μας ερθει και βαρυ, αλλα τελικα εδωσε και σασπενς να γουσταρουμε και λιγο. Βεβαια υπαρχει κι αλλη περιπτωση. Τα αποφασισε ολα 5 αγωνιστικες πριν τελειωσει το πρωταθλημα. Ουτε στο μυαλο του μεσα να ειναι καποιος δλδ...Ναι. Και η οριτζιναλ στο κολπο βεβαια. Οι μετοχοι παλι τι κανουν; Αφου δεν προστατεψαν την ομαδα απο τα φοβερα αυτα στησιματα, ας την προστατεψουν τωρα. Να πουν οχι στον υποβιβασμο.

Αν η απαντηση ειναι η γνωστη, οτι μετοχοι δεν υπαρχουν ή ειναι φυτα και οι λοιποι της διοικησης ειναι ανυπαρκτοι, και ερασιτεχνικη ειναι μιλημενη, τοτε ακομα και να μας εστησε, πολυ καλα εκανε γιατι αυτοι θα μας εριχναν αγωνιστικα και στην γ´. Αυτες τις ικανοτητες εχουν δειξει ολοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Και τον Ντεμη με τον Μπεθανη και τον Βιντι με τον Χαρρις, τους περιμεναμε κανεναν χρονο, και. Νισαφι πια. Πιο πιθανο ηταν να αναλαμβανε ο Ατματσιδης με τον Κουτουλα του χρονου. Και ταυτοχρονα να ετρεχε ιδρωμενος καθε τρεις και λιγο ο Δημητρελος ´ για ενα χαρτι ´ στην εφορια.

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτον, εγραψα ο Μελισσανιδης ή ατομα του περιβαλλοντος του δηλαδη μπορει να εγινε και αν αγνοια του ιδιου, αφου ο ιδιος ομως ειχε πει τα περι λευκης σελιδας. Τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω γιατι μου τα γραφεις. Τι σημαινει "ποιος ειναι μεγαλομετοχος"; Ο Κασνακιδης ειναι με βραχεια κεφαλη απ το Νοτια. Αμφοτεροι δεν ασχοληθηκαν με μανατζμεντ ΠΑΕ ΑΕΚ τον τελευταιο εναμιση χρονο. Μονο ο Αδαμιδης τριβοταν και εψαχνε μηπως βρει λεφτα για να παει το καραβι μεχρι να βρεθει ανθρωπος να ενδιαφερθει.

 

Ο Αρης ειναι στην πρωτη εθνικη, οχι στο ερασιτεχνικο. Τωρα ελπιζεις απλως να γινουν ολα σαν παραμυθι και η ΑΕΚαρα να επιστρεψει (που οκ για την οικονομια της κουβεντας λεω οτι επιστρεφει) αμεσως στη Σουπερ Λιγκα και ΑΜΕΣΩΣ κανει πρωταθλητισμο. Εκτος αν με Μελισσανιδη αφανη ιδιοκτητη, κανουμε αλλου ειδους υπομονη και δεν εχουμε προμπλεμ και με δευτεροτριτες θεσεις. Ετσι ομως σε ειχε κι ο Παππανοτιας και εσκουζες. Συνεπως;

 

Και σε τι διαφερει η ελπιδα οτι θα βρεθει καποιος με ΑΕΚ στη Σουπερ Λιγκα απ οτι ο Μελισσανιδης με ΑΕΚ στο ερασιτεχνικο σε 3 χρονια θα σε εχει στον αφρο; Που ξερω εγω αν η ΑΕΚ εμενε 3 χρονια ακομα "σαν Αρης" στη Σουπερ Λιγκα δε θα εμφανιζοταν ο Χ Ψ λεφτας να την παρει; Γιατι δηλαδη ειμαστε σιγουροι για το Μελισσανιδη; Υποθετικο σεναριο ειναι και απλως φουσκωνουν απιστευτα το πραγμα οι δημοσιογραφοι και τα τιγρακια. Η ελπιδα δηλαδη γεννιεται επειδη ασχολειται με το αγωνιστικο ο βατραχος και ο Λυμπεροπουλος; Επειδη ειναι προπονητης ο Δελλας και υπευθυνος ακαδημιων ο Ζηκος; Τι ακριβως;

 

Ξερεις εσυ αν χωνοταν ο Ντεμης με τον Οικονομοπουλο για διαχειριση; ΟΚ λεφτα δεν ειχαν, αλλα διαχειριση και δεδομενα 10 εκατομμυρια εσοδα ειχε η ΑΕΚ. Και περασε τροπολογια για διαγραφη 50% προσαυξησεων και μπορουσες να πιεσεις και το κρατος οπως κανει ο σουπερ γαμαω Σαββιδης και δε θελει να πληρωσει μια. Γιατι δηλαδη ειναι λυση η ξεφτιλα στο ερασιτεχνικο και δεν ειναι η Λιγκα; Δηλαδη ο Σαββιδης ειναι μεγαλυτερο μεγεθος απ το Μελισσανιδη και εχει τα χρεη στον παγο και δινει τελεσιγραφα στο Στουρναρα; Τοσο λιγος ειναι ο Μελισσαν;

