Jump to content

Recommended Posts

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Ναι,μπραβο τιγρη.

Ναι μπραβο Ντεμη

🤣

Στο εχω ξαναπει, αντιΑΕΚτζηδικο τρολακι αλλα το κανεις καλα.

Απο εμενα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

Τίποτε άλλο μας να μπορούσε να μεγάλωνε, κλαψ... 

Ενα λαντς μπρεηκ σου εμεινε για απολαυση και αυτο παμε να στο βγαλουμε απο την μυτη.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα είναι σαν να μιλάει ο Νικολαΐδης με τη φωνή του Μελισσανίδη, πώς γένεν αυτό; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

 

Και γενικά, δεν μπορει να συζητάμε οτι μια ολοκληρη ομάδα οπως η ΑΕΚ καταστράφηκε για 80000 φανέλες ριβαλντο. ΑΕΚ ειμαστε, όχι Ιωνικος. 

Δεν ξέρω πόσο μας κοστισε η ιστορία με τις φανέλες αλλά έχουν ειπωθεί και χειρότερα (όχι εδώ μεσα), ότι πέσαμε έξω επειδή κάναμε συμβόλαιο στον Ριβαλντο λίγο πάνω από εκατομμύριο ξέρω γω, που αντε να πω ότι ήταν πολλά (που δεν ηταν), τα πήραμε πισω ομως από την πώληση του στο Ουζμπεκιστάν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ριβάλντο όταν ήρθε είχε περάσει και κάποιες χρονιές στον γαύρο, επίσης θυμάμαι χαρακτηριστικά στο ΑΕΚ - σκουλίκι 1-1 όταν ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα ότι αυτός είναι ο MVP του αγώνα έπεσε μεγάλη γιουχα. 

Θέλω να πω ότι ο κόσμος ναι μεν ενθουσιάστηκε με την μεταγραφή του αλλά δεν ήταν το ίδιο με το όταν τον έφερε ο γαύρος. Δηλαδή εάν  η ιστορία  γινόταν αντίστροφα, οι γαύροι θα πουλούσαν 100 χιλιαδες φανέλες του Ριβάλντο ???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Διακοπτουμε το προγραμμα μας με μια εκτακτη ειδηση της τελευταιας στιγμης

20211105_012934.jpg

Πάει η μεταγραφή, λεμε τώρα, του χαφ το χειμωνα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν ξέρω πόσο μας κοστισε η ιστορία με τις φανέλες αλλά έχουν ειπωθεί και χειρότερα (όχι εδώ μεσα), ότι πέσαμε έξω επειδή κάναμε συμβόλαιο στον Ριβαλντο λίγο πάνω από εκατομμύριο ξέρω γω, που αντε να πω ότι ήταν πολλά (που δεν ηταν), τα πήραμε πισω ομως από την πώληση του στο Ουζμπεκιστάν.

Εδω ρε συ γράφτηκε οτι καταστραφηκαμε επειδη πηραμε τον Λαγο ξερωγω.

Και το χειρότερο είναι οτι ο ιδιος που θα εγκαλέσει τον Ντέμη γιατι εδωσε 3 για Τζεμπούρ και 1 για Λαγο, θα εγκαλέσει τον μελ γιατι δεν δινει εκεί 3 4 μύρια παραπανω να γίνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Geologos said:

Εδω ρε συ γράφτηκε οτι καταστραφηκαμε επειδη πηραμε τον Λαγο ξερωγω.

Και το χειρότερο είναι οτι ο ιδιος που θα εγκαλέσει τον Ντέμη γιατι εδωσε 3 για Τζεμπούρ και 1 για Λαγο, θα εγκαλέσει τον μελ γιατι δεν δινει εκεί 3 4 μύρια παραπανω να γίνουμε.

Δεν λεω οτι το λες για εμενα,

αλλα επειδη εχω αναφερθει σε αυτες τις δυο κινησεις πολλακις,

τις αναφερω για να δειξω ποσο γραφικη ηταν η διοικηση Νικολαιδη, που εκανε και προπονητη τον Κωστενογλου.

