Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

απανταει ο Μητσακλας για μενα. προφανως δεν ειμαστε συνεννοημενοι, αλλα λεμε τα ιδια.

 

τεσπα. οποιος θελει ας γραφει ο,τι γουσταρει εχω κανει ηδη καποιες προσπαθειες να υπαρξει λιγη ισορροπια, αλλα δεν μπορω να ασχοληθω και παραπανω...

 

θα θεωρησω οτι δεν με προσβαλουν τα ποστ, απλα απευθυνονται σε αυτους που τρωνε σανο απο τους αρδ, αλλα δεν ειμαστε εμεις εδω μεσα, απλα γραφονται εδω μεσα για να τα βλεπουν αλλοι (που τρωνε το σανο), οχι εμεις. οκ.:good3:

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να αρπαζεσαι, κακως συζηταω. Να καθομαι να γραφω μονο στις σειρες να μη χαλαμε και τις καρδιες μας.

 

Δεν αρπάχτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Οφείλει ο κ. Μελισσανίδης, όταν βγει στα μικρόφωνα, να μας πει τι χάλασε και δεν προχώρησε το Ελληνικό. Όπως οφείλει να πει τα σχέδιά του για όλη την ΑΕΚ, οφείλει να πει και αυτό για να μην αιωρείται καμία ήττα. Αρδάκια αντίπαλης παράταξης θα αρχίσουν να ζητωκραυγάζουν και τα μειδιάσματα για τη νέα εποχή που άρχισε με ήττα, να τα περιμένουμε. Γι αυτό θα πρέπει να βγει, όταν βγει, βάζοντας και αυτό στη θέση του.

 

Κανενας Μελισσανιδης δε φταιει για ολο αυτο το πανηγυρι που εχουν στησει οι εμποροι σοτου. Που στριμωχνονται στην ουρα μηπως γλειψουν κανα κοκκαλακι και παρουν οτι μπορουν απο τη "λαμψη" του.

Ο Μελισσανιδης ενδιαφερεται δεδομενα για κατασκευη γηπεδου διοτι το επιβεβαιωσε ο Πολυς Χατζηιωαννου και ενδιαφερεται και πλαγιως για την ομαδα μεσω προπονητικου Σπατων διοτι το επιβεβαιωσε ο Νοτιας.

Τα υπολοιπα αναγονται στη σφαιρα της ονειρωξης του Αρναουτογλου και του Κετσετζογλου, οι οποιοι εχουν αναλαβει το ρολο των συνταγματαρχων οπως ακριβως εκαναν και τη χρυση εποχη Νικολαιδη, Θανοπουλου, Αδαμιδη και ουτω καθεξης. Ο Ντεμης τσιμπησε - ταϊσε. Ο Παππας τσιμπησε - ταϊσε. Ο Νοτιας δεν τσιμπησε δεν ταϊσε. Ο Μελισσανιδης δεν υπαρχει ουτε μια στο τρις να τσιμπησει. Το πολυ πολυ να τους στειλει καμια προσκληση για το party της εταιρειας στα Ποσειδωνια.

 

Συμφωνω απολυτα οτι μονο ο ιδιος θα θεσει τις βασεις επι των οποιων θα πορευθει η ΑΕΚ και του εχω εμπιστοσυνη στο οποιο σχεδιο του, πολυ απλα διοτι δεν υπαρχει κανεις αλλος να αναλαβει το restart. Δεν νομιζω να υπαρχει λογικος ανθρωπος που προτιμα πχ το Σταθακο ή τον Αδαμιδη, σε σχεση με το Μελισσανιδη. Δεν υπαρχει καν μετρο συγκρισης, ειναι ακυρη εκ προοιμιου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Αιμοβόροι χρήστες του ΚΜ.com χαλαρώστε. Πιέσεις γίνονται που μπορεί να καταλήξουν μπορεί και να μην καταλήξουν. Είναι μια δύσκολη μέρα για την ΑΕΚ και πρέπει να περιμένουμε. Υπάρχει και μια άλλη εξίσωση που λέει οτι όταν τα εξοδα για κάτι καινούριο υπολογίζοντας και τα έσοδά του, είναι μικρότερα από τις μειώσεις οφειλομένων ο "χ" τείνει στο μεγαλύτερο όφελος. Ας περιμένουμε συζητώντας χαλαρά. Δεν είναι ανάγκη να αρχίσουν πάλι αποχωρήσεις από το ΚΜ, "σβήσε με" "σκίσε με" κλπ. Χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Οφείλει ο κ. Μελισσανίδης, όταν βγει στα μικρόφωνα, να μας πει τι χάλασε και δεν προχώρησε το Ελληνικό. Όπως οφείλει να πει τα σχέδιά του για όλη την ΑΕΚ, οφείλει να πει και αυτό για να μην αιωρείται καμία ήττα. Αρδάκια αντίπαλης παράταξης θα αρχίσουν να ζητωκραυγάζουν και τα μειδιάσματα για τη νέα εποχή που άρχισε με ήττα, να τα περιμένουμε. Γι αυτό θα πρέπει να βγει, όταν βγει, βάζοντας και αυτό στη θέση του.

