Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Οτι εχει μεσα του Ιταλια, ποσο μαλλον ιταλικη "καθημερινοτητα", ειναι καταδικασμενο να ειναι ωραιο.

 

Εγω ακομα ξερναω με το old boy παντως

Link to comment
Share on other sites

μη το λες...εχει δωσει και κατι πατατες η ιταλικη "καθημερινοτητα"...

πιο προσφατο που μου ρχεται στο μυαλο το προτελευταιο του γουντυ αλεν..

 

 

ενταξει εισαι προκλητικος οσο δε παει..

η μοναδικη ταινια που πηρε τη λογικη ακτιον του κουροσαβα,

την ασιατικη λογικη του θριλερ,

το σκαι-φαι ,

την αρχαια ελληνικη τραγωδια,

τα βαλε σε ενα μουλτι και μας ξερασε στις οθονες ενα ανεπαναληπτο χαμουρεμα μυαλου..

ντρεψου ...

 

 

Οπως και να το κανεις ειχε ωραια εικονα ομως. Εβλεπες Τραστεβερε και σου φτιαχνε η διαθεση.

 

 

Παιζει να ναι οτι πιο καμμενο εχω δει. Εχασα το βραδυ μου οταν το δα. Δεν ντρεπομαι ουτε δραμι με την κορεατικη ανωμαλια.

Edited by parakmiakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Homefront 2,5/5.

Βλεπεται, αλλα ας παιξει και τπτ αλλο ο Statham εκτος του να δερνει κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Nαί τέτοιο ταλέντο υποκριτικής χαραμίζεται μόνο σε ταινίες δράσης :P

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Πρωτη φορα γραφω εδω για να σας προτεινω μια ταινια που κατα την γνωμη μου ειναι αριστουργημα. Ειναι γερμανικη και ο τιτλος στα Ελληνικα ειναι το Κυμα. Βαζω και το λινκ απο imob...! Την εχω δει 3 φορες και καθε φορα βρισκω και αλλα πραγματα μεσα που αξιζουν σκεψης....

 

http://www.imdb.com/title/tt1063669/

Link to comment
Share on other sites

Nαί τέτοιο ταλέντο υποκριτικής χαραμίζεται μόνο σε ταινίες δράσης :P

 

Ε, δεν λεω αυτο. Αλλα ας παιξει και τπτ αλλο γιατι πριν δεις την ταινια ξερεις τι θα δεις πλεον με αυτον μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει καλή(το κύμα) όχι και αριστούργημα.

 

Η δικιά μου πρόταση "The Man From Nowhere" με καλή δράση.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ειναι παρα πολλα τα κριτηρια για τον καθενα για να χαρακτηρισει μια ταινια αριστουργημα καλη μετρια η φολαxD Εμενα αυτη η ταινια μου εκανε κλικ και κατι αλλες που προσπαθησαν και δεν ακουμπησαν στο ιδιο θεμα με πολυ μεγαλυτερες βαθμολογιες και καλυτερες κριτθκες πραγματικα γελαγα οταν τις εβλεπα ....!

Το ματι του καθενος που βλεπει μια ταινια ειναι διαφορετικο εκτος αν μιλαμε για ταινιες μπαπα μπουπα που ολοι βλεπουμε απλα το ιδιο θεαμα.

Οκ ισως το αριστουργημα ειναι υπερβολη ...το αλλαζω λοιπον σε ΠΟΛΥ καλη και δυνατη ταινια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολλα τα κριτηρια για τον καθενα για να χαρακτηρισει μια ταινια αριστουργημα καλη μετρια η φολαxD Εμενα αυτη η ταινια μου εκανε κλικ και κατι αλλες που προσπαθησαν και δεν ακουμπησαν στο ιδιο θεμα με πολυ μεγαλυτερες βαθμολογιες και καλυτερες κριτθκες πραγματικα γελαγα οταν τις εβλεπα ....!

Το ματι του καθενος που βλεπει μια ταινια ειναι διαφορετικο εκτος αν μιλαμε για ταινιες μπαπα μπουπα που ολοι βλεπουμε απλα το ιδιο θεαμα.

Οκ ισως το αριστουργημα ειναι υπερβολη ...το αλλαζω λοιπον σε ΠΟΛΥ καλη και δυνατη ταινια.

an s aresoun germanikes se tetoio styl

goodbye lenin

das experiment

Die fetten Jahre sind vorbei i the edukators ellinisti oi meres tis afthonias sas einai metrimenes

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκατσα τελικα και ειδα το grande bellezza του ζαστρου .. καλη φωτογραφια καλο σαουντρακ, ωδη στην ανθρωπινη ομορφια που κρατα δυστυχως λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές το physician. Καλούτσικη ταινία να την δεις πριν κοιμηθείς αλλά τίποτα παραπάνω. 2.5/5

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

μεγιστη παπαρια, οντως. ουτε στο ελαχιστο δε φτανει το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×