Κινησεις παππου απο το καφενειο και οι 2, "εχει ενα μουσλιμι καλο ο Νιωνιος και ενα παικταρα εξω αριστερα ο Ηρακλης..."

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nedved21 said:

Δεν λεω οτι το λες για εμενα,

αλλα επειδη εχω αναφερθει σε αυτες τις δυο κινησεις πολλακις,

τις αναφερω για να δειξω ποσο γραφικη ηταν η διοικηση Νικολαιδη, που εκανε και προπονητη τον Κωστενογλου.

Κινησεις παππου απο το καφενειο και οι 2, "εχει ενα μουσλιμι καλο ο Νιωνιος και ενα παικταρα εξω αριστερα ο Ηρακλης..."

 

Κινησεις παππου στο 2021. Τοτε ηταν η νορμα. Μαλιστα η μεγάλη ομαδα επρεπε να μαζέψει ταλεντο απο τους μικρούς. Και η βαζελα εσκασε ποσα δις για ενα καλο κυπριακι, και ο γαβρος πήρε ενα καλο χαφακι του ηρακλη.

Χωρια που ο Τζεμπουρ εδειξε καλος παικτης. Το προβλημα είναι ότι δεν το δειξε ποτέ σε μας.

Παντως το ποιντ μου ειναι αλλο. Αν θες να λεγεσαι μεγάλη ομάδα, δεν καταστρέφεσαι απο μερικες μαλακιες μεταγραφες και μερικες χιλιαδες απουλητες φανέλες. Τα σκάτωσε ο κοντός, αλλα τα σκατωσε όχι τοσο ή μαλλον όχι μονο για τα αποτυχημένα εξοδα, αλλα γιατι δεν φρόντισε να έχει η ομαδα πρωτα απο όλα εσοδα, εσοδάρες, ωστε να μην καταστραφει ολοσχερως λογω λαγου και φανελοριβαλντο.

Πχ για μενα μεγαλυτερο προβλημα ήταν το οτι ειχαν οι βαζελογαβροι συμβόλαιο όσο το μπατζετ μας απο την ερτ και εμεις είχαμε πίτουρα απο την νοβα. Ή το οτι το γηπεδικο δεν προχώρησε καθόλου. Το οτι πληρώσαμε 3 τον Τζεμπούρ αντι για 2.2 ή τον Λαγο 1 μύριο αντι για 800, ε δεν λεει και πολλά για καποιον που δεν είναι υπερτατος φαν της οικονομικης πολιτικής Μελ.

Καλα και ο Κωστε ήταν γραφικό, αλλα και αυτο εναρμονισμένο με τη δεκαετια τον Νιομπλιων Λεμονιδων και Μαντζουρακηδων. Ειναι σαν να λες καποιον οτι ειναι γραφικος επειδη τον ειδες σε φωτογραφια με παντελονι καμπανα, αλλα η φωτο να ειναι απο τα 70ς.

Παντως αληθεια δεν το λεγα για σενα και δεν ειναι το ποιντ μου αν ηταν ή οχι λαθος κινησεις. Το θεμα είναι οτι επειδή όντως τα σκατωσε (καλη όρεξη @Zara), δεν χρειαζεται να τον κραζουμε για τα πάντα. Το κυρίως πιατο αρκεί.

Για μένα ειναι αρκετος λογος ότι φτάσαμε στο 13, για να κράξω όποιον πούστη είχε συμμετοχή ενεργό ή είχε δυνατότητα να το αποφύγουμε και δεν το κανε.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Καλα και ο Κωστε ήταν γραφικό, αλλα και αυτο εναρμονισμένο με τη δεκαετια τον Νιομπλιων Λεμονιδων και Μαντζουρακηδων. Ειναι σαν να λες καποιον οτι ειναι γραφικος επειδη τον ειδες σε φωτογραφια με παντελονι καμπανα, αλλα η φωτο να ειναι απο τα 70ς.