 

Μη βαζεις μετοχους στο καδρο. Δεν με ενδιαφερουν οι μετοχοι οπως δεν τους ενδιαφερει η ΠΑΕ. Μανατζμεντ σκεψου. Και σου ειπα 3 πολους που ειχαν εκφραστει θετικα στο να τρεξουν το μαγαζι με αυτοχρηματοδοτηση. Στην τελικη πες μου οτι προτιμας ξεφτιλα ερασιτεχνικου πουλωντας τρελα "θα επιστρεψουμε" και λοιπα, απο την ΑΕΚ "σαν Αρη" στην Α εθνικη. Αυτο να το δεχτω, παλι θεμα οπτικης ειναι και προσδιορισμου της ξεφτιλας. Ο ΠΑΟ ξεφτιλιστηκε φετος που δε βγηκε Ευρωπη; Ο ΠΑΟΚ ξεφτιλιστηκε πριν 4 χρονια που βγηκε 10ος στους 16; Η ιστορια εγραψε οτι επεσε η ΑΕΚ. Και η ΑΕΚ σωνοταν αν δεν εμπαιναν μεσα τα παιδια κι αν δεν την εστηναν. Και επειδη τα ξερει ολα αυτα ο Μελισσανιδης, πεταξε μπροστα το θεμα γηπεδο και εχει βαλει ορδες αρδ να μου γραφουν αηδιες που μου γυριζουν τ αντερα.

 

Εφοσον λοιπον θετεις το διλημμα, ναι, προτιμουσα ΑΕΚ στη Λιγκα, παρα ΑΕΚ σε ατμοσφαιρα "γιορτης" σε ματς με τους ερασιτεχνες της Ραφηνας. Αλλιως ειναι να σε ξεφτιλιζει ομαδα Α εθνικης ή ο καθε Μαρινακης με 6 κι αλλιως ειναι να ξεφτιλιζεσαι στους Τραχωνες. Ειναι η αποψη μου και δεν μου την αλλαζει κανενα καμπαναριο κανενος γραφια του Μελισσανιδη. Χιλιες φορες Νικολαιδης στην Α εθνικη μηπως και βρεθει λυση, παρα Γ εθνικη και οικειοθελης ξεφτιλα. Και εδω ειμαστε εαν σε 3 χρονια παρεις πρωταθλημα με τους παικταραδες που θα σου φερει ο Ντουσκο, να καταπιω τη γλωσσα μου και να πω οτι ημουν απιστευτα κακοπιστος και λαθος. Εγω λεω ομως οτι η λεξη της μοδας στην ΑΕΚ, θα γινει η "υπομονη". Και σπαζομαι απιστευτα που με τους προηγουμενους η "υπομονη" ηταν αγνωστη λεξη, ενω με τον τιγρη καταπινεις μεχρι και Τραχωνες ή επιστροφες Ντουσαν και Ανατολ, αρκει που ειπε οτι μπορει να σηκωσει τη ΝΦ.

 

That's all.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Ρε συ Νικο , εισαι ο Μελλισανιδης και εχεις παρει αποφαση να παρεις την Α.Ε.Κ.

 

Και με το κουνημα του μικρου σου δακτυλου μπορεις να κανεις κουμαντα να μεινει η Α.Ε.Κ στην Α' . Και η Α.Ε.Κ πεφτει .

 

Δηλαδη ηθελε ο Μελλισανιδης την Α.Ε.Κ στην Α' και εστω και χωρις να εχει την παραμικρη σχεση -ακομα- δεν μπορει να την κρατησει και αντ αυτου του παραδιδουν μια Α.Ε.Κ στην Γ' ; Δυο κατηγοριες παρακατω ;

 

Χρεωθηκαν οι "πρωην" την πτωση με ανταλλαγμα να μην ξαναβαλουν το χερι στην τσεπη και χρεωνεται αυτος την "αναγεννηση" και χρυσωνει το χαπι για να μην εχουν τρεχαματα οι μετοχοι-αμετοχοι.