 

Αρκει η ανακοινωση για το τι χαλασε σχετικα με το Ελληνικο και ο καθενας μετα βγαζει τα συμπερασματα του. Το ζητημα δεν ειναι οι λογοι για τους οποιους χαλασε το Ελληνικο και τι κακο παθαμε (εχασε η Βενετια βελονι, λεω εγω). Το ζητημα ειναι να μην παρουσιαζονται γεγονοτα για τα οποια δεν εχει γινει η παραμικρη προεργασια ως τελειωμενα. Διαφωνω στην οπτικη οτι ο ΑΕΚτζης χρειαζεται επικοινωνιακο πανηγυρι για να σταθει διπλα στην ομαδα. Πολυ απλα, ο αερας της εμπλοκης Μελισσανιδη αρκει απο μονος του ωστε να δημιουργηθει το οποιο οραμα.

 

Δε χρεαιζεται καποιος να γραφει γραφικοτητες για ροστερ Σουπερ Λιγκ απο τωρα. Εχουμε 3 μηνες μεχρι ν'αρχισει το πρωταθλημα για να δουμε αν αυτο θα συμβει τελικα. Δε χρειαζεται επικοινωνιακη καταιγιδα με ταξιδια στο Τορινο, σωτο για συναντησεις με το Δημο Νεας Φιλαδελφειας, επισκεψεις μηχανικων στο χωρο και οτι αλλο εχει γραφτει. ''Κινειται ο Μελισσανιδης για το γηπεδο'' και τελος. Το εγραψα και χθες, εβγαινε ο Τσαρτας το Μαρτιο και ελεγε για ΠΑΕ ΑΕΚ που διοικουταν το καλοκαιρι με αμπελοφιλοσοφιες του περιβαλλοντος του πρωην προεδρου.

 

Δε χρειαζεται να ξαναπεφτουμε στην ιδια λουμπα. Δεν ειναι λαθος που δεν πηγαμε στο Ελληνικο. Λαθος ειναι που βγαινει προς τα εξω ολοκληρη θεωρια με κιτρινο γηπεδο και παραγγελιες για καρεκλακια και ενα μηνα μετα μαθαινουμε οτι θα υπηρχε γραφειοκρατικο προβλημα με τις αδειες. Αν παρουμε τοις μετρητοις τα παραπανω, το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι καποιοι ασχοληθηκαν με το χρωμα του γηπεδου και τις καρεκλες χωρις να δουν το προφανες, το αν δλδ ειναι νομοτυπα και ευκολα στην πραγματοποιηση τους ολα αυτα, και αυτο βγαζει προς τα εξω μια εξωπραγματικη προχειροτητα. Δε διοικειται με brainstorming ιδεων που αλλαζουν κατα το δοκουν ποδοσφαιρικη ομαδα το ετος 2013

Link to comment
Share on other sites

Αιμοβόροι χρήστες του ΚΜ.com χαλαρώστε. Πιέσεις γίνονται που μπορεί να καταλήξουν μπορεί και να μην καταλήξουν. Είναι μια δύσκολη μέρα για την ΑΕΚ και πρέπει να περιμένουμε. Υπάρχει και μια άλλη εξίσωση που λέει οτι όταν τα εξοδα για κάτι καινούριο υπολογίζοντας και τα έσοδά του, είναι μικρότερα από τις μειώσεις οφειλομένων ο "χ" τείνει στο μεγαλύτερο όφελος. Ας περιμένουμε συζητώντας χαλαρά. Δεν είναι ανάγκη να αρχίσουν πάλι αποχωρήσεις από το ΚΜ, "σβήσε με" "σκίσε με" κλπ. Χαλαρά.

