Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Δεν βλέπω να κερδίζουμε κάτι παραπάνω εκτος από το προφανές για μια ακόμα φορά ξεβράκωμα του Οικοδόμου...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι πούστηδες λένε πως αυτό ήταν το μοιραίο μας λάθος.

Γιατι να καταθεσουμε συμβολαιο; Αφου δεν τον θελουμε (μετα τη μαλακια που εκανε).

 

Μολις ειδαμε οτι υπεγραψε ενω ειχε προειδοποιηθει κ αυτος κ το μπουρδελο του, καταθεσαμε την αιτηση

Link to comment
Share on other sites

Οι γαύροι στο τέλος ζήτησαν αν υπάρχουν κυρώσεις να είναι με το παλιό νόμο οχι με το καινούργιο ,οτι άλλο λενε ειναι προ προπαγάνδα και αρκουμαγκιες .Πιστεύω να μας εκδικάσει,αποζημειωση μόνο χωρίς απαγόρευση μεταγραφών , εμεις για πιο λογο να τιμωρηθουμε?

Link to comment
Share on other sites

Οι πουστηδες λεγαν οτι δεν ειχαμε και συμβολαιο...

Προφανώς το έλεγαν για τίς εντυπώσεις αλλά εδώ μιλάμε για μια τυπική διαδικασία εκ μέρους μας που δεν κάναμε.

Από το να υπάρχει ένα επικυρωμένο συμβόλαιο από τον πούστη και ένα συμβόλαιο μη επικυρωμένο από μας αυτό μάλλον δεν ακούγεται καλά στα αυτιά.

Βέβαια δεν είμαι νομικός μπορέι να λέω και μαλακίες αλλά οι πούστηδες το συγκεκριμένο επιχείρημα το έχουν κάνει σημαία.

Link to comment
Share on other sites

προβλεψη ειναι 4 μηνες σε αυτον τιποτα στον γαυρο

320.000 αποζημιωση

Σοβαρά τώρα μόνο 4 μήνες?

Ε ας υπογράφουν όλοι διπλά και τριπλά συμβόλαια σιγά το κακό που θα τους βρει.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Εννοω οτι ο παιχτης υπεγραψε με ΑΕΚ συμβολαιο υπεγραψε με Ολυμπιακο συμβολαιο και ο Ολυμπιακος το κατεθεσε πρωτος.

Ο Ολυμπιακος μπορει να πει δεν ηξερε πως υπαρχει συμβολαιο (αν και η ΑΕΚ τους ειχε ενημερωσει σχετικα), ο παιχτης ομως δεν μπορει να υπογραφει συμβολαια οπου να ναι.

Φαντασου το τελευταιο 6μηνο των συμβολαιων τους οι παιχτες που μπορει να υπογραφουν οπου θελουν, να υπογραφουν αλλου τον Γεναρη, αλλο τον Φλεβαρη, αλλου τον Μαρτη, αλλου τον Απριλη, αλλου τον Μαη, αλλου τον Ιουνιο και 1/7 μια απο ολες τις ομαδες να καταθετει πρωτη το συμβολαιο του. Οι αλλες τι; Ξεκρεμαστες; Αποκλειεται να δικαιωθει ο Λαζαρος λοιπον ασχετως του αν η ΑΕΚ κατεθεσε η οχι το συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τυπικη διαδικασια ρε Τολη υπαρχει υπογραφη εκανες προσφυγη γιατι ο αλλος ανακοινωσε τον παιχτη που ειχες διημερη υπογραφη

 

μην το ψαχνεις τον φερανε μπας και το σωσουν σημερα δεν εχει κανενα λαθος η ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα μόνο 4 μήνες?

Ε ας υπογράφουν όλοι διπλά και τριπλά συμβόλαια σιγά το κακό που θα τους βρει.

4 μηνες εκτος εχασε ολη την Ευρωπη και τον πρωτο γυρο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα μόνο 4 μήνες?

Ε ας υπογράφουν όλοι διπλά και τριπλά συμβόλαια σιγά το κακό που θα τους βρει.

 

4-6 μηνες λεει ο νομος

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τυπικη διαδικασια ρε Τολη υπαρχει υπογραφη εκανες προσφυγη γιατι ο αλλος ανακοινωσε τον παιχτη που ειχες διημερη υπογραφη

 

μην το ψαχνεις τον φερανε μπας και το σωσουν σημερα δεν εχει κανενα λαθος η ΑΕΚ

Χειρότερο το έκαναν που τον έφεραν στο δικαστήριο.

