Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Παιδιά εδώ που έφτασε το να λέμε δεν περνάει σε διπλά ματς την Βίλα είναι και λίγο άτοπο. Ναι δεν την περνάει υπό κανονικές συνθήκες αλλά εδώ είναι ένα βήμα πριν τον τελικό και θυμίζω το ίδιο λέγαμε και όταν έφαγε 4 από τους Ισραηλινούς όπως επίσης και στο 10' χθές. Έχουν μεγάλη σούφρα και πολύ τύχη. Μοναδική μου ευχή με οποιονδήποτε τρόπο να μην διεκδικήσουν καν τα ματς με τους Άγγλους απλά θα είναι τελείως διαφορετική και η προσέγγιση του πια. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Duck_Season said:

Σε βλέπω,  σε παρακολουθώ 

I said what I said

Link to comment
Share on other sites

Καλο είναι η ως τώρα αναμφισβήτητα  αρκετά μεγάλη επιτυχία του ΟΣΦΠ να μπει στην σωστή της διάσταση, γιατί  από πολλους δεν έχει μπει. 

Και ως προς την συγκεκριμένη διοργανωση και ως προς τα ως τώρα πεπραγμένα της φετινής ομαδας του.

 

Αυτα.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Νονός said:

 

Παιδιά, κακά τα ψέματα. Είναι ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Και το Γουέμπλεϊ του βαζέλα που φάγαμε -και τρώμε- στη μάπα μισόν αιώνα τώρα, με χίλια μύρια "ναι μεν αλλά" και άλλους τόσους ψιθύρους για χούντες κλπ. έγινε. Αλλά ΕΜΕΙΝΕ. Κι όσο περνάνε τα χρονια κανείς δεν θα θυμάται την Μπάτσκα Τόμπολα και ότι άλλο. Το αποτέλεσμα θα "γράφει" πάντα.

Και για να είμαστε ειλικρινείς, ναι ΟΚ, άλλο το ΟΥΕΦΑ τότε άλλο το Κόνφερανς σήμερα, για πείτε μου σπαθί και ντόμπρα, άμα γίνει κανά κουλό και του χρόνου το σηκώσουμε εμείς, θα λέμε "έλα μωρέ το Κονφερανσάκι ήτανε, σιγά τα αυγά" ???

Αν πάνε τελικό, αλλάζει το πράγμα.

Ωστόσο τώρα το να βρεθείς στους 4 του UEFA είναι ανώτερο από το να βρεθείς στους 4 του conference.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καλο είναι η ως τώρα αναμφισβήτητα  αρκετά μεγάλη επιτυχία του ΟΣΦΠ να μπει στην σωστή της διάσταση, γιατί  από πολλους δεν έχει μπει. 

Και ως προς την συγκεκριμένη διοργανωση και ως προς τα ως τώρα πειραγμένα της φετινής ομαδας του.

 

Αυτα.

 

Όταν ελέγχεις την πλειοψηφία των μέσων ξεχνάς πολύ εύκολα ότι πέρυσι δήλωνες ότι αυτή είναι η 4αδα του milko cup και το κάνεις να φαίνεται για κάτι πολύ παραπάνω. Γιατί; Γιατί μπορείς με το πες πες και τα γραπτά, αυτά μένουν στο μυαλό του κόσμου. Εννοείται η σωστή βάση είναι ότι προκρίθηκε με το στανιό απέναντι στην Τομπολα, έφαγε 4 και έβαλε 6 στην Μακάμπι και τον πήγε όσο δεν πάει η φάση με την Φενέρ και τα όσα εσωτερικά έγιναν στο πρωτάθλημα τους στην Τουρκία. Πάραυτα αφού έφτιαξαν 3η διοργάνωση θα δίνεται η δυνατότητα με λίγο τύχη, λίγο ικανότητα να προχωράς και αυτοί το έκαναν + ότι εν τέλη για να γίνει αυτό άλλαξαν 3 προπονητές και 47 παίκτες έχουν πάρει συμμετοχή ως τώρα. Ε κάπου δεν έχουν και εξήγηση μερικά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

οριστε πηγανε και στον τελικο του youth league πλερεζες και μαυρα απο αυριο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το λεγανε αυτοι μιλκο καπ δε σημαινει οτι ειχαν και δικιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε Κ19 να το κατακτήσουμε σε λίγα χρόνια? 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι ευτυχώς που έπεσαν τώρα στην Villa και μάλλον θα πάρουν πούλο λόγω του ότι ο τελικός γίνεται στην ΝΦ, αλλά καλό είναι να συνειδητοποιήσουμε τι παίζει γενικά. Το Conference είναι μια διοργάνωση στα μέτρα των Ελληνικών ομάδων. Τα μπαόκια έχουν φτάσει στα προημιτελικά 2 φορές με την διοργάνωση να έχει 3 χρόνια ιστορία. Ο γαύρος πήγε τώρα ημιτελικά. Αν δεν αλλάξει κάτι πολύ με τις αλλαγές του χρόνου (που δεν το βλέπω, ίσα-ίσα το βλέπω να γίνεται ακόμα πιο εύκολο), αν δεν το πάρει φέτος ο γαύρος θα το πάρουμε εμείς του χρόνου ή τα μπαοκια του παραχρόνου. Θέμα χρόνου είναι.