Χαλαροί είμαστε. Αν ήσουν στο παλιό ΚΜ, θα ξέρεις πως είμαστε όταν είμαστε τσιτωμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή υπέρ ενασχόληση με το "τι έγραψε ο τάδε ΑΡΔ" και σε κάθε ποστ να υπάρχει υπόνοια "τίνος ΑΡΔ είσαι"

 

δλδ έλεος...

 

 

ΑΕΚ - ΟΥΓΚ - ΟΡΚ 21

Link to comment
Share on other sites

Ζητάτε ανακοινώσεις, τοποθετήσεις, εξηγήσεις χωρίς να εξετάζετε το ενδεχόμενο με βάση και το παρελθόν του Μελ, να βρισκόμαστε ενώπιον ενός τελείως διαφορετικού μοντέλου διοίκησης από το υπερεπικοινωνιακό που είχε καθιερώσει ο Νικολαίδης.

Δε σημαίνει ότι επειδή δεν έχει κάνει ήδη 3-4 συνεντεύξεις τύπου και δε θα κάνει άλλες 60 στο μέλλον, δε διοικεί ή δεν τρέχει τις υποθέσεις του συλλόγου.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι με Μιλτιάδη Παναγιωτόπουλο και Γεώργιο Κοσμά.

Link to comment
Share on other sites

 

ο φουκαρας ο Αγγελιδης να ζωγραφιζει κιτρινα γηπεδα στο photoshop,

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Ζητάτε ανακοινώσεις, τοποθετήσεις, εξηγήσεις χωρίς να εξετάζεται το ενδεχόμενο με βάση και το παρελθόν του Μελ, να βρισκόμαστε ενώπιον ενός τελείως διαφορετικού μοντέλου διοίκησης από το υπερεπικοινωνιακό που είχε καθιερώσει ο Νικολαίδης.

Δε σημαίνει ότι επειδή δεν έχει κάνει ήδη 3-4 συνεντεύξεις τύπου και δε θα κάνει άλλες 60 στο μέλλον, δε διοικεί ή δεν τρέχει τις υποθέσεις του συλλόγου.

 

Διοικεί και θα διοικήσει όπως ξέρει αυτός. Μην έχεις καμιά αμφιβολία για την επόμενη μέρα. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να δίνει κάποιος αναφορά για το πως πάει η ομάδα. Τα ίδια ζητούσα και από την κοντοπαρέα. ΟΛΑ ΣΤΟ ΦΩΣ. Ή τουλάχιστον αυτά που πρέπει να μαθαίνει ο οπαδός, να τα μαθαίνει. Δε μπορεί να μου πρήζει τα νεφρά το κάθε ΑΡΔάκι, εσύ να μην διαψεύδεις (και καλά κάνεις, αυτό σου έλειπε) για τραπεζοκαθίσματα κίτρινα και μετά να μη μαθαίνω ποτέ την αλήθεια. Ποιος δηλαδή είναι ο σωτηράκης της παρέας. Δεν διαφωνούμε καθόλου αλλά τα σωτηράκια πρέπει να τελέιώνουν όπως τελείωσε το 2004. Στήνεις ομάδα κι όχι τον ΟΤΕ, το Βιτάμ ή το έξτρα παρθένο "το χωριό".

Link to comment
Share on other sites

Guest theo

καθε τριτη να βγαινει ο μελ στο νοβασπορτςεφεμ μη γινει της πουτανας

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Από βδομάδα να βγει. Πούλμαν, καμπαναριά, τραπεζοκαθίσματα, γόνδολες στον Κηφισό και τέτοια είναι λεζάντες για την Α' Εθνική. Τώρα κλαις και θέλεις έργα, όχι λεζάντες. ΑΕΚ είμαστε. Όχι η ΕΛΑΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα να βγει. Πούλμαν, καμπαναριά, τραπεζοκαθίσματα, γόνδολες στον Κηφισό και τέτοια είναι λεζάντες για την Α' Εθνική. Τώρα κλαις και θέλεις έργα, όχι λεζάντες. ΑΕΚ είμαστε. Όχι η ΕΛΑΙΣ.

Μπορεί να μην πει κουβέντα και να αρχίσει γήπεδο και να ανεβάζει την ομάδα;

Μου αρκεί. Και ας γράφει ο κάθε ΑΡΔ ότι θέλει.

Ένα γήπεδο που σηκώνεται και μια ομάδα που ανεβαίνει δεν είναι πράγματα που περνούν απαρατήρητα και δε θέλουν και πολυλογία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην πει κουβέντα και να αρχίσει γήπεδο και να ανεβάζει την ομάδα;

.