Αν δεν έχουμε κάνει κανένα λάθος αναμένω και τιμωρία πούστη όχι μόνο οικοδόμου.

Link to comment
Share on other sites

4-6 μηνες λεει ο νομος

Από την τελεσίδικη απόφαση του δικαστηρίου αρχίζει και μετράει?

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες εκτος εχασε ολη την Ευρωπη και τον πρωτο γυρο βεβαια

Βασικά στον πούτσο μου ο καθυστερημένος.

Ο στόχος είναι οι πούστηδες.

Link to comment
Share on other sites

Χατζησαββάογλου (δικηγόρος Λάζαρου): «Υποβάλλουμε ξανά το αίτημα να εμφανιστεί το συμβόλαιο. Ζητάμε να το δούμε για να μπορέσουμε να απολογηθούμε».

 

Πρόεδρος Επιτροπής: «Τι νόημα έχει να το φέρει η ΑΕΚ εκ των προτέρων; Κάνοντας την προσφυγή καταθέτει και τα όποια αποδεικτικά στοιχεία έχει. Αλλιώς τι νόημα έχει η προσφυγή;»

 

Μέλος Επιτροπής: «Μα, πιστεύετε δηλαδή, ότι μπορεί να δικαιωθούν χωρίς να το έχουν και χωρίς να το φέρουν;».

 

Ρίζου (δικηγόρος ΑΕΚ): «Ζητάμε να μας πει ο Χριστοδουλόπουλος: Το αγνοεί το έγγραφο και θέλει να το δει; Το έχει υπογράψει; Τον ρωτάμε αν το έχει υπογράψει. Αν έχει αντίγραφο. Να μας πει ο ίδιος».

 

Σουλούκου (δικηγόρος Ολυμπιακού): «Τις εντυπώσεις αλλού».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Δείξτε μου το συμβόλαιο».

 

Χατζησαββάογλου: «Θα μας το δείξετε το συμβόλαιο, ναι ή όχι;».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο για το 2018-19 με την ΠΑΕ ΑΕΚ».

 

Λυσάνδρου (διευθύνων σύμβουλος ΑΕΚ): «Είπαμε στον Ολυμπιακό ότι ο Λάζαρος έχει συμβατική υποχρέωση και να μην προχωρήσει μαζί του. Ο Ολυμπιακός αντί τότε να ζητήσει το συμβόλαιο να το δει, έστειλε εξώδικο και ξεκίνησε μια επιθετική διαδικασία, υπογράφοντας με τον ποδοσφαιριστή παρά την προειδοποίηση την δική μας. Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είπε τότε: Φέρτε το συμβόλαιο να το δω;».

 

Μετά την κατάθεση του συμβολαίου από την πλευρά της ΑΕΚ, οι διάλογοι συνεχίστηκαν:

 

Ρίζου (δικηγόρος ΑΕΚ): «Στην διάθεση του δικαστηρίου το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή. Δεν το καταθέσαμε για επικύρωση γιατί ήδη έχει σπεύσει ο Ολυμπιακός και είχε καταθέσει συμβόλαιο και του έβγαλαν και δελτίο».

 

Χατζησαββάογλου (δικηγόρος Λάζαρου): «Δεν υφίσταται έγκυρο συμβόλαιο της ΑΕΚ με τον παίκτη».

 

Σουλούκου (δικηγόρος Ολυμπιακού): «Το συμβόλαιο υπογράφεται από τον Αλέξανδρο Δέδε».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Όταν είχα υπογράψει αυτό το έγγραφο, δεν υπήρχε αυτή η υπογραφή που βλέπω εδώ πέρα. Υπήρχε του κυρίου Δέδε. Το υπέγραψα σαν ένα χαρτί, ότι αν θέλουν να συνεργαστούμε και στη συνέχεια. Στις 27 Αυγούστου 2016 υπογράφηκε. Ήμουν παίκτης της Βερόνα. Ήταν απλά κάτι σαν «οδηγός» για τις αποδοχές μου αν έμενα την τρίτη χρονιά».