 

Εγω ετσι το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Από όλα αυτά τα σχήματα που γράφει ο κ. Zastro κανένα δεν θα μπορούσε να κάνει την ΑΕΚ υγιή οργανισμό και ταυτόχρονα πρωταθληματική. Αποδείχθηκε τόσα χρόνια αυτό. Όπως επίσης κανένα από αυτά δεν θα μπορούσε να σηκώσει γήπεδο. Περιμέναμε αρκετά χρόνια κάποιον που θα προχωρήσει το μαγαζί αλλά όλο Κοζώνηδες, Βιντιάδηδες και κάτι τέτοια τεσπα. Δεν ξέρω αν - με χρέη, χωρίς γήπεδο και όλα τα κακά που μας έχουν βρει - θα πίστευα κάποιον που θα τα αναλάμβανε και ταυτόχρονα θα μπορούσα να πιστέψω ότι δεν θα πάει Κορυδαλλό για ξέπλημα. Είναι τι προτιμά κανείς από εκεί και πέρα. Προτιμώ να κόψω ό,τι δεν λύνεται. Η ιστορία γράφει και εκ του αποτελέσματος (όπως έγραψε αρχικά ο κ. Νίκος) όλοι θα κριθούν. Αν δεν παρουσιάσει γήπεδο ο κ. Μελισσανίδης, αν δεν την ανεβάσει σε 2 χρόνια, αν δεν την κρατήσει υγιή οικονομικά, αν δεν πρωταγωνιστήσει από την πρώτη της χρονια τότε δεν άξιζε τον κόπο και απλά κρατάς τα όποια από αυτά έχει καταφέρει δίνοντάς του το μερίδιό του. Αυτός που θα μπορούσε να την πάρει χρεωμένη και στην Α' ας έρθει τότε να την πάρει υγιή και με γήπεδο από τον κ. Μελισσανίδη. Αν υπήρχε τέτοιος, καλώς να μας έρθει σε 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Οπαδος ΟΡΚ και τιποτα παραπανω

 

τα σεναριο ποιος μας εριξε γιατι και πως ειναι ωραια αλλα δεν θα μαθυετιε ποτε η πληρη αληθεια

 

απο εκει και περα η κοιταμε την επομενη μερα με τα μαυρα σπιτια και τν κατω ραχουλα η ασχολουμαστε με το πλεξιμο

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Οπαδος ΟΡΚ και τιποτα παραπανω

 

Ρε ντιντι τι usrnm είναι αυτό? :fuck:

 

 

Zastro πάρε rep

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτον, εγραψα ο Μελισσανιδης ή ατομα του περιβαλλοντος του δηλαδη μπορει να εγινε και αν αγνοια του ιδιου, αφου ο ιδιος ομως ειχε πει τα περι λευκης σελιδας. Τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω γιατι μου τα γραφεις. Τι σημαινει "ποιος ειναι μεγαλομετοχος"; Ο Κασνακιδης ειναι με βραχεια κεφαλη απ το Νοτια. Αμφοτεροι δεν ασχοληθηκαν με μανατζμεντ ΠΑΕ ΑΕΚ τον τελευταιο εναμιση χρονο. Μονο ο Αδαμιδης τριβοταν και εψαχνε μηπως βρει λεφτα για να παει το καραβι μεχρι να βρεθει ανθρωπος να ενδιαφερθει.

 

Ο Αρης ειναι στην πρωτη εθνικη, οχι στο ερασιτεχνικο. Τωρα ελπιζεις απλως να γινουν ολα σαν παραμυθι και η ΑΕΚαρα να επιστρεψει (που οκ για την οικονομια της κουβεντας λεω οτι επιστρεφει) αμεσως στη Σουπερ Λιγκα και ΑΜΕΣΩΣ κανει πρωταθλητισμο. Εκτος αν με Μελισσανιδη αφανη ιδιοκτητη, κανουμε αλλου ειδους υπομονη και δεν εχουμε προμπλεμ και με δευτεροτριτες θεσεις. Ετσι ομως σε ειχε κι ο Παππανοτιας και εσκουζες. Συνεπως;

 

Και σε τι διαφερει η ελπιδα οτι θα βρεθει καποιος με ΑΕΚ στη Σουπερ Λιγκα απ οτι ο Μελισσανιδης με ΑΕΚ στο ερασιτεχνικο σε 3 χρονια θα σε εχει στον αφρο; Που ξερω εγω αν η ΑΕΚ εμενε 3 χρονια ακομα "σαν Αρης" στη Σουπερ Λιγκα δε θα εμφανιζοταν ο Χ Ψ λεφτας να την παρει; Γιατι δηλαδη ειμαστε σιγουροι για το Μελισσανιδη; Υποθετικο σεναριο ειναι και απλως φουσκωνουν απιστευτα το πραγμα οι δημοσιογραφοι και τα τιγρακια. Η ελπιδα δηλαδη γεννιεται επειδη ασχολειται με το αγωνιστικο ο βατραχος και ο Λυμπεροπουλος; Επειδη ειναι προπονητης ο Δελλας και υπευθυνος ακαδημιων ο Ζηκος; Τι ακριβως;

