Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Bluesman said:

Πάντως πάμε στην ουσία;

Δεν είναι αν πούλησε η εμφάνιση του Ριβάλντο 10 ή 100 χιλιάδες ή γιατί δεν πούλησε.

Πως εξηγούνται τα τεράστια χρώστια της ΑΕΚ EMPIRE; 7,5 εκατομμύρια υποχρεώσεις είχε το 2008 με απαιτήσες προμηθευτών στα 5 εκατομμύρια ευρώ.

ΘΑ μας πει κάποιος χωρίς φιοριτούρες αν αυτό συνάδει με νοικοκυριό ή αν φταίει ο κόσμος;

Να μας πει ο @Zara

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καλα αυτο το λες εσυ. Παραπανω σου εγραψαν πως ο Γλου ειπε οτι σε 1 χρονο πουλησε 100,000. Και δεν μου φαινεται και περιεργο το 2004 να αγορασαν 100,000 γαυροι φανελες του.

12.000 ο Σισε, 100.000 ο Ριβαλντο. Seems legit.

Ειναι και εγκυρη πηγη ο Γλου, δεν ειναι οτι ειναι γνωστος απατεωνας και ο Ριβαλντο και οι φανελες του ηταν μια απο τις απατες του.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στη κοσμαρα σου θα πιστεψεις ότι θα πουλήσεις 100χιλιαδες φανέλες. Δεν φτάνει όπως σωστά γράφτηκε ότι ο κόσμος πήρε 24 χιλιάδες ακριβά διάρκειας αλλά θα έπρεπε να πάρει και 100χιλιαδες φανέλες για να τις φοράει για πιτζαμα αφού δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις έξω με φανέλα ελληνικής ομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Οταν έφυγε τελείωσαν οι υποχρεώσεις του, είχε βρει διαδοχη κατάσταση, ή απλά πήδηξε πρώτος και άφησε αυτους που ο ιδιος έφερε, να βγάλουν το φίδι από την τρύπα; 

Θεωρεις ότι για την καταστροφή της ΑΕΚ (2009/2013) φταινε μονο αυτοί που εμειναν και όχι ο Νικολαίδης; Αυτό ρωταω.

Όλοι έχουμε μια γνώμη για τον Νικολαίδη. Ε με βάση αυτή σου την ατάκα θα γράψω 2 κουβέντες και εγώ.

Ο Νικολαίδης είναι ο μόνος ΟΠΑΔΟΣ της ομάδας, από όσους προσωπικά γνωρίζω, που είχε τα ούμπαλα να παίξει ΟΛΗ του την περιουσία για την καψούρα του.

Γιατί ο Ντέμης δεν ήθελε να γίνει πρόεδρος, το 2004 έβαλε τα χρήματα ΤΟΥ (σαν ποδοσφαιριστής και οχι εφοπλιστής) μαζί με του άλλους για να σώσει την ΑΕΚ.

Είχε ομοίως τα μέζεα όταν του τέλειωσαν τα δικά του χρήματα, να πει πως παραιτείται μιας και δεν μπορεί να διοικεί με λεφτά άλλων.

Εγώ χειραψία με τον Ντέμη θα έκανα και όχι με αυτούς που παίρνουν πρωταθλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μα οι φανελες από τότε μέχρι σήμερα ταβάνι 65 ευρώ είχαν αγορά. Αν αγόρασε με 62€ το κομμάτι τότε υπολόγιζε να βγάλει μάξιμουμ 250.000€ χωρίς να υπολογίσουμε παρελκόμενα κόστη, λειτουργικά έξοδα και υπηρεσίες. Δεν το λες και πολύ έξυπνο το deal. 

Μια χαρα deal ειναι γιατι εκτος των αλλων θα εστελνες μηνυμα στην αγορα αλλα και στον επομενο Rivaldo οτι μαγκα ελα και θα πουλησεις 80-100k φανελες. Φανηκες λιγος να τα καταφερεις, δεν πειραζει παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

12.000 ο Σισε, 100.000 ο Ριβαλντο. Seems legit.

Ειναι και εγκυρη πηγη ο Γλου, δεν ειναι οτι ειναι γνωστος απατεωνας και ο Ριβαλντο και οι φανελες του ηταν μια απο τις απατες του.

