Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Δεν πεφτουν ομως οι ομαδες στη Γ'Εθνικη με την ...ελπιδα να πρωταγωνιστησουν. Δεν αρκει η ελπιδα για να υποβληθει η ομαδα σε τετοιο μαρτυριο.

 

Τα μεχρι τωρα δειγματα δεν ειναι καλα παντως. Αυτο καλλιστα μπορει να αλλαξει στο μελλον βεβαια. Για αρχη, θα μπορουσαμε να μη γεμισουμε την ομαδα μ'ενα συρφετο παλαιμαχων με νεφελωδεις αρμοδιοτητες, κατι που φαινεται να κανουμε μεχρι τωρα.

 

ας δωσει 1 (ενας) μια απαντηση πώς θα φανταζοταν το μελλον στην β' εθνικη με Δημητρελο, Μπρουσιανο. μια σοβαρη απαντηση ομως, οχι "εαν εμφανιζοταν ο δινα και αν παιρναμε 40 μυρια απο τον Μακαρο" κλπ. τοτε να συμφωνησω μαζι σου.

 

αλλιως, δεν...

 

στο δευτερο κομματι του ποστ συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

ας δωσει 1 (ενας) μια απαντηση πώς θα φανταζοταν το μελλον στην β' εθνικη με Δημητρελο, Μπρουσιανο. μια σοβαρη απαντηση ομως, οχι "εαν εμφανιζοταν ο δινα και αν παιρναμε 40 μυρια απο τον Μακαρο" κλπ. τοτε να συμφωνησω μαζι σου.

 

αλλιως, δεν...

 

στο δευτερο κομματι του ποστ συμφωνω.

 

Δε βαζω τη Β'Εθνικη στο παιχνιδι της συζητησης, δεν υπηρχε ποτε προοπτικη για κατι τετοιο.\

 

Πιστευω ομως οτι αν η ομαδα ηθελε να σωθει,θα σωνοταν.

Link to comment
Share on other sites

ας δωσει 1 (ενας) μια απαντηση πώς θα φανταζοταν το μελλον στην β' εθνικη με Δημητρελο, Μπρουσιανο. μια σοβαρη απαντηση ομως, οχι "εαν εμφανιζοταν ο δινα και αν παιρναμε 40 μυρια απο τον Μακαρο" κλπ. τοτε να συμφωνησω μαζι σου.

 

αλλιως, δεν...

 

στο δευτερο κομματι του ποστ συμφωνω.

Εγω μαζί σου είμαι Νίκο και ασε τους γέρους του μαπετ να γκρινιάζουν.

 

Τελικό κυπέλλου στην β', 2-3 σερί στην α' και τελικό ουέφα 2 χρόνια μετά, όπως έλεγε και ο mike

Link to comment
Share on other sites

Δε βαζω τη Β'Εθνικη στο παιχνιδι της συζητησης, δεν υπηρχε ποτε προοπτικη για κατι τετοιο.\

 

Πιστευω ομως οτι αν η ομαδα ηθελε να σωθει,θα σωνοταν.

 

Στην ομάδα εφαρμόστηκε αυτό που περιγράφεται και στο βιβλίο "Δόγμα του Σοκ" της Ναόμι Κάμπελ..

 

αλλά που επίπεδο να το καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

παντως με τις μεταγραφες που γινονται δεν ξερω αν του χρονου θα εισαι β' :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. Οποτε δε χρειαζεται απαντηση στην σχετικη φαντασιωση.

ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ το ξαναλεω.

 

Ακομα και 3 αγωνιστικες πριν το τελος, με ομολογιες απο ΟΛΟΥΣ οτι πηγαινες ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ στην πτωση, κανενας δεν συσπειρωθηκε κανενας δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ εκτος απο Δημητρελο και σια.

Ο οποιος Δημητρελος πηρε εγγυησεις απο τον Βοκτας οτι "ο ρεφ ειναι δικος μου ναουμε"... Και πεσαμε με ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ (μην τυχον στραβωσει).

 

Εγω αυτο βλεπω.

 

Οτι η ομαδα ΑΝ δεν επεφτε, θα ειχε ΙΔΙΕΣ υποχρεωσεις πχ με τον Αρη.

 

Πηγαινες σε πρωτοδικειο.

Αιτηση για 99 (οπως ο σκουληκης).

Παγωμα χρεων για εκκαθαριση.

 

Και προχωρουσες με χαμηλο πηχυ για 2-3 σεζον.

