Jump to content

Recommended Posts

2 minutes ago, Bukowski said:

Καλα κανεις δεν εγραψε αυτο αλλα ενταξει

Τα ειχε γραψει ο Ριτζερι περι oRiginal-Μελισσανιδη, επι λεξει.

Εσυ τα ριχνεις στον κοσμο της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Κάτι για Ριβάλντο .

Ο Ντέμης δεν έφερε τον Ριβάλντο της μπαρτσελόνα αλλά τον Ριβάλντο του Ολυμπιακού.

Καλώς η κακώς ο ενθουσιασμός δεν ήταν και δεν θα μπορούσε να είναι ο ίδιος .

 

Ο Ντης ξεκίνησε μια ιστορία με άψογες προδιαγραφές.

Κόσμο συσπειρωμένο όσο δεν πάει .

Μετοχική ομάδα δυνατή 

Η Ελλάδα ακόμα σε εποχή παχιών αγελάδων 

Κ.α.

Απλά ο Ντέμης είναι αμόρφωτος, άσχετος με επιχειρήσεις και απλά κατάφερε να τα σκατώσει.

Πώς ? 

Αρχικά αντί να υποστηρίξει την επένδυση των δέκα εφοπλιστών ξεκίνησε να προσπαθεί να φταίξει όλο το ελληνικό πρωτάθλημα σε βάρος της ίδιας της επένδυσης του.

Κατά δεύτερον , προσπάθησε να κάνει γήπεδο εκτός ελληνικών δεδομένων  θεωρητικών και πρακτικών και φυσικά απέτυχε .

Αγωνιστικά θα πω ότι δεν απέτυχε τόσο.

Εκεί που απέτυχε είναι 

Στο να κρατήσει συσπειρωμένο τον κόσμο .

Στο κρατήσει τους μετόχους καυλωμένους στο πλάνο .

 

Ε με διαιρεμένο τον κόσμο και γήπεδο στον ΟΔΔΥ και σε συνδυασμό με την κρίση ποιος θα έμενε ? 

Και δεν υπάρχει φταίει ο κόσμος , ούτε το ξύλο στο Περιστέρι , ούτε η φανέλες .

Δουλειά του ήταν να κρατήσει ισορροπίες και απλά ΑΠΕΤΥΧΕ .

Αυτο μου φαινεται πολυ πιο κοντα στην πραγματικοτητα απο τα επη που διαβαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Εμενα τρελο μου φαινεται και το 100κ σε 4 χρονια, αλλα ας το παρουμε σαν πιθανο,

κατι που ενισχυεται απο τα 12.000 του Σισε που ειναι ρεαλιστικο νουμερο για Ελληνικα δεδομενα.

 

Ο Σισε ηρθε σαν σακατης;;; Σαν μουλαρια χυνανε οι βαζελοι απο το πρωτο πρωτοσελιδο που ελεγε οτι κοιτανε Σισε.

Και με το δίκιο τους ήταν παικταράς ο Σισέ και μεγάλο όνομα, αλλά Ριβάλντο δεν ήταν. Μιλάμε για παίκτη που έχει πάρει χρυσή μπάλα, που έχει πάρει Μουντιάλ ως ενα από τα τρία Ρο (Ρονάλτνο,Ροναλντινιο, Ριβάλντο), που ήρθε σε μια εποχή που έρεε άφθονο το δανεικό χρήμα. Και μενα μου φαίνεται υπερβολή το 100 σε ένα χρόνο αλλά λογικό να πούλησε 2 ή και 3 φορές περισσότερο από τον Σισέ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Τα ειχε γραψει ο Ριτζερι περι oRiginal-Μελισσανιδη, επι λεξει.

Εσυ τα ριχνεις στον κοσμο της ΑΕΚ.

Εχουμε γραψει 50 σελιδες αποψε και δεν εχει αναφερθει ΚΑΝΕΙΣ στην Original για να της ριξει ευθυνες. Για τον κοσμο της ΑΕΚ αυτο που εγραψα ειναι πως δεν ειναι μεγεθος τετοιο ωστε να σηκωσει (δηλαδη να φερει μονος του ουσιαστικα) μεταγραφες τυπου Ριβαλντο. Αυτο το πολυ συγκεκριμενο εγραψα για τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Κάτι για Ριβάλντο .

Ο Ντέμης δεν έφερε τον Ριβάλντο της μπαρτσελόνα αλλά τον Ριβάλντο του Ολυμπιακού.

Καλώς η κακώς ο ενθουσιασμός δεν ήταν και δεν θα μπορούσε να είναι ο ίδιος .

 

Ο Ντης ξεκίνησε μια ιστορία με άψογες προδιαγραφές.

Κόσμο συσπειρωμένο όσο δεν πάει .