Καλα αποφασισε ομως ποια δεδομενα θα κρατας. Γιατι δεν γινεται να κρατας μεν τα 100k που πε ο Γλου αλλα να απορριπτεις τον 1 χρονο. Γιατι εμενα μια χαρα legit μου φαινεται το 2004, στο γενικοτερο κλιμα που επικρατουσε να πουλησε 100k φανελες ο Ριβαλντο που ηρθε απο Μιλαν και δυο χρονια πριν ειχε σηκωσει Μουντιαλ.

Σε οτι εχει να κανει με τον Σισε, ηρθε σακατης στον Βαζελο αλλο αν τους βγηκε παιχταρα. Ο Ζιλμπερτο Σιλβα πχ ποσες να πουλησε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μια χαρα deal ειναι γιατι εκτος των αλλων θα εστελνες μηνυμα στην αγορα αλλα και στον επομενο Rivaldo οτι μαγκα ελα και θα πουλησεις 80-100k φανελες. Φανηκες λιγος να τα καταφερεις, δεν πειραζει παμε παρακατω.

Ναι γιατί ο Ριβαλντο εχει ονειρο του να διηγείται στα εγγόνια του πόσες φανελες πούλησε και όχι ποσες κουπες σήκωσε η να τους περιγράφει φάσεις σαν το ψαλιδάκι με τη Λακορουνια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Janjanin said:

Όλοι έχουμε μια γνώμη για τον Νικολαίδη. Ε με βάση αυτή σου την ατάκα θα γράψω 2 κουβέντες και εγώ.

Ο Νικολαίδης είναι ο μόνος ΟΠΑΔΟΣ της ομάδας, από όσους προσωπικά γνωρίζω, που είχε τα ούμπαλα να παίξει ΟΛΗ του την περιουσία για την καψούρα του.

Γιατί ο Ντέμης δεν ήθελε να γίνει πρόεδρος, το 2004 έβαλε τα χρήματα ΤΟΥ (σαν ποδοσφαιριστής και οχι εφοπλιστής) μαζί με του άλλους για να σώσει την ΑΕΚ.

Είχε ομοίως τα μέζεα όταν του τέλειωσαν τα δικά του χρήματα, να πει πως παραιτείται μιας και δεν μπορεί να διοικεί με λεφτά άλλων.

Εγώ χειραψία με τον Ντέμη θα έκανα και όχι με αυτούς που παίρνουν πρωταθλήματα.

Ηταν και ο μονος "ΑΕΚτζης" που στηριξε το πεντακαθαρο πρωταθλημα της ΠΑΟΚαρας το 2018.

Ηταν ο μονος που εβαλε πλατη σε αυτο τον αγιο ανθρωπο, τον Ιβαν, και κουνησε το δαχτυλο στον αληταρα τον Κονε.

Πραγματικα αξιος, απλα να του κανουμε χειραψια; Στο σπιτι μας να τον βαλουμε.

Ασε μας ρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Καλά ότι είναι ψωνάρα και υποκριτής το πιστεύω και το ξέρω και για πράγματα εκτός ΑΕΚ. Το ξαναλέω ότι σαν άνθρωπο τον αντιπαθώ

Αλλά όπως του χρεώνω τα απαράδεκτα που έκανε, όπως την στάση του στο πρωτάθλημα του '18 που για μένα είναι για φτύσιμο, έτσι θα πω και τα καλά. Και το ότι βγήκε μπροστά το 2004 που όλοι ήταν εξαφανισμένοι δεν γίνεται να μην του το πιστώσω. Ας το κανε και από το ψώνιο του. Το έκανε

 

Και ο Μελισσανίδης πχ το γήπεδο το χτίζει και για να βγάλει λεφτά και από ψώνιο για να μείνει για πάντα στην ιστορία της ΑΕΚ. Ε, δεν θα του το πιστώσουμε;

Θεωρω κι εγώ ότι το καλο που έκανε αυτή η διοίκηση  (με μπροστάρη τον Ντεμη) είναι ότι (για όποιον λόγο και να το έκανε) μπήκε και δεν πέσαμε τοτε. Σε αυτά να συμφωνήσω.