Καλα μην πιασουμε τωρα τα περι προπονητων και γραφικοτητας. Ο Ντεμης σε 4μιση χρονια απο προπονητες ειχε Σαντος, Φερερ, Κωστενογλου (υπηρεσιακο) και Δωνη (που ηταν ο τοτε Γιαννικης επι δεκα). Ε πανω απο τον ιστορικο μας μεσο ορο μας ειχε.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bukowski said:

Καλα μην πιασουμε τωρα τα περι προπονητων και γραφικοτητας. Ο Ντεμης σε 4μιση χρονια απο προπονητες ειχε Σαντος, Φερερ, Κωστενογλου (υπηρεσιακο) και Δωνη (που ηταν ο τοτε Γιαννικης επι δεκα). Ε πανω απο τον ιστορικο μας μεσο ορο μας ειχε.

Βρε μαλακα Μπούκο κοιμήθηκες καθόλου; Θα αρχίσω να πιστεύω αυτους που σε κράζουν ότι έχεις υπαλλήλους για το προφίλ 😂😂😂

Ελα το γαμησαμε και ψόφησε. Αρκετά ασχοληθήκαμε με τον κοντο.

Καλημερες

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bukowski said:

Για ανελυσε λιγο αν θες το τοσο μοναδικο αυτο σκεπτικο;

Είναι γενικό το θέμα με τις φανέλες ελληνικών ομάδων γιατί bucks λα psg barca real φοράς και πας βόλτα, ελληνικής ομάδας όπως πάει ο ξένος με τη δική του ομάδα  ποτέ και αυτό έχει να κάνει με τα πεσίματα και όχι μόνο. 

Όσο για την ΑΕΚ εντάξει οι περισσότεροι έχουμε μια ντουλάπα με ρούχα ορίτζιναλ που είναι και πιο διαχρονικά και γαματα σε σχέδια και στάμπες. Τι να κάνουμε. Δεν μας κάνει αίσθηση να πάρουμε φανέλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως με τα αλα καρτ μπερδεύτηκα.

Ο Ντέμης ήταν ιδιοκτήτης της ΑΕΚ και τον κρίνουμε από μονο του, ανεξάρτητο από τους πισινούς του; 
 

Κι αν κρίνουμε και τους πισινούς του, τους κρίνουμε μέχρι να παραιτηθεί αυτος, μετά δεν έχει σημασια τι εγινε; 
 

Απαντηση μάλλον δεν θα πάρω, γιατί μιλάμε για κουβέντα-αχταρμά.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, George_D said:

αναρωτιεμαι αν 10 χρονια μετα θα ασχολουμαστε με τον νικολαιδη παλι

ο αδαμίδης ποιο πολλούς τίτλους πήρε , πιο καλούς παίκτες έφερε εκτός ριβάλντο και πιο δύσκολες καταστάσεις διαχειρίστηκε φιάχνοντας προπονητήριο και πιο πολλή έμπλεξε με την υπογραφή του σε λιγότερα χρόνια άλλα εμείς ασχολούμαστε με το κοντό ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε από τον Ντέμη να λέει ότι ο διαιτητής ήθελε να ευνοήσει την ομάδα ΜΑΣ μην αποβάλλοντας παίκτη ΜΑΣ και φτάσαμε να μελεταμε τη δυναμική της Ουζμπεκικης αγοράς ποδοσφαιρικού ιαματισμου 💦💦

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zara said:

Μαλάκα είναι σαν να μιλάει ο Νικολαΐδης με τη φωνή του Μελισσανίδη, πώς γένεν αυτό; 

Ωραίοι χρωματικοί συνδυασμοί. Μαύρο σακάκι, σκατί πουκάμισο, άσπρη γραβάτα

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, AG21 said:

ο αδαμίδης ποιο πολλούς τίτλους πήρε , πιο καλούς παίκτες έφερε εκτός ριβάλντο και πιο δύσκολες καταστάσεις διαχειρίστηκε φιάχνοντας προπονητήριο και πιο πολλή έμπλεξε με την υπογραφή του σε λιγότερα χρόνια άλλα εμείς ασχολούμαστε με το κοντό ακόμα . 

ναι, αλλα δεν ανεβαινε στα καγκελα και δεν βαρεσε τατου

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked and unlocked this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×