Μετοχική ομάδα δυνατή 

Η Ελλάδα ακόμα σε εποχή παχιών αγελάδων 

Κ.α.

Απλά ο Ντέμης είναι αμόρφωτος, άσχετος με επιχειρήσεις και απλά κατάφερε να τα σκατώσει.

Πώς ? 

Αρχικά αντί να υποστηρίξει την επένδυση των δέκα εφοπλιστών ξεκίνησε να προσπαθεί να φταίξει όλο το ελληνικό πρωτάθλημα σε βάρος της ίδιας της επένδυσης του.

Κατά δεύτερον , προσπάθησε να κάνει γήπεδο εκτός ελληνικών δεδομένων  θεωρητικών και πρακτικών και φυσικά απέτυχε .

Αγωνιστικά θα πω ότι δεν απέτυχε τόσο.

Εκεί που απέτυχε είναι 

Στο να κρατήσει συσπειρωμένο τον κόσμο .

Στο κρατήσει τους μετόχους καυλωμένους στο πλάνο .

 

Ε με διαιρεμένο τον κόσμο και γήπεδο στον ΟΔΔΥ και σε συνδυασμό με την κρίση ποιος θα έμενε ? 

Και δεν υπάρχει φταίει ο κόσμος , ούτε το ξύλο στο Περιστέρι , ούτε η φανέλες .

Δουλειά του ήταν να κρατήσει ισορροπίες και απλά ΑΠΕΤΥΧΕ .

Έτσι όπως φάνηκε φυσικά και στις επόμενες επιχειρηματίες δραστηριότητες του και το τι κατάληξη είχαν. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, scarface21 said:

Και με το δίκιο τους ήταν παικταράς ο Σισέ και μεγάλο όνομα, αλλά Ριβάλντο δεν ήταν. Μιλάμε για παίκτη που έχει πάρει χρυσή μπάλα, που έχει πάρει Μουντιάλ ως ενα από τα τρία Ρο (Ρονάλτνο,Ροναλντινιο, Ριβάλντο), που ήρθε σε μια εποχή που έρεε άφθονο το δανεικό χρήμα. Και μενα μου φαίνεται υπερβολή το 100 σε ένα χρόνο αλλά λογικό να πούλησε 2 ή και 3 φορές περισσότερο από τον Σισέ.

Καλα η ΠΑΕ γαυρος γενικα αγοραζει εφημεριδες η ιδια και δηλωνει παραπανω εισιτηρια για να δειχνει προς τα εξω ισχυ (εμεις πχ δηλωνουμε λιγοτερα για να κλεψουμε εφορια 🤡). Μην σου κανει εντυπωση να αγορασε κανα στοκ με 30k ο Κοκκαλης απο μονος του και να την εστειλε σε διαφορες χωρες μετα. Αλλωστε τιποτα δεν ηταν αυτο, μπροστα στο επικοινωνιακο οφελος που ειχε τοτε (θυμιζω το 2004 ειχε βγει η καπως εχθρικη απεναντι του ΝΔ).

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει επος το τοπικ. Πόσοι εδώ μέσα έχετε φανέλα Ριβαλντο ; 😀 Εγώ δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εχουμε γραψει 50 σελιδες αποψε και δεν εχει αναφερθει ΚΑΝΕΙΣ στην Original για να της ριξει ευθυνες. Για τον της ΑΕΚ αυτο που εγραψα ειναι πως δεν ειναι μεγεθος τετοιο ωστε να σηκωσει (δηλαδη να φερει μονος του ουσιαστικα) μεταγραφες τυπου Ριβαλντο. Αυτο το πολυ συγκεκριμενο εγραψα για τον κοσμο.

Ε ενταξει, εσυ δεν εισαι κομπλεξικος με την oRiginal, αλλα ειναι κοινη πρακτικη των υπερμαχων του Ντεμη και της "κοσμοθεωριας" του,

το μισος και το κομπλεξ προς την oRiginal.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Έχει γίνει επος το τοπικ. Πόσοι εδώ μέσα έχετε φανέλα Ριβαλντο ; 😀 Εγώ δεν έχω. 

Εγω εχω 3 γτ τις ειχα παρει ολες 🤡

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να μάθω πόσες φανέλες πούλησε στο Ουζμπεκιστάν ο Ριβαλντο, όχι ότι έπαιρνε 5 το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Έχει γίνει επος το τοπικ. Πόσοι εδώ μέσα έχετε φανέλα Ριβαλντο ; 😀 Εγώ δεν έχω. 

2 χωρις ονομα που εχω παρει εγω, μια Μπλανκο δωρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ο Μελισσανίδης ο οποίος καλώς η κακώς ξέρει από δουλειές ,  business κ.α. όντας φυσικά 100% αδίστακτος και μη συναισθηματικός το πήγε αλλιώς .