Αλλα μετά δεν έχω να βρω και πολλά, γιατί ακόμα και τα οποια θετικά βρίσκεις μέχρι το 2008, είχαν την συνεχεια που ξέρουμε από την οποια ΔΕΝ θεωρω τον Νικολαιδη άμοιρο ευθυνών, το αντίθετο μαλιστα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ναι γιατί ο Ριβαλντο εχει ονειρο του να διηγείται στα εγγόνια του πόσες φανελες πούλησε και όχι ποσες κουπες σήκωσε η να τους περιγράφει φάσεις σαν το ψαλιδάκι με τη Λακορουνια. 

Οχι απλα αν ο Ριβαλντο οπου πηγαινει αποδεικνυει πως εξακολουθει να πουλαει θα βρισκει συμβολαια ως τα 45 του μονο και μονο για να πουλαει και αρα θα βγαλει μερικα ακομα εκατομμυρια για τα εγγονια του. Οποτε ναι τον νοιαζει στα 36 του να δειξει πως πουλαει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα αποφασισε ομως ποια δεδομενα θα κρατας. Γιατι δεν γινεται να κρατας μεν τα 100k που πε ο Γλου αλλα να απορριπτεις τον 1 χρονο. Γιατι εμενα μια χαρα legit μου φαινεται το 2004, στο γενικοτερο κλιμα που επικρατουσε να πουλησε 100k φανελες ο Ριβαλντο που ηρθε απο Μιλαν και δυο χρονια πριν ειχε σηκωσει Μουντιαλ.

Σε οτι εχει να κανει με τον Σισε, ηρθε σακατης στον Βαζελο αλλο αν τους βγηκε παιχταρα. 

Εμενα τρελο μου φαινεται και το 100κ σε 4 χρονια, αλλα ας το παρουμε σαν πιθανο,

κατι που ενισχυεται απο τα 12.000 του Σισε που ειναι ρεαλιστικο νουμερο για Ελληνικα δεδομενα.

 

Ο Σισε ηρθε σαν σακατης;;; Σαν μουλαρια χυνανε οι βαζελοι απο το πρωτο πρωτοσελιδο που ελεγε οτι κοιτανε Σισε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Janjanin said:

Όλοι έχουμε μια γνώμη για τον Νικολαίδη. Ε με βάση αυτή σου την ατάκα θα γράψω 2 κουβέντες και εγώ.

Ο Νικολαίδης είναι ο μόνος ΟΠΑΔΟΣ της ομάδας, από όσους προσωπικά γνωρίζω, που είχε τα ούμπαλα να παίξει ΟΛΗ του την περιουσία για την καψούρα του.

Γιατί ο Ντέμης δεν ήθελε να γίνει πρόεδρος, το 2004 έβαλε τα χρήματα ΤΟΥ (σαν ποδοσφαιριστής και οχι εφοπλιστής) μαζί με του άλλους για να σώσει την ΑΕΚ.

Είχε ομοίως τα μέζεα όταν του τέλειωσαν τα δικά του χρήματα, να πει πως παραιτείται μιας και δεν μπορεί να διοικεί με λεφτά άλλων.

Εγώ χειραψία με τον Ντέμη θα έκανα και όχι με αυτούς που παίρνουν πρωταθλήματα.

Διαφωνώ 100% ως προς τις προθέσεις του, την αγάπη του, τον λόγο που μπήκε τοτε κλπ

Οπως λες ο καθενας με την γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Οταν έφυγε τελείωσαν οι υποχρεώσεις του, είχε βρει διαδοχη κατάσταση, ή απλά πήδηξε πρώτος και άφησε αυτους που ο ιδιος έφερε, να βγάλουν το φίδι από την τρύπα; 
Θεωρεις ότι για την καταστροφή της ΑΕΚ (2009/2013) φταινε μονο αυτοί που εμειναν και όχι ο Νικολαίδης; Αυτό ρωταω.

Από την άλλη πρότεινε εκποίηση περιουσιακών, δλδ ή να χρηματοδοτήσουν ή να εκμεταλλευτούν την υπεραξία και να επιστρέψουν στο πλάνο του 04.