 

Και δεν θα ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΟΣΟΥΝ.

 

ναι. επεσες στην β' ναι ή ου? οποιος και να εφταιγε.

ειπαμε τα "ΑΝ" προσωπικα τα απορριπτω απο την κουβεντα, σορρυ δλδ. δεν υπαρχουν "αν". το οτι την εριξε (και) ο βοκτας ειναι δικη σου/σας υποθεση.

 

και να στο θεσω κι αλλιως. ομορφα κι απλουστατα. με Δημητρελο, Μπρουσιανο, Χατζηχρηστο, τι ακριβως περιμενες σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κατηγορια? ετσι για να σε διευκολυνω.

 

πες μου "περιμενα αυτο-κι αυτο κι αυτο". χωρις "αν" ομως please. δεν υπαρχει "αν", αυτοι ηταν. αυτους ειχαμε.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Παντως, εκει που κυκλοφορουσε για μηνες η φημη οτι ''αν χρειαστει'' η ΑΕΚ ειχε καβαντζα για την τελευταια αγωνιστικη το διπλο στο περιστερι με ενα απλο σηκωμα του ακουστικου απ'τον Βοκτας, καταληξαμε οχι μονο να μην κερδισουμε εμεις εκει αλλα να δουμε την ομαδα του Αρσεν Σουλη να σωνεται με περηφανο διπλο στο συγκεκριμενο γηπεδο

Link to comment
Share on other sites

ε, αυτο το ειπα κι εγω. οτι του επεσε σαν ωριμο φρουτο στα χερια, συμφωνω. δεν λεω οτι δεν τον βολεψε, λεω οτι δεν ειχε συμμετοχη για μενα.

 

αλλα και να ειχε -ετσι για να διευκολυνω και την κουβεντα-, απορω ποιο ακριβως λετε οτι θα ηταν το μελλον στην α΄ με αυτους που ειχαμε να μας διοικουν.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειδα το αντιστοιχο ποστ σε παραδιπλα ταμπ εμεινα παγωμενος για κανενα 10λεπτο.

 

το πέτυχα και γω κι έμεινα μαλάκας. για το κύπελλο επσα λοιπόν του χρόνου, απέναντι σε κουκουβάουνες και άνω ραχούλες, αλλά ο μέσος ΑΕΚτζης μόνο που δεν έχει βγει ακόμα στην ομόνοια να πανηγυρίσει με τις λυτρωτικές εξελίξεις. {εμότικον μαλακίας έχουμε δω;}

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν περίμενα και τίποτα άλλο από τον μεταγραφικό "σχεδιασμό". Δεν θα φτιάξουμε τώρα την ομάδα που θα σηκώνει κούπες μετά. Όπως πάει το πράμα με μερικούς έμπειρους παίχτες και μερικούς νέους παίρνεις την Γ' με 30 πόντους διαφορά, την επόμενη χρονιά αλλάζεις το 50% της ομάδας και την μεθεπόμενη ξανά 50% και βλέπουμε που βρισκόμαστε.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι η ομάδα θα έχει χρέη όταν ανεβεί (πώς θα κάνει δηλαδή μεταγραφές αν δεν πάρει δάνειο; ), αλλά σε αντίθεση με τον Κώστα δεν έχω βάλει την θηλιά στο λαιμό μου και ετοιμάζομαι να πέσω στον Δούναβη, επειδή πέσαμε. Μαύρη κυλίδα στην ιστορία φυσικά κτλ., αλλά αν πάνε τα πράματα όπως τα ευχόμαστε σε 10 χρόνια, υγεία να έχουμε και δεν θα τα θυμόμαστε.

 

Εδώ έπεσε η Ferencvaros πρόσφατα και δεν μπορούσε να ανεβεί για 2 χρόνια, ομάδα με ευρωπαϊκή κούπα και λαμπρή ιστορία, η μεγαλύτερη της χώρας και πλέον δεν ακούγεται τίποτα, σα να μην έγινε ποτέ, ενώ δεν έχει περάσει ούτε δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

παντως, για να μην ξεχνιομαστε και να μην χαλιομαστε, το ΜΟΝΟ βεβαιο ειναι οτι ειτε ειναι περισσοτερο δυσαρεστημενος καποιος, ειτε λιγοτερο, η επιθυμια μας δεν καθορισε τις εξελιξεις.

 

απλα συζηταμε τι προοπτικες βλεπει ο καθενας και πώς θα το εβλεπε υποθετικα αν συνεχιζαμε αλλιως.