 

Ξερεις εσυ αν χωνοταν ο Ντεμης με τον Οικονομοπουλο για διαχειριση; ΟΚ λεφτα δεν ειχαν, αλλα διαχειριση και δεδομενα 10 εκατομμυρια εσοδα ειχε η ΑΕΚ. Και περασε τροπολογια για διαγραφη 50% προσαυξησεων και μπορουσες να πιεσεις και το κρατος οπως κανει ο σουπερ γαμαω Σαββιδης και δε θελει να πληρωσει μια. Γιατι δηλαδη ειναι λυση η ξεφτιλα στο ερασιτεχνικο και δεν ειναι η Λιγκα; Δηλαδη ο Σαββιδης ειναι μεγαλυτερο μεγεθος απ το Μελισσανιδη και εχει τα χρεη στον παγο και δινει τελεσιγραφα στο Στουρναρα; Τοσο λιγος ειναι ο Μελισσαν;

 

Μη βαζεις μετοχους στο καδρο. Δεν με ενδιαφερουν οι μετοχοι οπως δεν τους ενδιαφερει η ΠΑΕ. Μανατζμεντ σκεψου. Και σου ειπα 3 πολους που ειχαν εκφραστει θετικα στο να τρεξουν το μαγαζι με αυτοχρηματοδοτηση. Στην τελικη πες μου οτι προτιμας ξεφτιλα ερασιτεχνικου πουλωντας τρελα "θα επιστρεψουμε" και λοιπα, απο την ΑΕΚ "σαν Αρη" στην Α εθνικη. Αυτο να το δεχτω, παλι θεμα οπτικης ειναι και προσδιορισμου της ξεφτιλας. Ο ΠΑΟ ξεφτιλιστηκε φετος που δε βγηκε Ευρωπη; Ο ΠΑΟΚ ξεφτιλιστηκε πριν 4 χρονια που βγηκε 10ος στους 16; Η ιστορια εγραψε οτι επεσε η ΑΕΚ. Και η ΑΕΚ σωνοταν αν δεν εμπαιναν μεσα τα παιδια κι αν δεν την εστηναν. Και επειδη τα ξερει ολα αυτα ο Μελισσανιδης, πεταξε μπροστα το θεμα γηπεδο και εχει βαλει ορδες αρδ να μου γραφουν αηδιες που μου γυριζουν τ αντερα.

 

Εφοσον λοιπον θετεις το διλημμα, ναι, προτιμουσα ΑΕΚ στη Λιγκα, παρα ΑΕΚ σε ατμοσφαιρα "γιορτης" σε ματς με τους ερασιτεχνες της Ραφηνας. Αλλιως ειναι να σε ξεφτιλιζει ομαδα Α εθνικης ή ο καθε Μαρινακης με 6 κι αλλιως ειναι να ξεφτιλιζεσαι στους Τραχωνες. Ειναι η αποψη μου και δεν μου την αλλαζει κανενα καμπαναριο κανενος γραφια του Μελισσανιδη. Χιλιες φορες Νικολαιδης στην Α εθνικη μηπως και βρεθει λυση, παρα Γ εθνικη και οικειοθελης ξεφτιλα. Και εδω ειμαστε εαν σε 3 χρονια παρεις πρωταθλημα με τους παικταραδες που θα σου φερει ο Ντουσκο, να καταπιω τη γλωσσα μου και να πω οτι ημουν απιστευτα κακοπιστος και λαθος. Εγω λεω ομως οτι η λεξη της μοδας στην ΑΕΚ, θα γινει η "υπομονη". Και σπαζομαι απιστευτα που με τους προηγουμενους η "υπομονη" ηταν αγνωστη λεξη, ενω με τον τιγρη καταπινεις μεχρι και Τραχωνες ή επιστροφες Ντουσαν και Ανατολ, αρκει που ειπε οτι μπορει να σηκωσει τη ΝΦ.

 

That's all.

 

Όσο θα είσαι Γ Εθνική θα πτωχεύσουν μέχρι και τα καφενεία στις γειτονιές. Είπαμε... Δεν θα μας λείψει κανείς. Εμείς θα τους λείψουμε.

 

Και τώρα εξήγησε μας τι έγινε με τον όμιλο Ανιέλι και την Γιουβέντους;

Link to comment
Share on other sites

Όσο θα είσαι Γ Εθνική θα πτωχεύσουν μέχρι και τα καφενεία στις γειτονιές. Είπαμε... Δεν θα μας λείψει κανείς. Εμείς θα τους λείψουμε.