Επειδή το έχουμε κουβεντιάσει και ξέρεις την άποψή μου, ας μείνουμε στο ότι δεν έπρεπε εξ αρχής να αναλάβει επικεφαλής, αλλά να περιοριστεί σε έναν ρόλο τεχνικού υπεύθυνου, Δ/ντη ποδοσφαίρου ή ακόμα και Προέδρου, αρκεί το διοικητικό και το οικονομικό κομμάτι να το είχε αναλάβει κάποιος εκλεκτός των χρηματοδοτών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΩΤΟ E-MAIL

Και το πρώτο e-mail που έστειλε ο Κιντής στον Νικολαΐδη την Παρασκευή:

Ντέμη,

Επειδή, όπως μου είπες χθες, «δε γουστάρεις να μου μιλάς» σκέφτηκα μπας και γουστάρεις να μου γράφεις. (Ένα περίεργο πράγμα ρε συ Ντέμη: ενώ όλοι είναι ευγενέστατοι κα φιλικοί μαζί μου, όταν αρχίζω τις ερωτήσεις για τα οικονομικά της ΠΑΕ, ξαφνικά παύουν να μου μιλάνε). Γι αυτό και θα επαναλάβω εγγράφως αυτά που σου είπα και προφορικά:

Διάβασα λοιπόν με έκπληξη τη δήλωσή σου:

http://www.sport-fm.gr/article/665755

"Εγώ μπορώ να σας πω για μένα, κάτι που θα πρέπει να αποδειχθεί και στο δικαστήριο γιατί πολλή λάσπη έπεσε ότι δεν πλήρωνα, ότι υπήρχε κακή περίοδος. Μέχρι τη σεζόν που έφυγα ήταν όλα ρυθμισμένα και πληρωμένα στην ώρα τους, χωρίς να χρωστάμε ούτε μισό ευρώ στον ΦΠΑ".

Βάσει των παρατηρήσεων των ορκωτών ελεγκτών στους συνημμένους ισολογισμούς της ΠΑΕ ΑΕΚ της περιόδου 2005-2008 (όλοι φέρουν την υπογραφή σου) οι ΛΗΞΙΠΡΟΘΕΣΜΕΣ υποχρεώσεις της ΠΑΕ ΑΕΚ έναντι του Ελληνικού Δημοσίου είχαν ως εξής:

30/6/2005 €0

30/6/2006 €1.132.000,00

30/6/2007 €814.300,00

30/6/2008 €2.442.570,67

Επίσης, η ΠΑΕ ΑΕΚ υπήχθη κατά τη διάρκεια της θητείας σου στη ρύθμιση του άρθρου 86 του ν. 3606/2007 για οφειλές που δημιουργήθηκαν επίσης κατά τη διάρκεια της θητείας σου (εφόσον στις 30/6/2005 η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν είχε ληξιπρόθεσμες οφειλές). Όπως θα δεις εδώ, http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=1355&n_id=5748&cpage=2 η ΑΕΚ έχει ?6,9 εκ. ρυθμισμένα μέχρι το 2017-άρα, αυτό το ποσό πρέπει να έβαλες στη ρύθμιση του άρθρου 86 του ν. 3606/2007, που προέβλεπε καταβολή σε 120 μηνιαίες δόσεις.

Αντίθετα με αυτά που μου είπες στο τηλέφωνο λοιπόν, στη ρύθμιση αυτή υπήχθη η ΑΕΚ το 2007 (και όχι το 2008), αφού, όπως λέει ο νόμος «για την υπαγωγή στη ρύθμιση [του άρθρου 86 του ν. 3606 του 2007] απαιτείται αίτηση του Προέδρου της ενδιαφερόμενης Π.Α.Ε., Κ.Α.Ε., Τ.Α.Α. ή Αθλητικού Σωματείου στην αρμόδια Δ.Ο.Υ μέσα σε δύο (2) μήνες από τη δημοσίευση του νόμου αυτού»--ήτοι μέχρι 17/10/2007, αφού ο νόμος δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 195/17.8.2007. Συνεπώς, τα ληξιπρόθεσμα χρέη προς το Ελληνικό Δημόσιο ύψους ?2.442.570,67 που εμφανίζει ο ισολογισμός της 30/6/2008 είναι ΜΕΤΑ την υπαγωγή της ΠΑΕ ΑΕΚ στη ρύθμιση αυτή, κι όχι πριν.