 

η ΑΕΚ βρισκεται εκει που βρισκεται και αυτο το καθορισαν αυτοι που την τρεχουν. οχι εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα. Συμφωνα με το 365 η ΑΕΚ συζηταει με Παπαδοπουλο (μυτογκα). Μακαρι...

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΓΙΝΑΝΕ βαση πλανου. Απλα ειτε εθελετυφλουμε στην ολη υποθεση ειτε ονειροβατουμε οτι ολα γινανε επειδη μας κυνηγαει το κακο μας πεπρωμενο ξερω γω...

Και εγώ αυτό θεωρώ. Όλα έγιναν με κάποιο σχέδιο που ειχε ο βοκτάς για να εμφανιστεί ως σωτήρας χωρις να χρειαστεί να πληρώσει τα σπασμένα των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, εκει που κυκλοφορουσε για μηνες η φημη οτι ''αν χρειαστει'' η ΑΕΚ ειχε καβαντζα για την τελευταια αγωνιστικη το διπλο στο περιστερι με ενα απλο σηκωμα του ακουστικου απ'τον Βοκτας, καταληξαμε οχι μονο να μην κερδισουμε εμεις εκει αλλα να δουμε την ομαδα του Αρσεν Σουλη να σωνεται με περηφανο διπλο στο συγκεκριμενο γηπεδο

 

Αυτά τα έλεγε ο Δημτρέλος με το Μπρους, γιατί φοβόντουσαν μην πέσουν μάπες.

Όσο για τον Άρη, επειδή προκοπή δε θα δει, όλα αυτά στη μπάλα είναι δανεικά. Εκεί που σήμερα στήνεις εσύ, αύριο σε στήνει ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι εκπληκτικό να διαβάζεις για μεγαλομέτοχο σε ερασιτεχνικό σωματείο.

Φοβεροί ΑΡΔηδες.

Link to comment
Share on other sites

Έλα και Μπουρουτζίκα έχω

Επιστρέφει (και) ο Μπουρουτζίκας

Σε συμφωνία με τον επί χρόνια γυμναστή και συνεργάτη του Ντούσαν Μπάγεβιτς στην ΑΕΚ, Δημήτρη Μπουρουτζίκα, ήρθε η Ένωση.

 

Ο Δημήτρης Μπουρουτζίκας όπως αναμενόταν θα επιστρέψει στην ομάδα της ΑΕΚ και θα αποτελέσει ένα ακόμη μέλος του τεχνικού τιμ της ομάδας όπως συμφωνήθηκε να γίνει από τους Μπάγεβιτς και Δέλλα. Έτσι μαζί με τον Αντώνη Κέζο (για τον οποίο είχατε διαβάσει στο gazzetta.gr για το deal συνέχισης της συνεργασίας του με την Ένωση) θα είναι οι άνθρωποι που θα αναλάβουν τον προγραμματισμό εκγύμνασης όλων των τμημάτων και γι' αυτό προφανώς απαιτείται στην ΑΕΚ να υπάρξει δίδυμο γυμναστών.

Link to comment
Share on other sites

Guest ermis21

μαλακία στα Λιόσια έπρεπε να παίζαμε για να είναι πλήρες το flashback...

Link to comment
Share on other sites

«Υπάρχει μύθος για τον Μελισσανίδη»

Για τη νέα ΑΕΚ μίλησε ο Τάσος Τσουμάγκας, ο οποίος τόνισε ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης είναι ένας μύθος για την ομάδα.

 

Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Τάσος Τσουμάγκας στο ΣΚΑΪ

 

Για το γήπεδο του Ελληνικού: «Είναι πολύ όμορφο γήπεδο. Ούτε απέξω δεν είχα περάσει. Πιστεύω πως θα είναι έδρα. Είναι ένα γήπεδο που ταιριάζει και στους οπαδούς μας και στην ομάδα μας και προσπαθώ από τώρα να φανταστώ πως θα είναι γεμάτο με τον κόσμο δίπλα μας. Μόλις μπουν οι κερκίδες, θα το νιώσω πιο πολύ σπίτι μου».

 

Για την επόμενη μέρα στην ΑΕΚ: «Άλλαξαν πολλά προς το καλύτερο. Δεν θέλω να σταθώ σε τίποτα από αυτά που έγιναν. Εκείνο το βράδυ ήταν το χειρότερο της ζωής μου και τώρα είναι σαν ένα κακό όνειρο. Σα να ξύπνησα κι όλα να πηγαίνουν καλά. Εμείς που ρίξαμε την ομάδα πρέπει να μείνουμε, να τη γυρίσουμε στην Α’ Εθνική και να γίνει πρωταθλήτρια».