Έριξε την ομάδα στην Γ 

Ελαχιστοποιήσε το ρίσκο των επενδυτών  και μεγιστοποιήσε το κέρδος τους ( στην προκειμένη ο ίδιος ) 

Επένδυσε στο γήπεδο στον φυσικό σου ( τζάμπα ) χώρο και το έκανε εφικτό 

Κράτησε την ομάδα σε ένα επίπεδο ας πουμε κερδίζοντας και δύο κούπες 

Έστησε φυσικά κωλο στο παρασκήνιο για όλα αυτά ( αδίστακτος γαρ ) 

Αλλά το αποτέλεσμα είναι πιο καλό μακροπρόθεσμα .πως να το κάνουμε .

Αν ήμουν επενδυτής με λίγα λόγια ξέρω που θα εμπιστευομουν τα λεφτά μου .

 

Βέβαια επειδή δεν τα έχω και επειδή είμαι οπαδός δεν τον γουστάρω και πάντα θα θέλω έναν Μπάρλο  που φυσικά δεν υπάρχει πλέον 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Το Ουζμπεκιαταν εχει 34m κατοικους γιατι σου κανει περιεργο δηλαδη να πουλησε φανελες και εκει; Και πως δικαιολογειται το "παγκοσμιο μπραντ νεημ" αν οχι με το ποσες φανελες ή χορηγους μπορει να φερει; 

Με 6-7 χιλιάδες μέσο όρο θεατές τότε δεν τη λες και ποδοσφαιρομάνα. Αντίθετα τα 8 εκατομμύρια δοκάρια για 2 χρόνια συμβόλαιο είναι σούπερ λόγος 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Είμαι περίεργος να μάθω πόσες φανέλες πούλησε στο Ουζμπεκιστάν ο Ριβαλντο, όχι ότι έπαιρνε 5 το χρόνο.

 

4 minutes ago, Skepastos said:

Με 6-7 χιλιάδες μέσο όρο θεατές τότε δεν τη λες και ποδοσφαιρομάνα. Αντίθετα τα 8 εκατομμύρια δοκάρια για 2 χρόνια συμβόλαιο είναι σούπερ λόγος 

Στο Ουζμπεκισταν των 35m περισσοτερες απο την Ελλαδα των 11m. Επισης για την ιστορια, η ομαδα που πηγε ιδρυθηκε το 2005. Ο Ριβαλντο πηγε εκει το 2008, εκατσε δυο χρονια και η ομαδα εχει παρει συνολικα 5 πρωταθληματα ('08, '09, '10, '11, και το '13). Επισης εχει γηπεδο 34k θεσεων και τελος παντων παρακατω φαινεται η επιδραση που ειχε η μεταγραφη του στον κοσμο

Συμφωνω πως ποδοσφαιρομανα δεν την λες την ομαδα αυτη, την Βελεζ παντως πιθανολογω θα την απεκλειε το καλοκαιρι.

20211105_002208.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ego exo mia  Rivaldo pou vrhka sto katasthma ths Puma sthn Mesogeion konta sthn stash Nomismatokopeio to 2012. 10 euro thn eixe sthn kremastra ' prosfores'.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Καλα η ΠΑΕ γαυρος γενικα αγοραζει εφημεριδες η ιδια και δηλωνει παραπανω εισιτηρια για να δειχνει προς τα εξω ισχυ (εμεις πχ δηλωνουμε λιγοτερα για να κλεψουμε εφορια 🤡). Μην σου κανει εντυπωση να αγορασε κανα στοκ με 30k ο Κοκκαλης απο μονος του και να την εστειλε σε διαφορες χωρες μετα. Αλλωστε τιποτα δεν ηταν αυτο, μπροστα στο επικοινωνιακο οφελος που ειχε τοτε (θυμιζω το 2004 ειχε βγει η καπως εχθρικη απεναντι του ΝΔ).

Καλά για εφημερίδες εννοειται  πάντα το κάνει. Ο Κόκκαλης ήταν κράτος τότε με τα επεισόδια στη Νέα Σμύρνη και τους -3 έβγαιναν όλοι οι σκατόγαυροι στα ραδιόφωνα και κλαιγόντουσαν, όλοι οι δημοσιογράφοι εγραφαν για πόλεμο στον τρύλο και η μισή Βουλή (ΠΑΣΟΚΑΡΑ) είχε στήσει οδοφράγματα για χάρη του γαύρου. Οπότε έστειλε η ΝΔ τον Λυκουρέζο ώστε να τους βγάλει από την δυσκολη θέση βρίσκοντας ένα αστείο δεδικασμένο σε παιχνίδι τοπικού. Και να έβηχε ο Λυκουρέζος αθώο θα τον έβγαζαν τον θρύλο. Εκείνη η χρονιά υπήρξε η μεγαλύτερη ντροπή της Ελλάδας σε κάθε επίπεδο στην μεταπολίτευση. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