Με δυο λόγια, λοιπόν, άφησες στους επόμενους (α) €2,4 εκ. ληξιπρόθεσμα και (β) €6,9 εκ. ρυθμισμένα χρέη προς το Δημόσιο που δημιουργήθηκαν ΟΛΑ επί των ημερών σου. Ήτοι συνολικά €9,3 εκ. Θα μου επιτρέψεις, συνεπώς, να σου γράψω (επειδή όπως είπαμε δε γουστάρεις να μου μιλάς) ότι είναι ανακριβή αυτά που δήλωσες χθες στον τύπο.

Όπως, προφανώς, δε γουστάρεις να μιλάς και στην Πταισματοδίκη Νέας Ιωνίας. Πώς αλλιώς να εξηγήσω το ότι, παρότι κλητεύθηκες νόμιμα δύο φορές, δεν προσήλθες (παρανόμως) να καταθέσεις ως μάρτυρας για τη μήνυσή μου; Αν θυμάσαι, μου τηλεφώνησες στις 26 Φεβρουαρίου, μετά από ένα δημοσίευμα στην Ελευθεροτυπία στο οποίο αναφερόταν ότι τόσο εσύ, όσο και οι Βαλασόπουλος, Ορφανίδης (υπάλληλός σου στην Empire) Κωνσταντινίδης και Μερκούρης δεν προσήλθατε να καταθέσετε (εσύ όπως είπαμε γιατί δε γούσταρες, οι υπόλοιποι ως αγνώστου διαμονής-μήπως ξέρεις που μένει ο Ορφανίδης επί τη ευκαιρία;). Όλως τυχαίως, το δημοσίευμα της Ελευθεροτυπίας δεν αναδημοσιεύθηκε σχεδόν πουθενά, παρότι τα site της ΑΕΚ αναδημοσιεύουν ακόμη και tweets για φτάρνισμα του Κατίδη.

Μου είπες (τότε που γούσταρες ακόμη να μου μιλάς) ότι είχες θέμα με τη μετακόμισή σου, δεν πρόλαβες να πας να καταθέσεις. Μετά από σχετική παράκλησή μου, μού έδωσες την υπόσχεση ότι θα κατέθετες, αν όχι την εβδομάδα εκείνη, το αργότερο την επομένη. Πάνω από ένα μήνα μετά, δεν έχεις ακόμη προλάβει.

Φοβούμαι πάντως Ντέμη, ότι μπορεί να γουστάρει να σου μιλήσει η πταισματοδίκης Νέας Ιωνίας, διατάσσοντας τη βιαία προσαγωγή σου κατ' άρθρο 229 ΚΠΔ. Εκεί να δω πόσο μάγκας είσαι.

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Οχι απλα αν ο Ριβαλντο οπου πηγαινει αποδεικνυει πως εξακολουθει να πουλαει θα βρισκει συμβολαια ως τα 45 του μονο και μονο για να πουλαει και αρα θα βγαλει μερικα ακομα εκατομμυρια για τα εγγονια του. Οποτε ναι τον νοιαζει στα 36 του να δειξει πως πουλαει.

Ο Ριβαλντο είναι παγκόσμιο brand name. Δεν έχει ανάγκη τις πωλήσεις ούτε του γαύρου ούτε της ΑΕΚ. Για αυτό μετά την ΑΕΚ πήγε 2 χρόνια στο…Ουζμπεκισταν. Για τα λεφτά μπορεί. Για τις φανελες μου κάνει δύσκολο 

Link to comment
Share on other sites

Ο Σισε πηγε στον Βαζελο το '09 νομιζω απο την Σαντερλαντ. Το 04-05 ειχε σακατευτει στην Λιβερπουλ οπως και το 06-07 επισης στην Λιβερπουλ. Δεν το λες και ακριβως ιδια περιπτωση με τον Ριβαλντο που ηρθε απο ΕΚΕΙΝΗ την Μιλαν εστω και παραγκωνισμενος και 2 χρονια πριν ειχε σηκωσει Μουντιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω, η 4ετια 2009/2013 θεωρειτε ότι είναι μια 4ετια στην οποια δεν καταλογίζετε τίποτα, καταλογίζετε λίγα ή πολλά  στον Ντεμη; 
 

Αν θέλετε να κάνετε σοβαρή κουβέντα, ξεκινάτε από εκεί.