 

Για την επιστροφή του Δημήτρη Μελισσανίδη: «Είναι ένα πολύ μεγάλο όνομα, πολύ δυνατό. Έχω ακούσει πολλά, αν και λόγω ηλικίας δεν πρόλαβα να τον ζήσω σαν πρόεδρο. Υπάρχει ένας μύθος και είμαστε έτοιμοι να τον ζήσουμε. Είμαι χαρούμενος που υπάρχει μια τόσο δυνατή διοίκηση. Ασφαλώς κι έπαιξε ρόλο η δυναμική του για να παραμείνω, πέρα από την επιθυμία μου. Είναι ένας άνθρωπος που έχει βάλει τα θεμέλια για τα καλά. Ήδη έχουν αρχίσει οι εργασίες στο Ελληνικό, θα αρχίσουν και στη Νέα Φιλαδέλφεια. Πιστεύω πως μπορεί να κάνει την ΑΕΚ πολύ μεγάλη».

 

Για την απόφασή του να ανανεώσει: «Μου έλεγαν ‘έπαιξες στη Β’ Πορτογαλίας, έπαιξε στην Α’ Εθνική, μη μένεις σε ερασιτεχνικό επίπεδο’. Εγώ δεν το βλέπω έτσι. Κοιτάω την προοπτική, μια μέρα θα φτάσουμε ψηλά. Ο κόσμος επίσης έπαιξε σημαντικό ρόλο στην απόφαση να μείνω. Σε κάθε παιχνίδι είχαμε 20.000. Και στα εύκολα και στα δύσκολα ήταν εκεί για να μας στηρίξει. Θα κάνουμε ό,τι περνά από το χέρι μας για να ξεσηκώνονται και να πανηγυρίζουν οι οπαδοί μας».

 

Για τη νέα ΑΕΚ: «Θα έχει πολλές δυνατότητες αυτή η ομάδα. Σε 2-3 χρόνια θα είναι ψηλά. Ανανεώνουν οι νεαροί παίκτες και με κάποιες προσθήκες η ομάδα θα είναι πολύ δυνατή. Θα κόβονται τόσα εισιτήρια που δεν θα τα κόβουν ομάδες της Σούπερ Λίγκας. Θέλουμε τον κόσμο στο πλευρό μας γιατί η φάση αυτή θα είναι δύσκολη. Το ταξίδι αυτό θα είναι περαστικό και δεν θα έχει επιστροφή σε αυτές τις κατηγορίες».

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγέλης Αρναούτογλου δίνει συνέχεια στο αποκαλυπτικό ρεπορτάζ των Sport24.gr και AΕK1924.gr σχετικά με το colpo grosso που επιχειρεί ο Τίγρης με την αγορά της Παιανίας κι ενώ η παραμονή στα Σπάτα θα κοστίσει πολύ λιγότερο και ζητεί τη δική σας τοποθέτηση στο θέμα!

 

Όλα τριγύρω αλλάζουν, σύντομα δεν θα υπάρχει τίποτα να θυμίζει την απαξιωμένη και μίζερη ΑΕΚ. Ο Δημήτρης Μελισσανίδης έχει βάλει ήδη μπροστά τις μηχανές προκειμένου να δώσει άλλη μορφή στο Ελληνικό μετατρέποντάς το σε ένα παλατάκι.

 

Η ομάδα, αν και υποχρεωμένη πλέον να εκκινήσει από τη Γ' Εθνική, επιχειρεί να προσελκύσει ποδοσφαιριστές που όχι απλώς ανήκουν στην Σούπερ Λίγκα, αλλά έχουν αποδείξει κιόλας ότι μπορούν να ξεχωρίσουν σε αυτή.