 

Αυτο λεμε τοση ωρα. Μονο που οταν εχεις διαρροες σαν αυτες του τελευταιου καιρου και τα εξαπτερυγα-τσατσοι αλωνιζουν καταληγεις σε καταστασεις σαν αυτη που υπαρχει στο 365 τωρα. Καντε μια βολτα να διαβασετε σχολια, εχουν ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

11:10 Η ΠΑΕ ΑΕΚ προχωράει στη λύση της εταιρείας μετά τη σύμφωνη γνώμη των μεγαλομετόχων και παίρνονται αποφάσεις για τους εκκαθαριστές

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεμε τοση ωρα. Μονο που οταν εχεις διαρροες σαν αυτες του τελευταιου καιρου και τα εξαπτερυγα-τσατσοι αλωνιζουν καταληγεις σε καταστασεις σαν αυτη που υπαρχει στο 365 τωρα. Καντε μια βολτα να διαβασετε σχολια, εχουν ενδιαφερον.

Δε με ενδιαφέρει το 365, το 367 και το 34622492.gr .

Πόσο πιο απλά ρε συ να το γράψω;

Ούτε κανένας ΑΡΔ με ενδιαφέρει. Αν σου πω τι φαντασιώνομαι εγώ για την ΑΕΚ, θα μου στείλεις ζουρλομανδία και θα σου φαίνεται ο Κετς νορμάλ.

Με ενδιαφέρει να φτιάξει το γήπεδο και να ανεβάσει την ομάδα Α' Εθνική το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

11:10 Η ΠΑΕ ΑΕΚ προχωράει στη λύση της εταιρείας μετά τη σύμφωνη γνώμη των μεγαλομετόχων και παίρνονται αποφάσεις για τους εκκαθαριστές

 

.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα είναι να βουλώσει τα στόματα αυτών που δίνουν τις πληροφορίες προς τα έξω.

Ας τους πει λοιπόν να σκάσουν,και να κάνει ΜΟΝΟ έργα και πράξεις.

Αυτές οι μαλακίες τύπου "Θα κάνω την Α.Ε.Κ. σαν την Barca" (ανήμερα του 4-0 στο Μόναχο...) είναι για γέλια.

Καν'την Barca μαλάκα γατούλη και θα ονομάσω το παιδί μου "τίγλη".

Ως τότε όμως,σατ δε φακ απ εσύ και τα τσιράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Μπορεί να μην πει κουβέντα και να αρχίσει γήπεδο και να ανεβάζει την ομάδα;

Μου αρκεί. Και ας γράφει ο κάθε ΑΡΔ ότι θέλει.

Ένα γήπεδο που σηκώνεται και μια ομάδα που ανεβαίνει δεν είναι πράγματα που περνούν απαρατήρητα και δε θέλουν και πολυλογία.

 

Συμφωνώ. Έργα. Θα σου πω όμως αυτό : Όταν φόραγε το καρώ κιτρινόμαυρο σακάκι ο κ. Μελισσανίδης, λίγο πριν φύγει από την ΑΕΚ τα μαλλιά μου ήταν μαύρα και μέχρι τον ώμο. Τώρα τα μαλλιά μου ασπρίσανε, ο κουρέας με κουρεύει με τσιμπηδάκι για τα φρύδια και ο Μήτσος εμφανίστηκε τώρα και καλά έκανε. Τώρα θα πρέπει να αρχίσει άλλη εποχή σε όλα τα επίπεδα. Από το 1996 έχουμε γίνει μηχανικοί, αρχιτέκτονες, λογιστές, εφοριακοί, Αρεοπαγίτες, υδραυλικοί και δεν θυμάμαι τι ακόμα. Και όλα αυτά γιατί είχαμε ΑΡΔ που μας μπρίζωναν για να ξεχνάμε την κατάντια μας. Τέλος. ΣΤΗΝΕΙΣ ΟΜΑΔΑ. Βγάζεις έξω το Σίμο και κάθε Σίμο, αλλά ενημερώνεις για τα πάντα τον κόσμο κι όχι επιλεκτικά και λεζαντιάρικα. Και στα λέω εγώ αυτά που θα δεις καιρό με καιρό τη συμπεριφορά μου. Αυτό το παιχνιδάκι με το Ελληνικό μπορεί και να είναι κάτι άλλο. Ενδεχομένως να μη γίνεται να το μάθουμε. Σε γενικές γραμμές όμως με ενοχλεί να αφήνεις τα αρδάκια να παίζουν μπάλα για να γλείψουν κοκκαλάκια όπως σωστά έγραψε πιο ψηλά και ο κ. Zastro (δεν ξέρω τα ονόματά σας φίλοι μου ακόμα. Με συγχωρείτε γι αυτό).