Εγω του καταλογίζω πολλά, ήταν η φυσική συνεχεια της δικης του ιδέας/θητείας, των δικών του ενεργειών, των δικών του τσακωμών  κλπ

Αν του καταλογίζεις τίποτα ή λίγα, μπορεί να το βλέπεις διαφορετικά από μένα, απλά ΔΕΝ συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ο Ριβαλντο είναι παγκόσμιο brand name. Δεν έχει ανάγκη τις πωλήσεις ούτε του γαύρου ούτε της ΑΕΚ. Για αυτό μετά την ΑΕΚ πήγε 2 χρόνια στο…Ουζμπεκισταν. Για τα λεφτά μπορεί. Για τις φανελες μου κάνει δύσκολο 

Το Ουζμπεκιαταν εχει 34m κατοικους γιατι σου κανει περιεργο δηλαδη να πουλησε φανελες και εκει; Και πως δικαιολογειται το "παγκοσμιο μπραντ νεημ" αν οχι με το ποσες φανελες ή χορηγους μπορει να φερει; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ξαναρωταω, η 4ετια 2009/2013 θεωρειτε ότι είναι μια 4ετια στην οποια δεν καταλογίζετε τίποτα, καταλογίζετε λίγα ή πολλά  στον Ντεμη; 
 

Αν θέλετε να κάνετε σοβαρή κουβέντα, ξεκινάτε από εκεί.

Εγω του καταλογίζω πολλά, ήταν η φυσική συνεχεια της δικης του ιδέας/θητείας, των δικών του ενεργειών, των δικών του τσακωμών  κλπ

Αν του καταλογίζεις τίποτα ή λίγα, μπορεί να το βλέπεις διαφορετικά από μένα, απλά ΔΕΝ συμφωνω.

Εγω θεωρω οτι ηταν η πιο νορμαλ και υγιης ΑΕΚ που θυμαμαι απο το '96 και μετα που εχω αναμνησεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Ξαναρωταω, η 4ετια 2009/2013 θεωρειτε ότι είναι μια 4ετια στην οποια δεν καταλογίζετε τίποτα, καταλογίζετε λίγα ή πολλά  στον Ντεμη; 
 

Αν θέλετε να κάνετε σοβαρή κουβέντα, ξεκινάτε από εκεί.

Εγω του καταλογίζω πολλά, ήταν η φυσική συνεχεια της δίκης του ιδέας/θητείας κλπ

Αν του καταλογίζεις τίποτα ή λίγα, μπορεί να το βλέπεις διαφορετικά από μένα, απλά ΔΕΝ συμφωνω.

Για οτι κακο συνεβη απο το 2004 μεχρι το 2013, φταινε,

1) η oRiginal

2) ο (υπολοιπος) κοσμος της ΑΕΚ

3) ο Μελισσανιδης.

Το μεγαλυτερο θυμα αυτης της περιοδου ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Ντεμης, που αδικηθηκε στην ΑΕΚ και επρεπε να εχει παει στον Ολυμπιακο.

Ποσο πιο σαφες να γινει βρε Νικο μου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Ξαναρωταω, η 4ετια 2009/2013 θεωρειτε ότι είναι μια 4ετια στην οποια δεν καταλογίζετε τίποτα, καταλογίζετε λίγα ή πολλά  στον Ντεμη; 
 

Αν θέλετε να κάνετε σοβαρή κουβέντα, ξεκινάτε από εκεί.

Εγω του καταλογίζω πολλά, ήταν η φυσική συνεχεια της δίκης του ιδέας/θητείας κλπ

Αν του καταλογίζεις τίποτα ή λίγα, μπορεί να το βλέπεις διαφορετικά από μένα, απλά ΔΕΝ συμφωνω.