 

Ρίζου: «Ο παίκτης ήταν δανεικός. Το συμβόλαιο αυτό είναι για την τρίτη χρονιά».

 

Βασίλης Δημητριάδης (μάρτυρας ΑΕΚ): «Όταν αποκτήσαμε τον Λάζαρο ήταν ποδοσφαιρικά νεκρός. Παρακαλώντας πήρε τηλέφωνο και ήθελε να έρθει στην ΑΕΚ. Και αν έχει ηθική, να πει δημοσίως ποιον έπαιρνε τηλέφωνο».

 

Χριστοδουλόπουλος: «Ναι ναι, γονατιστός παρακαλούσα!! Νεκρός ποδοσφαιρικά στην Σαμπντόρια, με 300 εκατ. μπάτζετ!».

 

Δημητριάδης: «Του δώσαμε την ευκαιρία ρισκάροντας. Ο Λάζαρος ήταν με δανεισμό και δικαίωμα αγοράς».

Αυτα που λεει οΔημητριαδης, βεβαια, προφανως δεν εχουν καμια σχεση με το νομικό μέρος της υποθεσης.

Link to comment
Share on other sites

"Η Ένωση κατέθεσε το συμβόλαιο του παίκτη κι εκείνος παραδέχθηκε ότι το υπέγραψε, αλλά υποστήριξε ότι το έκανε επειδή θεωρούσε πως είναι άκυρο."

Ωχ δεν εκανε πλακα ο Λαζαρος ρε μαλακες.

 

 

Οντως ειναι γαυρος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στον πούτσο μου ο καθυστερημένος.

Ο στόχος είναι οι πούστηδες.

Εμενα ο στοχος μου ειναι να τον πιει σε πρωτη φαση ο Λαζαρος.

Για να το σκεφτει καλα ο επομενος Λαζαρος που θα ανοιξει κουβεντα με τον Ολυμπιακο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο στοχος μου ειναι να τον πιει σε πρωτη φαση ο Λαζαρος.

Για να το σκεφτει καλα ο επομενος Λαζαρος που θα ανοιξει κουβεντα με τον Ολυμπιακο.

Αμα καταφέρεις και γαμήσεις δικαστικά τον πούστη βάζεις το μπουρδέλο τους σε μεγάλη εσωστρέφεια,σκέψου μόνο ότι δεν θα μπορούν να κάνουν μεταγραφές μέχρι και του χρόνου το καλοκαίρι.Τον οικοδόμο τι στόχο να τον βάλεις ρε μλκ?Είναι σαν να τα βάζεις με τον ρανταπλάν άσε που με ντουέτο μηνά-ρίζου δεν νομίζω να βρεθεί κανένας ήρωας να κάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Amd προκριματικα Αυγουστου θα παιξει;

 

ναι

 

θεα η Ριζου

 

Έλλη Ρίζου: Οι κυρίες νομίζουν ότι βρίσκονται στο κομμωτήριο και δεν ακολουθούν καμία διαδικασία.

Λίνα Σουλούκου: Και κάποιες νομίζουν ότι βρίσκονται στο πεζοδρόμιο.

Έλλη Ρίζου: Φαίνεται ξέρετε καλά από πεζοδρόμια για να τα αναγνωρίζετε.

Link to comment
Share on other sites

Αμα καταφέρεις και γαμήσεις δικαστικά τον πούστη βάζεις το μπουρδέλο τους σε μεγάλη εσωστρέφεια,σκέψου μόνο ότι δεν θα μπορούν να κάνουν μεταγραφές μέχρι και του χρόνου το καλοκαίρι.Τον οικοδόμο τι στόχο να τον βάλεις ρε μλκ?Είναι σαν να τα βάζεις με τον ρανταπλάν άσε που με ντουέτο μηνά-ρίζου δεν νομίζω να βρεθεί κανένας ήρωας να κάνει τα ίδια.

 

τιποτα δεν θα γινει στον γαυρο ολα θα πεσουν στον παιχτη

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέμε για τον μηνά αλλά το πραγματικό αστέρι είναι η ρίζου.

Τους κατουράει από παντού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν θα γινει στον γαυρο ολα θα πεσουν στον παιχτη

Είχε ενημερωθεί ο πούστης για το συμβόλαιο του φελλού και μας έγραψε στα παπάρια του.