Ευρωπαϊκή κούπα μεν και προφανώς έχει κάποια αξία, αλλά να την βάλουμε στην σωστή βάση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Επειδη το λεγανε αυτοι μιλκο καπ δε σημαινει οτι ειχαν και δικιο.

Εννοείται δεν είναι. Λέω το κορόιδευε πέρυσι ο αντιπρόεδρος.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ασμοδαίος said:

Απίθανο να περάσουν τελικό. Αν περάσουν όμως, όλοι στο joga από νωρίς την ημέρα του τελικού για το δικό μας Κούγκι.

Α.Ε.Κ. ή ΘΑΝΑΤΟΣ

papaf.jpg

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, firebird said:

... αν δεν το πάρει φέτος ο γαύρος θα το πάρουμε εμείς του χρόνου ή τα μπαοκια του παραχρόνου.

vazakas.jpg

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να μας ρίχνει το γεγονός ότι ο γαυρος βρέθηκε στον ημιτελικό του μιλκο καπ. Με γεια του με χαρά του αλλά είναι δικό τους θέμα και δεν ξέρω γιατί να χαλάσει η δική μου διάθεση για ένα τέτοιο πράγμα. 

Παράλληλα είναι πολύ αστείο να λέμε μην περάσει στον τελικό γιατί θα μας σπάσουν το γήπεδο. Μιλάμε για μια διοργάνωση της UEFA, κάτι που σημαίνει ότι αυτή είναι υπεύθυνη για όλα, όπως παραδώσαμε το γήπεδο θα το παραλάβουμε. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο άγχος. 

Το μόνο αρνητικό που βλέπω εγώ σε όλο αυτό είναι η διαταραξη του προγράμματος του πρωταθλήματος και ότι δεν ξέρουμε πότε θα τελειώσει. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι προβλήματα άλλων και κάποια στιγμή  θα πρέπει να αρχίσουμε να τα διαχωριζουμε στο μυαλό μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Νονός said:

papaf.jpg

αναποδα τους εβαλες

  • Sad 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mporat said:

Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να μας ρίχνει το γεγονός ότι ο γαυρος βρέθηκε στον ημιτελικό του μιλκο καπ. Με γεια του με χαρά του αλλά είναι δικό τους θέμα και δεν ξέρω γιατί να χαλάσει η δική μου διάθεση για ένα τέτοιο πράγμα. 

Παράλληλα είναι πολύ αστείο να λέμε μην περάσει στον τελικό γιατί θα μας σπάσουν το γήπεδο. Μιλάμε για μια διοργάνωση της UEFA, κάτι που σημαίνει ότι αυτή είναι υπεύθυνη για όλα, όπως παραδώσαμε το γήπεδο θα το παραλάβουμε. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο άγχος. 

Το μόνο αρνητικό που βλέπω εγώ σε όλο αυτό είναι η διαταραξη του προγράμματος του πρωταθλήματος και ότι δεν ξέρουμε πότε θα τελειώσει. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι προβλήματα άλλων και κάποια στιγμή  θα πρέπει να αρχίσουμε να τα διαχωριζουμε στο μυαλό μας.

Πολύ πίστη έχεις στον οργανισμό που δεν τον νοιάζουν οι δολοφονίες, αρκεί να έγιναν την προηγούμενη του ματς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duck_Season said:

Εμείς έχουμε Κ19 να το κατακτήσουμε σε λίγα χρόνια? 

Κ9 έχουμε σίγουρα πάντως. Αυτός ο Μαλεβο με λίγο φούμο ίδιος είναι.

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Atlas21 said:

Πολύ πίστη έχεις στον οργανισμό που δεν τον νοιάζουν οι δολοφονίες, αρκεί να έγιναν την προηγούμενη του ματς.

Στα συμβόλαια και τα λεφτά έχουν πίστη αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Παράθυρο ελπίδας η τελευταία αγωνιστική να γίνει Αγιά Σοφιά καθώς γράφεται ότι το τελευταίο deadline να παραδοθεί το γήπεδο είναι λέει 21/5

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Agent HAF said:

Παράθυρο ελπίδας η τελευταία αγωνιστική να γίνει Αγιά Σοφιά καθώς γράφεται ότι το τελευταίο deadline να παραδοθεί το γήπεδο είναι λέει 21/5

Ε ναι που να τρέχουμε για φιέστα στο ΟΑΚΑ.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Agent HAF said:

Παράθυρο ελπίδας η τελευταία αγωνιστική να γίνει Αγιά Σοφιά καθώς γράφεται ότι το τελευταίο deadline να παραδοθεί το γήπεδο είναι λέει 21/5

Αν ισχύει αυτό είναι πολύ καλό 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AlexKR21 said:

Δεν εχει καμια απολυτως σχεση ενας τελικος κυπελλου ελλαδος με τελικο ευρωπαικης διοργανωσης