Ο θανοπουλος και ο αδαμιδης ειδικά προσπάθησαν να μαζέψουν τα έξοδα. Κάπως μαζεύτηκαν τα τρελά και αδικαιολογητα συμβόλαιο και μεταγραφές, έγινε το προπονητήριου μεταφέρθηκαν εκεί τα γραφεία αν και το νοίκι και εκεί ήταν τρελό κτλ 

Φυσικά δεν έφτανε όπως αποδεικτηκε

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Για οτι κακο συνεβη απο το 2004 μεχρι το 2013, φταινε,

1) η oRiginal

2) ο (υπολοιπος) κοσμος της ΑΕΚ

3) ο Μελισσανιδης.

Το μεγαλυτερο θυμα αυτης της περιοδου ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Ντεμης, που αδικηθηκε στην ΑΕΚ και επρεπε να εχει παει στον Ολυμπιακο.

Ποσο πιο σαφες να γινει βρε Νικο μου;

Καλα κανεις δεν εγραψε αυτο αλλα ενταξει

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Θεωρω κι εγώ ότι το καλο που έκανε αυτή η διοίκηση  (με μπροστάρη τον Ντεμη) είναι ότι (για όποιον λόγο και να το έκανε) μπήκε και δεν πέσαμε τοτε. Σε αυτά να συμφωνήσω.

Αλλα μετά δεν έχω να βρω και πολλά, γιατί ακόμα και τα οποια θετικά βρίσκεις μέχρι το 2008, είχαν την συνεχεια που ξέρουμε από την οποια ΔΕΝ θεωρω τον Νικολαιδη άμοιρο ευθυνών, το αντίθετο μαλιστα.

Σίγουρα έχει μερίδιο ευθύνης, αλλά κυρίως έμμεσα και για μένα όχι πολύ μεγάλο. Κυρίως για το ότι έφυγε και άφησε την ομάδα σε ανθρώπους παντελώς ανίκανους να την διοικήσουν

Πάντως, ακόμα και γι' αυτό το 2008 είχε προτείνει η ΠΑΕ να πωληθεί. Επίσης το 2012 που ήμασταν πάλι στο χείλος του γκρεμού ήταν και πάλι έτοιμος να επιστρέψει αλλά εμφανίστηκε το γνωστό πανό και ο... Μαύρος

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για Ριβάλντο .

Ο Ντέμης δεν έφερε τον Ριβάλντο της μπαρτσελόνα αλλά τον Ριβάλντο του Ολυμπιακού.

Καλώς η κακώς ο ενθουσιασμός δεν ήταν και δεν θα μπορούσε να είναι ο ίδιος .

 

Ο Ντης ξεκίνησε μια ιστορία με άψογες προδιαγραφές.

Κόσμο συσπειρωμένο όσο δεν πάει .

Μετοχική ομάδα δυνατή 

Η Ελλάδα ακόμα σε εποχή παχιών αγελάδων 

Κ.α.

Απλά ο Ντέμης είναι αμόρφωτος, άσχετος με επιχειρήσεις και απλά κατάφερε να τα σκατώσει.

Πώς ? 

Αρχικά αντί να υποστηρίξει την επένδυση των δέκα εφοπλιστών ξεκίνησε να προσπαθεί να φτιάξει όλο το ελληνικό πρωτάθλημα σε βάρος της ίδιας της επένδυσης του.

Κατά δεύτερον , προσπάθησε να κάνει γήπεδο εκτός ελληνικών δεδομένων  θεωρητικών και πρακτικών και φυσικά απέτυχε .

Αγωνιστικά θα πω ότι δεν απέτυχε τόσο.

Εκεί που απέτυχε είναι 

Στο να κρατήσει συσπειρωμένο τον κόσμο .

Στο κρατήσει τους μετόχους καυλωμένους στο πλάνο .

 

Ε με διαιρεμένο τον κόσμο και γήπεδο στον ΟΔΔΥ και σε συνδυασμό με την κρίση ποιος θα έμενε ? 

Και δεν υπάρχει φταίει ο κόσμος , ούτε το ξύλο στο Περιστέρι , ούτε η φανέλες .

Δουλειά του ήταν να κρατήσει ισορροπίες και απλά ΑΠΕΤΥΧΕ .

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×