 

ORK mode on

Nαι αλλά να το τηρούμε. Όταν υποβιβάστηκε η ΑΕΚ είχα πει στα κοπρόσκυλα εδώ ότι ποτέ ξανά στο ίδιο καφενείο, να νιώσουν στην τσέπη τους τι θα πει ΑΕΚ. Ε αυτό δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, ούτε ευρώ να μη δει κανείς τους από την ΑΕΚ αδέρφια.

 

ORK mode off

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη, δεν εγραψα ποτε οτι ηθελε ο Μελισσανιδης την ΑΕΚ στην α'. ουτε ο ιδιος δεν το λεει αυτο. να του πεσει σαν ωριμο φρουτο ηθελε, απλα δεν την εστησε αυτος. αν του επεφτε θα αναλαμβανε, αν οχι, δεν θα ασχολουνταν, τουλαχιστον με το αγωνιστικο.

 

 

 

Zastro, καταρχην μην γραφεις-απαντωντας σε εμενα- ακυρα πραγματα οτι θα μας κανουν οι δευτερες θεσεις με τον Μελισσανιδη κλπ. τουλαχιστον εμενα αυτα δεν με αγγιζουν και το ξερεις. αν δεν φτιαξει γηπεδο και δεν παρει πρωταθλημα 2015-2016 (ή εστω να εχει αντικειμενικα την καλυτερη ομαδα γιατι οκ το πρωταθλημα μερικες φορες δεν το παιρνει ο καλυτερος) θα ειναι αποτυχημενος και θα συνεχισει να ειναι τζαμπα μαγκας, οπως ηταν μεχρι σημερα. και μαλιστα σου εχω πει και κατ'ιδιαν οτι εγω υποθετω οτι οταν ανεβει α' μπορει και να την παρατησει (αν δεν εχει συμπαικτες). τοσο...φαν του ειμαι.

εκτος αν οποιος πιστευει οτι ηταν η μονη υποφερτη λυση ( που δινει ενα ποσοτο ελπιδας για γηπεδο και ξανα μεγαλη ομαδα καποτε) γινεται αυτοματως φαν του. ξερεις εξαλλου οτι εχω αποδειξει επανειλημμενα με τις αποψεις μου οτι προσωπικα δεν κολλαω με προσωπα, κολλαω με το κατα την γνωμη μου καλο της ομαδας.

 

Κατα δευτερον σου ειπα οτι το να περιμενεις Ντεμηδες και Οικονομοπουλους το βρισκω λιγο... υπερβολικο. και μονο μανατζμεντ δεν αρκει, η ΑΕΚ χρειαζοταν λεφτα. πιο πιθανο θα ηταν ,ξαναλεω, να αναλαμαβαναν ο Ατματσιδης με τον Κουτουλα...

 

Το θεμα "ξεφτιλα" φυσικα και το οριζει ο καθενας για τον εαυτο του, οποτε ουτε μπορεις να με πεισεις ουτε μπορω να σε πεισω. και μην μου δινεις το παραδειγμα του βαζελου, γιατι την περιοδο 2012-2013 ημασταν πολυ χειροτερα απο ο,τι ειναι ο βαζελος ακομα και σημερα. το παραδειγμα του Αρη οκ, ειναι μια χαρα και μου αρκει.

 

σου εγραψα με αξιοπρεπη θαρρω επιχειρηματα γιατι δεν θεωρω οτι ο Μελισσανιδης (ή το περιβαλον του που γραφεις) την εστησε. εσυ επιμενεις να το γραφεις , αλλες φορες ως πιθανο, αλλες ως εντελως δεδομενο. με γεια σου, με χαρα σου και μαγκια σου. μονο μην περιμενεις να σου απαναταμε ολοι με αυτο το δεδομενο που εχεις εσυ στο δικο σου μυαλο. εκει λοιπον μπηκε η κουβεντα για τους ΝοτιαδοΚασνακιδοΠαππαδες και σια, γιατι στο τελος θα ξεχασουμε ποιοι εφεραν την ΑΕΚ εδω και θα φταινε ο Μελισσανιδης με αυτους που μπηκαν μεσα με Πανθρακικο (ολα τα υπολοιπα να τα κανουμε delete δλδ?). βασικα απο εκει ξεκινησε η κουβεντα.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest Xristiklis
Στα θεματα Μελισσανιδη με καλυπτει πληρως ο Μητσακλας.

 

Η ιστορια απο την δικη μου οπτικη, ειναι ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΗ, κι εχει ως εξης.