 

Το γήπεδο έρχεται, επιτέλους το οραματιζόμαστε χωρίς ενδοιασμούς, υπάρχει εμπιστοσύνη ότι αυτή τη φορά ο Τίγρης θα είναι ο άνθρωπος που θα δώσει... τούβλα και μπετά στα όνειρά μας, επιτέλους τα μπάζα και τα ξερόχορτα θα πάψουν να ρημάζουν το μαγικό οικόπεδο. Όμως ποια ομάδα που σέβεται τον εαυτό της και στοχεύει στην ανάκτηση των πρωτείων μπορεί να ανέβει επίπεδο δίχως την ύπαρξη ενός άρτιου προπονητικού κέντρου;

 

Το αποκαλυπτικό ρεπορτάζ των Sport24.gr και AEK1924.gr έφερε στο προσκήνιο το colpo grosso που επιχειρεί ο Τίγρης με την αγορά της Παιανίας κι ενώ η παραμονή στα Σπάτα θα κοστίσει πολύ λιγότερο αν ο Νοτιάς βάλει (που λογικά θα αναγκαστεί να το κάνει) νερό στο κρασί του και ενοικιάσει τα δύο (σε κακή κατάσταση) γήπεδα και την έτοιμη σιδηροκατασκευή στην τιμή που αξίζουν και όχι ζητώντας τις 612.000 ευρώ που προβλέπει η σύμβαση μόνο και μόνο επειδή πιάστηκε κορόιδο με το συγκεκριμένο οικόπεδο και το πλήρωσε τρεις φορές πάνω από την αξία του.

 

Ακόμα κι έτσι όμως, δεν μου κάθεται καλά όταν σκέφτομαι ότι μία ομάδα που θέλει να επενδύσει στις ακαδημίες της προσελκύοντας 30-40 παιδιά μικρών ηλικιών από όλη την Ελλάδα, επιλέγει τα Σπάτα και τη λύση ενός... κοντέινερ για να τα στεγάσει σε έναν χώρο μονίμως ανεμοδαρμένο και με τις θερμοκρασίες να χτυπούν +40 σχεδόν κάθε καλοκαίρι. Δεν είναι λογικό όταν προκύπτει εντελώς απρόσμενα ο πράσινος Παράδεισος της Παιανίας και προσφέρεται στην ΑΕΚ αντί 12 εκατ. ευρώ.

 

Έχοντας καταλάβει και διασταυρώσει από 3-4 διαφορετικές πηγές ότι ο Τίγρης θα έβαζε πλώρη

 

(κα)ι για την κατασκευή προπονητικού κέντρου μετά από δύο χρόνια, όταν δηλαδή θα είναι σύμφωνα με το πλάνο του έτοιμο το γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας, δεν βλέπω το λόγο να μην αλλάξει το σχέδιο του σήμερα κιόλας αγοράζοντας σε τιμή ευκαιρίας έναν χώρο που με λίγες βελτιωτικές κινήσεις θα προσφέρει στην ΑΕΚ ηρεμία και ασφάλεια για τα επόμενα 20-30 χρόνια.

 

Η επιλογή της Παιανίας φαντάζει - στην παρούσα φάση - πιο σημαντική και από την αναμόρφωση του Ελληνικού ή την κατασκευή του γηπέδου. Τέτοιες ευκαιρίες δεν παρουσιάζονται καθημερινά και δεν πρέπει να πηγαίνουν χαμένες. Τουλάχιστον αυτό πιστεύω χωρίς να θέλω να φανώ έξυπνος ή να κάνω κουμάντο στην τσέπη του οποιουδήποτε. Γι αυτό ευελπιστώ και στις δικές σας τοποθετήσεις προκειμένου να γίνει ένας ωραίος και εποικοδομητικός διάλογος που ίσως στείλει και τα μηνύματά του...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω σχόλιο από συγκεκριμένο χρήστη του forum ο οποίος παρεπιπτόντως,ΓΑΜΙΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε, για οσους θυμουνται, εγραφα μεταξυ σοβαρου κι αστειου, (εκτος του οτι φυσικα δεν μιλαμε για ´προπονητικο ΑΕΚ´, αλλα για ´προπονητικο Νοτια ´) οτι αν ειναι γενικα να νοικιαζει ακριβα ο Νοτιας, πας και στην Παιανια και νοικιαζεις.

Πού να ηξερα οτι καποια στιγμη θα γραφτει στα σοβαρα ως σεναριο.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Καποτε, για οσους θυμουνται, εγραφα μεταξυ σοβαρου κι αστειου, (εκτος του οτι φυσικα δεν μιλαμε για ´προπονητικο ΑΕΚ´, αλλα για ´προπονητικο Νοτια ´) οτι αν ειναι γενικα να νοικιαζει ακριβα ο Νοτιας, πας και στην Παιανια και νοικιαζεις.

Πού να ηξερα οτι καποια στιγμη θα γραφτει στα σοβαρα ως σεναριο.

Δεν θυμόμαστε

 

ψέμματα λες

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×