Link to comment
Share on other sites

11:10 Η ΠΑΕ ΑΕΚ προχωράει στη λύση της εταιρείας μετά τη σύμφωνη γνώμη των μεγαλομετόχων και παίρνονται αποφάσεις για τους εκκαθαριστές

 

ο Μελ φταιει.

Link to comment
Share on other sites

11.18 Τέλος της Γ.Σ. της ΠΑΕ ΑΕΚ! Η εταιρεία προχώρησε σε εκκαθάριση κατά πλειοψηφία! Εκκαθαριστής ορίζεται ο Δημητρέλος και θα συνεπικουρείται από ορκωτό λογιστή και από τον Αλεξίου ως αρμόδιο δικηγόρο.

 

11.12 Πρόταση να είναι οι Δημητρέλος, Αλεξίου και κάποιοι λογιστές οι άνθρωποι που θα τρέξουν τις υποθέσεις με τους εκκαθαριστές. Ο Σταθάκος διαφωνεί και σε αυτό, αλλά τελικά αποφασίστηκε να είναι αυτοί που θα τρέξουν αυτό το θέμα

 

11.11 Η ΠΑΕ ΑΕΚ προχωράει στη λύση της εταιρείας μετά τη σύμφωνη γνώμη των μεγαλομετόχων και παίρνονται αποφάσεις για τους εκκαθαριστές

 

11.07 Κουβέντα γίνεται και για την υπόθεση Σορεντίνο και τα χρήματα που διεκδικεί η ΑΕΚ. Ο Τσαντήλας πρότεινε να είναι και ο Κοτσώνης στην ομάδα, ως τεχνικός σύμβουλος. Τελικά "κλείδωσε" η τετράδα Οικονομόπουλος, Αλεξίου, Βαλασσόπουλος και Κοτσώνης για τις υποθέσεις Ψωμιάδη - Σορεντίνο και τα χρήματα που διεκδικεί η ΑΕΚ

 

11.02 Ο Κοτσώνης είπε τα πρόσωπα να έχουν το δικαίωμα να κάνουν μέχρι και εξωδικαστικό συμβιβασμό με την πλευρά Ψωμιάδη, κάτι που έγινε δεκτό

 

10.51 Πρόταση του Χήνα να είναι και ο Οικονομόπουλος μαζί με τους Αλεξίου και Βαλασσόπουλο οι άνθρωποι που θα εκχωρηθούν τα χρήματα Ψωμιάδη, με το αίτημα να γίνεται δεκτό. Τα χρήματα θα πάνε στο Ελληνικό δημόσιο και τα τρία πρόσωπα θα έχουν την ενετολή και το δικαίωμα να προχωρήσουν σε αυτή την εκχώρηση!

 

10.49 Κόντρα μεταξύ Αλεξίου και Σταθάκου. Ο τελευταίος έλεγε για "εχθρούς της ΑΕΚ που καλούνται να υπερασπιστούν την ΑΕΚ", με τον Αλεξίου να τον προκαλεί να μιλήσει με ονόματα. Αυτό που είχε να πει ο Σταθάκος είναι μία ερώτηση προς στον Αλεξίου για ποιο λόγο εκπροσωπεί τους Supporters, με τον Αλεξίου να του απαντά σε έντονο ύφος πως "είσαι εκτός πραγματικότητας"

 

10.39 Πρόταση να είναι οι Αλεξίου και Βαλασσόπουλος τα δύο πρόσωπα που θα εκχωρηθούν τα χρήματα Ψωμιάδη αν κι εφόσον τα πάρει ποτέ η ΑΕΚ. Φυσικά, αν υπάρξει τέτοια εξέλιξη κατόπιν οι Αλεξίου και Βαλασσόπουλος θα τα εκχωρήσουν στους πιστωτές.

 

10.30 Η τελευταία Γενική Συνέλευση της ΠΑΕ ΑΕΚ ξεκίνησε...

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
ο Μελ φταιει.

 

Ο Μελ φταίει γιατί θέλοντας να πιέσει για κάτι, έριξε σότο στα αρδάκια, τσιμπήσανε, αυτός πάει να πετύχει αυτό που ήθελε, αλλά εμείς χωνέψαμε το σότο. Άσε τώρα γιατί μας βλέπουν και δεν θέλω να επεκταθώ. Θύμωσα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×