Μην κοροιδευουμε τους εαυτους μας

Ναι ρε Άλεξ μου, αλλά αν ήταν αλλού ο τελικός θα ήταν μικρότερο επίτευγμα για το γαύρο ή θα χαίρονταν λιγότερο;

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως το πρόβλημα μου ειναι ότι πιστεύω ότι η ΑΕΚ δεν θα πάρει το πρωτάθλημα, όχι ότι ελπιζουν οι γαύροι να πάνε τελικο ιντερτοτο (ή κατα την δικη τους αποψη Μίλκο Καπ), που στην τελική αν είναι μάγκες να περάσουν την 4η Αγγλίας ας πάνε

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

δεν περνάνε τη Βίλα, αράξτε

εντελώς άλλο επίπεδο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Man Of Faith said:

Η τετράδα είναι ήδη πάρα πολύ, δεν μιλάμε καν για τελικό.

Κανένα "πάρα πολύ" δεν είναι να περνάς φάση διοργάνωσης στην οποία αγωνίζονται ομάδες όπως η βικτόρια από την ποδοσφαιρομάνα πόλη του Πλζεν και κάποια άλλη ομάδα την οποία στην Ευρώπη ακόμη τη γράφουνε poak. Το ότι θαμπώνεστε από τέτοιες φάσεις μου θυμίζει τη γιαγιά της γυναίκας μου που όταν ήρθε από το χωριό καθόταν με τις ώρες να κοιτάει το πλυντήριο να γυρνάει τα ρούχα. Εντάξει, είναι τρίτη χρονιά της συγκεκριμένης διοργάνωσης και σιγά σιγά παίρνουμε πρέφα τι παίζει με δαύτο, αλλά θέλει και αυτό τον χρόνο του.

Αν ο γαύρος περάσει τη Βίλα θα είναι επιτυχία, και αν πάρει και την κούπα φυσικά θα είναι επιτυχία. Μέχρι τώρα είναι στο όριο του αδιάφορου αυτό που έχει κάνει, ούτε έιναι επιτυχία που πέρασε αυτή τη φάση των 8, ούτε θα ήταν αποτυχία αν δεν την πέρναγε. Φέτος τα μεγάλα παιχνίδια ελληνικών ομάδων μέχρι τώρα ήταν η πρόκριση της ΑΕΚ επί των κροατών, η νίκη της ΑΕΚ στο Μπράιτον και οι δύο νίκες του ποακ επί της Άιντραχτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω ότι δεν θα ήθελα να ήμασταν εμεις, δεν λεω ότι είμαστε σαν ελληνικές ομαδες να σνομπάρουμε την διοργανωση, αλλά να θέσουμε την κατάσταση στην πραγματική ποδοσφαιρικη της διάσταση. Ο άλλος το έλεγε μιλκο καπ και τώρα κάνουν και οι ίδιοι και πολλοι αντίπαλοι λες και είναι τουλαχιστον  Γιουρόπα, ε δεν είναι.
 

η ιστορία έχει γράψει και κάτι κατόχους ιντερτοτο που δεν τους θυμάται κανεις. Θέλω να πω ότι μπορεί η ΟΥΕΦΑ μεθαύριο να βγάλει μια διοργανωση να παίζουν και οι Λεβαδειακοι. Καλο είναι λοιπόν να βλέπουμε τι και πώς και όχι απλά τι έγραψε η ιστορία.
 

Όπως ξαναεγραψα αν είναι να αποκλείσουν την 4η Αγγλίας σε διπλα ματς οκ, πραγματι θα έχουν κάνει κάτι αρκετά σοβαρό.

Μαγκια τους τοτε να το γράψει η ιστορία έστω σε αυτήν την διοργανωση και οδηγος για τους υπόλοιπους που επισης μπορούν να κάνουν κάτι αντίστοιχο τα επομενα χρονια.

Σημερα που μιλαμε παντως έχουν αποκλείσει την Φενερ στα πεναλτυ και πιο πριν κάτι καφενεία που απλά οι ίδιοι το ένα το έκαναν ντερμπυ. Σε μια διοργανωση που  δεν χρειάζεται να αναλύσουμε ποσα μίλια απέχει από τις αλλες δυο της ΟΥΕΦΑ. Ήδη σε 2,5 χρονια έχουν φτάσει 2 φορες ο μπαοκ στους 8 και μια αυτοί στους 4.

Κατοχος είναι η Γουέστ Χαμ ξερω ´γω που έχει πλασαριστεί στην 8η θέση Αγγλίας. Περισυ που το πήρε ήταν 14η…

Αυτήν την στιγμή στην 4αδα είναι η 4η Αγγλίας, η 10η Ιταλίας, η 3η Βελγιου και η 4η Ελλάδας.

 

Οποτε οκ ας κουλαρουμε λιγο τώρα με τους 4ους του Ελ πρωταθληματος στα τελευταια  5 ματς μαζί μας (και όχι μονο με μας) έχουν ακριβώς  0 νικες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×