Δεν νομίζω να είναι τόσο απλό αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Είχε ενημερωθεί ο πούστης για το συμβόλαιο του φελλού και μας έγραψε στα παπάρια του.

Δεν νομίζω να είναι τόσο απλό αυτό που λες.

Gorgar οι παιχτες πλεον εχουν πολλες ελευθεριες αλλα και πολλες υποχρεωσεις.

Εμεις ειτε ενημερωσαμε τον πουστη ειτε οχι μικρη σημασια εχει.

Ο παιχτης τους ειπε δεν εχει υπογραψει συμβολαιο, η ΑΕΚ τους ειπε εχει υπογραψει και η ΕΠΟ τον εβγαλε στους ελευθερους εφοσον δεν ειχε συμβολαιο κατατεθημενο.

Ε προφανως θα βαλουν τον Λαζαρο να πληρωσει 320k μινιμουμ στην ΑΕΚ (σιγα μην τα πληρωσει ο Βαγγελης) ενω προφανως και το καλοκαιρι θα τον διαολοστειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Gorgar οι παιχτες πλεον εχουν πολλες ελευθεριες αλλα και πολλες υποχρεωσεις.

Εμεις ειτε ενημερωσαμε τον πουστη ειτε οχι μικρη σημασια εχει.

Ο παιχτης τους ειπε δεν εχει υπογραψει συμβολαιο, η ΑΕΚ τους ειπε εχει υπογραψει και η ΕΠΟ τον εβγαλε στους ελευθερους εφοσον δεν ειχε συμβολαιο κατατεθημενο.

Ε προφανως θα βαλουν τον Λαζαρο να πληρωσει 320k μινιμουμ στην ΑΕΚ (σιγα μην τα πληρωσει ο Βαγγελης) ενω προφανως και το καλοκαιρι θα τον διαολοστειλουν.

Ποιός σου είπε ότι έχει μικρή σημασία?

Ο γαύρος πήρε από μόνος του την πρωτοβουλία να καταθέσει συμβόλαιο του παίχτη παρότι είχε ενημερωθεί ΕΠΙΣΗΜΑ ότι ο παίχτης είχε συμβόλαιο με την ΑΕΚ.Κι επειδή δεν ζήτησε καν να τσεκάρει το συμβόλαιο με την ΑΕΚ για να πράξει αναλόγως και ενήργησε σαν γνήσιος πούστης που είναι εγώ λέω χωρίς να είμαι νομικός ότι μάλλον την πούτσησε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε ότι έχει μικρή σημασία?

Ο γαύρος πήρε από μόνος του την πρωτοβουλία να καταθέσει συμβόλαιο του παίχτη παρότι είχε ενημερωθεί ΕΠΙΣΗΜΑ ότι ο παίχτης είχε συμβόλαιο με την ΑΕΚ.Κι επειδή δεν ζήτησε καν να τσεκάρει το συμβόλαιο με την ΑΕΚ για να πράξει αναλόγως και ενήργησε σαν γνήσιος πούστης που είναι εγώ λέω χωρίς να είμαι νομικός ότι μάλλον την πούτσησε.

Ναι η ΑΕΚ μπορει να λεει οτι θελει βεβαια.

Εφοσον η ΕΠΟ δηλωσε τον Λαζαρο στους ελευθερους παιχτες ο γαυρος ειναι καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η ΑΕΚ μπορει να λεει οτι θελει βεβαια.

Εφοσον η ΕΠΟ δηλωσε τον Λαζαρο στους ελευθερους παιχτες ο γαυρος ειναι καλυμμενος.

 

 

 

Λυσάνδρου (διευθύνων σύμβουλος ΑΕΚ): «Είπαμε στον Ολυμπιακό ότι ο Λάζαρος έχει συμβατική υποχρέωση και να μην προχωρήσει μαζί του. Ο Ολυμπιακός αντί τότε να ζητήσει το συμβόλαιο να το δει, έστειλε εξώδικο και ξεκίνησε μια επιθετική διαδικασία, υπογράφοντας με τον ποδοσφαιριστή παρά την προειδοποίηση την δική μας. Γιατί ο Ολυμπιακός δεν είπε τότε: Φέρτε το συμβόλαιο να το δω;».

Φαντάζομαι ο λυσάνδρου τα ξέρει καλύτερα από μας τα νομικά.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×