 

Στο Ουζμπεκισταν των 35m περισσοτερες απο την Ελλαδα των 11m. Επισης για την ιστορια, η ομαδα που πηγε ιδρυθηκε το 2005. Ο Ριβαλντο πηγε εκει το 2008, εκατσε δυο χρονια και η ομαδα εχει παρει συνολικα 5 πρωταθληματα ('08, '09, '10, '11, και το '13). Επισης εχει γηπεδο 34k θεσεων και τελος παντων παρακατω φαινεται η επιδραση που ειχε η μεταγραφη του στον κοσμο

Συμφωνω πως ποδοσφαιρομανα δεν την λες την ομαδα αυτη, την Βελεζ παντως πιθανολογω θα την απεκλειε το καλοκαιρι.

20211105_002208.jpg

Μπούκο κάνε και τη διαίρεση των ματς με τα εισιτήρια να δούμε αν περνάει τη Λαμία σε μέσο όρο γιατί αυτά είναι τα συνολικά εισιτήρια της σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Μπούκο κάνε και τη διαίρεση των ματς με τα εισιτήρια να δούμε αν περνάει τη Λαμία σε μέσο όρο γιατί αυτά είναι τα συνολικά εισιτήρια της σεζόν.

Ισχυει αλλα τις σεζον του Ριβαλντο εκοβε κατα μο 10,000 εισιτηρια/ματς δηλαδη περιπου οσα η ΑΕΚ. Οποτε μια χαρα επιδραση ειχε στον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων εγω εχω να πω οτι τα σχολια για τον Ντεμη κινουνταν εως το απογευμα μεταξυ οικτου, ειρωνιας και κραξιματος. Μεχρι που ο @nedved21 ειχε την εξαιρετικη και πολυ πρωτοτυπη ιδεα να την πει σε οσους κατα καιρους εχουν προσπαθησει να μην ειναι ισοπεδωτικοι στα της θητειας του ως παιχτη και προεδρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλά εντάξει. Respect στο Ριβαλντο αν πήγε στο Ουζμπεκισταν να πουλήσει φανελες σε ομάδα με 4000 μέσο όρο εισιτήρια και όχι για τα 4 εκατομμύρια δολάρια της σεζόν.
 

Φανέλα Ριβαλντο δεν πήρα για το λόγο που είπαν πολλοί πριν. Όταν τον έχει φέρει άλλος πρώτα δεν είναι το ίδιο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Φανέλα Ριβαλντο δεν πήρα για το λόγο που είπαν πολλοί πριν. Όταν τον έχει φέρει άλλος πρώτα δεν είναι το ίδιο 

Ε ναι.. 2021 και γκαυλωνουμε ακομα με Ατματσιδηδες και Γεωργεες, αλλα μας επεφτε λιγος ο Ριβαλντο επειδη τον ειχε φερει ο γαυρος πριν. Ειμαστε και εκλεκτικοι παναθεμα μας 🤡

Τα 4 δαχτυλα ομως μια χαρα μας εκατσαν και τα πανηγυριζουμε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αλλά εντάξει. Respect στο Ριβαλντο αν πήγε στο Ουζμπεκισταν να πουλήσει φανελες σε ομάδα με 4000 μέσο όρο εισιτήρια και όχι για τα 4 εκατομμύρια δολάρια της σεζόν.
 

Φανέλα Ριβαλντο δεν πήρα για το λόγο που είπαν πολλοί πριν. Όταν τον έχει φέρει άλλος πρώτα δεν είναι το ίδιο 

Αυτό 

Ο Γαύρος τον έφερε στα 32/33 

Εμείς τον πήραμε στα 35 και μάλιστα είχαν γίνει και κάτι ιστορίες με τον Κόκκαλη ( βαριέμαι να ψάξω ) 

Είχα χαρεί όταν είχα έρθει , αλλά όχι δεν θα έπαιρνα και φανέλα .

Αν ερχόταν στα 33 πρώτα σε εμάς θα έπαιρνα όσες μπυ ελεγε ο Ντέμης. 😁😁

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αυτό 

Ο Γαύρος τον έφερε στα 32/33 

Εμείς τον πήραμε στα 35 και μάλιστα είχαν γίνει και κάτι ιστορίες με τον Κόκκαλη ( βαριέμαι να ψάξω ) 

Είχα χαρεί όταν είχα έρθει , αλλά όχι δεν θα έπαιρνα και φανέλα .

Αν ερχόταν στα 33 πρώτα σε εμάς θα έπαιρνα όσες μπυ ελεγε ο Ντέμης. 😁😁

Οταν εισαι χορτατος ως club απο ονοματα τυπου Ριβαλντο ειναι λογικο να μην πολυψηνεσαι τοσο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×