Την ΑΕΚ την ανελαβαν καποιοι το 2004 αφου πρωτα ειχαν ανακαλυψει το αρθρο 44 (βρεθηκαν λοιπον με 25 μυρια χρεη, αλλα στην α εθνικη, με καλο ροστερ και χωρις ως τοτε να την εχει μικρυνει τραγικα κανενας) και απετυχαν παταγωδως. Ο Ντεμης ηταν ο μπροστινος τους, για να μαζεψει κοσμο και να τρεξει το προτζεκτ με τα λεφτα τους. Απετυχαν παταγωδως ξαναλεω, δεν μπορουσαν τα παιδια. Ο μπροστινος σε καποια φαση μας ειχε (με τα δικα τους παντα λεφτα) δευτερους, αλλα και παλι χωρις τα λεφτα του Τσ.Λ. το μονο που καταφερε ηταν να του γκρινιαζουν οι πισινοι οτι τους ξοδευε τα φραγκα τους. αφου εφυγε και ανελαβαν καποιοι πισινοι, βαζοντας δικους τους υπαλληλους για μπροστινους, η ομαδα πηγε ακομα χειροτερα. Τελικα κατεληξε μετα απο χρονια σμικρυνσης, υποβιβασμενη, διαλυμενη, ουσιαστικα πτωχευμενη, αφου οταν χρωστας και δεν βαζει κανεις, πτωχευμενος εισαι ουσιαστικα.

 

Το 2013 λοιπον την παιρνει εκτος απροπτου ο Μελισσανιδης με 0-10 εκ. χρεη., στην γ εθνικη, μετα απο σμικρυνση ανευ προηγουμενου. Καιρος να δουμε τι θα καταφερει αυτος και να τον κρινουμε εμεις και η ιστορια της ομαδας.

 

 

That's all, so simple, για μενα.

 

 

Υγ. Για οποιονδηποτε ενηλικα προσωπικα, σορρυ δλδ, θεωρω αυτονοητο πλεον οτι Μελισσανιδηδες, Νοτιαδες, Τροχαναδες, Νικολαιδηδες, Παππαδες κλπ κρινονται ΜΟΝΟ σε ικανοτητα κι αποτελεσμα οχι σε ΑΕΚοφροσυνη (ουτε στο ποσα λεφτα βαζουν σε τελικη αναλυση-το αποτελεσμα μετραει, δεν ειμαστε ορφανοτροφειο).

Οσοι παραγοντιζουν, παραγοντιζουν κυριως για ιδια συμφεροντα ( φραγκα ή πρεστιζ ή και τα δυο μαζι). Και να υπαρχει το συναισθημα, λιγο ρολο βαραει. Επομενως κανεις πρωην νυν ή επομενος δεν κρινεται ως... ΑΕΚαρας.

 

 

 

ok

Δεν ενδιαφέρει κανέναν τελικά, εάν όλοι αυτοί που πέρασαν

εβαλαν το χέρι και άρπαξαν

Ολοι αυτοι για κάποιο λόγο ανακατευτηκαν.

 

Ο μονος που βουτηξε λεφτα είναι ο Μακ ?

Link to comment
Share on other sites

ORK mode on

Nαι αλλά να το τηρούμε. Όταν υποβιβάστηκε η ΑΕΚ είχα πει στα κοπρόσκυλα εδώ ότι ποτέ ξανά στο ίδιο καφενείο, να νιώσουν στην τσέπη τους τι θα πει ΑΕΚ. Ε αυτό δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, ούτε ευρώ να μη δει κανείς τους από την ΑΕΚ αδέρφια.

 

ORK mode off

 

220812202404_4682_jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest theo

η φαση ειναι οτι ξαφνικα παει να αγιοποιηθει η κοντη, και αν εκανε διαχειριση στην α και τριχες.

εκανε, το πηγε στην αρχη καλα, τα σκατωσε μετα, εχασε 1-2 χρονων λογιστικα βιβλια, κατι τρυπες βαφτιστηκαν κακοδιαχειριση κλπκλπ

και για ολο αυτο το χαλι των τελευταιων ετων, φταιει ο μελ επειδη υποθετουμε οτι εστησε την ΑΕΚ να πεσει και μας ξεφτυλισε.

και απαιτουμε ουσιαστικα πριν αναλαβει να παρει 3 πρωταθληματα σερι και γηπεδο σε 18 μηνες γιατι αλλιως μεναμε και με μπρουσιανο, μια η αλλη.

καλη φαση

Link to comment
Share on other sites

Χθες π.χ. σκεφτόμουν την Αγιά Σοφιά. Το νέο γήπεδο. Δεν πάει να είναι και Άρελκιν το δημοσίευμα. Σκεφτόμουν λοιπόν να στρίβω από τον Περισσό και ευθεία όπως έβλεπες την Σκεπαστή να βλέπεις 2 κεφάλια πελώρια και για στέγαστρο τα φτερά του Δικεφάλου.

 

Έτσι γιατί καιρό έχω να γίνω φαντασιοπληκτος και το έχω τρελή ανάγκη.

 

Αφού το σκέφτηκα το είπα στον κουμπάρο μου και αρχίσαμε σαν Παππάς που ξορκίζει διαόλια να τραγουδάμε συνθήματα...

 

Ε, τώρα φίλε ΑΕΚτσή κάνε το ίδιο. Σκέψου ότι ανηφορίζεις το Περισσό και βλέπεις γήπεδο αντί για χωράφι. Απλά σκέψου το γαμώτο γιατί ξεχάσαμε να βλέπουμε όνειρα με τα μάτια ανοιχτά.

 

 

Ε, πες μου τώρα ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΔΙΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ειπα "την εριξε". Ειπα "εαν την εριξε". Ο καθενας ερμηνευει τα γεγονοτα αναλογως με το τι θελει να πιστεψει. Και το ζουμι ειναι οτι εαν η ομαδα δεν επεφτε, θα ειχε τα εσοδα της Λιγκας και τα οποια εσοδα της. Στη Σουπερ Λιγκα ομως, οχι στο ερασιτεχνικο. Θα ηταν σαν τον Αρη και τους υπολοιπους που δεν εχουν χρηματοδοτη. Δε μιλησα για κανεναν Νοτια και κανεναν Κασνακιδη. Δεν μπορεις να ξερεις ουτε εσυ ουτε εγω ποιος θα επαιρνε το μανατζμεντ μετα το Δημητρελο. Μπορει να το επαιρνε ο Ντεμης με τον Οικονομοπουλο, μπορει ο Αδαμιδης με το Βιντιαδη, μπορει ο Σταθακος με τον Ανατολιωτακη. Υποθεσεις ειναι αυτες, τις οποιες δεν μπορουμε να εξακριβωσουμε επειδη η οικοθελης πτωση στο ερασιτεχνικο δεν αφησε περιθωρια για οποιαδηποτε δευτερη σκεψη. Και η δικη μου αποψη ειναι οτι η ομαδα και μπορουσε και επρεπε να μεινει αγωνιστικα στη Σουπερ Λιγκα. Απο κει και υστερα ας την εριχναν και στο τοπικο Δυτικης Αττικης. Αλλα με αποφαση ΓΣ και κατοπιν Ερα και οχι οπως εγινε.

Τωρα νομιζω εγινα κατανοητος.

 

Υπήρχε ένα ολόκληρος χειμώνας για να κινηθεί όποιος ενδιαφερόταν, αλλά δεν.

Μην γελιόμαστε Χρήστε, μόνο ο κοντός θα μπορούσε να πάει κάπως ανεκτά το παπόρι, αλλά και λεφτά δεν βρήκε προφανέστατα και πόνταρε υπερβολικά στα λεφτά του Μάκη, σε μια προσπάθεια παραλλαγής του '44 (εκχώρηση έναντι χρεών).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα το ήθελα αλλά το σενάριο η αγωνιστικά σωσμένη ΑΕΚ να έπεφτε "οικειοθελώς", με απόφαση ΔΣ/ΓΣ και στήριξη από τον κόσμο, είναι επιστημονική φαντασία. Θα έσπαζε πολύ αυτοκίνητο. Ποια πλατεία ταξίμ τώρα.

 

Έχουμε άλλωστε και εδώ κόσμο που λέει πως 'τα χρέη είναι λίγα', 'ο άρης πώς μπορεί;', 'όλα γίνονται', κλπ.

 

Η πραγματικότητα είναι πως μόνο έτσι θα πέφταμε. Με στημένα ματς και ούνους να ψειρίζουν.

Το αν αυτό (η διάλυση της ΠΑΕ) θα βγει σε καλό για την ΑΕΚ, μένει να το δούμε (ή -όσοι μπορούμε- να το επιδιώξουμε).

 

 

 

υγ. Ας γίνει κι ένα πολλ κάποια στιγμή αναφορικά με το ποιο είναι μεγαλύτερη ξεφτίλα. Στον δικό μου εσωτερικό κόσμο, οι πορείες για να εγκριθεί ο εμφανώς αβαβα / λειψός φάκελος συμμετοχής μας στη 'σουπερλιγκα', ώστε να μας ξαναγλεντήσουν τα Περιστέρια και οι Πλατανιές μέχρι την επόμενη πορεία για αδειοδότηση, είναι μεγαλύτερη.

Καλύτερα να διαλυθώ σαν ΑΕΚ, παρά να παγιωθώ ως Κούλα.

Απόψεις βέβαια είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest theo

δεν καταλαβαινω ρε Κωστα. ουτε καποιον που δεν θεωρει ξεφτυλα την γ βλεπω.

πεσαμε στην β ? ε αυτοι που μπαινουν τωρα μπροστα αποφασιζουν οτι καλυτερα στην γ να γλυτωσουμε φραγκα απ την β.

 

και ο κοσμος γιουχαρε ραφικ και σκοκο οταν εβγαινες 3ος , επειδη υπηρχε τη μια ο τζαμπαρ και την αλλη ο βατραχος.

σιγα μην γιουχαρε τον σκοκο ή δεν αρεσε για επιθετικος ο τζιμπουρ.

αλλα η εμπαθεια προς τους 2 υπερισχυε.

 

χιλιες φορες 10ος στην α. αλλα επεσες (οπως επεσες)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πραγματικα τι δυσκολακι βλεπατε σε αυτο το πραγμα?

 

Γιατί δεν ρωτάς τον Νίκο Νοτιά, ή τον Πόλυ Χατζηιωάνου, ή τον Ρέστη, τον Εμίρη, τον Σεϊχη, τον Μπαιρακτάρη, τον οποιοδήποτε;

Μήπως με το να μην-κάνουν-αυτό-που-περιγράφεις δηλώνουν πως αυτό δεν γινόταν;

 

Από το 2009 (; ) την πουλάει ο άλλος 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να το κανει ο Μελισσανιδης αυτο βεβαια, για τον οποιο μας παραμυθιαζουν οτι θα σκορπαει δισεκατομμυρια σαν ψιχουλα και δε θα αφηνειι πρωταθλημα να παραπεσει.

 

Εκτος αν πιστευει καποιος οτι οταν και αν ανεβουμε Α' Εθνικη δε θα πρεπει αυτος που διοικει να ξεσκιστει να ξοδευει χρημα για 2-3 χρονια μεχρι να φτιαξει πρωταθληματικη ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να το κανει ο Μελισσανιδης αυτο βεβαια, για τον οποιο μας παραμυθιαζουν οτι θα σκορπαει δισεκατομμυρια σαν ψιχουλα και δε θα αφηνειι πρωταθλημα να παραπεσει.

 

Εκτος αν πιστευει καποιος οτι οταν και αν ανεβουμε Α' Εθνικη δε θα πρεπει αυτος που διοικει να ξεσκιστει να ξοδευει χρημα για 2-3 χρονια μεχρι να φτιαξει πρωταθληματικη ομαδα

 

Εννοείς "δεν-θα-μπορούσε" (γιατί κανείς δεν το έκανε) και αυτός.

 

Πέρα από τη μελλοντολογία όμως (στην οποία κανείς μας δεν διακρίνεται), υπάρχει και η άλγεβρα. Είτε σε πραγματικό, είτε σε φανταστικό, σενάριο, ισχύει ότι:

α. (-19) + 20 = 1

β. 0 + 20 = 20

Link to comment
Share on other sites

Πετρο, λειψο φακελο συμπληρωνουν ολοι.

Τα χρεη ξερεις ποσα ηταν, δεν ηθελε πολυ μυαλο και στορυ.

Οποιος ηθελε εκει ηταν η ΠΑΕ να την επαιρνε και ας ελεγε υπομονη μεχρι να την καθαρισει τελειως. Ας εβαζε ενα ταληρο περ ανουμ για 5 χρονια. Με τα δεδομενα της λιγκας παικτικα κλπ, δεν θες παρα πολλα για να εισαι σε ενα επιπεδο που δε θα σε γλενταει ο Πλατανιας οπως γραφεις. Αυτο εγινε για ΜΙΑ (1) χρονια, και κατεβηκες ΜΕ ΤΑ ΤΣΙΚΟ. Το ξαναγραφω δλδ. ΜΕ ΤΑ ΤΣΙΚΟ και δε σε ...γλεντησαν ακριβως ολοι. Με το στανιο σε νικουσαν και με διαιτησιες της πουτσας.

Αφεντικο ηθελες σαν τον Μελ ουσιαστικα, να βαλει πλατη στην ΕΠΟ και 2-3 φραγκα για τιποτα παικτες τυπου Κορδερο και σια ωστε να σταθεις στην τοπ 4αδα.

Δλδ πραγματικα τι δυσκολακι βλεπατε σε αυτο το πραγμα?

 

 

mε ένα τάληρο περ άνουμ που λες αδερφέ... ο κάθε δημοσιογράφος θα έγραφε για τις τραγικές δυσκολίες, για τα μεγάλα προβλήματα, η ομάδα θα συνέχιζε στο ΟΑΚΑ παρακαλώντας και στάζοντας κτλ...

 

Άσε τώρα να γράφουν Άρλεκιν και εμείς να το παίζουμε τρελοί...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×